Absolutna dominacja: West Ham 1-5 Arsenal

Absolutna dominacja: West Ham 1-5 Arsenal 03.12.2016, 19:40, Sebastian Czarnecki 1320 komentarzy

Listopad to zazwyczaj najgorszy miesiąc w grze Arsenalu - można się z tego śmiać, można to negować, można to brać na poważnie. To co prawda tylko głupie stwierdzenie, ale kiedy tylko ten miesiąc dobiegł końca, Kanonierzy rozgromili West Ham na wyjeździe w swoim pierwszym grudniowym spotkaniu. Oczywiście nie można wszelkich niepowodzeń zrzucać na magię miesiąca, ale może faktycznie coś w tym czasie dzieje się w głowach zawodników, skoro nagle przychodzi takie przełamanie.

Kanonierzy pokazali dzisiaj wielki futbol i całkowicie zdominowali bezradnego rywala. Grali tak dobrze, że fani Arsenalu w pewnym momencie zaczęli się zastanawiać, czy aby na pewno grali na Stadionie Olimpijskim, a nie na Emirates Cup. Ich drużyna grała niesamowicie, a kibice gości cały czas zagłuszali gospodarzy na trybunach.

Prawdziwy koncert dał Alexis Sanchez, który do świetnej asysty dołożył przecudownego hat-tricka i wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców angielskiej Premier League ex aequo z Diego Costą. Lekką skazą pozostaje stracona bramka w głupi sposób, ale kiedy tylko na boisku zameldował się Andy Carroll, większość fanów Arsenalu już wiedziała, że Anglik na pewno zdobędzie w tym meczu gola, niezależnie od wyniku.

West Ham: Randolph - Ogbonna, Reid, Collins (7. Arbeloa) - Fernandes (63. Ayew), Noble (73. Carroll), Obiang, Masuaku - Lanzini, Fletcher, Payet

Arsenal: Čech - Gabriel, Mustafi, Koscielny, Monreal - Coquelin (87. Elneny), Xhaka - Walcott (66. Ramsey), Özil (88. Iwobi), Chamberlain - Sanchez

W pierwszej połowie Arsenal był o dwie klasy lepszy od swojego rywala i praktycznie nie dawał mu dojść do słowa. Wynik 1-0 do przerwy to był tak naprawdę najniższy wymiar kary, bo defensorzy West Hamu notorycznie zostawiali wolne pole w formacji defensywnej. Niestety nie działało wówczas lewe skrzydło w zespole Kanonierów, bo zarówno Monreal jak i Chamberlain nie potrafili zrobić użytku ze świetnych piłek od Granita Xhaki. Co prawda ich partnerzy również nie wyrażali zbyt wielkich chęci, by wystawić się do podania, jednak można było zachować się dużo lepiej - chociażby poczekać na ruch partnerów, spróbować wejść z piłką w pole karne, a nie próbować dogrywać tam, gdzie nikt nie czekał.

Pierwsza bramka padła w 24. minucie, a mentalną asystę mógł zaliczyć Francis Coquelin, który fantastycznie odebrał piłkę na połowie rywala i od razu przekazał ją Alexisowi. Sanchez znalazł się w takiej sytuacji, w której 90% zawodników oddałoby strzał na bramkę. Chilijczyk jednak poczekał i wyłożył futbolówkę nadbiegającemu Özilowi, który przed sobą miał jedynie pustą bramkę. Takie zagrania zwiększają więź między poszczególnymi zawodnikami, pokazują sobie nawzajem, że nie są egoistami, tylko działają dla dobra zespołu. Ta akcja to wzorcowy przykład jedności z drużyną.

Po przerwie odżył Alex Chamberlain, który coraz śmielej radził sobie na lewym skrzydle. Całkiem niezłe zawody rozegrał także krytykowany - słusznie - za ostatnie mecze Nacho Monreal. Obok meczu przechodził tylko Theo Walcott, który biegał z głową w chmurach. Po żółtej kartce na mniejszym ryzyku grał także Coquelin, który unikał agresywnych wejść i starał się grać na większym spokoju.

Prawdziwy koncert rozpoczął się dopiero w 72. minucie od solowej akcji Alexisa Sancheza zakończonej wzorowym wykończeniem. Chilijczyk osiem minut później dołożył swoje drugie trafienie i w zasadzie zapewnił Kanonierom zwycięstwo. Oczywiście zawodnicy z Emirates Stadium nie byliby sobą, gdyby mimo tak dobrego spotkania nie zrobili czegoś głupiego, a tak właśnie zachowała się defensywa Arsenalu przy bramce Andy'ego Carrolla. Na odpowiedź The Gunners na szczęście nie trzeba było długo czekać. Minutę po straconym golu pięknym strzałem odpowiedział Alex Chamberlain, który dwie minuty później asystował przy trafieniu Alexisa Sancheza. Chilijczyk w świetnym stylu zakończył to spotkanie i piękną bramką skompletował swojego hat-tricka.

Ten mecz to był idealny przykład na to, jak groźny potrafi być Arsenal, kiedy chce mu się grać w piłkę. Granit Xhaka powoli wchodzi w buty Santiago Cazorli i coraz lepiej wychodzi mu rozgrywanie z głębi pola i uruchamianie kontrataków. Szwajcar albańsko-kosowskiego pochodzenia posłał w tym spotkaniu kilka naprawdę dobrych piłek, a do tego przyzwoicie spisywał się w defensywie. Można więc uznać, że proces aklimatyzacji byłego kapitana Mönchengladbach w nowym otoczeniu powoli dobiega końca. Londyńczycy muszą teraz zrobić wszystko, by utrzymać tę formę, bo właśnie oto nadchodzi najtrudniejszy okres w roku, który jest przeładowany spotkaniami na wszystkich frontach. I można nawet uznać, że poniekąd dobrze się stało, że EFL Cup mają już z głowy.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356705.12.2016, 10:27

Szymon Marciniak będzie głównym arbitrem meczu Real Madryt - Borussia Dortmund

AlexVanPersie komentarzy: 806405.12.2016, 10:09

Może liga potrzebuje przerwy, ja tam nie. :)

Najlepszy czas teraz dla futbolu, żadnych reprezentacji, dużo wolnego, meczyki co 3-4 dni, zimno na zewnątrz.

Marioht komentarzy: 611405.12.2016, 09:58

Angielska liga potrzebuje 3 tygodniowej przerwy zimowej.
Przy tak napiętym terminarzu w ciągu całego roku, organizm ludzki musi się w końcu zbuntować.
Pomijając urazy "mechaniczne" czy te wynikające wynikające z kontaktu z przeciwnikiem.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 105.12.2016, 09:45

To właśnie w Arsenalu jest szczytem absurdu. Gość X się leczy miesiąc, dwa i się okazuję ze potrzebna jest operacja.

thegunner4life komentarzy: 899005.12.2016, 09:30

Jack gra każdy mecz, bo podejrzewam, że nie ma już nic wspólnego z naszym sztabem medycznym. To samo Cazorla 2 miesiące im były potrzebne, żeby stwierdzić, że potrzebna jest operacja.
Nie bez powodu, Sanchez czy Ozil jak mieli kontuzję, to leczyli się zza granicą nie u nas.

cyniek1994 komentarzy: 56105.12.2016, 09:07

@DeWu:
Widzę ty jesteś swój człowiek.
JA do Zwolenia mam 30 minut drogi za Lipskiem mieszkam :)
Może nawet kiedyś byłej w mojej małej miejscowości.

Lucas6Z komentarzy: 182205.12.2016, 08:30

Jack najważniejsze że zdrowy, zaraz kończy się runda a on gra każdy mecz jak nigdy.
Fajnie też że Chambers jest pewniakiem u Karanki.

grzegorz1211 komentarzy: 1029505.12.2016, 08:12

Der Spiegel napisał że Ozil nie zapłacił podatków za dwa z trzech swoich sezonów w Realu

anty_pzpn_ komentarzy: 337005.12.2016, 07:48

Kanonier 204

A ja za to mam Henrego !:D
Wyczyscilem całego agenta także mam i ronaldinho i rivaldo itd :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 305.12.2016, 02:21

żuczek

Nie podobno tylko tak - wykreował najwięcej sytuacji - coś około 35.

TW_Szczepan
No i jestem zdziwiony ze wypadl mi w MyClub(cos jak UT w Fifie)

Chcialem Henryka to mam! chociaz chodzilo mi o naszego :P

Moze do 8 grudnia sie uda trafic cos jeszcze.

TW_Szczepan komentarzy: 188405.12.2016, 00:11

k204

Kozacki z niego napastnik był, jak miał te 34 lata co w FIFIE to jakoś wtedy przechodził do MU i napykał jeszcze sporo bramek

KochamArsenal88 komentarzy: 100305.12.2016, 00:09

Jeżeli mielibyśmy kupić napastnika to jedyny sensowny wybór to Aubameyang, ktoremu chyba coraz bliżej do odejścia z BVB, czyli on jak dla mnie byłby numerem 1 na liście napastników, ponieważ Griezmann jest nie do wyjęciu.
Osobiście bardzo podoba mi się pomysł z Alexis em na 9 i zamiast napastnika wolałbym skrzydłowego lub kogoś kto na tym skrzydle mógłby grać nr.1 dla mnie Isco idealny kandydat pasowal bym u nas na lewą stronę, a też mógłby grać na CM, ciekawe opcje to Carrasco, Reus, Draxler, Payet

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.12.2016, 00:05

TW_Szczepan
Tez Szwed :D

zuczek1987 komentarzy: 640305.12.2016, 00:03

wilshere dla wisienek podobno wykreował najwięcej sytuacji bramkowych ze wszystkich zawodników

TW_Szczepan komentarzy: 188405.12.2016, 00:03

k204

Wygląda jak Zlatan bez kudłów

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.12.2016, 00:01

Nie ma to jak trafic legende w zlotej pilce.

TW_Szczepan komentarzy: 188404.12.2016, 23:56

pedro

Wenger nie przywiązuje większej wagi do tych konferencji, zresztą odnoszę wrażenie, że większość trenerów jest tego samego zdania

TW_Szczepan komentarzy: 188404.12.2016, 23:53

a ma ktoś torrenta do Belfra lub podpowie gdzie ściągnąć? Legalny dostęp do Canal+ mam, ale nie lubię oglądać z tygodniowymi przerwami

pedroklub komentarzy: 22504.12.2016, 23:50

Przeczytajcie sobie wywiad z Kloppem po meczu z Bournemouth. Porównajcie z opowieściami Wengera, wciąż takimi samymi, jedno lub dwu zdaniowymi. Czytając Kloppa jest ciekawe co jeszcze, co jeszcze powie. Nasz Wenger jest wyjątkowo oszczędny żeby nie powiedzieć prosty w komentarzach. Brawo dla Kloppa.

pumeks komentarzy: 2080804.12.2016, 23:47

Skróty i pełne mecz do pobrania tu:
fullmatches.net
livefootballvideo.com

qwertyu123 komentarzy: 77504.12.2016, 23:35

jak sobie Jack na wypożyczeniu radzi? ogląda ktoś Wisienki?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 104.12.2016, 23:14

@DeWu: To teraz ruszaj na łowy panie myśliwy!

Sparku komentarzy: 340204.12.2016, 23:12

Dzięki Wam i waszym pozytynwym opinia odpalilem Belfra, wciąga odrazu, zapowiada sie swietnie a to dopiero pierwszy odcinek :)

DeWu komentarzy: 85404.12.2016, 23:11

Halo Miss Polski wygrywa dziewczyna z mojego miasta!!!!

DexteR_000 komentarzy: 762504.12.2016, 22:48

aa sory, cos mi sie poebalo. Wlasnie spostrzeglem ze to Liverpool przegral hahahahah

mitmichael komentarzy: 4924304.12.2016, 22:18

Bramka Sancheza na 5-1 dla Roslonia najładniejsza w tej kolejce, omawiali kontrowersje w Lidze+Extra

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2404.12.2016, 22:07