Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace

Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace 21.04.2019, 19:18, Jakub Knapik 938 komentarzy

Nie tak zapewne wyobrażaliśmy sobie to świąteczne popołudnie. W sytuacji, gdy rywale w walce o TOP4 potknęli się, Kanonierzy nie mieli prawa zgubić punktów na własnym stadionie z drużyną znajdującą się w drugiej połowie tabeli. Niestety, stało się zupełnie na odwrót.

Zespoły przystąpiły do tego starcia w następujących składach:

Arsenal: Leno, Mustafi, Koscielny, Mawropanos, Kolasinac, Elneny, Guendouzi, Jenkinson, Özil, Lacazette, Aubameyang

Ławka rezerwowych: Cech, Maitland-Niles, Monreal, Torreira, Mchitarian, Iwobi, Nketiah

Crystal Palace: Guaita, Ward, Wan-Bissaka, Dann, Kelly, Meyer, Milivojevic, McArthur, Kouyate, Zaha, Benteke

Ławka rezerwowych: Hennesey, van Aanholt, Townsend, Ayew, Batshuayi, Sako, Riedewald

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla gospodarzy. W 17. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wynik otworzył Christian Benteke po uderzeniu głową. Linię spalonego złamał Carl Jenkinson, a Belga nie upilnował Shkodran Mustafi

W 40. minucie Wan-Bissaka zagrywa ręką w polu karnym, jednak Jon Moss zamiast na wapno, wskazuje na rzut rożny, mimo protestów graczy Arsenalu.

Pod sam koniec pierwszej połowy, świetną podwójną paradą popisał się Bernd Leno, który zatrzymał strzał i dobitkę Kouyate.

Jedna z pierwszych akcji drugiej połowy przyniosła wyrównanie. Do zaskakującego podania od Lacazette'a dotarł Mesut Özil, który następnie cudownie zmieścił piłkę między krótkim słupkiem, a bramkarzem.

Gdy wydawało się, że druga bramka dla Arsenalu jest kwestią czasu, 61 minuta przyniosła kolejny cios w twarz dla Kanonierów. Kardynalny błąd popełnia Mustafi, a do piłki dociera Wilfried Zaha i pokonuje Leno w sytuacji sam na sam.

Niespełna 8 minut później, po rzucie rożnym, McArthur wpakował piłkę do bramki. Na spalonym znajdował się Kouyate, który, wydawać by się mogło, zasłaniał całą sytuację bramkarzowi, ale sędzia Moss swojej decyzji nie zmienił.

W 77. minucie, po dobrej akcji Aubameyanga, piłka po odbiciu się od nogi obrońcy wraca do Gabończyka, który pewnie umieszcza piłkę w siatce, dając nadzieję Kanonierom na odwrócenie losów meczu.

Na minutę przed końcem doliczonego czasu gry, doskonałą okazję zmarnował Iwobi, który z krawędzi pola karnego oddał lekki strzał prosto w ręce bramkarza.

Crystal PalaceRaport pomeczowy autor: Jakub Knapik źrodło: własne
Papaciok komentarzy: 438722.04.2019, 16:12

Ma ktoś pomysł jak Ozil wykonuje to swoje uderzenie?
Niesamowite stopę ma ustawiona jakby miał iść strzał po ziemi a to wpada w taki kozioł ...

pLYTEK komentarzy: 411822.04.2019, 16:08

Serio czujecie wewnętrzną potrzebe wejść na strone kibiców klubu piłkarskiego, żeby spoilować odcinki GOT przed premierą w PL ?

@Xanthi:
Nie masz znajomych, z którymi mozesz sobie pogadać o tym serialu tylko wrzucasz post o odcinku serialu na kanonierach ?

Idzcie fpisdu na filmweb z tymi spoilerami, a o serialu tutaj pogadajcie sobie jakiś czas po zakonczeniu serialu.

gunners007 komentarzy: 954322.04.2019, 16:06

Teraz taki hejt jest w piłkarskim światku na Mustafiego, że wątpię by ktokolwiek zdecydował się go od nas odkupić.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 122.04.2019, 16:06

@simson16: propsy za Soprano :)

simson16 komentarzy: 461422.04.2019, 16:01

@Szogun: Możliwe :) tylko kazdy ma swona cierpliwość itd., nie jest powiedziane ze kiedyś zobaczę z czytsej ciekawości :) chodzi mi np. Serial Rodzian Soprano dla mnie 10/10 a dla innych gdzie serial gangsterki malo interesuje to dla nich pewnie serial średni...

simson16 komentarzy: 461422.04.2019, 15:59

@gunners007: a jednak Statystyki nie kłamią ;D

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 322.04.2019, 15:55

@simson16: Nieeee. Pierwszy sezon nie jest najgorszy ale przed ewentualnym drugim radził bym 20 minut zapoznać się z rodami .Jeśli obejrzysz pierwszy sezon i Ci się nie spodoba to nie ma po co a najsłabszy choć i tak lepszy od najlepszych sezonów w innych serialach jest zdaje się szósty. Ja połknąłem pierwszy sezon w jedną noc bo chciałem zobaczyć o co to haloo i z ciekawości można zobaczyć co to za twor.

Marcel90 komentarzy: 814622.04.2019, 15:55

@Kanonier204: Zarowno Mustafi jak i Otamendi grajac dla Valencii byli prawdziwymi liderami obrony. W Anglii obydwoje zamiast sie rozwinac to polecieli w forma w dol (zwlaszcza niemiec). Nikt tego nie mogl przewidziec, ze ten mlody obiecujacy obronca, lider obrony VCF oraz podstawowy gracz rep. Niemiec zamieni sie w tykajaca bombe ktorej chcemy sie teraz pozbyc

gunners007 komentarzy: 954322.04.2019, 15:53

Newcastle po 35 kolejce znowu ma tyle samo zwycięstw, remisów, porażek, bramek strzelonych i straconych co w poprzednim sezonie :)

simson16 komentarzy: 461422.04.2019, 15:49

@Szogun: Hmmm, może masz racje... Ale 1 sezon BB byl najgorszy, a poznije niby lepiej... To samo słyszałem z Gry o Tron ze 1 slaby strasznie, później sie rozkręca... Ale szczerze jak seeial nie wkreci od razu to dla mnie średni będzie... Wszytskie ktore ogladalem Nowe czy stare pierwwze 3 odcinki wkercaja na dalsze sezony :)

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 322.04.2019, 15:44

@simson16: Ok .To ma sens lecz można spróbować pierwszy sezon .Jeśli się nie spodoba nie tracisz nic a jeśli Cię wciągnie będziesz miał przed sobą wiele zwrotów akcji i rozkmin godnych Sharlocka Holemsa

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 122.04.2019, 15:44

W tamten poniedziałek to gdzie by się nie weszło na internety, to wszędzie GOT.

simson16 komentarzy: 461422.04.2019, 15:41

@Szogun: no ok, to jest jakis argument, ale ti ze jazdy iflada ten serial nabpewno nie jest, po obejrzeniu BB, powiedzilem sobie ogladaam seriale które przypadną di gustu albo te które sa interesujące dla mnie :)

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 322.04.2019, 15:39

@simson16: Ja BB widziałem i jest niezły ale tylko niezły
. Grę o tron warto zobaczyć bo wyznacza nowe standardy w telewizji oraz bo fabularnie to w jaki sposób poprowadzone są postacie to kawał dobrej roboty.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.04.2019, 15:34

@RIVALDO700

simson16 komentarzy: 461422.04.2019, 15:29

@Argudo: A ja nie widziałem żadnego odcinka Gry o Tron i nie żałuję :) mimo ze widziałem prawie wszystkie seriale... Przykład Breaking bad, kazdy wychwala a dla mnie serial 5/10 :)

simson16 komentarzy: 461422.04.2019, 15:27

@szary087: Ale jesteś Naiwny, śmierć bohaterów =zero kasy na przyszłe filmy :D

simson16 komentarzy: 461422.04.2019, 15:26

@filo94: Oczywiście rano Dyngus, a teraz wódka 3,75 litra na 4 osoby, mize być???

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 222.04.2019, 15:22

Jak tam dyngus? Polewanie się woda czy wodę do kieliszków? :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.04.2019, 15:15

Ja na następny odcinek aż bym do kina poszedł
Ale zerówkę mam o 9tej xD

szary087 komentarzy: 4122.04.2019, 15:14

@simson16 a nie po to w filmie buduję się napięcie, więzi między bohaterami itp żeby potem wszystko szlag trafił bo znasz zakończenie?

Jestem mega ciekawy jak oni to wszystko rozwiążą i mam nadzieje stety/niestety, że jednak uśmiercą kilku bohaterow.

Matelko komentarzy: 320522.04.2019, 15:11

@Simpllemann: krowa która dużo muczy mało mleka daje.

simson16 komentarzy: 461422.04.2019, 15:08

@illpadrino: Nie rozumiem ludzi ktorzy nie chca znac zakończenia dobrego filmu? Jak film jest dobry, to oglada się go całego a nie zakończenie :) ja z checia pójdę mimo ze bede znal szcegoly filmu :)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 622.04.2019, 14:59

@enrique:

W kolejnych odcinkach zginie pewnie kilku ważnych bohaterów, dlatego teraz były domykane ich wątki i niektóre relacje się wyjaśniły. Ten odcinek chyba najspokojniejszy z całego serialu - ale mi się podobało. Kolejny zapowiada się na prawdziwą bombę, szkoda, że trzeba aż tydzień czekać.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.04.2019, 14:41

remis/fuks wygraną*

@mar12301
Wilki z topką grać potrafią. Ja tam wygranej nie widzę, ale mam cichą nadzieję na wygraną/remis. Z Lisami jakoś o wynik się nie boję ;p

Alonso komentarzy: 1282422.04.2019, 14:40

@enrique: Mi się ten wstęp podobał, sporo wątków pobocznych zostało po 7 sezonach i teraz to w dwóch odcinkach domykają.

mar12301 komentarzy: 2313722.04.2019, 14:37

@Kanonier204: a z Leicester? W teorii mecz troszkę łatwiejszy, choć Wilki też w kratkę grają ostatnio.

Niestety limit straty pkt już się nam mocno ogranicza po porażce z CP.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.04.2019, 14:36

@WilSHARE: a skąd? Slyszalem, ze dopiero w lipcu

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.04.2019, 14:35

@mar12301
Nawet jeśli zagra Grek, to ja tam wygranej nie widzę.

mar12301 komentarzy: 2313722.04.2019, 14:34

@Kanonier204: W środę zagra Sokratis, na całe szczęście. Bo inaczej byłbym pewny porażki, a tak to jest jakaś szansa na wyszarpanie 3 pkt

mar12301 komentarzy: 2313722.04.2019, 14:32

@Filip151: Nie. Chelsea wygra raczej.

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 222.04.2019, 14:29

Myślicie ze warto postawic dzis na Burnely u buka?

enrique komentarzy: 1915622.04.2019, 14:25

@JanikK: Następny odcinek to będzie wielkie BUM - a po nim zostały 3x 1,5 odcinki, więc przewiduję że następny odcinek to będzie powtórka z Infinity War i jeden wielki wpier... od Nocnego Króla a przy okazji pożegnamy się z co najmniej 3-4 postaciami z pierwszego/drugiego planu.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.04.2019, 14:20

@enrique: tez o tym myślałem, ale następne dwa odcinki szykują się niezle. Nie myślałem że pójdzie to w te stronę w jaka to poszło. Myślałem, że cała ta akcja bardziej się rozciągnie. A tu boje się że to takie upchnięte będzie

enrique komentarzy: 1915622.04.2019, 14:20

@Papaciok:
Jenkinson 3mln ? Chyba raczej za 10 kartonów fajek i beczkę kapusty kiszonej.

enrique komentarzy: 1915622.04.2019, 14:18

Gra o Tron finałowy sezon póki co SŁABIZNA.

2 lata robili raptem 6 odcinków, 2 za nami, oba przegadane nic się nie dzieje jakieś kluchy pogaduchy jak oni chcą zamknąć cała historię w raptem 4 odcinkach oj czuję że historia zostanie zakończona po łepkach.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 122.04.2019, 14:11

W środę to Mustafi raczej nie zagra bo Sokratis wraca

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.04.2019, 14:11

Skoro podczas meczu dużo krzyczy, to wniosek nasuwa się sam - Mustafi na kapitana.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.04.2019, 14:10

Juz po trzecim sezonie Domu z papieru?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.04.2019, 14:04

Jimenez z Jotą go tam zjedzą w środę/

Czeczenia komentarzy: 1248722.04.2019, 14:03

W ogóle Mustafi to taki typ grajka któremu gęba na boisku się nie zamyka.

Podobno ktoś myślał, że to oznaka jego charakteru, ale wychodzi na to, że głupoty.

Xanthi komentarzy: 98422.04.2019, 14:02

@michalmsos: mam taka nadzieje ze to cisza
Zobaczymy za tydzien co wymysla na tej bitwie

michalmsos komentarzy: 156522.04.2019, 13:57

@Xanthi: hmmm taki lekko nostalgiczny byl.. bohaterowie wspominają chwile chwaly itp
Ale to taka cisza przed burza;)
Ps chyba trochę staraja sie danke pokazac w negatywnym świetle a potem.... ciach;)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.04.2019, 13:56

Najbardziej denerwujące jest to jak jakiś zawodnik popełni błąd (najczęściej w obronie) i jeszcze ma pretensje do innych i wyma****e rękami, a to była tylko i wyłącznie jego wina.

Przodują w tym zestawieniu Lichy i Mustafi.

Czeczenia komentarzy: 1248722.04.2019, 13:54

Skoro zawodnicy nie są gotowi na taką liczbę minut, to albo się nie nadają, albo są źle przygotowani.

Dwumecz z Napoli akurat wygraliśmy dość luźno, ale w lidze za dużo oddajemy w ręce ślepego losu. Nawet ostatnio z Watfordem, nie potrafiliśmy zamknąć meczu mimo szczęśliwego początku. Trzy punkty udało się zdobyć, ale taktyką "albo się uda, albo nie", może być trudno o czwórkę.

Papaciok komentarzy: 438722.04.2019, 13:53

@Kanonier204: dokładnie :D

musti komentarzy: 30922.04.2019, 13:52

Oprócz tragicznego ustawienai Jenkinsona przy 1 bramce ( został i nie było przez niego spalonego), idiotycznym zachowaniu Mustafiego, zdajecie sobie sprawę, że Iwobi w końcówce meczu miał praktycznie setkę? Wystarczyło lekko podnieść piłke albo strzelić silniej, on nie podjął żadnego ryzyka oddał strzał na alibi ledwo po ziemi. Naprawdę bym chciał po sezonie pożegnać taki szrot jak Elneny Iwobi Mustafi Jenkinson

Xanthi komentarzy: 98422.04.2019, 13:52