Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
dami494 komentarzy: 3463 newsów: 223.01.2014, 19:25

ElSar
Grałem, kupiłem go chyba za 650 coinsów. Na tą cenę okej zawodnik. IMO można Cazorlę wypróbować.

GKS_AFC komentarzy: 871723.01.2014, 19:25

youtube.com/watch?v=ULUERtSdMu0

GKS_AFC komentarzy: 871723.01.2014, 19:24

DEFEAT IS NO LONGER AN OPTION IT IS VICTORY !!!

seba9196 komentarzy: 87423.01.2014, 19:24

Na miejscu Chelsea nigdy nie pozbyłbym się Maty. Nawet pomimo widzimisie Jose. Przecież to najlepszy zawodnik jakiego mieli w kadrze zespołu.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.01.2014, 19:24

na CAMa polecam Jadsona - ten w 13 wymiatał i był tani jak barszcz
na napad to brałbym Muriela/Hernandeza

Kanonierro komentarzy: 150323.01.2014, 19:24

Niebieski

Narazie nie wiadomo czy Mata jest zawodnikiem ManUtd ale na 90% jest. Jakby przeszedł to Chelsea by powtórzyła taką głupotę jak Arsenal z Van Pussym. Nie chce mówić kto zostanie mistrzem wystarczy spojrzeć na tabele. Sprawa mistrzostwa jest nadal otwarta. Ja jednak wierze w swój klub i wierze że w tym sezonie Arsenal będzie królował w PL.

lays komentarzy: 3987123.01.2014, 19:24

Flaminim się super w fifie gra :D Polecam go na DM... na prawdę na początku wziałem chłopa bo zaczynałem i kasy nie miałem a z początku zawodnicy byli bardzo drodzy, ale teraz to na prawdę Flamini fajnie gra

NiebieskiCFCFan komentarzy: 3923.01.2014, 19:23

Agher no prawda ze Mata orlem w destrukcji nie jest ale w ofensywie z Roo i RvP moga duza zdzialac. a co u was z tym Draxlerem?? wiadomo cos czy nie?

ElSar komentarzy: 416823.01.2014, 19:23

dami

grałeś Rosą na CAM ? jeżeli nie to żałuj - Najlepszy wybór jaki może byc w w cenie chyba do 10 k nawet , da sie nim wszystko wykręcić :D

lays komentarzy: 3987123.01.2014, 19:22

United to brakuje takiego zawodnika jak Veratti,Gundogan, Cabaye :) W środku za przeproszeniem mają drewno a ustawienie z Runejem, RVP za nimi Mata a jeszcze na dm Cabaye to było by już coś. Obrona też słabiutka

Verminator97 komentarzy: 1490023.01.2014, 19:22

Agher, lays > Ok. Dzięki za info. :p

Jak tak sobie przypomnę wczorajszy mecz United to mam ładną beke. :D Oglądałem tylko drugą połowę dogrywki i oczywiście te nieprawdopodobne karne. :D

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 223.01.2014, 19:22

ElSar
Miałem okazję nim zagrać kilka spotkań i pare brameczek pyknął. Grałem też Torresem i powiem, że fajnie się nim gra. Cena to niecałe 2k.
thide
Na CAM polecam Oscara lub De Bryune.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 123.01.2014, 19:22

seba9196, Ja mam Giroud zagranych 233 mecze i strzelonych 264 gole + 44 asysty, Sturridgem lepsze staty wykręciłeś? ;p

Qarol komentarzy: 1450223.01.2014, 19:22

@NiebieskiCFCFan

IMO City, Arsenal i Chelsea. Niebiescy sami sobie rzucają kłody pod nogi transferem Maty. Oscarowi mecz nie wyjdzie i nie bedzie mial kto wejsc za bardzo na CAM. Mata to kozak i moim zdaniem to moze sie odbic w drugiej czesci sezonu. Mowilo sie, ze Chelsea ma super ławke i to bedzie ich przewaga np. nad Arsenalem, ale teraz sami sie tej przewagi pozbawiają. Oczywiscie nadal ławka jest mocna w Chelsea, ale sprzedaz Maty to raczej błąd.

lays komentarzy: 3987123.01.2014, 19:21

Szkoda, że ceny się tak różnią... piłkarze do skilla 83-84 chodzą po te 5-12 tys max... a taki Suarez już 50-70 tys...

Teraz jestem zły bo zbierałem na Suareza lub Mate miałem 30 tyś i odechciało mi się grać w fut... nie grałem z miesiac i mowie a pier *** kupiłem za te 30 tyś nasriego i sporo złotych paczek i gówno :D Suareza nie mam i zbieram od nowa

Agher komentarzy: 278423.01.2014, 19:21

niebieski itd etc. -> szanse na wygranie ligi cfc i afc mają podobną moim zdaniem. City nieco większą, a LFC nieco mniejszą. Co do Maty - szkoda chłopa, bo pół sezonu zmarnował. Razem z Rooneyem i RvP mogą pomóc manu, ale z drugiej strony jeden zawodnik nagle nie sprawi, że team będzie grał jak z nut. Z resztą ich obrona jest fatalna, a Mata orłem w destrukcji raczej nie jest ;)

seba9196 komentarzy: 87423.01.2014, 19:20

w FUT14 Sturridge to najlepszy wybór na szpice. Niesamowite staty można nim wykręcić.

NiebieskiCFCFan komentarzy: 3923.01.2014, 19:20

ten transfer Maty to dlugo czasu cos zajmuje...

ElSar komentarzy: 416823.01.2014, 19:18

lays ,

ja na Benteke mam nim chyba 36 bramek w 26 meczach :D

lays komentarzy: 3987123.01.2014, 19:18

Verminator97

Początkowe diagnozy były takie, że Nasri nie zagra na MŚ jednak dzień pózniej na twitterze potwierdził, że zagra na MŚ a jego przerwa nie będzie tak długa jak zakładano

Agher komentarzy: 278423.01.2014, 19:17

verminator97 - tak mówili, ale potem nasri na twitterze napisał, że wypada na 8 tygodni ;)

lays komentarzy: 3987123.01.2014, 19:17

ElSar

tez tak myslalem. Miałem Lukaku i Chicharito na początku a potem kupiłem Sturr i chciałem go wywalic gdy nagle zaczął mi pakowac seriami i został

Verminator97 komentarzy: 1490023.01.2014, 19:17

Qarol > To fakt. Polscy kibice jak zwykle najlepsi. A to sorki. Byłem pewien, że zaraz po kontuzji Francuza mówili, że nie zagra w Brazylii. Pewnie ty masz lepsze info. :)

ArseneAl komentarzy: 2341723.01.2014, 19:16

Thide jaki nieogar z Mkhitaryanem. Omg.

ElSar komentarzy: 416823.01.2014, 19:16

dami

serio ? kupiłem sturridge i po chwili go sprzedałem bo uznałem że dużo większe drewno niż Lukaku chociażby .

NiebieskiCFCFan komentarzy: 3923.01.2014, 19:16

Cześć. Jestem kibicem Chelsea. Od razu mowie ze nie zamierzam sie z nikim klocic ani wyzywac. Wszedlem na wasza strone aby tylko porozmawiac obiektywnie z kibicami innego klubu. Co myslicie o transferze Maty do MU?? Jak widzicie swoje szanse na wygranie ligi?? Jakie szanse dajecie Chelsea?

lays komentarzy: 3987123.01.2014, 19:16

Sturridge jest mega w fifie :) Super się nim gra a skill tylko 80 - polecam.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 223.01.2014, 19:15

thide
Sturridge byłby lepszy od Benteke.

Agher komentarzy: 278423.01.2014, 19:14

verminator97 -> Nasri? o ile wiem ma tylko go nie być 8 tygodni. Coś się zmieniło?

Qarol komentarzy: 1450223.01.2014, 19:14

@Verminator97

Z tymi kibicami to właściwie teraz tak było. W każdym meczu fani na medal, doping kosmiczny. Podejrzewam, że tylko w meczu z Duńczykami byliby głośniejsi fani rywali ; )

ElSar komentarzy: 416823.01.2014, 19:14

Mico

ohhh -,-'...^^

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2723.01.2014, 19:13

thide, Remy 5k? Na PC pewnie grasz?
A na CAM polecam De Bruyne, mega stosunek cena-jakość.

Chicharito-Sturridge

Zaraz hejt za Nasriego poleci :D ALe tani był i sobie go kupiłem i fajnie sie nim gra

Na ławeczce mam: Borubara, Sessegnona,Valbuene, Weiss'a, Yanga Mbiwa nie pamietam wszystkich

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.01.2014, 19:12

@Elsar

ceblo piszemy wziąć* :D

ElSar komentarzy: 416823.01.2014, 19:11

thide

Benteke nie taki kloc na jakiego wygląda :DDDD

CAM - na początek zdecydowanie Rosicky -> świetny , gra sie nim lepiej niż nie jednym 85+ CAM'em :DDD

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 19:09

Remy min. 5k coins kosztuje, ale pace ponad 90.

taa biorę Mkhitaryana, który nie jest angolem ani nie gra w BPL.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2723.01.2014, 19:09

Nie grałem Benteke, ale Lukaku jest imo średni. Sturridge i Remy są stosunkowo tani a bardzo fajnie się nimi pyka.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 323.01.2014, 19:09

haxball.com/?roomid=~214e63431835d2cfa85ea543edfb83187b9f04c37204c91d0c4c1d00cc3ae3d4a&pass=1

nie chcę dwóch kloców po 190cm w ataku :D
wolałbym zagrać kupić kogoś na CM/CDM usposobionego defensywnie jak Tiote, Debuchy styknie, Kosa styknie, na ST albo Lukaku albo Benteke. możliwe, że dałbym za nim jakiegoś magika na CAM i z dwoma szybkimi skrzydłowymi grałoby się dosyć dobrze

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 323.01.2014, 19:08

hasło : draxler

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.01.2014, 19:07

co ja paczę, Salah w Chelsea, szybko zadziałali

pioafc komentarzy: 4384 newsów: 223.01.2014, 19:07

A gdzie turysta i jego pewne info, że Salah w Liverpoolu? Jose znowu gwizdnął komuś piłkarza sprzed nosa. Wcześniej Tottkom Williana, teraz LFC Salaha.

Verminator97 komentarzy: 1490023.01.2014, 19:06

Qarol > Za dwa lata ME w Polsce. To będzie turniej. U nas nasi bd niesieni przez polskich kibiców i IMO będzie szansa nawet na złoto. Ale już za rok MŚ w Katarze i też będzie szansa zaistnienia na turnieju o ile awansujemy bo rywala w eliminacjach poznamy już w poniedziałek. Oby trafić na kogoś łatwego. :p

KochamArsenal88 komentarzy: 100323.01.2014, 19:05

Thide-> Mikhitarian

ElSar komentarzy: 416823.01.2014, 19:04

thide
podam ci pare propozycji , tyle że nie znam dokładnych cen z fifa world polece tych którymi gram/ grałem w FUT 14 .

CB - kosa dobry wybór , Sakho także sie sprawdza .
RB - na początek myśle że Debuchy bedzie dobry .
LB - hmm jak masz tyle to zainwestuj w Enrique z l'poolu
CM - hmm , ja osobiście w FUT mam Fellainiego ale on troche droższy , możesz kupic Lamparda .
ST - zdecydowanie Benteke , a na drugiego ST możesz do pary wziąść Lukaku :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 19:04

należy dalej robić transfery na ostatnią chwilę i skompić kasy... ilu to już zawodników nam ubyło przez skompstwo? Dempsey, Heniek, Willian teraz czas na Salaha... Kiedy nasi właściciele zrozumieją, że w tych czasach to kasa żądzi piłką nożną!? rozumiem że boją się po stracie 100mln ale bez przesady... żeby zarobić trzeba założyć. Brak Kasy na transfery = brak LM, brak dodatkowej kapusty za grę i kontrakty. Sprawa jest prosta albo dają hajs na transfery tyle ile potrzebujemy albo dalej walczymy o Ligę Europy!

o jakim Heńku pisał ten gościu z LFC?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 19:03

@Marzag, no myślałem nad Tiote. Mertesackera nie chcę, bo już mam wysokiego obrońcę.

Kanonierro komentarzy: 150323.01.2014, 19:03

Ehhhh ten Salah. Kolejny sprzedawczyk który nie będzie miał miejsca w squadzie....

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 19:01