Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace

Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace 21.04.2019, 19:18, Jakub Knapik 938 komentarzy

Nie tak zapewne wyobrażaliśmy sobie to świąteczne popołudnie. W sytuacji, gdy rywale w walce o TOP4 potknęli się, Kanonierzy nie mieli prawa zgubić punktów na własnym stadionie z drużyną znajdującą się w drugiej połowie tabeli. Niestety, stało się zupełnie na odwrót.

Zespoły przystąpiły do tego starcia w następujących składach:

Arsenal: Leno, Mustafi, Koscielny, Mawropanos, Kolasinac, Elneny, Guendouzi, Jenkinson, Özil, Lacazette, Aubameyang

Ławka rezerwowych: Cech, Maitland-Niles, Monreal, Torreira, Mchitarian, Iwobi, Nketiah

Crystal Palace: Guaita, Ward, Wan-Bissaka, Dann, Kelly, Meyer, Milivojevic, McArthur, Kouyate, Zaha, Benteke

Ławka rezerwowych: Hennesey, van Aanholt, Townsend, Ayew, Batshuayi, Sako, Riedewald

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla gospodarzy. W 17. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wynik otworzył Christian Benteke po uderzeniu głową. Linię spalonego złamał Carl Jenkinson, a Belga nie upilnował Shkodran Mustafi

W 40. minucie Wan-Bissaka zagrywa ręką w polu karnym, jednak Jon Moss zamiast na wapno, wskazuje na rzut rożny, mimo protestów graczy Arsenalu.

Pod sam koniec pierwszej połowy, świetną podwójną paradą popisał się Bernd Leno, który zatrzymał strzał i dobitkę Kouyate.

Jedna z pierwszych akcji drugiej połowy przyniosła wyrównanie. Do zaskakującego podania od Lacazette'a dotarł Mesut Özil, który następnie cudownie zmieścił piłkę między krótkim słupkiem, a bramkarzem.

Gdy wydawało się, że druga bramka dla Arsenalu jest kwestią czasu, 61 minuta przyniosła kolejny cios w twarz dla Kanonierów. Kardynalny błąd popełnia Mustafi, a do piłki dociera Wilfried Zaha i pokonuje Leno w sytuacji sam na sam.

Niespełna 8 minut później, po rzucie rożnym, McArthur wpakował piłkę do bramki. Na spalonym znajdował się Kouyate, który, wydawać by się mogło, zasłaniał całą sytuację bramkarzowi, ale sędzia Moss swojej decyzji nie zmienił.

W 77. minucie, po dobrej akcji Aubameyanga, piłka po odbiciu się od nogi obrońcy wraca do Gabończyka, który pewnie umieszcza piłkę w siatce, dając nadzieję Kanonierom na odwrócenie losów meczu.

Na minutę przed końcem doliczonego czasu gry, doskonałą okazję zmarnował Iwobi, który z krawędzi pola karnego oddał lekki strzał prosto w ręce bramkarza.

szary087 komentarzy: 4122.04.2019, 13:47

Własnie obejrzałem sobie skrót wczorajszego meczu, przecież to jest niemożliwe, żeby on grał na takim poziomie w takim klubie, czy nikt tego naprawdę nie widzi? 1 bramka i to machanie łapami no krew zalewa..

btw chyba dużo osób na tej stronie tak ma, że tylko czyta komentarze, nie zakładając konta- ale w końcu się zdecydowałem ;) jeszcze nie spotkałem sie z taką fanowską stroną na której odbywają się takie 'dyskusje' nie tylko na temat Arsnl :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.04.2019, 13:45

@Ranczomen: somsiedzie widze somsiad zmądrzał. Alleluja i Wesołych Świąt!

Arsenal96l komentarzy: 501722.04.2019, 13:37

Panowie dlaczego jak chce wgrać sobie nowy Avatar to wyskakuje że wybrany format jest nieobsługiwany ? Zdjęcie jest w jpg . Ma dokładnie 70x70 i waży 5 kB ..

Dzulian komentarzy: 255322.04.2019, 13:25

Mustafi jest po prostu za głupi na obrońcę, źle się ustawia, nie czyta gry, teraz sobie wyobraźcie gdzie on będzie w wieku 32-33 lat, jak mu spadnie ta dynamika i zwrotność (dzięki której CZASAMI uratuje własny błąd) przecież to będzie poziom ligi tureckiej max.

Mariusz28 komentarzy: 495122.04.2019, 13:14

Tak się zastanawiam z tą ligą mistrzów, spoko uda nam się dostać. Może nawet nasz budżet ciut się zwiększy. Ale co nas tam czeka? Znowu maks 1/8?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.04.2019, 13:07

Chciałem iść na avengersów we środę, ale miejsc brak na każdą godzinę. Trzeba będzie nie wchodzić tutaj przez cały tydzień i na inne media, żeby nie przeczytać żadnych spojlerów.

Tutaj na pewno znajdzie się jakiśf fraje, który przyspojleruje pół filmu.

@simson16:

Jak pali za 200 funtów tygodniowo to się nie dziwie. :)

simson16 komentarzy: 461422.04.2019, 12:43

@illpadrino: Ziomek Troopz oewbie znów za duzo wypalił leczniczej konopii:)

@Womanizer: Dokładnie, Zwycieskiego skladu sie nie zmienia!!!! :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 222.04.2019, 12:25

@Kanonier204: Swoją drogą te jego włosy wyglądają jak takie frytki, ale z restauracji, w której oleju we frytkownicy nie zmieniali kilka lat :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.04.2019, 12:24

@filo94
Do frytkownicy ^^

Womanizer komentarzy: 991022.04.2019, 12:24

Emery powinien brać przykład z takiego Kloppa. Jak nie masz kim to po prostu nie rotujesz. Taki Arnold zagrał w tym sezonie 2800 minut i jakoś odpoczynku nie potrzebuje. Niles ma rozegrane 1800 minut i już rotacja. Van Dijk to samo prawie 4000 minut rozegrane, Wijnaldum rozegrane 3300 minut, Torreira 2800 i też musi odpoczywać.

Mam nadzieje że ostatnie 4 mecze ligowe nie będzie żadnej rotacji. Zwłaszcza w obronie i pomocy. Ewentualnie manewry z napastnikami, Ozilem, Iwobim czy Mikim.

@ZielonyLisc
Basel nie Anderlecht, szanujmy się.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 222.04.2019, 12:15

@ares765: Niech wraca nawet do brzucha matki... Byle go w Arsenalu dłużej nie oglądać

ZielonyLisc komentarzy: 2028022.04.2019, 12:14

@ares765: a on gra w Basel? Bo mi się pomyliło z Anderlechtem

SMTX komentarzy: 204822.04.2019, 12:14

@ZielonyLisc: Elneny grał w Basel, a nie w... nie wiem Brugge?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10322.04.2019, 12:09

@ZielonyLisc napisał: "Elneny... niech wraca do Belgii."

simson16 komentarzy: 461422.04.2019, 11:59

@Freo98: Nie, 4 miejsce nie daje gwarancji Ligi Mistrzów...

Trequartista komentarzy: 536622.04.2019, 11:59

Trzeba będzie trzymać z całej siły kciuki za wuefistę w meczu z Chelsea, inaczej wypadamy z top 4. Jest to całkiem możliwe, bo United na ostatnie 5 meczów przegrało 4, a przed nimi jeszcze mecz z City, więc na Chelsea będą mocno zmotywowani, żeby się odkuć.

ZielonyLisc komentarzy: 2028022.04.2019, 11:59

Wczorajszy mecz udowodnił, że Emery nie może liczyć ba swoich rezerwowych w postaci Cienkinsona i Elnenyego. O ile w przypadku pierwszego wiadomo to nie od dziś, tak w przypadku Egipcjanina Emery jak i kibice liczyli na coś więcej. Obydwaj są za słabi na Arsenal i Premier League. Jenkinson już daaaawwwnnnooo powinien grać w Brighton czy w Cardiff. Elneny... niech wraca do Belgii. Mocna, porządna ławka to też ważny element w drodze do mistrzostwa (patrz. City). A na domiar złego żegnamy się z Ramseyem.
Aaaa no i Mustafi. Sprzedać jak najszybciej,taryfa ulgowa się skończyła.

SMTX komentarzy: 204822.04.2019, 11:55

@grzegorz1211: Kolega widzę nie na czasie z newsami, bo już zostało wyjaśnione jakieś dwa dni temu, że to fejk przygotowany przez jedną z gazet zagranicznych :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.04.2019, 11:55

Przegraliśmy bo Mustafi już myślami w Stuttgarcie.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11722.04.2019, 11:51

Mavro bardzo słabo wypadł w tych dwóch meczach. Na wypożyczenie powinien iść.

NIKEy komentarzy: 80722.04.2019, 11:50

Ja tam bym wolał wygrać LE nawet kosztem drugiego miejsca w lidze. Nie dość, że wygralibyśmy puchar, to jeszcze jesteśmy losowani z pierwszego koszyka w przyszłym sezonie LM.

LE w dzisiejszych czasach jedynie opłaca się odpuszczać, gdy ma się realne szanse na mistrza w lidze. No ale to nam w tym sezonie akurat nie grozi :']

ZielonyLisc komentarzy: 2028022.04.2019, 11:50

Przegraliśmy bo nie ma Svena w Arsenalu, proste.

grzegorz1211 komentarzy: 1028422.04.2019, 11:49

Taki news na otarcie łez po meczu

SMTX komentarzy: 204822.04.2019, 11:47

@Jacek1s: Oczywista sprawa. Ja broń boże nie zakładam, że Tottenham wygra wszystko do końca sezonu. Bardziej martwię się o to, że nas nie stać na to, żeby zdobyć dwa punkty więcej niż oni w ostatnich 4 meczach, przy teoretycznie nieco trudniejszym terminarzu i ostatnich popisach. Następne 7 dni będzie kluczowych w kontekście ligi- wyjaśni się kto na co jeszcze ma szanse.

Ranczomen komentarzy: 1232422.04.2019, 11:43

Jakby Bielik grał wczoraj zamiast Mahometa albo Mawropanosa to Arsenal by to wygrał.

#Uwolnić Bielika

Jacek1s komentarzy: 764622.04.2019, 11:42

@Bednar: Kto jak kto, ale my nie powinniśmy innym wytykać łatwych terminarzy bo nasz jest dziecinnie łatwy, a i tak nasi sobie z nim nie radzą.
Osobiście myślałem, że problemem będą Wilki i Lisy, ale okazuje się, że dosłownie każdy zespół jest problemem i loterią jest wygrana czy przegrana.

SMTX komentarzy: 204822.04.2019, 11:40

@Redzik: Już pal licho te 3 miejsce. Nawet przy wygranej z CP byłoby ciężko, bo kurczaki mają stosunkowo łatwy terminarz. Gorzej, że sytuacja jest taka, że 4 punkty w dwóch następnych meczach, które każdy by brał do tej pory z pocałowaniem ręki, mogą się okazać niewystarczające.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.04.2019, 11:36

Tottenham już nie odda tego trzeciego miejsca. Sorry, ale zawaliliśmy.

Rosomak komentarzy: 253722.04.2019, 11:32

MU dostał oklep z Everton teraz dostanie od City ale jakieś punkty CFC urwie, po prostu ciężko mi uwierzyć że zagrają jak frajerzy 3 razy w przeciągu tygodnia, a Chelsea też taka mocna nie jest.

SMTX komentarzy: 204822.04.2019, 11:28

Żeby wiedziec*

Znowu i znowu. Człowiek czyta komentarze przez pół godziny w ciągu dnia, a tutaj wieczna rozkmina,że Chelsea nas wywali z LM przez LE. Wchodzicie na stronę to czytajcie chociaż te 30 ostatnich komentarzy, żeby siedzieć o czym była dyskusja.

Zwycięzca LE dostaje dodatkowe! miejsce w LM gdy nie ma awansu przez ligę. Jedyna opcja, żeby 4 miejsce nie dawało LM to wypadnięcie Spurs z top4 i jednoczesne ich zwycięstwo w tegorocznej edycji LM. Koniec debaty

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 822.04.2019, 11:26

Tottenham zajmując 3 miejsce w lidze nawet w przypadku przegranej w Lidze Mistrzów zapewnią sobie udział w tych rozgrywkach w przyszłej edycji. Na placu boju więc pozosajemy my i Chelsea. My zajmujemy 4 miejsce, Chelsea 5 miejsce, jednak przegrywamy w finale, więc w takiej sytuacji to Chelsea naszym kosztem gra w Lidze Mistrzów, ponieważ wygrali LE. Tak mi się wydaje.

Kowal96 komentarzy: 1758922.04.2019, 11:23

@Freo98:

Nie, jeśli np. Chelsea będzie 6, Tottki 5 i Smerfy wygrają LE, a Kury LM, to z tego co mi wiadomo, 4 miejsce nie daje LM.

Tak czysto teoretycznie, bo to raczej mało prawdopodobny scenariusz.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 122.04.2019, 11:22

Od kiedy 5 zespołów z danego kraju mogą grać w LM to raczej 4 miejsce daje LM, nawet jak Chelsea wygra LE i zajmie 5 miejsce

Pablo19 komentarzy: 37322.04.2019, 11:22

@alexis1908: Mają mecze z United, Watford i Leicester duże znaczenie będzie miał bilans bramkowy i mecze bezpośrednie

Freo98 komentarzy: 639822.04.2019, 11:20

4 zawsze chyba daje LM

alexis1908 komentarzy: 360322.04.2019, 11:14

4 kolejki do końca jesteśmy w stanie zdobyć 12 pkt nie wierzę że CFC nie zgubi tym bardziej grają z United :)

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 822.04.2019, 11:13

Z teoretycznie silniejszymi rywalami gra nam się lepiej. Chelsea, Liverpool, Tottenham, United, Napoli to mecze, w którym pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Emery pewnie też wie, że od finału Ligi Europy dzielą nas dwa mecze. Może tu upatruje szansy zakwalifikowania się do Ligi Mistrzów? Nie ma co się oszukiwać, że 3 miejsce na 90% przypadnie Tottenhamowi. Mają najłatwiejszy terminarz. Gdyby jednak udało się zająć 4 miejsce w lidze, a Chelsea 5 z tym, że The Blues zdobywają Ligę Europy, to oni naszym kosztem zagrają w Chempions League tak?

Jacek1s komentarzy: 764622.04.2019, 11:12

Sobie obejrzałem dzisiaj skrót meczu bo wczoraj nie chciałem sobie dnia psuć i wynika ze skrótu meczowego, że wszystkie bramki straciliśmy bo Mustafi źle się zachowywał xd
Takiego fenomenu piłkarskiego jak kibicuje to jeszcze nie widziałem, to jest taki Karius tylko, że na środku obrony... Czym prędzej sprzedać go do tureckiej ligi by niemieckiemu bramkarzowi było raźniej.