Arsenal gromi Blackburn 4-0! Arszawin bohaterem!

Arsenal gromi Blackburn 4-0! Arszawin bohaterem! 14.03.2009, 16:42, Patryk Bielski 647 komentarzy

Kanonierzy nie dali żadnych szans Blackburn i na Emirates Stadium pewnie pokonali Rovers 4-0! Swoją pierwszą bramkę w barwach Arsenalu zaliczył Andriej Arszawin, a dwa trafienia dołożył Emmanuel Eboue. Dobry występ zaliczył powracający po kontuzji Theo Walcott.

The Gunners wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, kiedy Nicklas Bendtner dobrze zagrał na prawe skrzydło do Theo Walcotta, a ten popędził ile sił do końcowej linii boiska, skąd posłał piłkę wprost pod nogi Andrieja Arszawina, który trafił w nadbiegającego Andre Ooijera. Ostatecznie bramka została zaliczona Holendrowi.

W 35. minucie bliski zdobycia bramki był Samir Nasri, który po rzucie wolnym ze skraju pola karnego trafił słupek. Chwilę później młody Francuz znalazł się oko w oko z bramkarzem rywali, jednak i tym razem przestrzelił.

W pierwszej połowie zdecydowanie tempo dyktowali zawodnicy gospodarzy, którzy kontrolowali poczynania przeciwników, zmuszając ich do częstej gry faul. Z dobrej strony pokazywali się wracający po kontuzji Theo Walcott i Andrej Arszawin, którzy raz po raz nękali gości.

Jedyne zagrożenie Rovers kierowane było ze stałych fragmentów gry. W 40. minucie przyjezdni mogli zdobyć bramkę, jednak dobrze dośrodkowanej piłki z rzutu rożnego do bramki nie zdołał skierować Aaron Mokoena.

W doliczonym czasie gry Blackburn było bliskie wyrównania stanu gry, jednak świetnie grała dziś defensywa The Gunners. Do przerwy utrzymał się wynik 1-0.

Druga połowa rozpoczęła się z lekkim poślizgiem, gdyż na pierwszy gwizdek sędziego spóźnił się Andriej Arshavin.

W 46. minucie po rajdzie prawym skrzydłem świetną okazję do pokonania Robinsona miał Walcott, jednak młody Anglik nie zdołał umieścić piłki w bramce. Kilkanaście sekund później po kolejnym rajdzie, Walcott dośrodkował w pole karne do Bendtnera, jednak ten będąc sam na sam z bramkarzem gości nie potrafił czysto trafić w piłkę.

W przeciągu kolejnych pięciu minut Arsenal oddał siedem strzałów na bramkę Robinsona. Dwukrotnie strzelali Walcott i Bendtner, zaś po jednym strzale oddali Nasri, Denilson i Arszawin.

W 53. minucie karnego dla swojej drużyny domagał się Diouf, jednak sędzia uznał, iż Johan Djourou nie popełnił przewinienia w polu karnym zatrzymując Senegalczyka. Bardzo aktywnie w grze uczestniczył Nicklas Bendtner, który brał udział w niemalże każdej akcji swojej drużyny, bardzo często oddając strzały na bramkę Robinsona.

W 65. minucie Andriej Arszawin otrzymał piłkę na skrzydle, przedryblował przeciwnika, a następnie strzelił z niewiarygodnie ostrego kąta nad Robinsonem i zdobył swoją drugą bramkę w meczu!

Kanonierzy nie pozwalali Blackburn zbliżyć się do bramki Almunii i przez 25 minut drugiej połowy Hiszpan jedynie dwukrotnie musiał łapać futbolówkę. 3 minuty po bramce Arszawina bliski pokonania Robinsona był Djourou, jednak po strzale głową obrońcy Arsenalu reprezentant Anglii zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki w drugiej połowie Blackburn stworzyło sobie w 74. minucie meczu, jednak Almunia spokojnie obronił strzał Pedersena.

W 78. minucie kolejną sytuację sam na sam z Robinsonem zmarnował Bendtner. Kilka sekund później Duńczyk opuścił boisko wraz z Theo Walcottem. Na plac gry wbiegli Carlos Vela i Abou Diaby. Siedem minuty później bliski strzelenia bramki był Song, jednak Kameruńczyk nie zdołał wykorzystać pięknego podania jakie otrzymał w pole karne od Arszawina.

W 87. minucie po podaniu ze skrzydła Nasriego do piłki dopadł Arszawin. Choć jego strzał obronił Robinson, to przy dobitce Emmanuela Eboue nie miał już szans.

W 91. minucie po faulu Martina Olssona w polu karnym upadł Carlos Vela. Sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Emmanuel Eboue i spokojnie pokonał Robinsona.

Minutę później sędzia zakończył spotkanie. Arsenal zagrał świetny mecz, w którym Blackburn było tylko cieniem dla znakomicie grających Kanonierów.

Arsenal 4-0 Blacburn

1-0 [ zobacz ] Andre Ooijer 2'

2-0 [ zobacz ] Andriej Arszawin 65'

3-0 [ zobacz ] Emmanuel Eboue 87'

4-0 [ zobacz ] Emmanuel Eboue 92'

Żółte kartki: Ooijer, Diouf, Mokoena, Khizanishvili

Arsenal: Almunia, Sagna, Toure, Djourou, Clichy, Walcott (79 Diaby), Song Billong, Denilson, Arshavin, Nasri (83 Eboue), Bendtner (79 Vela)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Diaby, Gallas, Van Persie, Vela, Eboue, Gibbs

Blackburn: Robinson, Simpson, Samba, Ooijer, Givet (13 Dunn), Diouf, Mokoena, Khizanishvili (66 McCarthy), Warnock (55 Olsson), Pedersen, Roberts

Ławka rezerwowych: Bunn, Kerimoglu, Dunn, McCarthy, Andrews, Treacy, Olsson

Sędzia: Phil Dowd.

Blackburn Rovers autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Strzeluch komentarzy: 153015.03.2009, 18:41

za duzo tych min doliczyl.

Strzeluch komentarzy: 153015.03.2009, 18:38

90 minuta

Strzeluch komentarzy: 153015.03.2009, 18:36

niech sie teraz obronia, by nie bylo zaraz 2 : 2...

EkEl komentarzy: 298915.03.2009, 18:18

Koguty nie roztrwonią takiej przewagi. Widać że Villa nie umie grać pod presją xD

kolek komentarzy: 2330 newsów: 115.03.2009, 18:18

oby tak dalej grali! czyli na 1 tydzień 4 miejsce jest nasze! (co najmniej na 1 tyg)

FanekAFC komentarzy: 511215.03.2009, 18:08

Pietraz-----> Jeszcze nic nie jest przesądzone, przecież nie mamy przewagi 15 pkt, żeby mówic, że czwarta lokata jest nasza.

FanekAFC komentarzy: 511215.03.2009, 18:06

Ja tam mam wylane ile będzie ważne aby Aston Villa po tym meczu miała 52 pkt.

amadeo komentarzy: 514915.03.2009, 18:06

jak to fajnie wygląda na koszulkach Tottenham'u - puma obok kogucika

rubl14 komentarzy: 36515.03.2009, 18:05

pietraz--> nie bądź taki pewien. Arsenal też wygrywał 2:0 z Villą i co?? remisik

EkEl komentarzy: 298915.03.2009, 18:04

BRAWO SPURS! DOBIJCIE ICH 0-3!!!!!!!!!!!!

MiRRi91 komentarzy: 3715.03.2009, 18:03

Po raz pierwszy w życiu kibicuje kogutom ;P Oby tak dalej!

pietraz komentarzy: 158815.03.2009, 18:02

hahahah piękna sprawa już 0-2 czyli czwarte miejsce jest nasze!!!

Fierce_girl komentarzy: 219415.03.2009, 17:59

No, żeby Spursi wytrzymali. Jedna bramka to jednak jeszcze mało.

Energiser komentarzy: 1292 newsów: 13015.03.2009, 17:44

Cesc_Fan-------------->Cały czas się wczytuje, i wygląda na to, że nie może złapać dla mnie kanału.

EkEl komentarzy: 298915.03.2009, 17:41

Jak Tottenham podwyższy to nasz bilans bramkowy będzie od Villi o niebo lepszy xD

Cesc_Fan komentarzy: 452415.03.2009, 17:40

justin.tv/nez_1 - Energiser , spróbuj tu .

EkEl komentarzy: 298915.03.2009, 17:31

Oby Koguty nie zawiodły. Liczę na was!!!!!!!!!!

Watcher komentarzy: 24715.03.2009, 17:26

35 min. Corljuka za Zokore ;D

Watcher komentarzy: 24715.03.2009, 17:22

teeeż, relacja live C+, oby tak dalejj ;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223715.03.2009, 17:19

Ja ogladam na C+ , swietnie ze Tott strzelilo na poczatku brame , tylko teraz jakos sie bronia , dobra lece ogladac dalej:D

Cesc_Fan komentarzy: 452415.03.2009, 17:18

ustream.tv/videoplayerpopup/channel/566681 -
Ładny obraz .
PS - Assou Ekotto chce być jak Fellaini :D
Chodzi mi względem fryzury :P

kolek komentarzy: 2330 newsów: 115.03.2009, 17:13

bo strzelił arszawin a piłka uderzyła w Oojera i wpadła do bramki....

FanekAFC komentarzy: 511215.03.2009, 17:13

Bo bramka była samobójcza.

Merowingster komentarzy: 74615.03.2009, 17:09

tottenham wygrywa, jenas strzelił i czemu bramkę strzelił Ooijer nie Arshavin?

EkEl komentarzy: 298915.03.2009, 17:08

Villa dzisiaj przegra bądź zremisuje. Za tydzień grają z Liverpoolem i można z góry zakładać ich przegraną xD

FanekAFC komentarzy: 511215.03.2009, 17:06

ja ogladam meczyk na TvuPlayer , narazie jest ok ;D

zcatack komentarzy: 32215.03.2009, 17:06

kolek sorki zagalopowalem sie;] tak czy siak chyba jednak wole zeby villa wygrała, arsenal musi sam sie troszczyc o soje wyniki a nie liczyc na potkniecia innych