Arsenal gromi Blackburn 4-0! Arszawin bohaterem!

Arsenal gromi Blackburn 4-0! Arszawin bohaterem! 14.03.2009, 16:42, Patryk Bielski 647 komentarzy

Kanonierzy nie dali żadnych szans Blackburn i na Emirates Stadium pewnie pokonali Rovers 4-0! Swoją pierwszą bramkę w barwach Arsenalu zaliczył Andriej Arszawin, a dwa trafienia dołożył Emmanuel Eboue. Dobry występ zaliczył powracający po kontuzji Theo Walcott.

The Gunners wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, kiedy Nicklas Bendtner dobrze zagrał na prawe skrzydło do Theo Walcotta, a ten popędził ile sił do końcowej linii boiska, skąd posłał piłkę wprost pod nogi Andrieja Arszawina, który trafił w nadbiegającego Andre Ooijera. Ostatecznie bramka została zaliczona Holendrowi.

W 35. minucie bliski zdobycia bramki był Samir Nasri, który po rzucie wolnym ze skraju pola karnego trafił słupek. Chwilę później młody Francuz znalazł się oko w oko z bramkarzem rywali, jednak i tym razem przestrzelił.

W pierwszej połowie zdecydowanie tempo dyktowali zawodnicy gospodarzy, którzy kontrolowali poczynania przeciwników, zmuszając ich do częstej gry faul. Z dobrej strony pokazywali się wracający po kontuzji Theo Walcott i Andrej Arszawin, którzy raz po raz nękali gości.

Jedyne zagrożenie Rovers kierowane było ze stałych fragmentów gry. W 40. minucie przyjezdni mogli zdobyć bramkę, jednak dobrze dośrodkowanej piłki z rzutu rożnego do bramki nie zdołał skierować Aaron Mokoena.

W doliczonym czasie gry Blackburn było bliskie wyrównania stanu gry, jednak świetnie grała dziś defensywa The Gunners. Do przerwy utrzymał się wynik 1-0.

Druga połowa rozpoczęła się z lekkim poślizgiem, gdyż na pierwszy gwizdek sędziego spóźnił się Andriej Arshavin.

W 46. minucie po rajdzie prawym skrzydłem świetną okazję do pokonania Robinsona miał Walcott, jednak młody Anglik nie zdołał umieścić piłki w bramce. Kilkanaście sekund później po kolejnym rajdzie, Walcott dośrodkował w pole karne do Bendtnera, jednak ten będąc sam na sam z bramkarzem gości nie potrafił czysto trafić w piłkę.

W przeciągu kolejnych pięciu minut Arsenal oddał siedem strzałów na bramkę Robinsona. Dwukrotnie strzelali Walcott i Bendtner, zaś po jednym strzale oddali Nasri, Denilson i Arszawin.

W 53. minucie karnego dla swojej drużyny domagał się Diouf, jednak sędzia uznał, iż Johan Djourou nie popełnił przewinienia w polu karnym zatrzymując Senegalczyka. Bardzo aktywnie w grze uczestniczył Nicklas Bendtner, który brał udział w niemalże każdej akcji swojej drużyny, bardzo często oddając strzały na bramkę Robinsona.

W 65. minucie Andriej Arszawin otrzymał piłkę na skrzydle, przedryblował przeciwnika, a następnie strzelił z niewiarygodnie ostrego kąta nad Robinsonem i zdobył swoją drugą bramkę w meczu!

Kanonierzy nie pozwalali Blackburn zbliżyć się do bramki Almunii i przez 25 minut drugiej połowy Hiszpan jedynie dwukrotnie musiał łapać futbolówkę. 3 minuty po bramce Arszawina bliski pokonania Robinsona był Djourou, jednak po strzale głową obrońcy Arsenalu reprezentant Anglii zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki w drugiej połowie Blackburn stworzyło sobie w 74. minucie meczu, jednak Almunia spokojnie obronił strzał Pedersena.

W 78. minucie kolejną sytuację sam na sam z Robinsonem zmarnował Bendtner. Kilka sekund później Duńczyk opuścił boisko wraz z Theo Walcottem. Na plac gry wbiegli Carlos Vela i Abou Diaby. Siedem minuty później bliski strzelenia bramki był Song, jednak Kameruńczyk nie zdołał wykorzystać pięknego podania jakie otrzymał w pole karne od Arszawina.

W 87. minucie po podaniu ze skrzydła Nasriego do piłki dopadł Arszawin. Choć jego strzał obronił Robinson, to przy dobitce Emmanuela Eboue nie miał już szans.

W 91. minucie po faulu Martina Olssona w polu karnym upadł Carlos Vela. Sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Emmanuel Eboue i spokojnie pokonał Robinsona.

Minutę później sędzia zakończył spotkanie. Arsenal zagrał świetny mecz, w którym Blackburn było tylko cieniem dla znakomicie grających Kanonierów.

Arsenal 4-0 Blacburn

1-0 [ zobacz ] Andre Ooijer 2'

2-0 [ zobacz ] Andriej Arszawin 65'

3-0 [ zobacz ] Emmanuel Eboue 87'

4-0 [ zobacz ] Emmanuel Eboue 92'

Żółte kartki: Ooijer, Diouf, Mokoena, Khizanishvili

Arsenal: Almunia, Sagna, Toure, Djourou, Clichy, Walcott (79 Diaby), Song Billong, Denilson, Arshavin, Nasri (83 Eboue), Bendtner (79 Vela)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Diaby, Gallas, Van Persie, Vela, Eboue, Gibbs

Blackburn: Robinson, Simpson, Samba, Ooijer, Givet (13 Dunn), Diouf, Mokoena, Khizanishvili (66 McCarthy), Warnock (55 Olsson), Pedersen, Roberts

fabri04 komentarzy: 338516.03.2009, 22:23

"Łukasz Fabiański zmieni w bramce Arsenalu Manuela Almunie, który będzie miał okazję odpocząć i podleczyć uraz kostki. Do ataku powinien wrócić Robin Van Persie..."

"W barwach zespołu Hull nie będą mogli wystąpić Kevin Kilbane i Dean Marney. Kilbane nie może zagrać w spotkaniu pucharowym, ponieważ w styczniu przyszedł do Hull z zespołu Wigan w barwach, którego zagrał w tej edycji FA Cup."
"Natomiast Marney jest w trakcie odbywania kary zawieszenia na 3 spotkania."
Natomiast Jimmy Bulard oraz George Boateng są kontuzjowani i przez dłuższych czas nie będą mogli występować w barwach Hull."

Niestety będzie grał Cousin i Manucho ale i tak damy radę!!!!
GO GO GUNNERS!!!!

fabri04 komentarzy: 338516.03.2009, 21:16

gdzie ta zapowiedź zawsze jest dzień wcześniej?????

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223716.03.2009, 18:54

Olo > rzeczywiscie , ja tego osobiscie nie zauwazylem , ciekawe ;P Ale te buty daly mu moc xD

kolek komentarzy: 2330 newsów: 116.03.2009, 18:26

marka..? chyba model.... Cesc gra zawsze w Tiempo...a RvP gra teraz w bodajże w Predator Power Swerve....

fabri04 komentarzy: 338516.03.2009, 17:45

takie głupie pytanie może ktoś z was wie jakie korki ma van persie bo on gra w addidasach tylko jaka marka albo fabregas bo on gra w nike tylko jaka marka??? może ktoś wie... z góry dzięki:):):):)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223716.03.2009, 15:52

hahah macie racje , Villa spada , ilosc kibicow rowniez:P

kolek komentarzy: 2330 newsów: 116.03.2009, 15:33

EkEl---> sezon już dla tych kibiców się skończył, więc idą poszukać innych klubów - chyba teraz do Liverpoolu zapukają... :D

R4d3k99 komentarzy: 169016.03.2009, 15:14

zna ktos z Was "11" kolejki?:D

EkEl komentarzy: 298916.03.2009, 14:51

W tym sezonie raczej nie mamy szans na TOP3, chyba że wydarzy się coś niezwykłego typu wygrywamy wszystko bądź notujemy 2 remisy i wygrywamy a ktoś z dwójki Chelsea, Liverpool przegra 3 mecze z rzędu.
Zauważyłem że jak Villa była przed nami 6 pkt miała dużo kibiców. Teraz jakoś poznikali xD

Java289 komentarzy: 115316.03.2009, 11:35

Ej ma ktoś skrót ze spotania naszych mlodych z U18 z Fulham?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9816.03.2009, 09:34

szopen ----- > PORASZKA____skąd to znasz ?

szopen komentarzy: 355 newsów: 716.03.2009, 08:09

cieszy to , że wygrywamy ostanio ;)
wróciliśmy wreszcie na dobry tor i to jest bardzo pozytywne.
Dalej śrubujemy rok bez poraszki , oby jak najdłużej.

ja osobiscie nie umie sie doczekać powrotu naszych gwiazd (ade,cesc,rosicky).
Ta druzyna ma cos do udowodnienia i ostanio pokazują to w sposob dobitny.

Nawet jeśli w tym sezonie zajmnieny 4 miejsce to ja i tak bede sie cieszyc. Mnostwo naszych graczy nabrało doświadczenia i umiejetnosci.
Np. tak Denilson , ostanio to w wiekszosci na nim ciązy gra całej druzyny , nastepnie Vela , Wilshier , Ramsey , Arshawin.
Bedziemy mieli kim straszyc.. ;)
tylko najwazniejsze jest to by zatrzymac nasze gwiazdy.

Koti komentarzy: 127716.03.2009, 07:57

Haha słyszałem od kolegów że Arshavin to sezonowiec i leszcz i że nic nie bedzie grał a tu prosze xDD
teraz NIE MOŻNA tracić cennych punkcików !!

arsenalfan13 komentarzy: 12216.03.2009, 07:39

Teraz gram z Newcastle będzie bardzo ciężko tym bardziej że gramy u nich

Michu komentarzy: 171116.03.2009, 06:21

PvL---> Masz racje, wiele osób pisało, ze to koniec itp, ja zawsze pisałem trzeba do końca wierzyć w naszych kanonierów, Ci co nie wierzyli to nie są po prostu prawdziwymi kibicami ;] Tak samo było z Arshavinem, pisali : nie chce ruska, slaby jest, nie nadaje się, Za taką kasę? :/ to jest normalnie żal panowie (niektórych z waszej strony), ja od początku wiedziałem, że to będzie transfer, który odmieni nasza grę, bo już od Euro jestem fanem tego zawodnika.

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 216.03.2009, 05:57

Villa nie zdbywa punktów. Teraz gonimy LFC i Chelsea.

versus23 komentarzy: 4516.03.2009, 00:02

PvL ---> dokładnie! Wszyscy już witali nas z Pucharem UEFA, a tymczasem co? już jesteśmy na 4.miejscu. Fakt nie mozemy dlugo balować bo we wtorek trza Hull ograć i 1/2 FA CUp nasze:D

DawidAFC komentarzy: 155815.03.2009, 23:55

nastepna kolejka z Newcastle na St James Park nie bedzie łatwo :P

kolek komentarzy: 2330 newsów: 115.03.2009, 22:50

olo_18---> dokładnie, przynajmniej do tego się przydają... :D

PvL komentarzy: 184715.03.2009, 22:05

Gdzie są Ci co widzieli nas w przyszłym sezonie w pucharze UEFA?

Oczywiście jeszcze nie koniec zmagań, ale nagle wszyscy wierzą w Arsenal.

WojO komentarzy: 225215.03.2009, 22:03

Villa przegrała! pkt odrobione!!! jupi 9pkt do lfc jest do odrobienia dalej!

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 215.03.2009, 21:30

a tam z Man U wygramy z Chelsea wygramy i juz tylko 3pkt :)
Mecz ogolnie bardzo dobry w wykonaiu Kanonierow!!!!
Martwi mnie fakt iż Arszawin nie może wystąpić w meczach Ligi mistrzów :(

FanekAFC komentarzy: 511215.03.2009, 21:28

Mamy 9 pkt starty do ****sow i liverpool'u. Kurcze nie będzie łatwo tego odrobic.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223715.03.2009, 20:56

AfcForever > wszystko slowo do slowa sie z toba zgadzam. Genialny tydzien , oby takich wiecej!

Jacek24 komentarzy: 3915.03.2009, 20:49

wspaniale !

Olimpijczyk komentarzy: 109015.03.2009, 20:20

Brawo Andriej nareszcie się odblokowałeś

Ade91 komentarzy: 26415.03.2009, 19:58

Teraz może być tylko lepiej ;) Jestem pewien, że utrzymamy się w Top4. Ewidentnie łapiemy wiatr w żagle, do tego wraca Cesc i Ade. AV złapała zadyszke.. Wykorzystajmy to :)

luki1994 komentarzy: 4915.03.2009, 19:35

No to chyba już na stale w top4 w tym sezonie

Cortez komentarzy: 579 newsów: 115.03.2009, 19:25

Wczoraj obstawiłem sobie 2-1 dla kurczaków i trafiłem w '10' : )

FanekAFC komentarzy: 511215.03.2009, 19:18

Wlasnie cos nie tak w tabeli ;D Villa - 52 pkt powinna miec.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.03.2009, 19:17

Spursi wygali!!! Ej poprawcie tabele ; ))

kolek komentarzy: 2330 newsów: 115.03.2009, 19:13

no w Końcu! upragnione 4 miejsce! Liv i ****sy NADCHODZIMY!

arsenal122 komentarzy: 113015.03.2009, 18:56

hehe:D drugi mecz z rzędu PORAŻKA a teraz czeka na nich w następnym meczy Liverpool znowu lanie dostaną nigdy ich nie skreślam przed meczem , liczę na remis- najlepsze rozwiązanie

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223715.03.2009, 18:52

Wiedzialem od poczatku ze Tott wygra ! Od poczatku to pisalem i stalo sie , brawo Friedel , dzieki tobie mamy 4 miejsce , hah:D

Cesc_Fan komentarzy: 452415.03.2009, 18:47

Dzisiejszy dzień można uznać za piękny :P
Walka o 4 miejsce będzie się rozgrywać do końca sezonu między nami , Villą i Evertonem .
Teraz mi się wydaje ,że to The Toffes będą groźniejszym rywalem . Aston Villa ostatnio złapała zadyszkę i niech tak będzie do końca sezonu :)

Michu komentarzy: 171115.03.2009, 18:47

4 miejsce!! Aston Villa nadchodzimy ;]

EkEl komentarzy: 298915.03.2009, 18:46

Jest dobrze. Mamy tyle samo punktów, 4 miejsce i lepszy bilans bramkowy o 7 od Villi. Za tydzień my z Newcastle pewnie po trudnym meczu wygramy, a oni z Liverpoolem no wiecie co (trzecia porażka pod rząd) xD

Theo10 komentarzy: 824515.03.2009, 18:46

2:1 dla tottenhamu :) mamy czwarte miejsce i jestem pewny że już jego nie stracimy :) no...chyba że ma rzecz trzeciego miejsca ;p

Strzeluch komentarzy: 153015.03.2009, 18:46

Teraz wygrywać i pierwsza trójka nasza;)

kibicarsenalu komentarzy: 14915.03.2009, 18:46

teraz villa gra z liverpoolem więć chyba przegra

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56715.03.2009, 18:45

Jeeeee! Jesteśmy w LM! :D
Żebyśmy tylko tego nie zgubili jakimś głupim remisem za tydzień! Teraz musimy wszystko wygrywać :)

rubl14 komentarzy: 36515.03.2009, 18:45