Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM

Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM 27.08.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 4150 komentarzy

Bez fajerwerków, lecz pewnie wywalczyli podopieczni Wengera awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Anglicy pokonali turecki zespół dwa do zera i teraz mogą się już skupić na kolejnym wyzwaniu, jakim jest nadchodzące North London Derby, natomiast Wenger może spokojnie myśleć nad transferami.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Monreal, Mertesacker (c), Sagna, Jenkinson, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud.

Fenerbahce

Demirel, Korkmaz, Alves, Gönül, Meireles, Cristian, Şahin, Erkin, Sow, Kuyt, Emenike.

W dwunastej minucie bardzo bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze z Turcji. Piłkę po błędzie Jenkinsona przejął Erkin, zagrał na prawo do Emenike, ten oddał strzał, który został zablokowany, futbolówka spadła jednak pod nogi Raula Meirelesa, po którego uderzeniu Szczęsny efektownie interweniował i uchronił Arsenal od straty bramki.

W 17. minucie ładnym dryblingiem uwolnił się od rywali Santi Cazorla, piłkę przejął Wilshere i świetnym podaniem obsłużył Girouda. Francuz jednak zbyt szybko się podpalił i oddał strzał z dystansu, który minął bramkę Demirela.

Cztery minuty później z lewej strony wrzucał Erkin, piłkę wybił Sagna, lecz ta spadła pod nogi Cristiana, który bez zastanowienia huknął z daleka. Na całe szczęście futbolówka poszybowała obok bramki Szczęsnego.

25. minuta i bramka dla Arsenalu! Giroud posłał prostopadłe podanie do Walcotta, który chciał dalej dryblować. Na szczęście piłka odskoczyła mu na tyle, że minęła zaskoczonych obrońców i bramkarza i spadła pod nogi Ramseya, który bez problemów umieścił ją w siatce. 1:0 na Emirates!

W 30. minucie do pozornie niegroźnego dośrodkowania wyszedł Szczęsny, jednak fatalnie minął się z piłką. Chcąc naprawić swój błąd podbiegł dalej, próbował chwycić futbolówkę, lecz i druga próba okazała się nieudana. Polakowi należy oddać, że udało mu się złapać Emmanuela Emenike, chociaż to nie było zbyt trudne, wszak Nigeryjczyk jest dość postawnym człowiekiem.

Pięć minut później za faul przed polem karnym ukarany został Per Mertesacker. Rzut wolny egzekwował Bruno Alves. Portugalczyk chciał chyba naśladować swojego rodaka, Cristiano Ronaldo, jednak jego uderzenie nie było dość precyzyjne.

W 38. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Fenerbahce wynikło duże zamieszanie. Turcy próbowali z wszelką cenę wybić piłkę, Kanonierzy zaś wbić ją w pole karne. Ostatecznie piłka spadła na głowę Girouda, ten uderzył obok leżącego bramkarza, jednak nie trafił w światło bramki.

Już minutę później bardzo bliscy swojej bramki byli Turcy. Najpierw lewym skrzydłem przedarł się Emenike, lecz uderzył w słupek. Chwilę później ten sam gracz dostał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, lecz trafił w Szczęsnego. Futbolówka spadła pod nogi Cristiana, który uderzył w poprzeczkę. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego Emenike.

Pod koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Giroud, jednak nie trafił w bramkę.

W 47. minucie niefortunnej kontuzji przy rajdzie lewym skrzydłem doznał Lukas Podolski. Niemiec odczuwał ból w udzie i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce zameldował się Kieran Gibbs.

W 55. minucie żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym obejrzał Emenike.

Minutę później po niefortunnym zderzeniu z Giroudem krwią zalał się Bruno Alves. To tylko udowadnia niedowiarkom jak potężnym snajperem jest Francuz!

W 60. minucie na drugą zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Oliviera Girouda zastępuje Yaya Sanogo.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem popisał się Santi Cazorla, jednak jeszcze lepszą interwencję wykonał Volkan Demirel. Wciąż utrzymuje się wynik 1:0.

W 66. minucie na podwójną zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Alper Potuk i Webó zmienili Cristiana oraz Dirka Kuyta.

Dwie minuty po tej zmianie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Theo Walcott. Anglik uderzył z rzutu wolnego z lewej strony, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

W 72. minucie padła druga bramka dla Arsenalu! Po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji swojego drugiego gola zdobył Aaron Ramsey. To trafienie przypieczętowuje już awans do Ligi Mistrzów. 2:0 na Emirates!

Dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował, że Theo Walcott może już odpocząć i zastąpił go Miyaichim.

W 83. minucie kolejną zmianę przeprowadził trener Fenerbahce. Mehmet Topuz zmienił Sowa. Chwilę wcześniej urazu w starciu z Meirelesem doznał Wilshere, jednak Anglik wrócił na boisko i kontynuował grę. Pod koniec meczu ta sztuka nie udała się jednak Ramseyowi. Walijczyk musiał zejść z urazem, a Arsenal kończył mez w 10.

Już w doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał Jenkinson, który dobrze znalazł się w polu karnym, jednak strzelił dokładnie w to miejsce, gdzie stał Demirel.

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 329.08.2013, 15:31

aha jeszcze Bony,Mertens,Lens,Strootman.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.08.2013, 15:30

Usuwa mi się na twitterze ale to trwa 30 dni.

turysta komentarzy: 608929.08.2013, 15:30

w FPL wywaliłem Lukaku i kupiłem Osvaldo, ciekawe jak bardzo zły to był ruch z mojej strony :p

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 329.08.2013, 15:30

Tacy zawodnicy byli dostępni Eriksen (15 mln),Highuain(30) Ljalic (15), Capoue(9), Wenyama ( 8) ,Jovetic (28), Schurlle (?), Wilian (27), Navas(?),Negredo (?) czy nawet Marin który kisił się na ławce w Chelsea pewnie by się odbudował ale przecież na rynku nie ma jakości a teraz jeszcze Sakho za grosze do Live. Nie wiem jak można być tak ułomnym transferowo.

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2429.08.2013, 15:29

Kurde bo juz nie pamietam, czy ktos z tej strony nie mial usuwać konta jak Cardiff urwie punkty dla City?:D

@Beeranger
ale stary, wchodzę na stronę, poczytać merytoryczne komentarze i newsy, chcę się dowiedzieć co w trawie piszczy na temat Arsenalu i nie tylko, a tutaj kilka komentarzy bijących w jakieś kolesia. Nie musi mu KingOfLoyal odpowiadać turysta, raz wyraził zdanie i wystarczy, a nie cały czas kuć w typa.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10329.08.2013, 15:28

RvPersie

Trudno, płakać nie będę. Stracisz najlepsze źródło.

Beerengar komentarzy: 444 newsów: 129.08.2013, 15:27

turysta
ja niechce Cie hejtowac ale napisalem troche wczesniej kiedy bedziemy luzniej rozmawiac.

ludi72 komentarzy: 142729.08.2013, 15:27

@KOL
płaaczesz jak stara panna przed okresem, trochę wstyd.
@Beerengar
Nie wiem, ja nie czuję się ani urażony jego wpisami, ani i to rpzeszkadza, z Turystą, można przynajmniej pogadać rzeczowo, a że podaje suche fakty to chyba dobrze ?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 129.08.2013, 15:27

turysta
to wróć się pare postów i zobacz paw3u jak mu jajka pod gardło podeszły.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.08.2013, 15:27

Shinev

Jak Swansea strzeli gola to Everton będzie miał trzy punkty.

mallen komentarzy: 2123929.08.2013, 15:26

@mistiqueAFC

aaaaaa czyli Ty nie widzisz mojego składu nowego jeszcze :P bo już użyłem dzikiej karty :P tych piłkarzy co proponowałem wcześniej na kapitanow: RVP, Silva, Giroud, Dzeko, Santi to już mam wszystkich w składzie ;)

DanteZZ komentarzy: 116929.08.2013, 15:26

RVP

Posiadam, ale ja tak dawno sie nie logowałem że już nie pamiętam hasła, zresztą nie widziałem sensu produkowania sie tam ;d

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.08.2013, 15:25

Powiedzcie mi że macie jakieś dobre nowe informacje w sprawie transferów ?
RvPersie@ Liczę na jakieś info od Ciebie ;)

turysta komentarzy: 608929.08.2013, 15:25

KOL

przecież jedynym który się "spina" jesteś Ty :p

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 129.08.2013, 15:25

@A23

Nie mam pojęcia.
A kiedy Everton w końcu zdoła zdobyć komplet punktów? Bo o łatwiejszych rywali ciężej ;]

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10329.08.2013, 15:24

Nie żebym się chwalił, ale to JA napisałem 15 sierpnia o transferze Eriksena to Spurs, to JA 14 sierpnia napisałem o Lameli do Tottenhamu.