Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM

Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM 27.08.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 4150 komentarzy

Bez fajerwerków, lecz pewnie wywalczyli podopieczni Wengera awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Anglicy pokonali turecki zespół dwa do zera i teraz mogą się już skupić na kolejnym wyzwaniu, jakim jest nadchodzące North London Derby, natomiast Wenger może spokojnie myśleć nad transferami.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Monreal, Mertesacker (c), Sagna, Jenkinson, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud.

Fenerbahce

Demirel, Korkmaz, Alves, Gönül, Meireles, Cristian, Şahin, Erkin, Sow, Kuyt, Emenike.

W dwunastej minucie bardzo bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze z Turcji. Piłkę po błędzie Jenkinsona przejął Erkin, zagrał na prawo do Emenike, ten oddał strzał, który został zablokowany, futbolówka spadła jednak pod nogi Raula Meirelesa, po którego uderzeniu Szczęsny efektownie interweniował i uchronił Arsenal od straty bramki.

W 17. minucie ładnym dryblingiem uwolnił się od rywali Santi Cazorla, piłkę przejął Wilshere i świetnym podaniem obsłużył Girouda. Francuz jednak zbyt szybko się podpalił i oddał strzał z dystansu, który minął bramkę Demirela.

Cztery minuty później z lewej strony wrzucał Erkin, piłkę wybił Sagna, lecz ta spadła pod nogi Cristiana, który bez zastanowienia huknął z daleka. Na całe szczęście futbolówka poszybowała obok bramki Szczęsnego.

25. minuta i bramka dla Arsenalu! Giroud posłał prostopadłe podanie do Walcotta, który chciał dalej dryblować. Na szczęście piłka odskoczyła mu na tyle, że minęła zaskoczonych obrońców i bramkarza i spadła pod nogi Ramseya, który bez problemów umieścił ją w siatce. 1:0 na Emirates!

W 30. minucie do pozornie niegroźnego dośrodkowania wyszedł Szczęsny, jednak fatalnie minął się z piłką. Chcąc naprawić swój błąd podbiegł dalej, próbował chwycić futbolówkę, lecz i druga próba okazała się nieudana. Polakowi należy oddać, że udało mu się złapać Emmanuela Emenike, chociaż to nie było zbyt trudne, wszak Nigeryjczyk jest dość postawnym człowiekiem.

Pięć minut później za faul przed polem karnym ukarany został Per Mertesacker. Rzut wolny egzekwował Bruno Alves. Portugalczyk chciał chyba naśladować swojego rodaka, Cristiano Ronaldo, jednak jego uderzenie nie było dość precyzyjne.

W 38. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Fenerbahce wynikło duże zamieszanie. Turcy próbowali z wszelką cenę wybić piłkę, Kanonierzy zaś wbić ją w pole karne. Ostatecznie piłka spadła na głowę Girouda, ten uderzył obok leżącego bramkarza, jednak nie trafił w światło bramki.

Już minutę później bardzo bliscy swojej bramki byli Turcy. Najpierw lewym skrzydłem przedarł się Emenike, lecz uderzył w słupek. Chwilę później ten sam gracz dostał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, lecz trafił w Szczęsnego. Futbolówka spadła pod nogi Cristiana, który uderzył w poprzeczkę. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego Emenike.

Pod koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Giroud, jednak nie trafił w bramkę.

W 47. minucie niefortunnej kontuzji przy rajdzie lewym skrzydłem doznał Lukas Podolski. Niemiec odczuwał ból w udzie i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce zameldował się Kieran Gibbs.

W 55. minucie żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym obejrzał Emenike.

Minutę później po niefortunnym zderzeniu z Giroudem krwią zalał się Bruno Alves. To tylko udowadnia niedowiarkom jak potężnym snajperem jest Francuz!

W 60. minucie na drugą zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Oliviera Girouda zastępuje Yaya Sanogo.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem popisał się Santi Cazorla, jednak jeszcze lepszą interwencję wykonał Volkan Demirel. Wciąż utrzymuje się wynik 1:0.

W 66. minucie na podwójną zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Alper Potuk i Webó zmienili Cristiana oraz Dirka Kuyta.

Dwie minuty po tej zmianie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Theo Walcott. Anglik uderzył z rzutu wolnego z lewej strony, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

W 72. minucie padła druga bramka dla Arsenalu! Po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji swojego drugiego gola zdobył Aaron Ramsey. To trafienie przypieczętowuje już awans do Ligi Mistrzów. 2:0 na Emirates!

Dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował, że Theo Walcott może już odpocząć i zastąpił go Miyaichim.

W 83. minucie kolejną zmianę przeprowadził trener Fenerbahce. Mehmet Topuz zmienił Sowa. Chwilę wcześniej urazu w starciu z Meirelesem doznał Wilshere, jednak Anglik wrócił na boisko i kontynuował grę. Pod koniec meczu ta sztuka nie udała się jednak Ramseyowi. Walijczyk musiał zejść z urazem, a Arsenal kończył mez w 10.

Już w doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał Jenkinson, który dobrze znalazł się w polu karnym, jednak strzelił dokładnie w to miejsce, gdzie stał Demirel.

FenerbahçeLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.08.2013, 15:42

To co ? Kiedy jedziemy na Emirates żeby linczować zarząd ?

Pinguite komentarzy: 1502029.08.2013, 15:42

Wenger wypieprzaj z tego klubu! Zatrudniłeś sprzedawczyka!

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50329.08.2013, 15:42

Właśnie, oficjalny transfer i nie ma go na głównej ?

WoferPL komentarzy: 21929.08.2013, 15:42

Flamini juz oficjalnie.

czarny7777777 komentarzy: 251629.08.2013, 15:41

"We’re very pleased Mathieu has agreed to re-join us," Arsène Wenger said. "He is a player of real quality, with a fantastic work rate and great mentality. As we know, Mathieu is a strong midfielder, but is also is comfortable playing in defence too. He is a very good addition to our squad."

buhaahahhaahhahahaahhaahahahha

turysta komentarzy: 608929.08.2013, 15:41

beznazwy

z MU już raz strzelił w LFC, to może i tym razem

kupuj, póki nie zdrożeje o 0.1 :p

beznazwy komentarzy: 237129.08.2013, 15:41

Flaini ofiszjal. No to jedziemy na majstra!

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 129.08.2013, 15:41

Flamini oficjalnie a nie ma newsa

Beerengar komentarzy: 444 newsów: 129.08.2013, 15:41

turysta no mam nadzieje a mam Cie za spoko goscia tylko nie dobijaj tu niektorych fanow AFC ;))

clavo komentarzy: 48729.08.2013, 15:40

lepszy rydz niż nic

beznazwy komentarzy: 237129.08.2013, 15:40

Chciałem kupić Stariża do fpl, ale poczekam na następną kolejkę, bo z MU nie szczeli

janucha500 komentarzy: 29029.08.2013, 15:39

czego wy narzekacie ? Człowiek wsparcie za darmo. Jeszcze nie jeden wypluje swoje słowa.

paw3u komentarzy: 562829.08.2013, 15:39

No to teraz zacznie się ostra szydera z Arsenalu na internetach :p

turysta komentarzy: 608929.08.2013, 15:39

beer

nigdy nie mówiłem o tym, że LFC 3 punkty więcej po raptem 2 kolejkach, za kogo mnie masz :D

ares
oby ta jego podroz nie opierala sie tylko na Suarezie, calym transfer window i chwilowo wyzszym miejscu w tabeli.. na jego ocene poczekamy do konca wrzesnia

tomekafc95 komentarzy: 413629.08.2013, 15:37

oficjalne flamini w afc

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.08.2013, 15:36

Shinev

Puchar dla biedaków ? Wstydził bym się tam grać. Mourinho i Ferguson potwierdzają.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 129.08.2013, 15:36

Chcielibyście Igłe za 37 baniek? przecież to przepłacone prawie 2x. Oczywiscie teraz to każdego za każde pieniądze.Ale po jego przejsciu była inna śpiewka

turysta komentarzy: 608929.08.2013, 15:36

fuxiz

Dzeko i Sturridge'a

Ars3n komentarzy: 1235429.08.2013, 15:36

fabik
kiedys tak, ale po akcji z Suarezem nawet nie probuj. Sam mam konto na lfc zalozone z 2lata temu i gadalo sie z nimi przyjemnie.

@A23

Chyba że tak. A jak sobie Everton w LE radzi, bo nie śledzę na bieżąco?

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 129.08.2013, 15:34

mistique
tez tak postawilem ;d ale Walcott dawno nie strzelil i wydaje mi sie ze cos moze w niedziele zdziałac ;d

bassey1 komentarzy: 3529.08.2013, 15:34