Arsenal gromi Blackburn 4-0! Arszawin bohaterem!

Arsenal gromi Blackburn 4-0! Arszawin bohaterem! 14.03.2009, 16:42, Patryk Bielski 647 komentarzy

Kanonierzy nie dali żadnych szans Blackburn i na Emirates Stadium pewnie pokonali Rovers 4-0! Swoją pierwszą bramkę w barwach Arsenalu zaliczył Andriej Arszawin, a dwa trafienia dołożył Emmanuel Eboue. Dobry występ zaliczył powracający po kontuzji Theo Walcott.

The Gunners wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, kiedy Nicklas Bendtner dobrze zagrał na prawe skrzydło do Theo Walcotta, a ten popędził ile sił do końcowej linii boiska, skąd posłał piłkę wprost pod nogi Andrieja Arszawina, który trafił w nadbiegającego Andre Ooijera. Ostatecznie bramka została zaliczona Holendrowi.

W 35. minucie bliski zdobycia bramki był Samir Nasri, który po rzucie wolnym ze skraju pola karnego trafił słupek. Chwilę później młody Francuz znalazł się oko w oko z bramkarzem rywali, jednak i tym razem przestrzelił.

W pierwszej połowie zdecydowanie tempo dyktowali zawodnicy gospodarzy, którzy kontrolowali poczynania przeciwników, zmuszając ich do częstej gry faul. Z dobrej strony pokazywali się wracający po kontuzji Theo Walcott i Andrej Arszawin, którzy raz po raz nękali gości.

Jedyne zagrożenie Rovers kierowane było ze stałych fragmentów gry. W 40. minucie przyjezdni mogli zdobyć bramkę, jednak dobrze dośrodkowanej piłki z rzutu rożnego do bramki nie zdołał skierować Aaron Mokoena.

W doliczonym czasie gry Blackburn było bliskie wyrównania stanu gry, jednak świetnie grała dziś defensywa The Gunners. Do przerwy utrzymał się wynik 1-0.

Druga połowa rozpoczęła się z lekkim poślizgiem, gdyż na pierwszy gwizdek sędziego spóźnił się Andriej Arshavin.

W 46. minucie po rajdzie prawym skrzydłem świetną okazję do pokonania Robinsona miał Walcott, jednak młody Anglik nie zdołał umieścić piłki w bramce. Kilkanaście sekund później po kolejnym rajdzie, Walcott dośrodkował w pole karne do Bendtnera, jednak ten będąc sam na sam z bramkarzem gości nie potrafił czysto trafić w piłkę.

W przeciągu kolejnych pięciu minut Arsenal oddał siedem strzałów na bramkę Robinsona. Dwukrotnie strzelali Walcott i Bendtner, zaś po jednym strzale oddali Nasri, Denilson i Arszawin.

W 53. minucie karnego dla swojej drużyny domagał się Diouf, jednak sędzia uznał, iż Johan Djourou nie popełnił przewinienia w polu karnym zatrzymując Senegalczyka. Bardzo aktywnie w grze uczestniczył Nicklas Bendtner, który brał udział w niemalże każdej akcji swojej drużyny, bardzo często oddając strzały na bramkę Robinsona.

W 65. minucie Andriej Arszawin otrzymał piłkę na skrzydle, przedryblował przeciwnika, a następnie strzelił z niewiarygodnie ostrego kąta nad Robinsonem i zdobył swoją drugą bramkę w meczu!

Kanonierzy nie pozwalali Blackburn zbliżyć się do bramki Almunii i przez 25 minut drugiej połowy Hiszpan jedynie dwukrotnie musiał łapać futbolówkę. 3 minuty po bramce Arszawina bliski pokonania Robinsona był Djourou, jednak po strzale głową obrońcy Arsenalu reprezentant Anglii zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki w drugiej połowie Blackburn stworzyło sobie w 74. minucie meczu, jednak Almunia spokojnie obronił strzał Pedersena.

W 78. minucie kolejną sytuację sam na sam z Robinsonem zmarnował Bendtner. Kilka sekund później Duńczyk opuścił boisko wraz z Theo Walcottem. Na plac gry wbiegli Carlos Vela i Abou Diaby. Siedem minuty później bliski strzelenia bramki był Song, jednak Kameruńczyk nie zdołał wykorzystać pięknego podania jakie otrzymał w pole karne od Arszawina.

W 87. minucie po podaniu ze skrzydła Nasriego do piłki dopadł Arszawin. Choć jego strzał obronił Robinson, to przy dobitce Emmanuela Eboue nie miał już szans.

W 91. minucie po faulu Martina Olssona w polu karnym upadł Carlos Vela. Sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Emmanuel Eboue i spokojnie pokonał Robinsona.

Minutę później sędzia zakończył spotkanie. Arsenal zagrał świetny mecz, w którym Blackburn było tylko cieniem dla znakomicie grających Kanonierów.

Arsenal 4-0 Blacburn

1-0 [ zobacz ] Andre Ooijer 2'

2-0 [ zobacz ] Andriej Arszawin 65'

3-0 [ zobacz ] Emmanuel Eboue 87'

4-0 [ zobacz ] Emmanuel Eboue 92'

Żółte kartki: Ooijer, Diouf, Mokoena, Khizanishvili

Arsenal: Almunia, Sagna, Toure, Djourou, Clichy, Walcott (79 Diaby), Song Billong, Denilson, Arshavin, Nasri (83 Eboue), Bendtner (79 Vela)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Diaby, Gallas, Van Persie, Vela, Eboue, Gibbs

Blackburn: Robinson, Simpson, Samba, Ooijer, Givet (13 Dunn), Diouf, Mokoena, Khizanishvili (66 McCarthy), Warnock (55 Olsson), Pedersen, Roberts

Ławka rezerwowych: Bunn, Kerimoglu, Dunn, McCarthy, Andrews, Treacy, Olsson

Sędzia: Phil Dowd.

Blackburn Rovers autor: Patryk Bielski źrodło: własne
EkEl komentarzy: 298915.03.2009, 17:05

Jak na razie jest dobrze. Z drużyny gospodarzy tylko Ashley Young coś próbuje xD

Cesc_Fan komentarzy: 452415.03.2009, 16:51

plstreams.com/channel1.php - Ten działa link .

Cesc_Fan komentarzy: 452415.03.2009, 16:47

atdhe.net/live-tv-5063.html -
Link do meczu Aston Villi z Tottenhamem :)
C'mon Spurs :D Dziś , raz w życiu można im po kibicować :P

FanekAFC komentarzy: 511215.03.2009, 16:47

Jeśli dziś Tottenham wygra z Villą, będziemy mieli po 52 pkt . W nastepny weekend my gramy z Newcastle, a Villa z Liverpool'em. Jeśli wygramy z Newcastle, a tak będzie na pewno :p, a villa przegra z Liverpool'em to będziemy mieli przewage 3 pkt.

rubl14 komentarzy: 36515.03.2009, 16:08

spox, to jest angielska stronka, a w Anglii jest godzina wcześniej niż u nas.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.03.2009, 15:57

rubl - sorry, na livescores pisze 16:00, ale tam mają inny czas.

arsenal122 komentarzy: 113015.03.2009, 15:53

dokładnie kiedy ten Wenger straci cierpliowosc do Bed. ja caly czas prubuje sobie uswiadamiac ze on ma 20 lat jakby nie to ...

rubl14 komentarzy: 36515.03.2009, 15:51

Czajnik17--> jak za chwile?? o 17:00 przecież

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223715.03.2009, 15:51

Czajnik > ja mam rowniez nadzieje ze remis, wiem ze Tott gra dobrze z klubami lepszymi , teraz to juz mozna mowic z big six ... Wiec napewno Villi bedzie ciezko;)

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.03.2009, 15:46

Za chwilę Villa Tottenham. Jeśli Villa przegra (w co zresztą wątpie), to zostaniemy na czwartym miejscu. Chociaż mnie z pewnością zadowolił by remis.

Arsene_ komentarzy: 29215.03.2009, 15:41

wreszcie mogłem obejrzeć prawdziwy Arsenal w akcji ! oby więcej takich spotkań ... za parę minut Villa zaczyna grać i chyba pierwszy raz trzymam za wygraną "totenchłamu" pozdro !

Tom88 komentarzy: 8215.03.2009, 15:18

Bendtner to drewno!!! Kiedy Wenger przestanie na niego stawiac?!

Cesc_Fan komentarzy: 452415.03.2009, 15:16

Gdyby Diouf sfaulował tak Samira jak Almunie to zapewne Samira byśmy zobaczyli dopiero za jakiś miesiąc ,ponieważ Nasriemu łatwo można zrobić krzywdę . Oby takich fauli już nie było a najlepiej jak najmniej . W Newcastle jest ten Nolan ;/
Zapewne mocno kogoś sfauluje z naszych graczy w następny weekend ;/ Obym się mylił .

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223715.03.2009, 14:09

No Faul na Almunii fatalny , nalezala sie za to zdecydowanie czerwona kartka , mogl mu zlamac noge... Wariat...:/

Zephi komentarzy: 28215.03.2009, 13:38

O boze, ale Almunia straszna kose dostal, az sie za glowe zlapalem, toz to byl (jak trafnie zauwazyl komentator) anklebreaker!

Malina komentarzy: 122615.03.2009, 13:09

VALENTINO1- super wypowiedź na stronie Tottenhamu ! "drogie kurczaczki" He He.

Strzeluch komentarzy: 153015.03.2009, 13:02

footyfilms.com/footyvideo.php?vid=e472439d1

Strzeluch komentarzy: 153015.03.2009, 12:43

sa juz jakies highlighty?

Cesc_Fan komentarzy: 452415.03.2009, 12:16

Niestety Andriej wczoraj strzelił ,tylko jednego
gola . Nawet po strzelonym samobóju pokazywał ,że to nie on strzelił gola :P Zobaczcie skrót .

szczypu komentarzy: 7715.03.2009, 12:11

co jest, jednak gol uznany dla oojera;/?

Cesc_Fan komentarzy: 452415.03.2009, 12:00

Dziś ,tylko trzymać za Tottenham :)
Nie ma co liczyć na MC ,że wygra z Chelsea ;/
Powinniśmy się starać o 4 miejsce w lidze ,a w
FA CUP zajść jak najdalej oraz w LM .

gooner92 komentarzy: 1678 newsów: 515.03.2009, 11:43

*Zamiast "dopiero" powinno być "właśnie".

gooner92 komentarzy: 1678 newsów: 515.03.2009, 11:42

W tym meczu wszyscy zagrali świetnie. Najsłabszym ogniwem był Bendtner, ale widać, że się starał i staje się coraz lepszy. Mimo niewykorzystanych szans należy pamiętać o jego wkładzie w pierwszą bramkę.
Świetnie zagrał Song i Denilson. Nie tracili piłek w głupi sposób. Ten pierwszy świetnie przechwytywał piłki, a Denilson wykonał kilka doskonałych podań.
Walcott się starał, ale potrzeba mu jeszcze trochę czasu zanim wróci jego dawny błysk, jednak mimo wszystko myślę, że zagrał dobre spotkanie.
Arshavin. Piękny mecz, bardzo się starał. Trafiony transfer. Jeszcze raz cofam to co powiedziałem na temat jego przenosin do Arsenalu.
Szkoda, że ten sezon się dopiero nie zaczyna, bo my zaczynamy grać... może teraz szczęście się do nas uśmiechnie i zdobędziemy jakieś trofeum. Mistrzów nie ocenia się jak zaczynają, tylko jak kończą ; )

wronka17 komentarzy: 82815.03.2009, 11:09

jednak arszawin ino jedna bramke strzelil szkoda ale w nastepnych meczach strzei wiecej

domino523 komentarzy: 42915.03.2009, 10:51

nareszcie zagrali tak jak powinni :)

Patryk (administrator) komentarzy: 751 newsów: 587615.03.2009, 10:30

Arsenal1994: Pod spotkaniem z LFC wyraźnie pisze: "This match will be rescheduled if Arsenal reach the FA Cup Semi-Final", więc jeśli awansujemy z Hull, mecz z LFC będzie przełożony.

rubl14 komentarzy: 36515.03.2009, 10:27

GOGO Tottenham
GOGO Man City

Java289 komentarzy: 115315.03.2009, 10:21

Rosołowe przydaloby sie zeby wygrali ;d

kolek komentarzy: 2330 newsów: 115.03.2009, 10:19

na Arsenal.com pierwszej bramki nie zaliczają Arshavinowi , tylko samobója Oojerowi...

Arsenal1994 komentarzy: 749715.03.2009, 09:52

Ej porypane to jest patrze na nasz terminarz i 17 kwietnie gramy z Chelsea w Pucharze Anglii ( nie wyobrazam sobie zebysmy nie wygrali z Hull w ten wtorek :D ) a 18 kwietnia gramy w lidze z Liverpoolem :/

krzykus1990 komentarzy: 519315.03.2009, 09:43

A myślałem, że Arshavin trafił dwa gole.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.03.2009, 09:41

Dzisiaj Villa gra z Tottenhamem.
Go go kurczaki xD

A co do meczu - wiedziałem, że tym razem Kanonierzy zaprezentują nam wysoki wynik, wiedziałem też, że Arszawin, który gra świetnie, stwarza dużo okazji pod bramką, wreszcie się przełamie i strzeli gola. To go podniesie na duchu, myślę, że już zaaklmatyzował się w drużynie. Jak na taką dużą różnicę (nie tylko w klasie gry, chodzi tu też np. o pogodę) między Rosją a Anglią, aklimatyzacja przebiegła niezmiernie szybko, zresztą jak u Nasriego.

titi_henry komentarzy: 357015.03.2009, 09:02

i chociaz bilanse bramkowe zaczynaja wygladac jakos normalnie, choc wciaz mamy tych straconych goli znacznie wiecej to juz jest lepiej, duzo wczesniej my mielismy juz z 20 a niektore z tych zespolow lepszych np 4-6 :/ ogolem jesli bdmy wygrywac teraz kazdy mecz to kto wie, moze i nawet na 2 miejscu skonczymy :) w 1 nie bardzo chce mi sie wierzyc xD bo Manu musialby przegrac 5 meczy :D

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1115.03.2009, 08:58

Dzisiaj okazjonalnie jestem za Tottenhamem niech wygrają z Villą.

FanekAFC komentarzy: 511215.03.2009, 08:54

Teraz trzeba wygrac z Hull co nie będzie takie łatwe. Musimy zdobyc Fa Cup lub LM ,a najlepiej te dwa trofea :P

madjer komentarzy: 553415.03.2009, 08:53

Dzisaj nasi wrogowie muszą ograć Ville

arsenalfan13 komentarzy: 12215.03.2009, 08:50

Mam nadzeje że jutro Tottenham Pokona Ville ale będzie ciężko bo Villa gra u siebie na własnym boisku.

madjer komentarzy: 553415.03.2009, 08:49

Haha wczoraj był chyba najszczęśliwszy dzień w Premierleaugue Arsenal 4:0 , MAnchester 1:4