Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool!

Anfield zdobyte! Arsenal 2-0 Liverpool! 02.09.2012, 15:25, Łukasz Szabłowski 6393 komentarzy

Wynikiem 2-0 zakończył się hit 3. kolejki Premier League. Po świetnym widowisku Londyńczycy już drugi raz z rzędu zdobyli Anfield. Pierwsza połowa nieco rozczarowała, jednak po przerwie gra nabrała rumieńców. Mecz ten, a także dyspozycja Podolskiego czy Cazorli, dają nadzieję, że w kolejnych starciach znów będziemy oglądać zwycięski Arsenal.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+

Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Allen, Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Sterling - Borini (54. Downing), Suarez

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Cazorla, Arteta, Diaby - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Już w 7. minucie Liverpool miał okazję na strzelenie gola. Po faulu Pera Mertesackera w odległości 18 metrów od bramki, piłkę ustawił sobie Luis Suarez, jednak Urugwajczyk strzelił niecelnie.

W 10. minucie gospodarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Piłkę przejął Sterling, przytomnie zagrał do Suareza, a ten przerzucił piłkę na prawą stronę gdzie czekał Borini. Włoch oddał bardzo słaby strzał.

Minutę później pierwszy raz do głosu doszedł Arsenal. Po przypadkowej akcji do piłki dopadł Cazorla, jednak zza pola karnego strzelił za lekko i prosto w bramkarza.

Później do głosu doszedł Liverpool, dominował na boisku, Kanonierzy często gubili piłkę, popełniali wiele błędów, jednak z tej przewagi nic nie wynikało.

15. minuta przyniosła wreszcie pierwszą składną akcję Arsenalu. Piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka celnych podań, jednak nie zdołali oddać strzału.

Trzy minuty później Vermaelen widząc niefrasobliwość swoich kolegów z ataku, przeprowadził samotny rajd przez pół boiska, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Po tej akcji kapitana Arsenalu, w szeregi obu ekip wkradła się niedokładność. Piłkarze popełniali proste błędy, często zagrywali niecelnie. Mecz ugrzązł w środku pola.

W 27. minucie Sterling przeprowadził dynamiczną akcję, po której do faulu musiał uciec się Mikel Arteta. Hiszpan otrzymał za to żółtą kartę, a Gerrard, który wykonywał rzut wolny uderzył prosto w mur.

Na zegarze mijała 31. minuta meczu, Liverpool konstruował atak, Steven Gerrard zagrał piłkę na skrzydło, jednak przejął ją Mikel Arteta. Hiszpan podał futbolówkę do Lukasa Podolskiego, który momentalnie zagrał do Cazorli i pobiegł w pole karne. Cazorla po chwili zagrał do Niemca, który z pięciu metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Dokładnie siedmiu minut potrzebował Liverpool aby otrząsnąć się po tym ciosie. W 38. minucie aktywny od początku meczu Sterling po dość przypadkowej akcji i fatalnym wybiciu Vermaelena uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Vito Mannone.

Dwie minuty później znów zakotłowało się w polu karnym Arsenalu, jednak obrońcy zdołali zablokować strzał. Piłkę przejął Diaby, który popędził przez pół boiska i tuż przy polu karnym Liverpoolu zagrał prostopadle do Oliviera Girouda. Francuz miał stuprocentową sytuację, jednak fatalnie przestrzelił.

Do przerwy obraz gry wrócił do stanu z 20. minuty, piłkarze chyba czekali tylko na ostatni gwizdek sędziego w tej połowie, po czym udali się do szatni.

Druga połowa zaczęła się od ataków Liverpoolu. W 51. minucie Gerrard świetnie zacentrował z prawej strony, Suarez przejął piłkę, ale próbował wymusić rzut karny. Howard Webb nie dał się jednak nabrać.

W odpowiedzi dwie minuty później ciekawą akcję przeprowadzili piłkarze Arsenalu. Piłkę przejął Giroud, zagrał do Artety, ten szybko odegrał do Podolskiego, który znalazł z lewej strony świetnie wbiegającego Kierana Gibbsa, który oddał mocny strzał, jednak Reina zdołał odbić to uderzenie.

Po tej okazji, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy, coraz śmielej atakował Liverpool. W 57. minucie aktywny w tym spotkaniu Suarez oddał bardzo mocny strzał z linii pola karnego, ale Vito Mannone sparował piłkę nad poprzeczkę.

W 65. minucie Sterling popisał się świetnym podaniem z lewego skrzydła, jednak Downing nie zdołał celnie strzelić. Z kontrą wyszedł Arsenal, lecz strzał Cazorli z linii 16. metra okazał się za słaby.

Jednak trzy minuty później było już zupełnie inaczej! Kanonierzy przejęli piłkę w środku pola, dopadł do niej Cazorla i przeprowadził dwójkową akcję z Podolskim. Po wymianie trzech podań z pierwszej piłki, Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne i mocnym strzałem zdobył bramkę. 2-0!

Po drugiej bramce na boisku grali już tylko zawodnicy z Londynu, podobnie zresztą było na trybunach Anfield, które zostało zdominowane przez śpiewy sympatyków ekipy Arsene’a Wengera. Cazorla i spółka coraz częściej stwarzali zagrożenie, grali bardzo mądrze, długo utrzymywali się przy piłce.

W końcówce znów zaatakował Liverpool, jednak nic z tego nie wynikało. Najpierw Vermaelen zablokował uderzenie Juareza, a chwilę później Urugwajczyk w sytuacji sam na sam z Mannone strzelił nad poprzeczką.

Wynik nie uległ zmianie, Arsenal zdobył Anfield Road po koncertowej grze Cazorli oraz Lukasa Podolskiego.

bmwz5;
to tak jak ja fajki tylko tyle zeby starczylo na bilet u konia:)

fcescf komentarzy: 255406.09.2012, 20:06

@Keef
I tak wiemy, że chciałeś się podlizać :P

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141406.09.2012, 20:06

Już miałem kupić ten zasrany(za przeproszeniem) mecz Polaków, to bym przynajmniej obiektywnych i mądrych komentatorów posłuchał na c+. Ale jak się wycofali to mam ich tam gdzie słońce nie dochodzi!!!!

sport.interia.pl/reprezentacja-polski/news-sportfive-u-i-pzpn-u-wojenka-o-kibica-z-czescia-tvp,nId,633406

ArseneAl@

chodzi tylko o ten film sci-fiction , fantastyczna ''4'' :D z nudow tak powiedzialem

dobra spadam ide pogorac w fife12 ;d

KeefAFC komentarzy: 51206.09.2012, 20:03

pronik*

ja mieszkam w uk , ale ...
wiem ze bardzo na wodke , piwo ( ogl. alkochol ) i papierosy zwracaj uwage ...

ArseneAl komentarzy: 2341706.09.2012, 20:03

@KeefAFC
Hę?

RvPersie komentarzy: 1145806.09.2012, 20:02

A co tam '4' ma do siebie?

tomekafc95 komentarzy: 413606.09.2012, 20:01

.youtube.com/watch?v=i59BHsnWLms&feature=player_embedded judasz spiewa you'll never walk alone

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 106.09.2012, 19:54

Wie ktoś może gdzie można w necie zamówić z jednego sklepu słuchawki i kartę pamięci do Samsunga?

Znów temat o filmach? Już nie da się powiedzieć nic nowego...

tomekafc95 komentarzy: 413606.09.2012, 19:51

nie wiem straz sasiedzka moze :) american pie pewnie widziales albo dyktator

Qarol komentarzy: 1450206.09.2012, 19:50

Jak polski raper to tylko Ten Typ Mes ; )

W temacie komedii polecam "O dwoch takich, co poszli w miasto". Nie jest to jakas górnolotna produkcja, ale calkiem zabawna, a o to chodzi ; d

popekns komentarzy: 742006.09.2012, 19:42

Bartek ---> nie musisz. Żartowałem przecież :)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34106.09.2012, 19:41

@Adrian
Dopiero wróciłem do domu. Jeszcze mam z polskiego zadane całkiem sporo. Ale ok, zakładam słuchawki i coś postaram się wysłuchać z tego, choć dla mnie będą to męki -.-

popekns komentarzy: 742006.09.2012, 19:36

Bartek, widzę, że można na Tobie polegać :(

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34106.09.2012, 19:36

Tak w ogóle to pamiętacie kilku legendarnych już niemal użytkowników tej strony, takich jak chociażby kiko17 ?:D

RvPersie komentarzy: 1145806.09.2012, 19:30

Fabolous * ;c

Peciakk@
Ja do Wizza nic nie miałem ale od ostatniego roku jego materiałów nie da się słuchać. Roscoe Dash mnie podjarał niesamowicie, warto przesłuchać Good Good Night - Miażdży. A Fablous wiadomo - gdyby moje top 4 raperów zamieniło się w top 5 Fabo musiałby tam być.

I dobra nuta od niego:
youtube.com/watch?v=DSj6T3QlgaU

KeefAFC komentarzy: 51206.09.2012, 19:27

peciakk@

hehe lool

btw. jakich zawodnikow ( lub na jakich pozycjach ) brakuej wam najbardziej ?

popekns komentarzy: 742006.09.2012, 19:24

Azteco ---> nie, do tego od Pezeta. I nie, w googlach nie ma i nie musicie mi wysyłać lmgtfy ;)

KeefAFC komentarzy: 51206.09.2012, 19:21

Skauci Arsenalu*

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 606.09.2012, 19:21

@popekns
Do tej z Fify Street?

Nie uwierzycie co sie stalo...
Koledzy zaoferowali mi gre w Olympiacos C.F ( taka druzyna , njleposza w okolicach Londynu u mnie ) ...

A fakt ze mieszkam 15 minut od Arsenalu ( Emriates STadium ) , slyszlem rowniez ze czesto skauci sa na treningach tego Olympiacosu , i jutro ide sie zapisac jako Bramkarz ...

Kurcze a gdyby sie udalo ... kolejna gwiazda polska jako barmkarz ... marzeniaa ;]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.09.2012, 19:19