Arsenal - Aston Villa, pamiętne starcia ostatnich lat

Arsenal - Aston Villa, pamiętne starcia ostatnich lat 14.05.2011, 20:17, Marcin Stefaniak 26 komentarzy

Już jutro o godzinie 17:00 czasu polskiego, Kanonierzy podejmą na własnym stadionie ekipę Aston Villi, standardowo już oficjalna witryna Arsenalu przypomniała te najbardziej emocjonujące spotkanie rozegrane między oboma klubami.

Arsenal 3-0 Aston Villa, 2009

Bohaterem spotkania został Cesc Fabregas, który został włączony do kadry mimo drobnego urazu. Fabregas wszedł na boisko z ławki rezerwowych i już kilka minut później, w 65. minucie, wyprowadził Kanonierów na prowadzenie, popisując się świetnym strzałem z rzutu wolnego. W 81. minucie było już 2-0. Traore świetnie przechwycił piłkę i przerzucił ją na prawą stroną. Tam czekał już Walcott, który świetnie wypuścił Fabregasa, a ten podwyższył na 2-0. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Abou Diaby, podwyższając na 3-0.

Arsenal 1-1 Aston Villa, 2008

W 26. minucie goście wyszli na prowadzenie i wszystko wskazywało na to, że uda im się dowieść wygraną do końca. Ku uciesze kibiców na The Emirates, Nicklas Bendtner, który wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych wykorzystał dobre zgranie główką Adebayora i wyrównał na 1-1 w 93. minucie.

Arsenal 1-1 Aston Villa, 2006

Było to pierwsze spotkanie Kanonierów w angielskiej Premier League na The Emirates. W 53. minucie Mellberg precyzyjnym strzałem głową wyprowadził gości na prowadzenie. Remis uratował na 6 minut przed końcem spotkania Gilberto, który popisał się świetnym uderzeniem.

Arsenal 5-0 Aston Villa, 2006

Strzelanie rozpoczął w 19. minucie Emmanuel Adebayor wykorzystując dobrą wrzutkę Henry'ego. Kilka minut później Francuz podwyższył na 2-0. Ledwo zaczęła się druga połowa, a już było 3-0, gdy Henry popisał się świetnym strzałem z 25 metrów nie pozostawiając szans na interwencję bramkarzowi ekipy gości. Bramki dla Kanonierów zdobywali jeszcze Robin van Persie i Abou Diaby - dla Francuza był to pierwszy gol w barwach Arsenalu.

Arsenal 3-1 Aston Villa, 2004

Ostatnia odsłona pamiętnej passy 49 ligowych meczów bez porażki. Kanonierzy musieli odrabiać straty po tym, jak dobrym strzałem zza pola karnego popisał się Lee Hendrie. Robert Pires wyrównał stan spotkania pewnie wykorzystując jedenastkę, po faulu na Henrym. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy "Titi" wyprowadził Kanonierów na prowadzenie. Na 3-1 w 72. minucie podwyższył Robert Pires zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Aston Villa autor: Marcin Stefaniak źrodło: Arsenal.com
Leehu komentarzy: 1049615.05.2011, 13:52

@Ciasteck2: Albo jak już o nic nie grają. W następnym sezonie proponuje mówić że kanonierzy nie będą walczyć o mistrzostwo dopóki go sobie nie zapewnią. kiedy będziemy mieli już 10 punktów przewagi i 3 mecze do końca dopiero zaczniemy mówić "Teraz kanonierzy muszą pokazać że zasługują na mistrzostwo". ;)

piter1908 komentarzy: 511815.05.2011, 12:55

no cóż pamiętam te 3-0 i wejście Fabsa :D czy on nie opuścił jeszcze wtedy boiska ?
Będę zadowolony z minimalnego zwycięstwa bo jeśli dziś nie wygramy to możemy stracić podium ;/ a to wtedy będzie już tragedia ;/

TOmm1 komentarzy: 121515.05.2011, 12:40

Dokładnie 5:0 z '06 mile widziane hehe ;)

Ciasteck2 komentarzy: 446715.05.2011, 09:28

Wygramy to! Kanonierzy pokażą, że potrafią, jak chcą ;P

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1515.05.2011, 09:20

"Ledwo zaczęła się druga połowa, a już było 3-0, gdy Henry popisał się świetnym strzałem z 25 metrów nie pozostawiając szans na interwencję bramkarzowi ekipy gości. " A jednak potrafiliśmy bramy z dystansu walnąć, lecz teraz nie zbyt;/

aresek4d komentarzy: 57615.05.2011, 08:47

ostatnio 4:2 dla nas było, więc i dzisiaj musimy wygrać

fabregas1987 komentarzy: 2582415.05.2011, 00:30

Licze na ladny mecz i zwycięstwo The Gunners

Sanchoo komentarzy: 153715.05.2011, 00:03

Wiadomo Bent coś wrzuci, Rvp też więc bez bramek nie będzie jutro na Emirates ;d

TheoS komentarzy: 96714.05.2011, 21:51

Czemu wszyscy piszą, że Theo strzeli?? Jakaś fala?? Dobra to moim zdaniem 3-0(Theo,Theo,Theo).

damian199656 komentarzy: 762614.05.2011, 21:10

Stawiam na 1-0. Nie piszę kto strzeli bo dla Arsenalu może strzelić 28 zawodników

mskafc komentarzy: 579614.05.2011, 20:48

byle zdobyc trzy punkty i odsunac sie troche od mancity.

KanonierTH1411 komentarzy: 482814.05.2011, 20:47

karlo
Rekord dotyczy meczów wyjazdowych ;D

Stawiam 3:1 (RvP, Walcott i Djourou)

karlo komentarzy: 906914.05.2011, 20:44

Takie 5-0 to by było coś w końcówce sezonu. I oczywiście Robin znowu strzele i śrubuje rekord.

fcescf komentarzy: 255414.05.2011, 20:41