Arsenal demoluje Galatasaray!

Arsenal demoluje Galatasaray! 01.10.2014, 21:39, bojowy schabowy 1881 komentarzy

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Flamini – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Özil, Alexis - Welbeck.

Ławka rezerwowych: Ospina, Coquelin, Bellerin, Rosicky, Wilshere, Campbell, Podolski.

Galatasaray: Muslera - Chedjou, Felipe Melo, Kaya - Sari, Kurtuluş, Džemaili, Telles – Sneijder - Pandev, Yılmaz.

Ławka rezerwowych: Sinan Bolat, Tarık Çamdal, Hakan Balta, Hamit Altıntop, Bruma, Olcan Adın, Umut Bulut.

Tego wieczoru na The Emirates byliśmy świadkami pięknego widowiska, po kilku bezbarwnych meczach Arsenal w końcu w imponujący sposób pokonał przeciwnika. Galatasaray było bezradne, jedyne zagrożenie jakie byli w stanie stworzyć to strzały zza pola karnego. Do momentu wyrzucenia z boiska Szczęsnego spotkanie było jednostronne. Gdy między słupkami stanął Ospina, gra otworzyła się i byliśmy świadkami zaciętej walki. Ostatecznie Kanonierzy pokonali tureckich przeciwników 4-1.

Kanonierzy w pierwszych minutach meczu byli żądni rewanżu za kompromitację w Dortmundzie. Ofensywnie usposobiona jedenastka dała w kość defensywie Galatasaray.

Już w 2. minucie podopieczni Wengera rozegrali składną akcję, jednak strzał Ozila został zablokowany. Parę sekund później Welbeck wykonał imponujący rajd przez połowę boiska, jednak nie wiedział jak skończyć akcji , a piłka znalazła się za linią końcową boiska.

W 10. minucie gracze tureckiego zespołu po raz pierwszy poważnie zagrozili bramce Wojciecha Szczęsnego, jednak strzał Tellesa był niecelny.

Na kolejną, wartą uwagi akcję Kanonierów musieliśmy czekać do 20. minuty, Alexis Sanchez świetnie urwał się obrońcy i podał wzdłuż pola karnego do Welbecka. Jednak Anglik został wyprzedzony.

22. minuta meczu i gol dla Arsenalu! Kolejne świetne zagranie Alexisa tym razem zostało zamienione na gola, strzelcem bramki Danny Welbeck! Anglik uderzył piłkę po ziemi i nie dał szans na interwencję Muslerze.

W 28. minucie Ozil zagrał świetne prostopadłe podanie do Welbecka, Anglik zamiast strzelać postanowił lepiej ustawić sobie piłkę i w rezultacie ją stracił.

30. minuta, Welbeck w pojedynkę niszczy Galatasaray! Anglik wygrał walkę fizyczną z Felipe Melo i pobiegł w stronę bramki. Były napastnik Manchesteru United akcję wykończył z chirurgiczną precyzją, umieszczając piłkę tuż obok słupka.

W 33. minucie popularny Welbz mógł skompletować hat-tricka. Nowy napastnik Arsenalu dopadł do bezpańskiej piłki, jednak oddał strzał w środek bramki, z którym bramkarz Galatasaray nie miał żadnych problemów.

Od 35. minuty Gatasaray powinno grać w dziesiątkę. Felipe Melo brutalnym wejściem dwiema wyprostowanymi nogami w Alexisa Sancheza . Ten faul mógł zakończyć sezon Chilijczyka, jednak wydaje się, że z byłym graczem Barcelony wszystko będzie w porządku.

Sanchez na faul Melo odpowiedział golem! 40. minuta i Galatasaray na kolanach! Ozil wspaniałym podaniem obsłużył Alexisa, który nie zwykł pudłować w sytuacjach „sam na sam”.

Flamini nie pozostał obojętny agresywnym wejściom przeciwników, postanowił ostrym faulem na Sneijderze samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość.

W drugiej połowie Galatasaray postanowiło ruszyć do odrabiania strat. Pierwszą groźną akcję wyprowadzili jednak Kanonierzy. Alexis Sanchez kapitalnie odnalazł Chamberlaina , który minął Melo i zagrał do Ozila. Podanie zostało jednak zablokowane.

Welbeck show! Anglik w 51. minucie skompletował hat-tricka, genialnie zakończył drużynową akcję. Delikatnie podciął piłkę, która ominęła Muslerę i trafiła do siatki!

61. minuta, Wojciech Szczęsny musiał opuścić boisko, ponieważ sfaulował wychodzącego „sam na sam” Yilmaza. Wenger zmuszony został do dokonania zmiany, za Sancheza na boisko wbiegł Ospina.

Zaskakujący jest obiektywizm sędziego z Włoch, który w pierwszej połowie nie wyrzucił z boiska brutalnie grającego Felipe Melo.

Niestety Ospina nie powstrzymał Yilmaza, kolumbijski bramkarz rzucił się w złym kierunku . Bramka dla Galatasaray.

Kolejna zmiana w drużynie Kanonierów. W 68. minucie Chamberlaina zmienił Rosicky.

Galatasaray nawet grając w przewadze nie było w stanie stworzyć składnej akcji, w międzyczasie Cazorla z Ozilem we dwóch rozpracowali całą defensywę przeciwników. Hiszpan w finalnej fazie ataku zagrał podcinką do Welbecka, który strzałem głową przerzucił piłkę nad poprzeczką. Za Anglikiem na futbolówkę czyhał Rosicky, ale napastnik go nie zauważył.

W 75. minucie Wenger dokonał ostatniej zmiany w zespole. Ozil został zastąpiony przez Wilshere’a.

W 80. minucie Galatasaray przeprowadziło pierwszą groźną akcję. Yilmaz strzałem głową próbował pokonać Ospinę, jednak Kolumbijczyk wyciągnął się jak struna i odbił piłkę do boku.

Minutę później Welbeck ostatkiem sił próbował powiększyć swój dorobek bramkowy, efektownie minął dwóch rywali, jednak stracił piłkę.

Ospina w końcówce spotkania zaliczył kilka fenomenalnych interwencji. Raz, gdy strzelał Altintop. Następnie, gdy groźnie zza szesnastki uderzył Sneijder.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Ospina zderzył się z Yilmazem kolanami. Potrzebna była interwencja lekarzy, którzy postawili Kolumbijczyka na nogi.

Tuż przed końcem meczu Cazorla był centymetry od strzelenia bramki. Hiszpan przelobował bramkarza, jednak piłkę toczącą się do bramki wybili obrońcy tureckiego klubu.

Champions LeagueGalatasaray StambułRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
kenta komentarzy: 22404.10.2014, 17:43

@Doktor
Na tej stronie to częsty przypadek

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 17:41

W Newcastle śmieszna sytuacja, kibice chcieliby ten mecz przegrać, gdyż chcą doprowadzić do zwolnienia Pardewa.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 104.10.2014, 17:29

Ten warn to faktycznie kpina. Nie wiem kto go napisał, ale ośmieszył siebie i tę stronę...

arsenallord
Zgadzam się co do Jackiewicz. Myślę, że będzie trzymał dystans i uciekał przed konfrontacją bliższą. Żadnego gradu ciosów nie przewiduję. Pewnie będzie to najnudniejsza walka.

A co do Bedorfa to nie zgodzę sie do końca. Pasa nie dostał za ładny uśmiech. Moze nie jest zawodnikiem na skale światową ale na gali KSW sobie będzie jakoś radził. Takie moje zdanie :)

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11704.10.2014, 17:25

maciek---> Bedorf jeszcze mnie nie przekonał tak do końca. Zobaczymy co dzisiaj pokaże. Gracie to jedno z najważniejszych nazwisk w sztukach walki.
A Jackiewiczowi to kariery nie wróżę. Rywal sprowadzi go do parteru i może być pozamiatane.

MaciekGoooner

Nie popadajmy w skrajność. Sztab sztabem, ale dlaczego w takim razie dajemy trenerom wybierać najlepszego piłkarza świata? Skoro oni nie muszą się niby orientować? Ja rozumiem, nie musi znać wszystkich, ale kurde, trenerka to jego zawód, Engel zresztą już z tym skończył. Co on ma do roboty, jak nie oglądanie meczów. A skoro nie ogląda, to czemu niby jest ekspertem?

arsenallord
Co myślisz o debiucie Jackiewicza? I oczywiście co myślisz o pojedynku o pas Bedorfa z Rolles Gracie?

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 204.10.2014, 17:20

Lewy nie kokazuje swojej wysokiej klasy w reprze tylko sie dostosowuje do poziomu kolegów a ibra w reprze pokazuje, ze jest kilka klas od swoich kolegów lepszy

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.10.2014, 17:19

Jaka jest oficjalna kwota, za jaką Ozil przyszedl do arsenalu? 40 mln euro czy 42,5?

maciek987 komentarzy: 296604.10.2014, 17:19

Ja bym chciał, żeby selekcjonerem reprezentacji Polski został jakiś zagraniczny trener. Polacy kiepsko sobie radzą na tym stanowisku

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11704.10.2014, 17:19

maciek987---> Zgłaszam się.

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 17:19

Ibra to piłkarz, Balotelli także, Engel to trener. Świetny piłkarz =/= świetny trener, przykład - Boski Diego.

Nie żebym był jakimś wielkim fanem Fornalika, ale jeśli chodzi o trenerów z polską narodowością, to chyba był najlepszy. Stawiam go wyżej od Engela. Nawałka jest dobry, ale tylko na piłkę klubową. W Górniku nie miał zawodników wybitnych, ale musiałem mu przyznać jedno, nauczył ich zapier..lać. On potrzebuje drużyny cały rok, a nie raz na miesiąc czy nawet dwa.

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11704.10.2014, 17:15

Doktor---> Ibra rok temu nie wiedział kto to jest Sturridge, Balotelli nie wiedział kto to jest Wilshere. No i jak to o nich świadczy?
Trener musi być konsekwentny, dobrze dobrane metody treningowe itp.
A tak w ogóle to ja nie twierdzę, że trenerem ma zostać Engel. Mówię tylko, ze on jest lepszy niż taki Nawałka czy Fornalik.

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 17:14

BigPower

Akurat tu się zgadzam, Ibra w kadrze także nie ma zbyt fajnie jeśli chodzi o kolegów, a mimo tego strzela. Choć z drugiej strony Ibra to cyborg.

musti komentarzy: 30904.10.2014, 17:13

NA serio nigdzie nie ma transmisji Swansea - Newcastle?!

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 204.10.2014, 17:13

Lewy powinien miec więcej goli z gry niz 2...

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 17:13

maciek987

Mój miał takie same pretensje, ale do M. Lewandowskiego. Ogólnie niektórzy zawodnicy w kadrze Leo znaleźli się przez przypadek jak m. in. wspomniany już przeze mnie Zahorski.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 204.10.2014, 17:12

bez przesady ibrze tez nie ma kto podać... Lewy ile setek też marnował...

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 17:10

arsenallord

Nie świadczy to chyba dobrze o trenerze, gdy się średnio gorzej orientuje w zawodnikach niż przeciętny użytkownik k.com? Nie przekonasz mnie do jego umiejętności. Piechniczek podchodził do kadry drugi raz. A to przecież taki super trener był, 3 miejsce wywalczył, więc niby skąd ta klapa?

lays komentarzy: 3987104.10.2014, 17:10

jak sie nazywal ten program do ogladania normalnie meczow na telefonie????

Turek44 komentarzy: 231704.10.2014, 17:10

Za każdym razem gdy widzę tę minę Papy to leje ze śmiechu XD

maciek987 komentarzy: 296604.10.2014, 17:09

Doktor
Co do łobodzińskiego, to pamietam jak oglądałem mecze z ojcem, i przy każdym zagraniu łobodzińskiego mojego ojca strzelała ****ica :D

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11704.10.2014, 17:08

Doktor---> Ale co to ma do metod treningowych, taktyki?

skyrim komentarzy: 807104.10.2014, 17:08

repra jest skończona tak długo jak będą ją prowadzić jakieś pzpn'owskie błazny.
sorry ale jeżeli z bardzo średniej grupy piłkarzy chcesz zrobić sensowny kolektyw to musisz zatrudnić kogoś dobrego, ale nie jakąś ligową miernotę.

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 17:07

arsenallord

Engel w studiu MŚ wyglądał na gościa, który nie ma pojęcia o tym, co się dzieje w światowej piłce.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.10.2014, 17:07