Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450223.01.2014, 20:32

@Shinev

Nie pyskuj, u mnie lagsy będą ; p

Zresztą jak już założyłem to sporo osób narzekało na FAQ.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 20:32

pierwszy post o moim składzie wysłałem 18:51
jest 20:32 a nadal pierdzielicie o fifie :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 123.01.2014, 20:31

Nie bójcie się stawiać roomów, wbrew pozorom to nie jest płatne.

Me3mber komentarzy: 256123.01.2014, 20:28

To i ja sie pochwale moim skladem w fut : Cech/Szczesny- Clichy/Gibbs-Vidic/Vertonghen-D.Luiz-Walker/Richards-Cabaye/Fellaini/Sisoko/Wilshere/Ramirez/Fernandinho/Eriksen/Nasri-Willian/Young-Nani/HBA-Benteke/Suarez

4-3-3

Kozacki sklad polecam serdecznie, teraz zbieram na RVP i Ozila. Dodam ze nie kupuje coinsow, handel dziala cuda, szczegolnie kiedy sa TOTY ^^

shark31 komentarzy: 601323.01.2014, 20:27

ka2 tak sie juz przyjelo wszedzie chyba. Pierwszy raz to widzisz? W kazdej grze sie uzywa "k".

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.01.2014, 20:20

Holloway
Nie przesadzasz z tym Pawłowskim? :P

ja8pl komentarzy: 296623.01.2014, 20:20

:D pieerre@@ w sensie ze 40k to malo ;d ;d ale dzieki za wyjasnienie ;d

dami a nie probujesz zamiast biabanego insigne?

Holloway komentarzy: 60523.01.2014, 20:19

Ludzie. Błagam. Dajcie już spokój z tym Lewandowski. Onet przestał pakować 3 artykuły dziennie, więc ktoś zatęsknił i ładuje naszego celebrytę na forum Arsenalu. Starczy już chyba...
Ja osobiście myślę, że bardzo ciekawym graczem jest Barłtomiej Pawłowski. Szkoda, że dostaje mało szans w Maladze. Z nieukrywaną radością widziałbym go w Arsenalu :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.01.2014, 20:19

NineBiteWolf,

Przyjście Ozila znacznie podwyższyło morale klubu... Jakby nikt nie doszedł to znowu w głowie byłaby tylko walka o Top4. A tak to z przyjściem takiej gwiazdy automatycznie wszyscy myślą "przychodzą gwiazdy, walczymy o mistrza". No i nastawienie, że jesteśmy w stanie walczyć z najlepszymi pod względem pieniężnym, a najlepiej to udowodnić kupując takiego gracza.

Qarol komentarzy: 1450223.01.2014, 20:18

Jak z tymi haxballami, robi ktoś?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.01.2014, 20:17

Ja tam nie wierzę w pobicie Lewego. Jakaś dziwna akcja wściekłych polskich gimnazjalistek

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 20:14

Lewandowski na swoim FB

,,Dzisiejsza sytuacja pod moim domem zmusza mnie żeby zareagować, zanim media zrobią kolejną sensację. Nie zamierzam żadnych 17-letnich, odważnych w grupie chłopaków uczyć kultury, ale nie pozwolę na obrażanie mnie i mojej rodziny. Jednocześnie dementuję, że użyłem przemocy wobec osób, które jawnie naruszyły moją prywatność. Mam nadzieję, że to odosobniony przypadek i przez całą rundę wiosenną będę mógł skupić się tylko i wyłącznie na grze dla BVB!”

OFFO komentarzy: 354523.01.2014, 20:11

oooo

marca.com/2014/01/23/futbol/futbol_internacional/calcio/1390481904.html

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 223.01.2014, 20:03

Ja tam z Serie A mam taki skład (15k) : Marchetti-Abate, Ogbonna, Barzagli, Radu- Marchsio, Pogba, Hamšik- Biabiany, Muriel, Mertens.

pierre_afc komentarzy: 1207123.01.2014, 19:57

@ja8pl

40k = 40000, czyli k to 1000. :p

darek250s komentarzy: 10292 newsów: 523.01.2014, 19:57

Robert ,, El Testosteron" Lewandowski

Robert Lewandowski został oskarżony przez jednego z kibiców Borussii Dortmund o pobicie. Do konfrontacji doszło pod domem napastnika BVB. Piłkarz zaprzecza, że zaatakował kogokolwiek. Uważa zajście za prowokację.

ja8pl komentarzy: 296623.01.2014, 19:56

a co to jest 40k ;d

FadeIn komentarzy: 354723.01.2014, 19:53

Jak ma ktoś ochotę pyknąć w Fifkę 13 to zapraszam. tylko nie wiem jak się zaprasza

FadeIn komentarzy: 354723.01.2014, 19:51

Nine

Nie zupełnie. Ja cienki nie jestem a wiele meczy zaczynam od wtop 1/2 a ostatnio z Barcą 4-0. Dałem rade na 4-3 wyciągnąć ale ja to w łapach czuje, że gra mi się kleji. Wcześniej też majstry zdobywałem ale teraz gram o wiele szybciej, że lataja za piłką jak downy :-)

D14 komentarzy: 436623.01.2014, 19:48

Ja w fut 14 gram calym Arsenalem na pc i tez gra sie kozacko ;) oczywiscie do czasy gdy w magiczny sposob zgranie moich zawodnikow nie spadnie.. 3 mecze Z Z Z i nagle siema i jazda w dol.. celowe zagrywki ea bo juz o tym nie raz czytalem jak ludzie sie żalili w komentarzach na fb

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 223.01.2014, 19:47

pierre
Na LS jeszcze Mertens dobry jest.

ja8pl komentarzy: 296623.01.2014, 19:47

bleee ale glupoty piszecie najlepszy napadzior bpl do futa to suarez a skrzydlowy to ten delofeu czy ak mu tam w evertonu co nim mozna zrobic to glowa mala :)

FadeIn komentarzy: 354723.01.2014, 19:44

Ja ostatnio w Fife 13 w sezonach tak wszystkich koszę, że aż zęby zbierają. Już 5x tytuł pierwszej ligi zdobyłem a ostatni sezon to 8-0 i 24 ptk. Nie przegrałem 17 meczów z rzędu a na 30 przegrałem 2. Komuś złojić arsz ? :-)

pierre_afc komentarzy: 1207123.01.2014, 19:44

Cech - Baines, David Luiz, Vermaelen, Richards - Fellaini, Mirallas, Schurrle, Cazorla - Eto'o, Benteke :) I gra się mega takim składem ^^ Choć również lubię pograć składem z BBVA (Koke na IF, Costa w ataku itd.) też sympatycznie się gra ale to nie to samo bo nie ma pomocnika w BBVA takiego jak Fellaini. Ponadto jak się mało kasy warto zacząć grać zawodnikami Seria A. Chyba mają najlepszych ŚP w Ultimate i przy okazji są naprawdę tani (Pogba, Hernanes, Guarin). Mają OP napastników (Ibarbo, Muriel, Gomez czy Balo). No i tani ŚO którzy wymiatają (Caceres, Ogbonna czy Benatia). Jedyny minus tej ligi to boczne sektory. LO to tylko Constant, no chyba że masz prawie samych Włochów to Criscito można wcisnąć. PO da się jeszcze ogarnąć - Konko, Abate i Maicon. LP/LS - El Shaarawy, Asamoah, jeszcze dopuszczalni są Bonaventura i Totti (dobry jest, ale bardzo wolny). PP/PS - takich naprawdę dobrych to Cerci, Candreva i Cuadrado i potem nic nie ma.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 223.01.2014, 19:44

Marzag
Za wolny jak dla mnie. Kosą się lepiej dla mnie gra.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370023.01.2014, 19:43

To prawda, że po przyjściu Özila wszyscy grają lepiej, po prostu chcieli udowodnić, że nie są gorsi od Mesuta. Nie chcieli żeby poczuł różnicę poziomu między Realem i Arsenalem.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 19:43

druzyna jest pewniejsza siebie

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 223.01.2014, 19:43

thide
Ile masz kasy na ten skład.?

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 123.01.2014, 19:41

MaciekGoooner, najlepszy jest Mertesacker, mam obu, Diakite słabo główkuje i ma gorszy odbiór

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 123.01.2014, 19:40

thide, defensywa grała wspaniale jeszcze przed przyjściem Ozila, Walcott też, Cazorla grał lepiej ;d

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 223.01.2014, 19:37

Jakbym miał z 1kk to bym taki skład z BPL zbudował (4-3-3): Hart IF-Richards, Kompany, Luiz, Baines IF-
Toure, Gerrard

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 19:37

" ale z drugiej strony jeden zawodnik nagle nie sprawi, że team będzie grał jak z nut. "

przyszedl ozil i gramy jak z nut

Lolke komentarzy: 37823.01.2014, 19:36

Eriksen*

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 19:36

kupiłem Mirallasa, jedyna jego karta na rynku za drobne. skoro nie ma określonych cen przez inne aukcje to da radę go jakoś drożej opędzlować?

Lolke komentarzy: 37823.01.2014, 19:35

Erikson kozaczek na CAM w fucie :d

Verminator97 komentarzy: 1490023.01.2014, 19:32

Ale już chce mi się spać. :/ Dzisiaj specjalnie rano wstałem żeby zobaczyć mecz Radwańskiej, a ona zagrała taką mizerię. :/ Ale z drugiej strony nie ma się co dziwić bo grała ten mecz 24h po wyczerpującym starciu z Azarenką, a Cibulkova miała spacerek z Rumunką. Po prostu szkoda bo była wielka szansa na wygranie AO.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 223.01.2014, 19:30

Marzag
Mi to całkiem fajnie się nim gra.

Verminator97 komentarzy: 1490023.01.2014, 19:29

Jak BBC już podaje, że Mata bardzo blisko United to na 90% jeszcze dzisiaj lub jutro będzie już oficjalnie Czerwonym Diabłem.

NiebieskiCFCFan komentarzy: 3923.01.2014, 19:25

Qarol zatsanawia mnie po co Mou kupil Salaha?? no ale z drugiej strony Mou nie kupuje zawodnikow tak sobie albo byle jakich a zazwyczaj jak kogos kupi to gra dobrze.