Arsenal jedynie remisuje z Barnet 2-2

Arsenal jedynie remisuje z Barnet 2-2 18.07.2009, 16:02, Patryk Bielski 80 komentarzy

Kanonierzy w pierwszym przedsezonowym sprawdzianie zremisowali na Underhill Stadium z Barnet 2-2. Bramki dla zespołu Arsena Wengera zdobywali Andriej Arszawin oraz Nacer Barazite.

Z pewnością kibiców Arsenalu ucieszył fakt powrotu do gry Tomasa Rosicky'ego, który po raz pierwszy od 18. miesięcy wybiegł na murawę boiska. Czech był bliski zdobycia bramki w pierwszej odsłonie, gdy po podaniu Arszawina znalazł się oko w oko z bramkarzem gospodarzy, jednak trafił wprost w ręce przeciwnika. Po wyleczeniu kontuzji do składu powrócił również William Gallas, który wraz z Thomasem Vermaelenem był odpowiedzialny za środek obrony. Choć w pierwszych 45. minutach gry Arsenal wypracował sobie kilka sytuacji strzeleckich, to emocje rozpoczęły się dopiero w końcówce pierwszej połowy.

W 44. minucie piłkę z lewego skrzydła doskonale w pole karne posłał Sanchez Watt, a tam czyhał już Andriej Arszawin, który z najbliższej odległości nogą umieścił piłkę w siatce.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Już trzy minuty później po wrzutce z rzutu wolnego Ismail Yakubu głową wyrównał stan spotkania.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od sporych zmian w personaliach zespołu Wengera. Francuski szkoleniowiec zdecydował się wymieniać dziesięciu spośród jedenastu piłkarzy na murawie. Wyjątkiem został Thomas Vermaelen, który od tej pory sprawował funkcję kapitana.

Zmiany przyniosły pożądany efekt. Kanonierzy zaczęli grać lepiej - przynajmniej w pierwszych 10 minutach drugiej odsłony - wychodząc na prowadzenie już w 50. minucie meczu. Piękną bramkę zdobył Nacer Barazite, który wypuszczeniem oszukał dwóch rywali i uderzył po długim słupku, nie dając szans golkiperowi gospodarzy.

Kolejne minuty meczu nie przyniosły ani widowiskowego futbolu, ani bramek. Piłkarze Barnet próbowali wyrównać, jednak podobnie jak młodzi Kanonierzy, nie mieli pomysłu na grę. Poprawnie grała obrona Arsenalu, nie dopuszczając do utraty bramki.

W 83. minucie Barnet dopięło swego. Zamieszanie w polu karnym Kanonierów wykorzystał Charles, który z linii piątego metra wyrównał stan meczu.

Chwilę później Arsenal mógł ponownie prowadzić, jednak Jay Emmanuel-Thomas nie wykorzystał świetnej sytuacji, uderzając obok słupka bramki gospodarzy.

Sędzia zakończył spotkanie po upływie regulaminowych 90. minut. Druga połowa pokazała, że Thomas Vermaelen jest w stanie walczyć o pierwszą jedenastkę londyńskiego zespołu. Belg kilkakrotnie ratował Kanonierów przed utratą bramki, co dobrze rokuje na kolejne mecze. Miejmy nadzieję, że wraz z każdym kolejnym spotkaniem The Gunners będą nabierać pewności siebie i wyniki zespołu będą coraz lepsze.

Arsenal: Almunia; Djourou - Gallas - Vermaelen - Silvestre; Wilshere - Randall - Frimpong - Rosicky; Arshavin - Watt

Ławka rezerwowych: Mannone, Eastmond, Ayling, Cruise, Thomas, Henderson, Coquelin, Simpson, Barazite, Sunu.

Barnet autor: Patryk Bielski źrodło: własne
poprzednia12następna
Arsenalius komentarzy: 151720.07.2009, 11:03

Arsenal nie jest jeszcze w swoim rytmie. Kanonierzy wpadną w Niego na początku tego sezonu.

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 220.07.2009, 08:35

Według mnie to był dobry mecz w wykonaniu naszych przynajmiej młodzież się ogrywa ale mogliśmy to wygrać.

waldek_89 komentarzy: 573519.07.2009, 23:19

ciekawy meczyk, jak na pierwszy dobrze nam poszło, jednak spokojnie mogliśmy to wygrać;)

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 519.07.2009, 10:50

Szkoda, że nie podtrzymaliśmy 2:1, bo było blisko, jednak bardziej liczyła się gra. Myślę, że Vermaelen trochę zawinił przy tej 2. bramce, gdyby się ruszył chyba mógłby przeciąć jej drogę. Jednak ogólnie zagrał bardzo dobrze, kilka razy nas uratował.

crisadus komentarzy: 850719.07.2009, 07:10

Najmniej ważny jest wynik. Trzeba podglądać graczy:)

yoghurt komentarzy: 8819.07.2009, 00:15

youtube.com/watch?v=cf1xm4rSCQI - oto skrot spotkania ;)

Szef komentarzy: 1303518.07.2009, 22:34

hah pisalem wczoraj ze pewnie Barazite strzeli gola Barnet jak co roku i tak sie stalo!

witkowskil komentarzy: 99018.07.2009, 20:00

szkoda

Pinguite komentarzy: 1502018.07.2009, 19:19

Musze powiedzieć, że Barazite jest niesamowity.. jak tylko z nimi grają to jest pewne ze gola im strzeli :D

Topek komentarzy: 13948 newsów: 12618.07.2009, 19:14

Jak na taki skład, gdzie w drugiej połowie nie graliśmy żadnym zawodnikiem z pierwszej jedenastki, to o wynik nie ma się co martwić. Mnie osobiście lekko rozczarowała dyspozycja pomocników w pierwszej połowie. Rosa próbował, ale jeszcze nie ma takiej dokładności - wierzę, że przyjdzie i patrzę na jego przyszłość z optymizmem. Natomiast Wilshere czy Randall kiepściutko. Spodziewałem się czegoś więcej. Jeśli chodzi o Vermaelena, to podobał mi się jego występ - pewny w swoich interwencjach. Czekam na następne mecze :)

adaminho77 komentarzy: 332518.07.2009, 19:11

Cieszy udany powrót Rosicky'ego. :) Oby w dobrej formie powrócił również Eduardo. :)

banach komentarzy: 18418.07.2009, 17:40

Mam nadzieje ze Rosa pokarze jak sie gra i w nastepnym meczu cos strzeli:)

Cor_Angar komentarzy: 34218.07.2009, 17:26

Trudno, mam nadzieję, że następny mecz będzie zwycięski.

kubeusz95 komentarzy: 132118.07.2009, 17:12

Ech, chyba raczej nie :(

kubeusz95 komentarzy: 132118.07.2009, 17:10

Co do meczu to młodzież dobrze się spisała, Rosa grał dobrze, Vermaelen też.
iraqgoals.net/ch4.html czy to jest Arsenal TV???

Danielo_Gunners komentarzy: 264318.07.2009, 17:10

w pierwszej części zanse dostali podstawowi gracze którzy byli żeby powoli sie wgrywać w kolejne mecze w 2 części już sama młodzież która świetnie sobie radzi Rosa znowu na boisku!

Cesc_Fan komentarzy: 452418.07.2009, 17:01

To był mecz ,żeby sprawdzić młodzież :P

aRamsey komentarzy: 948618.07.2009, 17:00

mecz ciut nudny, liczę na lepsze występy naszej młodzieży

amadeo komentarzy: 514918.07.2009, 16:58

2-2 ;/;/;/;/ mogło być przynajmniej 3-2, szkoda tej sytuacji Emmanuel-Thomasa w 88 min.

Bradley92 komentarzy: 2618.07.2009, 16:57

koniec szkoda, ze nie udalo sie wygrac. Vermaelen zaliczyl dobry mecz oby tak dalej

amadeo komentarzy: 514918.07.2009, 16:53

Panowie, nie wypada być gorszym od manu ... chociaż 3-2 no...proszę ;)

F4cK komentarzy: 3418.07.2009, 16:46

ja chyba sobie kupie koszulke AFC z poprzedniego sezonu ta domowa podaba mi sie bardziej niz ta ^^

Strzeluch komentarzy: 153018.07.2009, 16:45

to juz w nastepnych meczach :)

WojO komentarzy: 225218.07.2009, 16:42

czekam na 3bramki Arshawina ;D

Strzeluch komentarzy: 153018.07.2009, 16:42

a nawet 3 raz z rzedu strzela Barazite Barnet ;)

Strzeluch komentarzy: 153018.07.2009, 16:39

ale jest jak rok temu na 1:2 strzela Barazite i tez ladna bramke :) za rok to samo:P ?

amadeo komentarzy: 514918.07.2009, 16:37

szkoda, że Ade jeszcze nie dołączył do citizens...pewnie byłoby 3-0 albo więcej xDD

Strzeluch komentarzy: 153018.07.2009, 16:37

ja już ją mam:D

PolishTrooper komentarzy: 2118.07.2009, 16:35

Te koszulki w których grają nasi to drugi strój na ten sezon? ładnie sie to prezentuje...

Miodek komentarzy: 83818.07.2009, 16:35

co to orladno pires?:P myslalem ze to jakis uzytkownik a to druzyna :D hahaha

knax komentarzy: 22418.07.2009, 16:35

Miodek - Man City grało dzisiaj sparing z drużyna z RPA - Orlando Pirates no i dostali 2-0 :D