Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM

Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM 27.08.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 4150 komentarzy

Bez fajerwerków, lecz pewnie wywalczyli podopieczni Wengera awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Anglicy pokonali turecki zespół dwa do zera i teraz mogą się już skupić na kolejnym wyzwaniu, jakim jest nadchodzące North London Derby, natomiast Wenger może spokojnie myśleć nad transferami.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Monreal, Mertesacker (c), Sagna, Jenkinson, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud.

Fenerbahce

Demirel, Korkmaz, Alves, Gönül, Meireles, Cristian, Şahin, Erkin, Sow, Kuyt, Emenike.

W dwunastej minucie bardzo bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze z Turcji. Piłkę po błędzie Jenkinsona przejął Erkin, zagrał na prawo do Emenike, ten oddał strzał, który został zablokowany, futbolówka spadła jednak pod nogi Raula Meirelesa, po którego uderzeniu Szczęsny efektownie interweniował i uchronił Arsenal od straty bramki.

W 17. minucie ładnym dryblingiem uwolnił się od rywali Santi Cazorla, piłkę przejął Wilshere i świetnym podaniem obsłużył Girouda. Francuz jednak zbyt szybko się podpalił i oddał strzał z dystansu, który minął bramkę Demirela.

Cztery minuty później z lewej strony wrzucał Erkin, piłkę wybił Sagna, lecz ta spadła pod nogi Cristiana, który bez zastanowienia huknął z daleka. Na całe szczęście futbolówka poszybowała obok bramki Szczęsnego.

25. minuta i bramka dla Arsenalu! Giroud posłał prostopadłe podanie do Walcotta, który chciał dalej dryblować. Na szczęście piłka odskoczyła mu na tyle, że minęła zaskoczonych obrońców i bramkarza i spadła pod nogi Ramseya, który bez problemów umieścił ją w siatce. 1:0 na Emirates!

W 30. minucie do pozornie niegroźnego dośrodkowania wyszedł Szczęsny, jednak fatalnie minął się z piłką. Chcąc naprawić swój błąd podbiegł dalej, próbował chwycić futbolówkę, lecz i druga próba okazała się nieudana. Polakowi należy oddać, że udało mu się złapać Emmanuela Emenike, chociaż to nie było zbyt trudne, wszak Nigeryjczyk jest dość postawnym człowiekiem.

Pięć minut później za faul przed polem karnym ukarany został Per Mertesacker. Rzut wolny egzekwował Bruno Alves. Portugalczyk chciał chyba naśladować swojego rodaka, Cristiano Ronaldo, jednak jego uderzenie nie było dość precyzyjne.

W 38. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Fenerbahce wynikło duże zamieszanie. Turcy próbowali z wszelką cenę wybić piłkę, Kanonierzy zaś wbić ją w pole karne. Ostatecznie piłka spadła na głowę Girouda, ten uderzył obok leżącego bramkarza, jednak nie trafił w światło bramki.

Już minutę później bardzo bliscy swojej bramki byli Turcy. Najpierw lewym skrzydłem przedarł się Emenike, lecz uderzył w słupek. Chwilę później ten sam gracz dostał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, lecz trafił w Szczęsnego. Futbolówka spadła pod nogi Cristiana, który uderzył w poprzeczkę. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego Emenike.

Pod koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Giroud, jednak nie trafił w bramkę.

W 47. minucie niefortunnej kontuzji przy rajdzie lewym skrzydłem doznał Lukas Podolski. Niemiec odczuwał ból w udzie i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce zameldował się Kieran Gibbs.

W 55. minucie żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym obejrzał Emenike.

Minutę później po niefortunnym zderzeniu z Giroudem krwią zalał się Bruno Alves. To tylko udowadnia niedowiarkom jak potężnym snajperem jest Francuz!

W 60. minucie na drugą zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Oliviera Girouda zastępuje Yaya Sanogo.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem popisał się Santi Cazorla, jednak jeszcze lepszą interwencję wykonał Volkan Demirel. Wciąż utrzymuje się wynik 1:0.

W 66. minucie na podwójną zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Alper Potuk i Webó zmienili Cristiana oraz Dirka Kuyta.

Dwie minuty po tej zmianie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Theo Walcott. Anglik uderzył z rzutu wolnego z lewej strony, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

W 72. minucie padła druga bramka dla Arsenalu! Po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji swojego drugiego gola zdobył Aaron Ramsey. To trafienie przypieczętowuje już awans do Ligi Mistrzów. 2:0 na Emirates!

Dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował, że Theo Walcott może już odpocząć i zastąpił go Miyaichim.

W 83. minucie kolejną zmianę przeprowadził trener Fenerbahce. Mehmet Topuz zmienił Sowa. Chwilę wcześniej urazu w starciu z Meirelesem doznał Wilshere, jednak Anglik wrócił na boisko i kontynuował grę. Pod koniec meczu ta sztuka nie udała się jednak Ramseyowi. Walijczyk musiał zejść z urazem, a Arsenal kończył mez w 10.

Już w doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał Jenkinson, który dobrze znalazł się w polu karnym, jednak strzelił dokładnie w to miejsce, gdzie stał Demirel.

FenerbahçeLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.08.2013, 14:24

RIVALDO
United wygra miszcza bo ma najlepszych napastnikuff

Verminator97 komentarzy: 1490029.08.2013, 14:23

czarny77777 > Ale byłyby jaja gdyby z tych wszystkich drużyn właśnie wylosowali Śląsk, trzymam kciuki :-)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.08.2013, 14:23

tu artykuł

standard.co.uk/sport/football/arsenal-make-enquiry-for-juventus-forward-fabio-quagliarella-8789534.html

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2013, 14:23

Liverpool have made a €23m bid to Dynamo Kyiv for Andriy Yarmolenko. [Sky Italia]

dawidsk komentarzy: 245129.08.2013, 14:23

Na kogo postawić dzisiaj w lidze europejskiej?

shark31 komentarzy: 601329.08.2013, 14:22

Torres miej strzela, mniej asystuje i mniej pomaga w defie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2013, 14:21

macie problem z ocena torresa bo widzicie tego skur....la z lfc co byl mega ,ale teraz to wrak ,Ziru jest lepszy ,zadalbym sobie pytanie ,a kto nie jest?

smutne ale torres to kabareciarz bardziej dzis niz pilkarz

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 129.08.2013, 14:21

Shinev
Oooo, tu już przesadziłeś. Torres nawet za najlepszych czasów odstawał od Henry'ego, i to bardzo, nie zapędzaj się. Francuz był lepszy pod każdym aspektem.

czarny7777777 komentarzy: 251629.08.2013, 14:21

czarny7777777
28.08.2013; 12:14
ciekawe czy ich wykluczą a jesli tak to kto zajmie ich miejsce(moze małe losowanie z tych klubów ktore odpadną w 4 rundzie -oby slask dał na msze xd)

RIVALDO700
Widzę, że patrzysz na zawodników w bardzo dziwny sposób. Teraz Giroud złapał formie to według ciebie jest lepszy od Torresa. Zapewne gdyby nie strzelił bramki przez 10 spotkań, a Hiszpan kilka razy umieścił piłkę w siatce, to zmieniłbyś zdanie i hejtował Francuza. Bardzo dziecinne podejście, dlatego dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 129.08.2013, 14:20

Przecież to info z Kłagiarellą to kompletny wymysł jest.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 129.08.2013, 14:19

Gomis> Suarez> Giroud

afckonrad9101 komentarzy: 783429.08.2013, 14:19

hehe to okienko powoli robi sie groteskowe w naszym wykonaniu ;D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 129.08.2013, 14:18

@Rivaldo

Wywala się o własne nogi i daje drużynie karne. A Torres z Liverpoolu to miał bliżej do Henry'ego niż Żiru.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078429.08.2013, 14:17

Oferta Tottenhamu za Christiana Erkisena została zaakceptowana! Młody Duńczyk kosztować będzie "Koguty" 12 mln funtów.
oby to nie była prawda

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.08.2013, 14:16

James Olley ‏@JamesOlley 1 h
Arsenal have enquired about Juventus' Fabio Quagliarella. No offer made yet. Meanwhile, Podolski out for 8-10 weeks with a hamstring injury.

Shinev

zgoda torres z lfc bije na glowe Ziru ,ale Ten torres z chelsea czy bije Ziru bym polemizowal i to ostro /jestem niezlym hejterem Ziru/

ja co ogladam mecze torresa to widze jak sie wywala sam o wlasne nogi ,wiec ciezko mi przyznac ci racje.