Absolutna dominacja: West Ham 1-5 Arsenal

Absolutna dominacja: West Ham 1-5 Arsenal 03.12.2016, 19:40, Sebastian Czarnecki 1320 komentarzy

Listopad to zazwyczaj najgorszy miesiąc w grze Arsenalu - można się z tego śmiać, można to negować, można to brać na poważnie. To co prawda tylko głupie stwierdzenie, ale kiedy tylko ten miesiąc dobiegł końca, Kanonierzy rozgromili West Ham na wyjeździe w swoim pierwszym grudniowym spotkaniu. Oczywiście nie można wszelkich niepowodzeń zrzucać na magię miesiąca, ale może faktycznie coś w tym czasie dzieje się w głowach zawodników, skoro nagle przychodzi takie przełamanie.

Kanonierzy pokazali dzisiaj wielki futbol i całkowicie zdominowali bezradnego rywala. Grali tak dobrze, że fani Arsenalu w pewnym momencie zaczęli się zastanawiać, czy aby na pewno grali na Stadionie Olimpijskim, a nie na Emirates Cup. Ich drużyna grała niesamowicie, a kibice gości cały czas zagłuszali gospodarzy na trybunach.

Prawdziwy koncert dał Alexis Sanchez, który do świetnej asysty dołożył przecudownego hat-tricka i wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców angielskiej Premier League ex aequo z Diego Costą. Lekką skazą pozostaje stracona bramka w głupi sposób, ale kiedy tylko na boisku zameldował się Andy Carroll, większość fanów Arsenalu już wiedziała, że Anglik na pewno zdobędzie w tym meczu gola, niezależnie od wyniku.

West Ham: Randolph - Ogbonna, Reid, Collins (7. Arbeloa) - Fernandes (63. Ayew), Noble (73. Carroll), Obiang, Masuaku - Lanzini, Fletcher, Payet

Arsenal: Čech - Gabriel, Mustafi, Koscielny, Monreal - Coquelin (87. Elneny), Xhaka - Walcott (66. Ramsey), Özil (88. Iwobi), Chamberlain - Sanchez

W pierwszej połowie Arsenal był o dwie klasy lepszy od swojego rywala i praktycznie nie dawał mu dojść do słowa. Wynik 1-0 do przerwy to był tak naprawdę najniższy wymiar kary, bo defensorzy West Hamu notorycznie zostawiali wolne pole w formacji defensywnej. Niestety nie działało wówczas lewe skrzydło w zespole Kanonierów, bo zarówno Monreal jak i Chamberlain nie potrafili zrobić użytku ze świetnych piłek od Granita Xhaki. Co prawda ich partnerzy również nie wyrażali zbyt wielkich chęci, by wystawić się do podania, jednak można było zachować się dużo lepiej - chociażby poczekać na ruch partnerów, spróbować wejść z piłką w pole karne, a nie próbować dogrywać tam, gdzie nikt nie czekał.

Pierwsza bramka padła w 24. minucie, a mentalną asystę mógł zaliczyć Francis Coquelin, który fantastycznie odebrał piłkę na połowie rywala i od razu przekazał ją Alexisowi. Sanchez znalazł się w takiej sytuacji, w której 90% zawodników oddałoby strzał na bramkę. Chilijczyk jednak poczekał i wyłożył futbolówkę nadbiegającemu Özilowi, który przed sobą miał jedynie pustą bramkę. Takie zagrania zwiększają więź między poszczególnymi zawodnikami, pokazują sobie nawzajem, że nie są egoistami, tylko działają dla dobra zespołu. Ta akcja to wzorcowy przykład jedności z drużyną.

Po przerwie odżył Alex Chamberlain, który coraz śmielej radził sobie na lewym skrzydle. Całkiem niezłe zawody rozegrał także krytykowany - słusznie - za ostatnie mecze Nacho Monreal. Obok meczu przechodził tylko Theo Walcott, który biegał z głową w chmurach. Po żółtej kartce na mniejszym ryzyku grał także Coquelin, który unikał agresywnych wejść i starał się grać na większym spokoju.

Prawdziwy koncert rozpoczął się dopiero w 72. minucie od solowej akcji Alexisa Sancheza zakończonej wzorowym wykończeniem. Chilijczyk osiem minut później dołożył swoje drugie trafienie i w zasadzie zapewnił Kanonierom zwycięstwo. Oczywiście zawodnicy z Emirates Stadium nie byliby sobą, gdyby mimo tak dobrego spotkania nie zrobili czegoś głupiego, a tak właśnie zachowała się defensywa Arsenalu przy bramce Andy'ego Carrolla. Na odpowiedź The Gunners na szczęście nie trzeba było długo czekać. Minutę po straconym golu pięknym strzałem odpowiedział Alex Chamberlain, który dwie minuty później asystował przy trafieniu Alexisa Sancheza. Chilijczyk w świetnym stylu zakończył to spotkanie i piękną bramką skompletował swojego hat-tricka.

Ten mecz to był idealny przykład na to, jak groźny potrafi być Arsenal, kiedy chce mu się grać w piłkę. Granit Xhaka powoli wchodzi w buty Santiago Cazorli i coraz lepiej wychodzi mu rozgrywanie z głębi pola i uruchamianie kontrataków. Szwajcar albańsko-kosowskiego pochodzenia posłał w tym spotkaniu kilka naprawdę dobrych piłek, a do tego przyzwoicie spisywał się w defensywie. Można więc uznać, że proces aklimatyzacji byłego kapitana Mönchengladbach w nowym otoczeniu powoli dobiega końca. Londyńczycy muszą teraz zrobić wszystko, by utrzymać tę formę, bo właśnie oto nadchodzi najtrudniejszy okres w roku, który jest przeładowany spotkaniami na wszystkich frontach. I można nawet uznać, że poniekąd dobrze się stało, że EFL Cup mają już z głowy.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Armata500 komentarzy: 4367 newsów: 13004.12.2016, 17:21

Barry skosił Ibrę, brak kartki, powinna być żółta.
Rojo bardzo niebezpieczny atak dwiema wyprostowanymi nogami, powinna być czerwona, jest tylko żółta.

Sędziowanie...

lordoftheboard komentarzy: 822904.12.2016, 17:20

wojtek

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 104.12.2016, 17:19

Mówił też, że jak nie zdobędzie w tym roku mistrzostwa kraju to odejdzie. Zobaczymy czy dotrzyma słowa. Poza tym, jeśli mam być szczery to na jego miejscu też powiedziałbym, że planowałem transfer Shkodrana już wcześniej. Po czymś takim? Gdyby tego nie powiedział to inni zjedliby go za to, że wystawił taką obronę na Liverpool, a miał całe lato by kupić dobrego obrońcę i jedyne co zrobił to ściągnął Holdinga z League One. Wyraźnie widać fakt, że liczył na parę Kosa-Per w tym sezonie.

lordoftheboard komentarzy: 822904.12.2016, 17:19

Rojo powinien wylecieć

Womanizer komentarzy: 992804.12.2016, 17:18

Ty gnabry masz jakiś ubytek intelektualny? Ja mówie że kupiłby Mustafe bez względu na wynik meczu z LFC który był rozgrywany w połowie sierpnia. Więc co ma do tego Per i jego kontuzja z LIPCA?

mitmichael komentarzy: 4924304.12.2016, 17:18

Tylko zolta dla Rojo za to wejscie? precz z takimi arbitrami, to czerwona i zawieszenie powinno byc

lordoftheboard komentarzy: 822904.12.2016, 17:15

Dopiero zauważyłem, że WESTBROM jest teraz siódmy i jeżeli Mu wygra to pozostanie na tym miejscu :O

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 104.12.2016, 17:11

Nie chodzi o to, czy jest nieudacznikiem czy nie. Jest wypalony co widać w wielu aspektach.

DontCry komentarzy: 760804.12.2016, 17:10

gnabry_

Ty piszesz bzdury teraz, Wenger mówił przecież że kupiłby Mustafiego wcześniej, ale Valencia raz twierdziła że nie chce sprzedawać, potem dyktowała zaporową cenę. Od początku okienka były starania o Mustafę.

ziomek1245 komentarzy: 106704.12.2016, 17:10

gnabry

Przecież Wenger mówił, że Mustafi był w planach prawie od początku okienka, tylko Valencia chciała wyciągnąć jak najwięcej i sprawa się przedłużała.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 104.12.2016, 17:08

Nie kupiłby nikogo gdyby nie kontuzja Pera. Przestań pisać bzdury.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2016, 17:07

Boss popełnia błędy, nie jest idealny, ale mam wrażenie, że niektórzy próbują z niego zrobić nieudacznika. Kompletnego niedojdę w trenerskim fachu.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 104.12.2016, 17:07

Pragnę też przypomnieć, że w owym meczu na pozycji CB w Liverpoolu grał 31-letni Ragnar Klavan kupiony w tym roku z Augsburga za 5M€ oraz Lovren, który też wybitnym obrońcą nie jest.

matikanonier komentarzy: 207304.12.2016, 17:06

A joooo! Co to się stało w meczu Bou - Live. Że też nie mogłem tego obejrzeć ;-)

Kluivert komentarzy: 29604.12.2016, 17:06

Poprawcie tabelę bo Liverpool ma chyba 30 pkt a nie 31

Womanizer komentarzy: 992804.12.2016, 17:04

Mustafiego i tak by kupił nawet gdybyśmy wygrali z LFC. Nawet Wenger nie jest aż tak ułomny żeby grać pierwsze 7-8 kolejek 20 latkiem w obronie.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 104.12.2016, 16:59

Skoro tak, to dlaczego przed tym meczem kupił tylko Holdinga? Dopiero po wtopie ściągnął Shkordana. Czy to ja zapłaciłem za Chambersa 20,23 Mill. €? Właśnie...

mikolaj_86 komentarzy: 12104.12.2016, 16:55

Hehe Liverpool...dlaczego ja przełączyłem na derby Rzymu?

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 104.12.2016, 16:54

Dlaczego ty i twój kolega napisaliście o tym składzie jakby to były rezerwy na nieliczący się puchar?

Womanizer komentarzy: 992804.12.2016, 16:54

Granie bez podstawowych CB i Ozila to prawie najmocniejszy skład? Chłopie 2 stoperów to najważniejsza para na boisku. Możesz mieć w ataku cały sezon trio CR-Suarez-Messi a w obronie grać stoperami Górnika Łęczna i nic nie wygrasz.

maxbys komentarzy: 70004.12.2016, 16:54

LOL

pierre_afc komentarzy: 1207104.12.2016, 16:53

Z czołówki mieli najgorsze warunki, na pewno też okaże się, że nie pykło tak jak w pierwszych skokach. Trudno się mówi. Co by nie mówić i tak prezentują najlepszą formę na początku sezonu w porównaniu z wcześniejszymi sezonami. Może w końcu któryś zawalczy na poważnie w TCS.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 104.12.2016, 16:52

Obok Coq'a grał Elneny, a Ramsey na pozycji AM czyli ponoć najlepszej dla niego.

Mihex komentarzy: 2360404.12.2016, 16:52

Na pocieszenie Gorsicki i (oczywiście) Teodorczyk z golami.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2204.12.2016, 16:52

No to teraz czas na United. A raczej, Everton.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190404.12.2016, 16:51

Niestety panowie nie dali rady

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.12.2016, 16:51

Wilshere się w ogóle nie wyróżnia na tle swoich kolegów z Bournemouth.

Verminator97 komentarzy: 1490004.12.2016, 16:50

Ajjjjjjj, szkoda, ale naprawdę dobry konkurs Polaków. Szkoda, że nawet nikogo nie ma na podium. :/ 4 i 5 miejsce, ale blisko było...

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2016, 16:50

I to mnie nazwał nudnym? A sam cały czas marudzi i narzeka na Bossa.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2204.12.2016, 16:50

No i napompowany przeze mnie balonik pękł. Chociaż 4 miejsce Kamila i tak uważam za sukces. Pomału, pomału a do celu.

wojtek1256 komentarzy: 298604.12.2016, 16:49

Szkoda Polaków ;/

Mihex komentarzy: 2360404.12.2016, 16:49

Nosz kurcze :/ Tak blisko było pierwszego podium w tym roku.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.12.2016, 16:49

No i nie udało się

kamilo_oo komentarzy: 2356704.12.2016, 16:48

Aj Kamil nie dał rady, może Maciek

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 104.12.2016, 16:47

Arsenal (vs Liverpool): Cech, Bellerin, Holding, Chambers, Monreal, Coquelin, Ramsey, Walcott, Alexis Sanchez, Iwobi.

Subs used: Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Xhaka.

Z wyjątkiem CB niemal najmocniejszy skład. Poza tym Pan Profesor kupił sobie takich zawodników na tą pozycję, więc co to za wytłumaczenie?

3rdpitch komentarzy: 455104.12.2016, 16:47

Hehe dokładnie, najważniejsze, że przy bramce na 1-3 Klopp skakał przy linii. Nie to co ten przymulony dziadyga Wenger.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2204.12.2016, 16:46

Brakowało tego dreszczyku emocji i wyczekiwania na skok.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.12.2016, 16:46

Ale odlatują teraz, będzie ciężko

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 204.12.2016, 16:46

Pomyśleć, że przed tamtym sezonem o Bournemouth mówiło się jako o teoretycznie najsłabszym beniaminku w historii PL.

Mihex komentarzy: 2360404.12.2016, 16:45

Oho, będzie ciężko o wygraną dzisiaj. Poodlatywali teraz.

maxbys komentarzy: 70004.12.2016, 16:45

Bramka przeciwko Live pod koniec meczu aż przypomina mi się jak rzutem na taśme z nami rok temu zremisowali. Karma wróciła :]

Verminator97 komentarzy: 1490004.12.2016, 16:44

Co za skoki teraz. :o Nasi będą mieli co robić... Ale muszą dać radę!

Verminator97 komentarzy: 1490004.12.2016, 16:43

Gunnerrasaurus > Serio? No to szacun tym bardziej się należy. Taki młody szkoleniowiec, a już z League Two aż do Premier League awansował. Podziwiam.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.12.2016, 16:43