Powrót na właściwe tory! Crystal Palace vs Arsenal 1-2

Powrót na właściwe tory! Crystal Palace vs Arsenal 1-2 16.08.2015, 15:29, 5525 komentarzy

Za nami drugi mecz Arsenalu w nowym sezonie angielskiej Premier League. Spotkanie odbyło się na stadionie Selhurst Park, na którym rywalizowały ze sobą drużyny Crystal Palace oraz Arsenalu.

Przez pełne 90 minut meczu byliśmy świadkami doskonałego widowiska. Szybkie, składne akcje ze strony obu zespołów przysporzyły nam wielu emocji. Można było dostrzec, że obie drużyny są w pełni zaangażowane w poczynaniach na boisku, walcząc o każdą piłkę do ostatniego gwizdka. Lepszy w tym starciu okazał się jednak zespół Arsene'a Wengera.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin(65' Chamberlain), Cazorla - Alexis(75' Arteta), Ramsey, Özil(84' Gibbs), Giroud.

Crystal Palace: McCarthy - Ward, Dann, Delaney, Souare - McArthur(80' Bamford), Cabaye - Zaha(75' Chung-Yong), Puncheon, Bolasie(46' Mutch), Wickham.

4. minuta spotkania i już dogodna okazja dla drużyny Arsene'a Wengera. Ramsey podaje w polu karnym do Oliviera Girouda, jednak Francuz zblokowany.

6. minuta meczu, kolejna świetna szansa dla gości. Po rzucie rożnym Crystal Palace doskonałą kontrę wyprowadzili Kanonierzy. Mesut Özil zagrał do Alexisa, ale ten zmarnował idealną okazję sam na sam z bramkarzem. Wynik spotkania wciąż 0-0.

Dobry strzał Cabaye'a w 16 minucie, ale piłka trafia w ręce Petra Cecha.

Mamy pierwszą bramkę! Piękne dośrodkowanie Mesuta Özila, piękne złożenie się do strzału Oliviera Girouda i jest 1-0!

Piłka trafia spod jednej bramki pod drugą. Crystal Palace stara się wyrównać, ale obrona Arsenalu jest dziś świetnie dysponowana.

23. minuta i znów w rolach głównych Alexis Sanchez, dobry groźny strzał Chilijczyka broni McCarthy. Mija parę minut, wrzutka Monreala i kolejne pudło Sancheza.

Za nami 28. minut spotkania i mamy wyrównanie. Idealnym strzałem zza pola karnego popisał się Joel Ward.

Groźna sytuacja pod bramką Kanonierów, ale niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Dobra akcja w drugą stronę, ale wynik wciąż 1-1.

Kontra The Gunners, piłka trafia do Özila. Niemiec podaje do Ramseya. Walijczyk nieszablonowym zagraniem próbuje zaskoczyć golkipera Orłów.

Lee Mason doliczył 3 minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą część spotkania.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Alan Pardew decyduje się na zmianę, Jordan Mutch wejdzie za Yannicka Bolasie.

49. minuta i mamy słupek dla drużyny gospodarzy! Wydaje się, że Crystal Palace lepiej weszło w tą drugą połowę.

55. minuta i mamy drugą bramkę dla The Gunners! Samobójcza bramka Delaneya i jest 1-2.

Dobra szansa dla Puncheona, ale Petr Cech na posterunku. 65. minuta, druga zmiana w tym spotkaniu. W miejsce zagrożonego drugą żółtą kartką Coquelina wejdzie Alex Oxlade-Chamberlain.

Piękna akcja gości. Po raz kolejny Mesut zagrywa do Aarona Ramseya, ale Walijczyk strzela nad poprzeczką.

75. minuta, szansa dla gospodarzy. Strzał Wickhama, ale bardzo niecelny. Dobra szansa na zrobienie zmian w tym meczu, Mikel Arteta za Alexisa Sancheza oraz Lee Chung-Yong w miejsce Wilfrieda Zahy.

Rzut rożny dla drużyny Crystal Palace w 88. minucie i zakotłowało nam się pod bramką Kanonierów. Kolejny groźny strzał głową ze strony piłkarzy Orłów, ale piłka ląduje w rękach golkipera The Gunners.

90. minuta, świetna szansa Cazorli. Hiszpan strzela, ale doskonale broni McCarthy.

Minęło 3 minuty doliczonego czasu, więc Lee Mason gwiżdżę po raz ostatni w tym spotkaniu.

Crystal PalaceRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
bialysul komentarzy: 369922.08.2015, 20:13

Po zakupie Ozila,Sancheza, Cecha i jakby nie patrzec wysokiej ofercie za Suareza nic mnie juz nie zdziwi i nie wiem dlaczego nie wierzycie w transfer Benzemy...

Reus bylby swietnym wzmocnieniem ale Wenger ma zbyt wielu pomocnikow w skladzie i jeszcze kilku na wypozyczeniach

ja mysle ze w tym okienku zobaczymy Benzeme w AFC i Reusa w Realu.

michalm1 komentarzy: 702022.08.2015, 20:13

Myślicie że Papa kupi kogoś? Ja jestem pewien że nikogo nie sprowadzi, w zimowym okienku się obudzi że potrzebny transfer ale będzie narzekać że w zimę to on nikogo nie sprowadzi. W lato będzie juz po sezonie więc nie trzeba będzie nikogo kupować bo znowu w pre sezonie walniemy kelnerów z Azji i Papa uzna że jesteśmy silni.

Jak przeczytałem dzisiaj że City dokonało kolejnego transferu - 70 mln euro za De Bruyne to sam nie wiem w jakim świecie żyje Wenger...

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.08.2015, 20:11

i jeszcze Dembyby*

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.08.2015, 20:10

Aż mi sie przypomniało "Dembaby, Debmaba, Dembyba"

MaciekGooner
Jakbym mógł sie ciebie czepiać. Po prostu uwazam, że wypożyczenie Austina byłoby pewnego rodzaju mała desperacją mimo tego, zę mamy kim grać w ataku, ponieważ wcześniej mówiło się tylko o najlepszych napstnikach świata.

Kaidus komentarzy: 62622.08.2015, 20:09

West Ham dzisiaj przegrał 3:4, za to piłkarze Młotów zaliczyli 5 asyst i wywalczyli dwa karne :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.08.2015, 20:07

W tym roku Mou nie zablokuje wypożyczenia Dema Ba do Arsenalu. Nie wiem tylko czy zdąży z Chin dolecieć w Deadline Day, hehe.

michalm1 komentarzy: 702022.08.2015, 20:06

Pauleta19

Ja również widzę Reusa, bo jak mamy grać z Ramseyem na prawym skrzydle to wolę Niemca ktory jest w stanie w pojedynkę roztrzygnac mecz.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.08.2015, 20:03

Redzik, Szczęsny z taką gównianą obroną jak ta Romy jeszcze przegoni Gervinho w wyścigu o najlepszego zawodnika sezonu Romy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.08.2015, 20:02

MaciekGooner, a co z kilkuletnim wypożyczeniem jak np. Courtoisa do Atletico?

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.08.2015, 20:01

Żeby ładnie to nazwać - transfer czasowy

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.08.2015, 20:01

pauleta19
Mam podobnie, ale podjąłbym walkę o podpis Chicharito. Na Baccę niestety za późno.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.08.2015, 20:01

Szczęsny ocena 7.6 na 10 od whoscored.com

Resoviak77 komentarzy: 155322.08.2015, 20:00

Reus to idealny zawodnik dla Arsenalu bo moze grac na kazdej pozycji w Ofensywie ,a do tego tez lapie kontuzje ,wiec Theo czy Jack mieliby z kim po klikac.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267222.08.2015, 20:00

Wypożyczenie to rodzaj transferu. Nie jest to transfer definitywny ale nadal to transfer.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.08.2015, 19:59

Ja już jestem 51 w typerze. Do jasnego grzyba.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52422.08.2015, 19:59

Dancer
Nieźle Ci idzie do tej pory.

InArseneWeTrust123
Gwiazdkę szanuję. Inaczej być nie może.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.08.2015, 19:57

Przypuszczałem, że do 5 kolejek sytuacja zdecydowanych liderów się wyklaruje, ale nic na to nie wskazuje.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.08.2015, 19:56