Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM

Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM 27.08.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 4150 komentarzy

Bez fajerwerków, lecz pewnie wywalczyli podopieczni Wengera awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Anglicy pokonali turecki zespół dwa do zera i teraz mogą się już skupić na kolejnym wyzwaniu, jakim jest nadchodzące North London Derby, natomiast Wenger może spokojnie myśleć nad transferami.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Monreal, Mertesacker (c), Sagna, Jenkinson, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud.

Fenerbahce

Demirel, Korkmaz, Alves, Gönül, Meireles, Cristian, Şahin, Erkin, Sow, Kuyt, Emenike.

W dwunastej minucie bardzo bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze z Turcji. Piłkę po błędzie Jenkinsona przejął Erkin, zagrał na prawo do Emenike, ten oddał strzał, który został zablokowany, futbolówka spadła jednak pod nogi Raula Meirelesa, po którego uderzeniu Szczęsny efektownie interweniował i uchronił Arsenal od straty bramki.

W 17. minucie ładnym dryblingiem uwolnił się od rywali Santi Cazorla, piłkę przejął Wilshere i świetnym podaniem obsłużył Girouda. Francuz jednak zbyt szybko się podpalił i oddał strzał z dystansu, który minął bramkę Demirela.

Cztery minuty później z lewej strony wrzucał Erkin, piłkę wybił Sagna, lecz ta spadła pod nogi Cristiana, który bez zastanowienia huknął z daleka. Na całe szczęście futbolówka poszybowała obok bramki Szczęsnego.

25. minuta i bramka dla Arsenalu! Giroud posłał prostopadłe podanie do Walcotta, który chciał dalej dryblować. Na szczęście piłka odskoczyła mu na tyle, że minęła zaskoczonych obrońców i bramkarza i spadła pod nogi Ramseya, który bez problemów umieścił ją w siatce. 1:0 na Emirates!

W 30. minucie do pozornie niegroźnego dośrodkowania wyszedł Szczęsny, jednak fatalnie minął się z piłką. Chcąc naprawić swój błąd podbiegł dalej, próbował chwycić futbolówkę, lecz i druga próba okazała się nieudana. Polakowi należy oddać, że udało mu się złapać Emmanuela Emenike, chociaż to nie było zbyt trudne, wszak Nigeryjczyk jest dość postawnym człowiekiem.

Pięć minut później za faul przed polem karnym ukarany został Per Mertesacker. Rzut wolny egzekwował Bruno Alves. Portugalczyk chciał chyba naśladować swojego rodaka, Cristiano Ronaldo, jednak jego uderzenie nie było dość precyzyjne.

W 38. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Fenerbahce wynikło duże zamieszanie. Turcy próbowali z wszelką cenę wybić piłkę, Kanonierzy zaś wbić ją w pole karne. Ostatecznie piłka spadła na głowę Girouda, ten uderzył obok leżącego bramkarza, jednak nie trafił w światło bramki.

Już minutę później bardzo bliscy swojej bramki byli Turcy. Najpierw lewym skrzydłem przedarł się Emenike, lecz uderzył w słupek. Chwilę później ten sam gracz dostał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, lecz trafił w Szczęsnego. Futbolówka spadła pod nogi Cristiana, który uderzył w poprzeczkę. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego Emenike.

Pod koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Giroud, jednak nie trafił w bramkę.

W 47. minucie niefortunnej kontuzji przy rajdzie lewym skrzydłem doznał Lukas Podolski. Niemiec odczuwał ból w udzie i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce zameldował się Kieran Gibbs.

W 55. minucie żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym obejrzał Emenike.

Minutę później po niefortunnym zderzeniu z Giroudem krwią zalał się Bruno Alves. To tylko udowadnia niedowiarkom jak potężnym snajperem jest Francuz!

W 60. minucie na drugą zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Oliviera Girouda zastępuje Yaya Sanogo.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem popisał się Santi Cazorla, jednak jeszcze lepszą interwencję wykonał Volkan Demirel. Wciąż utrzymuje się wynik 1:0.

W 66. minucie na podwójną zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Alper Potuk i Webó zmienili Cristiana oraz Dirka Kuyta.

Dwie minuty po tej zmianie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Theo Walcott. Anglik uderzył z rzutu wolnego z lewej strony, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

W 72. minucie padła druga bramka dla Arsenalu! Po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji swojego drugiego gola zdobył Aaron Ramsey. To trafienie przypieczętowuje już awans do Ligi Mistrzów. 2:0 na Emirates!

Dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował, że Theo Walcott może już odpocząć i zastąpił go Miyaichim.

W 83. minucie kolejną zmianę przeprowadził trener Fenerbahce. Mehmet Topuz zmienił Sowa. Chwilę wcześniej urazu w starciu z Meirelesem doznał Wilshere, jednak Anglik wrócił na boisko i kontynuował grę. Pod koniec meczu ta sztuka nie udała się jednak Ramseyowi. Walijczyk musiał zejść z urazem, a Arsenal kończył mez w 10.

Już w doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał Jenkinson, który dobrze znalazł się w polu karnym, jednak strzelił dokładnie w to miejsce, gdzie stał Demirel.

FenerbahçeLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 429.08.2013, 15:52

Moja propozycja na skrzydło: Yossi Benayoun

maciekbe komentarzy: 1245829.08.2013, 15:52

Ciekawe, w jakiej jest dyspozycji, dawno nie widziałem go w akcji.
Daje jeszcze radę?

tomekafc95 komentarzy: 413629.08.2013, 15:51

teraz tony Adams na obrone Hleba na skrzydlo i Julio Baptista na atak i jedziem na majstra

Ty Nas nie uspokajaj ;)

W sumie Wenger mówił ze zakupi 2 zawodników to już mamy po transferach.

Frusciante93 komentarzy: 15329.08.2013, 15:50

Gimbusiarnia OUT.Naleze chyba do tych nielicznych ktorzy ciesza sie z powrotu Flaminiego.

Pinguite komentarzy: 1502029.08.2013, 15:50

Who's next? Gallas? Nasri? Hleb? Silvestre?

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.08.2013, 15:50

Dlaczego nazywacie go sprzedawczykiem?Flamini zawsze mówil, ze jego marzeniem jest gra w Milanie i jak sie nadarzyla okazja, zeby owe marzenie spelnic to tam odszedl

mallen komentarzy: 2123929.08.2013, 15:50

Właśnie jacy skrzydłowi, obrońcy i bramkarzesą za free na rynku? Bo na bank będą nasi w tym okienku :D

SamirRosicky komentarzy: 285329.08.2013, 15:49

O której jest losowanie Ligi Mistrzów?

I proszę, jak macie narzekać na transfery to po zamknięciu okienka.

turysta komentarzy: 608929.08.2013, 15:49

powtórzę: z Kolo też się śmiali, a gra póki co jak profesor

wstrzymajcie się z oceną tego transferu

Verminator97 komentarzy: 1490029.08.2013, 15:49

Wenger co ty robisz!? Flamini!? Trudny żywot kibica Arsenalu :/

FanekAFC komentarzy: 511229.08.2013, 15:49

ulala, jeśli na tym się zakończy to będzie żenada.

grand92 komentarzy: 793729.08.2013, 15:48

hahahaa nie no padłem Wenger zbłaźnił się tym Flaminim gość który tak go przed laty wydymał , ah szkoda słów to okienko jest najgorsze od wielu , wielu lat i wiem że 2 września nie cofnę tych słów bo Wenger nikogo więcej nie kupi :/

clavo komentarzy: 48729.08.2013, 15:48

w sumie lubiłem go gdy jeszcze grał w AFC. Często na meczach był wszędzie i zapierniczał jak dzik. A gdy miał najlepszą formę to odszedł za darmo..

Pinguite komentarzy: 1502029.08.2013, 15:47

Ciekawe jaką tygodniówkę dał temu sprzedawczykowi. Jak więcej niż 50 k to będę linczował Wengera po wsze czasy! Jak kontrakt dłuższy niż 2 lata...

Ciekawe. To po co sprzedajemy szrot? Tylko po to żeby następny kupic...

Kosa6 komentarzy: 10529.08.2013, 15:46

piknie wygląda flamini w nowej koszulce, o wiele lepiej niż suarez czy inny higuain

Ars3n komentarzy: 1235429.08.2013, 15:46

te wielkie pieniadze to chyba tylko w tym okienku na tygodniowki wydamy dla darmowych zawodnikow.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 129.08.2013, 15:46

to wenger naprawde napracował sie nad tym transferem hoho...

mallen komentarzy: 2123929.08.2013, 15:46

Ja własnie nie wiem czy Dzeko czy Silva na (C)

Beerengar komentarzy: 444 newsów: 129.08.2013, 15:45

Wenger sie wypalil?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.08.2013, 15:45

Dobra, niech będzie, bo w sumie środek pola mamy dobry, ale przód i Śo potrzebny od zaraz. I nie przyjmuje żadnych darmowych transferów.

beznazwy komentarzy: 237129.08.2013, 15:45

turysta Może i strzeli, ale Dzeko w tej kolejce na pewno bardziej zapunktuje, a RVP nie wywalę

bassey1 komentarzy: 3529.08.2013, 15:45

Wenger ma problemy z wydawaniem pieniędzy niech zadzwoni do Manciniego, raz dwa go nauczy !