Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace

Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace 21.04.2019, 19:18, Jakub Knapik 938 komentarzy

Nie tak zapewne wyobrażaliśmy sobie to świąteczne popołudnie. W sytuacji, gdy rywale w walce o TOP4 potknęli się, Kanonierzy nie mieli prawa zgubić punktów na własnym stadionie z drużyną znajdującą się w drugiej połowie tabeli. Niestety, stało się zupełnie na odwrót.

Zespoły przystąpiły do tego starcia w następujących składach:

Arsenal: Leno, Mustafi, Koscielny, Mawropanos, Kolasinac, Elneny, Guendouzi, Jenkinson, Özil, Lacazette, Aubameyang

Ławka rezerwowych: Cech, Maitland-Niles, Monreal, Torreira, Mchitarian, Iwobi, Nketiah

Crystal Palace: Guaita, Ward, Wan-Bissaka, Dann, Kelly, Meyer, Milivojevic, McArthur, Kouyate, Zaha, Benteke

Ławka rezerwowych: Hennesey, van Aanholt, Townsend, Ayew, Batshuayi, Sako, Riedewald

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla gospodarzy. W 17. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wynik otworzył Christian Benteke po uderzeniu głową. Linię spalonego złamał Carl Jenkinson, a Belga nie upilnował Shkodran Mustafi

W 40. minucie Wan-Bissaka zagrywa ręką w polu karnym, jednak Jon Moss zamiast na wapno, wskazuje na rzut rożny, mimo protestów graczy Arsenalu.

Pod sam koniec pierwszej połowy, świetną podwójną paradą popisał się Bernd Leno, który zatrzymał strzał i dobitkę Kouyate.

Jedna z pierwszych akcji drugiej połowy przyniosła wyrównanie. Do zaskakującego podania od Lacazette'a dotarł Mesut Özil, który następnie cudownie zmieścił piłkę między krótkim słupkiem, a bramkarzem.

Gdy wydawało się, że druga bramka dla Arsenalu jest kwestią czasu, 61 minuta przyniosła kolejny cios w twarz dla Kanonierów. Kardynalny błąd popełnia Mustafi, a do piłki dociera Wilfried Zaha i pokonuje Leno w sytuacji sam na sam.

Niespełna 8 minut później, po rzucie rożnym, McArthur wpakował piłkę do bramki. Na spalonym znajdował się Kouyate, który, wydawać by się mogło, zasłaniał całą sytuację bramkarzowi, ale sędzia Moss swojej decyzji nie zmienił.

W 77. minucie, po dobrej akcji Aubameyanga, piłka po odbiciu się od nogi obrońcy wraca do Gabończyka, który pewnie umieszcza piłkę w siatce, dając nadzieję Kanonierom na odwrócenie losów meczu.

Na minutę przed końcem doliczonego czasu gry, doskonałą okazję zmarnował Iwobi, który z krawędzi pola karnego oddał lekki strzał prosto w ręce bramkarza.

Crystal PalaceRaport pomeczowy autor: Jakub Knapik źrodło: własne
lays komentarzy: 3987122.04.2019, 11:11

Z Evertonem w tube, z Palace w tube. Wygrane te 2 mecze i juz teraz bysmy mogli byc pewni top3/4.

No nic, nadal wszystko w naszych nogach. Jak wygramy wszystko to mamy 4, a moze nawet 3 miejsce XD

lays komentarzy: 3987122.04.2019, 11:10

Teraz to sie okaze, ze Chelsea ma latwiej niz my w walce o top4, a byli najbardziej w dupie.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11722.04.2019, 11:08

Biorę wszystko co daje awans do Ligi Mistrzów.

Artu komentarzy: 189822.04.2019, 11:04

@Matelko: upieczone dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli
Bramka nr 1, zdecydowanie

Matelko komentarzy: 320522.04.2019, 10:57

@WilSHARE: dyskwalifikacja, niedozwolony wybór!!!

Pablo19 komentarzy: 37322.04.2019, 10:56

@Matelko: Jasne jako zastępstwo za Ramseya jak najbardziej do tego ktoś za Elnengo i środek pola mógłby być

Też uważam że powinniśmy zaoferować mu te 200 tys wiele klubów się o niego już wycofało i nie jesteśmy na straconej pozycji.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.04.2019, 10:56

@Matelko:
4. Wygrywamy LE i TOP4.

Matelko komentarzy: 320522.04.2019, 10:55

Swoją drogą ciekawe ilu jest kibiców którzy woleliby np zająć 4 miejsce w lidze kosztem odpadnięcia w LE.

Ankieta:

Bramka nr 1: 5 miejsce w lidze i puchar ligi europy

Bramka nr 2: 4 miejsce w lidze, odpadamy w polfinale z valencia lub przegrywamy finał

Bramka nr 3 :Zonk 5 miejsce w lidze i odpadamy z ligi europy:)

AlexVanPersie komentarzy: 806422.04.2019, 10:52

@Matelko

Naszym atutem mogą być pieniadze albo KONKRETNY plan rozwoju zapewniajacy, że w ciągu maksymalnie 2-3lat walczymy o zwyciestwo w LM i PL. To mogłoby go skusić.

Po tempie w jakim zatrudniamy dyrektora sportowego i po jego fantastycznej historii transferów, wyglada iż celujemy w poważne trofea około roku 2030.

mallen komentarzy: 2123922.04.2019, 10:52

@lays

Dokładnie 3 pkt to 3 pkt. Trzeba było full Power sad na 1 połowę a potem zdjąć tych co mają się oszczędzać. Wygląda jakbyśmy olali ligę kosztem LE.

Matelko komentarzy: 320522.04.2019, 10:51

@lays: po wczorajszej porażce łatwiejsza droga po LM wydaje się być ta na skróty - poprzez LE. Dwumecz z Valencia i wielki finał z Frankfurtem.

mallen komentarzy: 2123922.04.2019, 10:51

Dopiero co skończyłem oglądać mecz. Nie znałem wyniku... A wczoraj było tak pięknie po meczu MU.

lays komentarzy: 3987122.04.2019, 10:49

Ale mnie nosi po wczorajszym meczu. Byloby klepniete juz top4, to jak zwykle sobie utrudniamy. Nawet w meczu, gdzie kazdy przypisywał 3 pkt od dawna.

Byloby 5 nad Utd, 3 nad CFC, 2 nad KFC, a tak musimy wygrac 3 z 4 spotkan, gdzie mamy 3 wyjazdy.

Matelko komentarzy: 320522.04.2019, 10:45

Sory za spam ale głupotą jest płacić za transfer środkowego pomocnika który wpłynie na naszą gre 40-50 mln skoro jest zawodnik do wyjęcia za darmo.
Trzeba mu zaproponować godziwy kontrakt na poziomie 200 tys per week x 5 lat wyjdzie około 48 baniek płaca brutto.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.04.2019, 10:45

m y m a m y o b s e s j ę n a p u n k c i e n i e m c a (ಠ_ಠ)

Matelko komentarzy: 320522.04.2019, 10:41

Nie chcielibyście Rabiota w Arsenalu?
Moim zdaniem środkowy pomocnik jest potrzebny na gwałt tak samo jak obrońca i skrzydłowy.

Matelko komentarzy: 320522.04.2019, 10:36

@AlexVanPersie: naszym atutem przy tym kontrakcie może być postać Unaia.

AlexVanPersie komentarzy: 806422.04.2019, 10:33

Macie jakąś obsesję na punkcie Niemca.

Ja tylko piszę o tym jakie mamy szanse na Rabiota po 9 lipca, który przecież marzy o tym by być zatrudnionym przez jakiegoś transferowgo no name'a.

Matelko komentarzy: 320522.04.2019, 10:31

@Embix: De Light, Umtiti ? Nas zwyczajnie nie stać na takich zawodników.

Dominik11 komentarzy: 2017022.04.2019, 10:26

Przecież wszyscy wiemy że jak by był Sven to wczoraj Mustafi by zagrał super. Przecież Sven to duch tego zespołu , jego dobra energia udziela się wszystkim.

DontCry komentarzy: 760822.04.2019, 10:25

Wczoraj też fatalnie broniliśmy SFG wykonywane przez Palace, a cały sezon robiliśmy to najlepiej w lidze.

ZelGrey komentarzy: 252422.04.2019, 10:15

@Administratorzy: jestescie w stanie dosac jakas wtyczke do komentarzy, ktora automatycznie by odfiltrowala wszystkie komentarze o Svenie i okolicach, co by nie musiec ich czytac? :D
Ew. jakis filter per user... :)

ZelGrey komentarzy: 252422.04.2019, 10:13

@Embix napisał: "Manolas za Mustafe średni wybór. Nam trzeba kogoś lepszego od Sokratisa - on też nie wymiata jest solidnym stoperem i tyle. Jak mamy szukać to kogoś lepszego od Sokratisa a nie wyznacznikiem jest Mustafi."
A jakies pomysly kto to mialby byc? :)
Podpowiem jeszcze ze do tefo musi sie jeszcze miescic w naszym skromnym budzecie transferowym (ktory tez nie bedzie przeznaczony w pelni na obronce) oraz chciec do nas przyjsc.

Jasne, ze sa na swiecie lepsi obroncy od Manolasa. Ale ilu jest lepszych od niego, ktorzy nie beda drozsi i beda chcieli przyjsc do Arsenalu?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.04.2019, 10:12

@AlexVanPersie: Sven bez problemu by go ściągnął

AlexVanPersie komentarzy: 806422.04.2019, 10:08

No myślę, że zatrudnienie Rabiota przez Edu, który dojdzie do nas po 9 lipca to bedzie bułka z maslem.

Francuz tylko czeka żeby być zatrudnionym przez klub o porównywalnie najbiedniejszych finansach, walczacych od 3 lat o LM i z dyrektorem sportowym, który nie wiadomo czy ściagnie kogokolwiek ogarnietego mu do grania, bo jego historia transferow jest pusta jak beben.

Brzmi legitnie.

Embix komentarzy: 199222.04.2019, 10:07

@Matelko: Manolas za Mustafe średni wybór. Nam trzeba kogoś lepszego od Sokratisa - on też nie wymiata jest solidnym stoperem i tyle. Jak mamy szukać to kogoś lepszego od Sokratisa a nie wyznacznikiem jest Mustafi. Od niego nie trudno znaleźć lepszego stopera.
2-ga linia w podstawie jest w miare, bardziej problemem jest brak "jakości" na ławce. Byle jaka rotacja i drżymy o wynik

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.04.2019, 10:07

Jeśli dziś Chelsea - odpukać - wygra, to nałoży dużą presję na piłkarzach Arsenalu, których czeka teraz trudny wyjazd na Molineux Stadium. A trwający sezon pokazuje, że ten teren do najłatwiejszych nie należy. I przekonały się o tym ekipy The Blues, oba Manchestery i Liverpool.

marimoshi komentarzy: 472822.04.2019, 10:03

Dużo osób ciśnie po Iwobim, ale to jedyny zawodnik, który ma drybling. To jest niesamowite, że dalej liczmy się w walce o top4 i LE mając w składzie jednego skrzydłowego.

Kowal96 komentarzy: 1758922.04.2019, 09:58

Ostatnie 3 mecze Wolves to przegrana w półfinale FA Cup, przegrana z Soton 3:1 na wyjeździe i bezbramkowy remis u siebie z Brighton, mimo ich ogromnej przewagi, patrząc po statystykach.

Mam wrażenie, że Wilki trochę łapią zadyszkę teraz.

ZelGrey komentarzy: 252422.04.2019, 09:53

Plus jest taki, ze na Wolves pewnie wyjdzie sklad:
Leno - Sokratis, Koscielny, Monreal - Niles, Torrreira, Xhaka, Kola - Ozil - Laca, Auba.

Wciaz wyjazd i z rywalem ktory wielu druzynom sprawial problemy, ale to przynajmniej daje szanse na pozytywny rezultat koncowy.

Matelko komentarzy: 320522.04.2019, 09:48

Mustafi, Jenkinson, Elnenu Out z klubu, koniecznie!

z tej trójki może przy bajdewindzie uzbieramy 30 mln.

starczy na Manolasa, zatrudnić Rabiota bez kwoty odstępnego i wtedy cały hajs = 70-80 baniek rzucić na Pepe.

Kowal96 komentarzy: 1758922.04.2019, 09:47

Ale oczywiście ten słabszy skład, konkretnie środek pola wynika trochę z kontuzji reszty kluczowych w tym sezonie zawodników.

Kowal96 komentarzy: 1758922.04.2019, 09:46

Ja mam wrażenie, że Emeryt wystawił wczoraj taki słabszy skład, bo był dosyć pewny wygranej, bo u siebie graliśmy do tej pory skutecznie. A wystawił trochę słabszy skład, bo pewnie chce ruszyć całą siłą na Wilki, z którymi gramy już w środę. Trochę się przeliczył.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 822.04.2019, 09:44

Każdy z nas wiedział, że stracimy jakieś punkty do końca sezonu. Jednak mało kto się spodziewał, że strata punktów przypadnie na domowe spotkanie z Palace. No cóż, skoro chłopaki lubią jeździc pod górkę, no to teraz prawdziwy test przed nimi, czyli dwa wyjazdowe spotkania z Wilkami i Lisami. Nie ma co się nastawiać na 6 punktów. 3-4 będą sukcesem.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.04.2019, 09:40

Poldi?

Dominik11 komentarzy: 2017022.04.2019, 09:38

2 pozytywy tego meczu Auba 19 bramka w sezonie no i Mesut strzelił.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.04.2019, 09:38

@marimoshi napisał: "Z Mustafim w składzie to możemy wygrać, ale puchar Tymbarku"

Z nim w składzie, to najwyżej tymbarka się mozemy napić.

Dominik11 komentarzy: 2017022.04.2019, 09:36

Chyba każdy jak zobaczył takie tuzy jak Elneny, Mustafi , czy Matteo Jenki Mavro wiedział że to nie wypali. Ja wiedziałem że będzie trudno i będzie źle ale nie tak źle .

Myślałem że wygramy 1-0 po meczącej grze i nudnej.

Matelko komentarzy: 320522.04.2019, 09:25

Mustafi, Jenkinson, Elneny... w takim osłabieniu to nie mogło wypalić niestety:(

kylo100 komentarzy: 370022.04.2019, 09:17

Obejrzalem skrot. co ten Mustafi ma w tej zrytej bani. macha lapami. Do kogo ma pretensje? Kretyn kurła

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.04.2019, 09:14

@marimoshi
Do wygrania Pucharu Tymbarku jakieś umiejętności są potrzebne. Mimo wszystko.

enrique komentarzy: 1915522.04.2019, 09:08

No proszę, Solskjaer przeprasza kibiców za dramatyczne 4:0 na wyjeździe, a my tymczasem dostajemy 2:3 u siebie z lamusami i nic się nie stało. Oby te 3 stracone punkty na mecie nie przeważyły.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 122.04.2019, 09:07

Na szczęście Sokratis wraca na Wilki

marimoshi komentarzy: 472822.04.2019, 09:05

Z Mustafim w składzie to możemy wygrać, ale puchar Tymbarku

simson16 komentarzy: 461422.04.2019, 09:00

Moze jestem za bardzo rozczarowany wczorajszym wynikiem... Ale bardziej Wierzę ze wygramy Lige Europy, ba nawey w to ze Liverpool przegoni w końcówce City, niz beeziemy w Top4... :/

Kowal96 komentarzy: 1758922.04.2019, 08:54

Wszedłem na k.com, ale po pierwszym komentarzu z góry nie widzę, że emocje po wczorajszym meczu opadły :P

Alonso komentarzy: 1282422.04.2019, 08:53

Wciąż są duże szanse Arsenalu na top4 nawet przy kolejnej wpadce. Derby Manchesteru, za tydzień United-Chelsea. Tottenham też super nie gra, może się 9 razy udać wygrać bez Kane ale za 10 razem niekoniecznie. Arsenal zacznie najsilniejszym składem w kolejnych dwóch kolejkach bo mecz Valencią dopiero za tydzień w czwartek. Będzie dobrze.

Patrzys1985 komentarzy: 15922.04.2019, 08:43

Mustafi wyp****alaj z tego klubu

f4bregas komentarzy: 103722.04.2019, 08:34

Smialem sie wczoraj z kolegi, fana MU..... nawet nie wiecie jak sie czulem, kiedy dostalem od niego odwet po naszym meczu ...... :(

sWinny komentarzy: 782822.04.2019, 08:27

-My nie mamy żadnego wpływu na te derby, ale wygląda na to, że United również nie ma - powiedział Jurgen Klopp cytowany przez serwis goal.com.