Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM

Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM 27.08.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 4150 komentarzy

Bez fajerwerków, lecz pewnie wywalczyli podopieczni Wengera awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Anglicy pokonali turecki zespół dwa do zera i teraz mogą się już skupić na kolejnym wyzwaniu, jakim jest nadchodzące North London Derby, natomiast Wenger może spokojnie myśleć nad transferami.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Monreal, Mertesacker (c), Sagna, Jenkinson, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud.

Fenerbahce

Demirel, Korkmaz, Alves, Gönül, Meireles, Cristian, Şahin, Erkin, Sow, Kuyt, Emenike.

W dwunastej minucie bardzo bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze z Turcji. Piłkę po błędzie Jenkinsona przejął Erkin, zagrał na prawo do Emenike, ten oddał strzał, który został zablokowany, futbolówka spadła jednak pod nogi Raula Meirelesa, po którego uderzeniu Szczęsny efektownie interweniował i uchronił Arsenal od straty bramki.

W 17. minucie ładnym dryblingiem uwolnił się od rywali Santi Cazorla, piłkę przejął Wilshere i świetnym podaniem obsłużył Girouda. Francuz jednak zbyt szybko się podpalił i oddał strzał z dystansu, który minął bramkę Demirela.

Cztery minuty później z lewej strony wrzucał Erkin, piłkę wybił Sagna, lecz ta spadła pod nogi Cristiana, który bez zastanowienia huknął z daleka. Na całe szczęście futbolówka poszybowała obok bramki Szczęsnego.

25. minuta i bramka dla Arsenalu! Giroud posłał prostopadłe podanie do Walcotta, który chciał dalej dryblować. Na szczęście piłka odskoczyła mu na tyle, że minęła zaskoczonych obrońców i bramkarza i spadła pod nogi Ramseya, który bez problemów umieścił ją w siatce. 1:0 na Emirates!

W 30. minucie do pozornie niegroźnego dośrodkowania wyszedł Szczęsny, jednak fatalnie minął się z piłką. Chcąc naprawić swój błąd podbiegł dalej, próbował chwycić futbolówkę, lecz i druga próba okazała się nieudana. Polakowi należy oddać, że udało mu się złapać Emmanuela Emenike, chociaż to nie było zbyt trudne, wszak Nigeryjczyk jest dość postawnym człowiekiem.

Pięć minut później za faul przed polem karnym ukarany został Per Mertesacker. Rzut wolny egzekwował Bruno Alves. Portugalczyk chciał chyba naśladować swojego rodaka, Cristiano Ronaldo, jednak jego uderzenie nie było dość precyzyjne.

W 38. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Fenerbahce wynikło duże zamieszanie. Turcy próbowali z wszelką cenę wybić piłkę, Kanonierzy zaś wbić ją w pole karne. Ostatecznie piłka spadła na głowę Girouda, ten uderzył obok leżącego bramkarza, jednak nie trafił w światło bramki.

Już minutę później bardzo bliscy swojej bramki byli Turcy. Najpierw lewym skrzydłem przedarł się Emenike, lecz uderzył w słupek. Chwilę później ten sam gracz dostał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, lecz trafił w Szczęsnego. Futbolówka spadła pod nogi Cristiana, który uderzył w poprzeczkę. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego Emenike.

Pod koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Giroud, jednak nie trafił w bramkę.

W 47. minucie niefortunnej kontuzji przy rajdzie lewym skrzydłem doznał Lukas Podolski. Niemiec odczuwał ból w udzie i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce zameldował się Kieran Gibbs.

W 55. minucie żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym obejrzał Emenike.

Minutę później po niefortunnym zderzeniu z Giroudem krwią zalał się Bruno Alves. To tylko udowadnia niedowiarkom jak potężnym snajperem jest Francuz!

W 60. minucie na drugą zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Oliviera Girouda zastępuje Yaya Sanogo.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem popisał się Santi Cazorla, jednak jeszcze lepszą interwencję wykonał Volkan Demirel. Wciąż utrzymuje się wynik 1:0.

W 66. minucie na podwójną zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Alper Potuk i Webó zmienili Cristiana oraz Dirka Kuyta.

Dwie minuty po tej zmianie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Theo Walcott. Anglik uderzył z rzutu wolnego z lewej strony, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

W 72. minucie padła druga bramka dla Arsenalu! Po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji swojego drugiego gola zdobył Aaron Ramsey. To trafienie przypieczętowuje już awans do Ligi Mistrzów. 2:0 na Emirates!

Dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował, że Theo Walcott może już odpocząć i zastąpił go Miyaichim.

W 83. minucie kolejną zmianę przeprowadził trener Fenerbahce. Mehmet Topuz zmienił Sowa. Chwilę wcześniej urazu w starciu z Meirelesem doznał Wilshere, jednak Anglik wrócił na boisko i kontynuował grę. Pod koniec meczu ta sztuka nie udała się jednak Ramseyowi. Walijczyk musiał zejść z urazem, a Arsenal kończył mez w 10.

Już w doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał Jenkinson, który dobrze znalazł się w polu karnym, jednak strzelił dokładnie w to miejsce, gdzie stał Demirel.

FenerbahçeLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.08.2013, 14:46

BREAKING NEWS. Bid rejected! RedWarrior could be offered in a swap deal for kanonierzy.com's RIVALDO700 (Times)

Beerengar komentarzy: 444 newsów: 129.08.2013, 14:45

turysta kogo tutaj obchodza jakies spekulacje i to z tweeta na temat LFC? ciekawe moze to jest w twoim klubiku, wracaj lepiej na lfc.pl i fapuj z RedWariorami itp.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 129.08.2013, 14:45

@carlos

Czy ja wiem, miał okres gdzie strzelał kiedy chciał i sam wygrywał mecze. Henry jest o tyle lepszy, że trzymał mistyczny poziom przez długie lata, a Torres max rok.

beznazwy komentarzy: 237129.08.2013, 14:44

Ja bym Rivaldo za 100 mln nie oddał. Coś się musi dziać na tej stronie

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2729.08.2013, 14:43

Ten Di Marzio też już jakieś bzdety w tym okienku pisał z tego co kojarzę, ogólnie większość włoskich mediów to słabe źródła, nie wiem kto od nich jest wiarygodny

afcforever

Jak Michu i Walcott będą pomocnikami a Lamela napastnikiem to się wkurzę #Smuda ustala pozycje zawodników w FPL

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 129.08.2013, 14:42

@ka2

A Ty pewnie wyśmiewasz Torresa czy Reinę i masz poparcie tłumu idiotów. Gratulacje.

beznazwy komentarzy: 237129.08.2013, 14:42

Quagiarella naszym zbawicielem!

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 129.08.2013, 14:42

turysta
może to byłoby ciekawe na stronie lfc ale tutaj jest to zbędne!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 129.08.2013, 14:42

Shinev
Myśliłem, że fifą mi tu zarzuciłeś! Ja dla Torresa dałbym 89, nie więcej. Ale wiadomo, są opinie i opinie ;)

Adu (zawieszony) komentarzy: 549829.08.2013, 14:41

Gomis sie nadaje do Arsenal Ladies i tyle.

turysta komentarzy: 608929.08.2013, 14:40

Gianluca Di Marzio ‏@dimarzio 2 min
#Sakho future: @OfficialASRoma talked to him but he could (and should) sign with @LFC soon.

no ciekawe

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52029.08.2013, 14:40

Czyli Poldi 3 miechy Chambo 6 miechów Diaby 6 miechów Arteta pare tygodni - na razie można cudować w składzie, ale niech jeszcze z dwóch konkretnych ludzi wyleci a przez te 2-3 miesiące to nie ma siły, żeby coś się komuś nie stało to będzie krucho.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2729.08.2013, 14:39

Rivaldo takie oczywiste trole zarzuca, a niektórzy to łykają, zadziwiające

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.08.2013, 14:39

Myślita ,że Lamela w FPL będzie pomocnikiem ?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 129.08.2013, 14:38

@carlos

Niczym, wymyśliłem. Tak jak pisałem - przykładowo.

Verminator97 komentarzy: 1490029.08.2013, 14:38

pauleta19 > Rozwaliłeś system :D

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 129.08.2013, 14:37

Po co się kłócicie z EXpertem z twittera? I tak przegracie

ArseneAl komentarzy: 2341729.08.2013, 14:36

@afcforever
Nie kłóć się. Rivaldo jest ekspertem z Los Angeles.

Giroud 83

Overalle z najlepszych czasów. Takie przykładowe, ale wyraźnie Torresowi bliżej do Henry'ego ;p

lays komentarzy: 3987129.08.2013, 14:34

hahahahaha

Ale beka by była jakby Gomis doszedł

Ale to pokazuje teraz co odawala Wenger :D

Olewa Ville bo liczy na lepszy transfer a teraz za jakiegoś leszcza daje 10 mln ;d

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.08.2013, 14:32

Niech mi ktos przypomni jak Gomis ma na imie ?:)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.08.2013, 14:29

Klama, też wolę Quagliarellę od Gomisa, ale Włoch po kontuzji nie odzyskał już formy. Na miejscu Juventusu dałbym mu szansę, ale nie sądzę, żeby Quag był rozwiązaniem naszych problemów. Jest to raczej napastnik do gry we dwójkę z przodu. No i zainteresowanie Szachatar i Norwich w sumie podsumowuje wszystko. Musimy mierzyć wyżej w gwiazdy i wschodzące talenty.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.08.2013, 14:29

RIVALDO

Czyli Liverpool idzie na mistrza ?

RPZLDZ komentarzy: 99029.08.2013, 14:29

@nowy000

Pobierz wszystkie sezony rancza i oglądaj od pierwszego do ostatniego odcinka, rozrywka na dobrym poziomie na 2-3 dni :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.08.2013, 14:29

ArseneAl

Do czego to doszło, żebyśmy walczyli o piłkarza z Norwich, Sunderlandem i West Hamem.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 129.08.2013, 14:29

Shinev
Taak, tak, zrozumiałem Twój komentarz, ale uważam, że i tak za bardzo pochlebiłeś dla Torresa :P

afckonrad9101 komentarzy: 783429.08.2013, 14:28

Bedzie Flamini i Benayoun w tym okienku jeszcze takze jest moc!!

Verminator97 komentarzy: 1490029.08.2013, 14:28

czrny7777777 > Ogólnie niezłe jaja z tym losowaniem xD Ciekawe komu się tak poszczęści.

ArseneAl komentarzy: 2341729.08.2013, 14:27

"Arsenal have expressed an interest in signing forward Fabio Quagliarella from Juventus.
A number of clubs are monitoring the 30 year-old with Shakhtar Donetsk, West Ham, Sunderland and Norwich amongst them but the Gunners are desperate to bolster their attacking options. "

Know your place Wenga!

grochal14 komentarzy: 193329.08.2013, 14:27

@nowy000 - Prestiż

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 129.08.2013, 14:27

A ta karykatura napastnika Welbeck w pierwszym meczu strzelił tyle co w tamtym całym sezonie :D.

czarny7777777 komentarzy: 251629.08.2013, 14:26