Arsenal demoluje Galatasaray!

Arsenal demoluje Galatasaray! 01.10.2014, 21:39, bojowy schabowy 1881 komentarzy

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Flamini – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Özil, Alexis - Welbeck.

Ławka rezerwowych: Ospina, Coquelin, Bellerin, Rosicky, Wilshere, Campbell, Podolski.

Galatasaray: Muslera - Chedjou, Felipe Melo, Kaya - Sari, Kurtuluş, Džemaili, Telles – Sneijder - Pandev, Yılmaz.

Ławka rezerwowych: Sinan Bolat, Tarık Çamdal, Hakan Balta, Hamit Altıntop, Bruma, Olcan Adın, Umut Bulut.

Tego wieczoru na The Emirates byliśmy świadkami pięknego widowiska, po kilku bezbarwnych meczach Arsenal w końcu w imponujący sposób pokonał przeciwnika. Galatasaray było bezradne, jedyne zagrożenie jakie byli w stanie stworzyć to strzały zza pola karnego. Do momentu wyrzucenia z boiska Szczęsnego spotkanie było jednostronne. Gdy między słupkami stanął Ospina, gra otworzyła się i byliśmy świadkami zaciętej walki. Ostatecznie Kanonierzy pokonali tureckich przeciwników 4-1.

Kanonierzy w pierwszych minutach meczu byli żądni rewanżu za kompromitację w Dortmundzie. Ofensywnie usposobiona jedenastka dała w kość defensywie Galatasaray.

Już w 2. minucie podopieczni Wengera rozegrali składną akcję, jednak strzał Ozila został zablokowany. Parę sekund później Welbeck wykonał imponujący rajd przez połowę boiska, jednak nie wiedział jak skończyć akcji , a piłka znalazła się za linią końcową boiska.

W 10. minucie gracze tureckiego zespołu po raz pierwszy poważnie zagrozili bramce Wojciecha Szczęsnego, jednak strzał Tellesa był niecelny.

Na kolejną, wartą uwagi akcję Kanonierów musieliśmy czekać do 20. minuty, Alexis Sanchez świetnie urwał się obrońcy i podał wzdłuż pola karnego do Welbecka. Jednak Anglik został wyprzedzony.

22. minuta meczu i gol dla Arsenalu! Kolejne świetne zagranie Alexisa tym razem zostało zamienione na gola, strzelcem bramki Danny Welbeck! Anglik uderzył piłkę po ziemi i nie dał szans na interwencję Muslerze.

W 28. minucie Ozil zagrał świetne prostopadłe podanie do Welbecka, Anglik zamiast strzelać postanowił lepiej ustawić sobie piłkę i w rezultacie ją stracił.

30. minuta, Welbeck w pojedynkę niszczy Galatasaray! Anglik wygrał walkę fizyczną z Felipe Melo i pobiegł w stronę bramki. Były napastnik Manchesteru United akcję wykończył z chirurgiczną precyzją, umieszczając piłkę tuż obok słupka.

W 33. minucie popularny Welbz mógł skompletować hat-tricka. Nowy napastnik Arsenalu dopadł do bezpańskiej piłki, jednak oddał strzał w środek bramki, z którym bramkarz Galatasaray nie miał żadnych problemów.

Od 35. minuty Gatasaray powinno grać w dziesiątkę. Felipe Melo brutalnym wejściem dwiema wyprostowanymi nogami w Alexisa Sancheza . Ten faul mógł zakończyć sezon Chilijczyka, jednak wydaje się, że z byłym graczem Barcelony wszystko będzie w porządku.

Sanchez na faul Melo odpowiedział golem! 40. minuta i Galatasaray na kolanach! Ozil wspaniałym podaniem obsłużył Alexisa, który nie zwykł pudłować w sytuacjach „sam na sam”.

Flamini nie pozostał obojętny agresywnym wejściom przeciwników, postanowił ostrym faulem na Sneijderze samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość.

W drugiej połowie Galatasaray postanowiło ruszyć do odrabiania strat. Pierwszą groźną akcję wyprowadzili jednak Kanonierzy. Alexis Sanchez kapitalnie odnalazł Chamberlaina , który minął Melo i zagrał do Ozila. Podanie zostało jednak zablokowane.

Welbeck show! Anglik w 51. minucie skompletował hat-tricka, genialnie zakończył drużynową akcję. Delikatnie podciął piłkę, która ominęła Muslerę i trafiła do siatki!

61. minuta, Wojciech Szczęsny musiał opuścić boisko, ponieważ sfaulował wychodzącego „sam na sam” Yilmaza. Wenger zmuszony został do dokonania zmiany, za Sancheza na boisko wbiegł Ospina.

Zaskakujący jest obiektywizm sędziego z Włoch, który w pierwszej połowie nie wyrzucił z boiska brutalnie grającego Felipe Melo.

Niestety Ospina nie powstrzymał Yilmaza, kolumbijski bramkarz rzucił się w złym kierunku . Bramka dla Galatasaray.

Kolejna zmiana w drużynie Kanonierów. W 68. minucie Chamberlaina zmienił Rosicky.

Galatasaray nawet grając w przewadze nie było w stanie stworzyć składnej akcji, w międzyczasie Cazorla z Ozilem we dwóch rozpracowali całą defensywę przeciwników. Hiszpan w finalnej fazie ataku zagrał podcinką do Welbecka, który strzałem głową przerzucił piłkę nad poprzeczką. Za Anglikiem na futbolówkę czyhał Rosicky, ale napastnik go nie zauważył.

W 75. minucie Wenger dokonał ostatniej zmiany w zespole. Ozil został zastąpiony przez Wilshere’a.

W 80. minucie Galatasaray przeprowadziło pierwszą groźną akcję. Yilmaz strzałem głową próbował pokonać Ospinę, jednak Kolumbijczyk wyciągnął się jak struna i odbił piłkę do boku.

Minutę później Welbeck ostatkiem sił próbował powiększyć swój dorobek bramkowy, efektownie minął dwóch rywali, jednak stracił piłkę.

Ospina w końcówce spotkania zaliczył kilka fenomenalnych interwencji. Raz, gdy strzelał Altintop. Następnie, gdy groźnie zza szesnastki uderzył Sneijder.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Ospina zderzył się z Yilmazem kolanami. Potrzebna była interwencja lekarzy, którzy postawili Kolumbijczyka na nogi.

Tuż przed końcem meczu Cazorla był centymetry od strzelenia bramki. Hiszpan przelobował bramkarza, jednak piłkę toczącą się do bramki wybili obrońcy tureckiego klubu.

Champions LeagueGalatasaray StambułRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29727 newsów: 11704.10.2014, 16:15

Courtois = Lloris > De Gea = Szczęsny > Howard > Begovic > Mignolet

Tomassini komentarzy: 272004.10.2014, 16:15

Co ta Valencia odstawia?!
Świetnie widzieć jak ten wielki klub odżywa, świetną pakę mają na ten sezon, a ten nuno też wygląda na nieprzypadkowego gościa

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 204.10.2014, 16:14

Ja tam bardzo lubie Alexisa to mój ulubiony zawodnik Arsenalu ale Hazard>Sanchez, Ozil=Fabregas (różnią się od siebie, każdy ma inny styl gry ale są równi poziomem) Sterling>Walcott(ale dopiero jak sterling się rozwinie bardziej bo na razie sterling==Gibbs( jak gibbs stanie sie lepszy w ofensywie to bedzie zjadał na śniadanie Bainesa) Di maria to prze kozak i niestety u nas nie ma skrzydłowego lepszego od di Marii
Di Maria>Hazard

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 16:14

MaciekGoooner

Akurat Ashburtonowi chodziło o naszą poprzednią dyskusję.

A popadam ze skrajności w skrajność po to, by pokazać tego absurdy. Popatrz; napisz na stronie United De Gea

rafi_i komentarzy: 421804.10.2014, 16:14

Valencia-Atletico 3;0 13 minuta. :OOOOO

Trequartista komentarzy: 536604.10.2014, 16:10

Mam podobne zdanie do Doktora, tylko wyżej cenię Wojtka od Howarda i Harta.

Lallana gra nieźle, obstawiam, że będzie najlepszym transferem LFC

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 204.10.2014, 16:08

Mi jedynie nie pasuje nasz defensywny pomocnik czy to Arteta czy flamini ale jeszcze w lecie powinien Wenger kogoś kupic na tę pozycja a tu...

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 16:07

Ashburton

Znowu trollujesz? Napisz tak jak ostatnio: "piszesz w połowe bzdury" i wymień może 10% z tego. :) Serio Ci przeszkadza, że ktoś napisze De Gea>Szczęsny?

Wg użytkowników tej strony:
Ozil>Fabregas, Sanchez>Di Maria, Sanchez>Hazard, Welbeck>Falcao, Walcott>Sterling, Gibbs>Baines

Kurde, skoro wszyscy tacy dobrzy, to ciekawe, czemu tak dawno tego Mistrza nie było, co?

DzejCoop komentarzy: 326404.10.2014, 16:06

Royal87
Jutro będziesz pisał tak samo.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.10.2014, 16:05

thide
Zauwazylem. Sorry ale musze wyjsc wiec dacie rade.

Ashburton komentarzy: 450904.10.2014, 16:01

Nie słuchajcie tego doktorka, bo jemu nigdy nic nie pasuje.

Welbeck

*i tutaj jest dylemat bo można wystawić Flama, który jest tykającą bombą. A Diaby nie jest w rytmie meczowym i nie wiemy czy w ogóle jest dostępny pod względem fizycznym. Jednak stawiam że raczej Flam będzie grał od 1st minut, zbyt trudny mecz pod względem fizyczym mecz dla Abou.
**Niby Ozil gra dobrze, ale jak już wspomniałem to będzie cholernie fizyczny mecz, więc może lepiej wystawić Santiego na ,,10"?

royal87 komentarzy: 142404.10.2014, 15:54

wba to nie poziom chelsea jednak ;)

Kowal96 komentarzy: 1758904.10.2014, 15:53

o prosze lewy w końcu strzelił :D zaraz bpl ciekawe mecze dzisiaj

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 15:50

royal87

Można napisać taką samą wiadomość co do jutrzejszego meczu z Chelsea na tej stronie. Nic odkrywczego

royal87 komentarzy: 142404.10.2014, 15:47

z lfc.pl
''Dzisiaj styl najmniej ważny. Strzelić dupą, w 94 minucie po trzy metrowym spalonym, byle wygrać. ''
:D

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 15:42

Fikus

Chyba tak, choć na dzień dzisiejszy trzeba pisać Welbeck>Falcao. Trzeba! Każdy kto tak nie uważa, jest kryptohejterem Arsenalu. Pfu.

arsenallord komentarzy: 29727 newsów: 11704.10.2014, 15:42

RIVALDO700---> Widzę, że pytałeś o Harta. Dla mnie jest to jeden ze słabszych bramkarzy w całej lidze. Serio.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.10.2014, 15:42

Chceta stream do Live?

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 15:41

Kieźwa, głupawka ludzi napada. Czy uważam Szczęsnego za słabiaka? Nie. Czy uważam go za najlepszego? Także nie. Uważam go za zawodnika dobrego, który ustępuje po prostu innym bramkarzom. Brawa!

Fikus komentarzy: 3104.10.2014, 15:40

Doktor- powiedz jeszcze, że Fabregas>Ramsey to Cię żywcem zakopią xD

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 15:40

BigPower

thide napisał, czy jestem kryptohejterem Arsenalu. Odpowiadam, że nie. Po prostu napisałem swój ranking, a tu od razu teksty typu: buhahaha. Gdybym na stronie United napisał Szczęsny>De Gea, to posypałyby się podobne posty tylko w drugą stronę. Pfu.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 204.10.2014, 15:38

*zapomniałem dodac Arsen Wenger(jako gk)> Szcesny Maciej(obecnie)>Szczesny Wojciech

mamy najsłabszego bramkarza BPL a poprzedni sezon w tym mnie utwierdził

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.10.2014, 15:38

Zajac > Reszta bramkarzy PL

rafi_i komentarzy: 421804.10.2014, 15:37

Lewy strzela ;p

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 15:37

Padło pytanie: czy ktoś ceni Harta wyżej od Szczęsnego. Trochę wyżej cenię Anglika i tyle. A tu padły na mnie hejty, grejt. Czy nieuważanie jakiegoś gracza Arsenalu za najlepszego w PL to jakiś zamach stanu?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.10.2014, 15:35

według mnie na siłę próbujesz udowodnić, że Szczęsny jest słabszy od reszty czołowych bramkarzy

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 15:34

Czy serio napisanie na tej stronie:

Howard>Szczęsny czy De Gea>Szczęsny oznacza hejtowanie Arsenalu? Kuźwa, serio?

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 204.10.2014, 15:33

Może i de gea jest bardzo dobry na linii ale bramkarz musi być kompletny a de gea taki nie jest co potwierdził chociażby poprzedni sezon, ile on goli zawalił...

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 15:33

thide

Kuźwa czytaj. Szczęsny do dobry bramkarz, nigdzie nie napisałem, że jest słaby. Ale jest imo parę lepszych.

De Gea popełniał błędy w swoim pierwszym sezonie w PL, teraz robi ich mniej.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.10.2014, 15:32

Doktor, czy ty jesteś kryptohejterem Arsenalu?

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 15:31

Tak, tak - złote rękawice = najlepszy bramkarz. Ciekawe więc dlaczego mało kto uznawał Valdesa za najlepszego na świecie. Poza tym - w Arsenalu jest łatwiej zdobyć taką rękawicę niż w Evertonie.

Co co Harta - kilka sezonów temu to dla mnie był najlepszy obok Cecha GK w PL. Teraz to już nie to samo, ale nie przesadzajmy w opinii na temat niego.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.10.2014, 15:30

nie rozumiem was. w zeszłym sezonie było pitolenie Szczęsny to, Szczęsny tamto, Szczęsny out. pisałem, że to super bramkarz. tydzień później piszą "Szczęsny MOTM WOW WOW WOW SUPER OD ZAFSZE PISAŁEM, ŻE JEST TAKI ŚWIETNY!!!111"

wychwalacie zawodników z innych zespołów chyba dla zasady. Szczęsny w 13/14 nieraz ratował mecze.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 204.10.2014, 15:29

Każdemu zdarzają się błędy ale z tych bramkarzy: de Gea, Mignolet, Szczesny, Hart - to wlasnie Wojtek popełnia je najmniej. Howarda stawiam na równi ze Szczęsnym.

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 15:28

@thide

W czym niby Szczęsny jest lepszy od Howarda? Od De Gei ma lepsze wyjścia, na linii do Hiszpana praktycznie żaden bramkarz na świecie nie ma startu. Jeśli chodzi o talent: De Gea>Szczęsny. Moje zdanie i tyle.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 204.10.2014, 15:26

sczęsny zdobył złote rękawice chyba coś to znaczy.... Howard od Szczesnego ma jedynie więcej doświadczenia Hart jest na poziomie Mignoleta choć lepszy od niego Courtois, Cech, Lloris i Szczęsny to top gk w BPL de Gea musi udowodnic swoją wartoś a jeszcze tego nie zrobił dlatego i repce Casillasa nie może wygryźć i Mu traci dużo goli po jego błędach (poprzedni sezon)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.10.2014, 15:26

no to chyba musisz częściej oglądać mecze Arsenalu

pumeks komentarzy: 2080804.10.2014, 15:25

Nie zgadzam się.
Wyjścia Wojtka przy tych trzech akcjach (Grecja na euro, Bayern i Galatasaray) były sam na sam.
Z Grecją musiał wyjść z bramki, bo padłby gol.
Z Bayernem dodatkowo padł ofiarą cwaniactwa napastnika, który słynie z nurkowania.
Z Galatasaray mógł sobie opuścić, bo było 4-0 i stracony gol nic by nie zmienił.

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 15:24

k.com

Powiedzą Ci, że coś jest bzdurne od tak. Osobiście nie widzę powodu, by stawiać Szczęsnego wyżej niz De Geę czy Howarda.

Fikus komentarzy: 3104.10.2014, 15:23

czemu dziwi was Malotelli na ławce?

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 204.10.2014, 15:22

uuu balo na ławie XD

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 204.10.2014, 15:21

thide

do kogo należą takie bzdurne poglady na temat gk?

Doktor komentarzy: 770604.10.2014, 15:21

@thide

Nie widzę tu nic śmiesznego. Szczęsny to dobry bramkarz, podobnie jak Hart ma chwile słabości i to czasami dość mocne. Chociażby z zachowaniem - czerwo na Euro, czerwo z Bayernem, czerwo z Galatą. De Geę stawiam wyżej, gdyż na lini praktycznie nikt nie jest w stanie mu dorównać. Gorzej u niego z wychodzeniem, ale nie aż tak tragicznie. Howard to przede wszystkim pewnośći, Lloris pewność jeszcze większa. Najsłabszy z tej ekipy jest Mignolet i to wyraźnie.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 204.10.2014, 15:20