Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41183 newsów: 123.01.2014, 23:12

mskafc, jak cos to mozemy czasem wtedy pyknac sobie w fife bo tez mam ps3 i fife 14 ;d

mskafc komentarzy: 579623.01.2014, 23:11

marzag

no tak, na 80% sobie wezme, chociazby dla fify, bo lubilem pograc z kumplem..

TakKrzysiu komentarzy: 893623.01.2014, 23:10

Nowy news nowy.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 123.01.2014, 23:08

mskafc, jak cena smieszna i n ie bedziesz gral to zawsze mozesz komus odsprzedac po podobnej lub troche na tym zarobic ;d

mskafc komentarzy: 579623.01.2014, 23:05

moge jutro kupic konsole ps3 slim, jakas nowa wersja z 2 padami i 4 oryginalnymi grami, fifa 14, we are tekken, last of us i jakas samochodówka, bardzo mnie korci, bo cena jest dosłownie smieszna, ale boje sie, ze nie bede w to grać, bo zwyczajnuie nie mam czasu, albo mi sie nie chce.. czuje, ze jak nie wezme, to bede zalowal.. ale dyhlema :/

Qarol komentarzy: 1450223.01.2014, 23:05

@Drzemor

Nie ma dokładnie takiego samego, jest sporo z dodatkami typu MrDzemor, DzemorPL itd ; p

Holloway komentarzy: 60523.01.2014, 23:04

A Bony jaką niby karierę zrobił? Sparta Praga, Vitesse Arnhem, Swansea City. 26 meczów dla reprezentacji WKS i 8 bramek. Jakby nie patrzeć, Porto to niezła drużyna, a poziom ligi portugalskiej jest dobry. Wielu znakomitych zaowdników zostało stamtąd wytransferowanych, więc co to za argument, że liga portugalska? Wielu popierało transfery z ligi belgijkiej, a z portugalksiej już nie? No coś tu chyba jest nie tak.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 123.01.2014, 23:01

RIVALDO700, to nawet ciekawe rozwiazanie, moze gdyby tak bylo 3 lata temu to by smuda szybciej posade stracil a my i tak bysmy byli zakwalifikowani

Drzemor komentarzy: 93023.01.2014, 23:01

@Qarol

Ja mogę ;) Nick na origin taki jak tu

TakKrzysiu komentarzy: 893623.01.2014, 23:01

Wychodzi na to że odkryłem nieznane. Chyba jednak zmienie plany na przyszłość^^.

gunners007 komentarzy: 954323.01.2014, 23:01

Nie piszę, że Tello jest lepszy od Draxlera tylko, że się go bardziej opłaca - czytać ze zrozumieniem!

Kupując Draxlera za 40 mln nie otrzymamy piłkarza z umiejętnościami wartymi 40 mln tylko nieoszlifowany talent, który kiedyś tam może być tyle wart.

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 223.01.2014, 22:58

TakKrzysiu @ Boże, widzisz i nie grzmisz.

metrowy komentarzy: 16023.01.2014, 22:58

bez przesady ze tello jest lepszy od Draxlera, chlopaka bedzie dobrym transferem mowie Wam.

#jestęprorokię

TakKrzysiu komentarzy: 893623.01.2014, 22:56

Tak sobie pomyślałem i nagle przyszła mi na myśl pewna konkluzja. Jak niby Park czy Ryo mieli sie u nas sprawdzić skoro oni mają ograniczone pole widzenia : [. Ji-sung tez jest azjatą, ale w Manu miał ułatwienie bo Scholes widział za dwóch.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2723.01.2014, 22:56

Julian Draxler sosis ayam sosis biasa 35 mln Ł Arsenal 2017

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.01.2014, 22:55

Tello bardziej się opłaca niż Draxlera? Co ja czytam..

Drzemor komentarzy: 93023.01.2014, 22:55

Jeżeli faktycznie chcą za niego dać 40 baniek + ... to on musiał by być lepszy od ozila, a w rzeczywistości NIE JEST ... może kiedyś, ale dużo mu brakuje. Mam takie samo zdanie jak @TheWitek i @gunners007

gunners007 komentarzy: 954323.01.2014, 22:51

Tello czy Griezmanna bardziej się opłaca kupić niż Draxlera bo on najnormalniej w świecie nie jest wart takiej kasy, przecież jego klauzula jest niewiele niższa niż kwota transferu Oezila.

mskafc komentarzy: 579623.01.2014, 22:51

jam jest wengerout i nigdzie sie nie ruszom.

TheWitek komentarzy: 16823.01.2014, 22:51

Draxler to młody i perspyktywiczny zawodnik, ale IMO jego rzeczywista wartość nie przekracza 20mln. Tym bardziej, że w tym sezonie nie błyszczy. I właściwie jego pozycję mamy obsadzoną, bo z tego co wiem chce grać na 10. Argument, że Wenger przerobi go na napastnika też jakoś mnie nie przekonuje, bo to jednak potrwałoby trochę czasu.

bartek19176 komentarzy: 14023.01.2014, 22:44

Twoje argumenty mnie nie przekonują i tyle. Martinez tez jakoś specjalnie kariery nie zrobil. Swój wiek ma trochę bramek strzelil ale tylko w Portugalii Nie ma pewności czy dal by rade

Drzemor komentarzy: 93023.01.2014, 22:43

Ale wy się usraliście na tego Draxlera .. już bym wolał Tello z farsy, bo to dobry grajek.

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 22:43

Uspokójcie się z tym Draxlerem już, chyba powinniście obejrzeć jakiś jego średni mecz. Których zresztą ma najwięcej:P

mar12301 komentarzy: 2311423.01.2014, 22:42