Arsenal miażdży Wigan 4-0!

Arsenal miażdży Wigan 4-0! 19.09.2009, 16:48, Rafal Mazur 189 komentarzy

Po bardzo przytłaczających porażkach w Manchesterze, przyszedł czas na udowodnienie wszystkim kibicom, iż Kanonierzy nadal liczą się w walce o tytuł mistrzowski. Dokładnie o godzinie 16:00 sędzia dzisiejszego meczu - Mike Jones - rozpoczął zawody.

Weź udział w konkursie i wygraj FIFA 10!

Już w pierwszych minutach meczu, Cesc Fabregas zagroził bramce gości, oddając jednak daleki od celu strzał.

Spotkanie od samego początku wydawało się wyrównane, jednak z czasem podopieczni Arsene Wenger'a przejmowali inicjatywę, czego dowodem były liczne sytuacje podbramkowe.

W 14. minucie, po zamieszaniu w polu karnym, bardzo nieudanie piłkę wypiąstkował Cris Kirkland, po czym William Gallas uderzył futbolówkę głową, która zmierzała prosto do bramki. Jednak na szczęscie gości, w ostatniej chwili zareagował Titus Bramble, wybijając piłkę z linii bramkowej.

W 22. minucie bardzo nieładnie zachował się Emmanuel Eboue, gdyż po dośrodkowaniu Eduardo, uderzył on piłkę ręką. Za to zachowanie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej otrzymał żółty kartonik.

2 minuty później Thomas Vermaelen uszczęśliwił wszystkich kibiców Kanonierów. Po dośrodkowaniu Robina van Persie z rzutu rożnego, Belg świetnie wyskoczył do piłki głową i umieścił ją w siatce rywali.

W 34. minucie meczu, aktywny dziś Emmanuel Eboue nie wykorzystał świetnej okazji podbramkowej. Po dobrym podaniu Robina van Persie, Eboue znalazł się w sytuacji jeden na jeden, lecz spudłował z bliskiej odległości.

Kilka chwil potem, w polu karnym gospodarzy nastąpiło wielkie zamieszanie. Świetną instynktowną interwencją popisał się Vito Mannone. Goście próbowali jeszcze uderzać na bramkę Kanonierów, jednak znakomicie spisywali się nasi obrońcy, nie pozwalając na wiele napastnikom drużyny przeciwnej.

Gdy wydawało się, że już nic się do przerwy nie zmieni, dobre podanie od Fabregasa otrzymał Van Persie, jednak próba uderzenia z półobrotu kompletnie mu nie wyszła.

Pierwsza połowa dobiegła już końca, my zaś z niecierpliwością czekamy na drugie 45 minut.

Po przerwie Arsenal ponownie rozpoczął swoje szaleńcze ataki.

W 49. minucie po składnej akcji Kanonierów, piłkę w posiadaniu miał Emmanuel Eboue, który odegrał futbolówkę do Thomasa Vermaelena. Belg bez zastanowienia uderzył 'z pierwszej piłki' i trafił prosto w okienko. 2-0!

Kilka chwil później było już 3-0! Po pierwszym strzale Eduardo da Silvy piłka trafiła w słupek, jednak przy dobitce bramkarz gości był już bezradny.

W 65. minucie spotkania znakomitą szarżą popisał się Alex Song, który przebiegł połowę długości boiska, by potem oddać strzał z dystansu. Minutę później Aaron Ramsey zastąpił na placu gry zmęczonego Abou Diaby.

W 72. minucie Wenger zdecydował się na zmianę dwóch graczy - Emmanuela Eboue i Eduardo. Ich miejsce zajęli Tomas Rosicky i Nicklas Bendtner.

Po tej metamorfozie w składzie gospodarzy, Arsenal wyraźnie ustąpił. Gra toczyła się tylko w środku pola, nie było żadnych sytuacji podbramkowych aż do 81 minuty.

Wtedy też bramkę dla gości zdobył Paul Scharner, jednak sędzia liniowy uniósł chorągiewkę do góry i tym samym nie zaliczył gola dla gości.

W 90. minucie piłkę przy linii prowadził Nicklas Bendtner, po chwili zdecydował się na potężne dośrodkowanie w pole karne, a tam czekał już Cesc Fabregas, który lekko trącił futbolówkę i zdobył czwartego gola dla gospodarzy.

3 minuty później arbiter spotkania zakończył dzisiejszy mecz. Kanonierzy pokonali wysoko Wigan Athletic, między innymi dzięki fantastycznej dyspozycji Thomasa Vermaelena, który zdobył dzisiaj dwa gole. Arsenal 4-0 Wigan!

Bramki: 1 | 2 | 3 | 4

Arsenal:

Mannone - Sagna, Vermaelen, Gallas, Clichy - Eboue, Song, Fabregas (k), Diaby - Eduardo, Van Persie

Ławka rezerwowych:

Szczęsny, Silvestre, Gibbs, Ramsey, Rosicky, Wilshere, Bendtner

Wigan:

Kirkland - Thomas, Bramble, Boyce, Melchiot (k) - Koumas, Diame, Gomez, N'Zogbia - Figueroa, Rodallega

Pollit, Edman, Won-Hee Cho, Scharner, Sinclair, Scotland, King.

Wigan Athletic autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
cfabregas4 komentarzy: 14819.09.2009, 20:39

Piękny mecz i brawo dla Vermaelena :)
mam nadzieje ze kontuzja Fabregasa to nic poważnego :/

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223719.09.2009, 20:38

Dlatego teraz chce mi sie smiac , bo pamietam jeszcze komentarze typu "musimy wzmocnic srodek obrony kims naprawde klasowym" Wenger jak zawsze wiedzial co robi , nawazniejsze jest to ze Vermaelen nie boi sie walki i pilke , jest swietny:) Szkoda tylko ze RvP zagral slaby mecz...

RvP345 komentarzy: 36419.09.2009, 20:31

I znowu musze podkreślić że transfer Vermalena do Arsenalu to jeden z najlepszych transferów na świecie.Wenger ma prawdziwy talent trenerski Wengerowi w zupełności można zaufać.

moynar komentarzy: 9119.09.2009, 20:19

dobry mecz van persiego skupiał na sobie obrone WIG jak w każdym meczu mógłby coś szczelić bo mu się należy

IronHide_AFC komentarzy: 164219.09.2009, 20:16

Bardzo dobre spotkanie...
Fabregas trochę nie istniał nawet przed kontuzją dobrze że chociaż zwycięstwo przypieczętował
trochę chaotycznie budujemy ataki były efektowne przebłyski xDDD
Thomas dba o obronę i atak kapitalny piłkarz duże brawa dla Dudu zagrał bardzo dobrze technicznie
obrona na medal Gallas swiętnie się komponuje z naszym Belgiem
zdenerwował mnie Diaby i Bendtner którzy znowu pozostawili wiele do życzenia

mat1919 komentarzy: 2819.09.2009, 20:12

znakomity mecz arsenalu,brawo Vermealen

sojer14 komentarzy: 1751 newsów: 219.09.2009, 20:05

Wkońcu mogłem spokojnie odetchnąć po dzisiajszym meczu:) piekna druga bramka Vermaelena:)

Lee komentarzy: 1471 newsów: 8319.09.2009, 19:56

Imo to bramka Eboue, bo po odbiciu od jego nogi piłka zmieniła tor lotu i głównie dzięki temu Kirkland przepuścił.

DawidAFC komentarzy: 155819.09.2009, 19:55

Po strzale Eduardo piłka odbiła się od nogi Eboue ale gol chyba Eduardo zaliczony.

knax komentarzy: 22419.09.2009, 19:17

@fabregas1987: premierleague.com/page/MatchReports/0,,12306~47541,00.html - Eduardo.

fabregas1987 komentarzy: 2582219.09.2009, 19:12

kto strzelił gola edurdo(pokazuja tak 3 strony) czy eboue(pokazuje arsenal.com)???

_BoXeR_ komentarzy: 1719.09.2009, 19:12

Nareszcie !

topol95 komentarzy: 152719.09.2009, 19:12

Świetny mecz. 2 gol Vermaelena bardzo ładny ;)

Hubert89 komentarzy: 83219.09.2009, 19:10

rywal nie wymagający ale potrzebujemy zwycięstw ze słabszymi czego brakowało w poprzednim sezonie. Cieszy ilość bramek które zdobywamy przy tak niskiej skuteczności RVP. Nie może się wstrzelić ale stwarza sobie sytuacje i jest zagrożeniem dla rywali. Do dobrej dyspozycji jednak sporo mu brakuje. Eduardo, Clichy, Song, Vermaelen-bardzo dobry występ i ich wykonaniu. Słabo Cesc który mimo strzelonej bramki zaliczył sporo strat i niedokładnych podań.

Czekamy na powrót Arszawina a za nim miejmy nadzieję Walcotta i równie efektowne zwycięstwo z Fulham, które już jest rywalem z wyższej półki.

pietraz komentarzy: 158819.09.2009, 19:04

Piękknieee! Tego właśnie oczekiwałem po Arsenalu w dzisiejszym meczu. Efektownej gry, wysokiej wygranej i czystego konta na koniec. Udało sie spełnić to wszystko więc na prawdę jestem bardzo zadowolony:):)

Vermaelen jest niesamowity, po zaledwie kilkunastu występach już tak pewnie się czuje. Widać w nim instynkty przywódcze, potrafi poprowadzić grę i dać spokój w obronie i do tego strzela bramki. Transfer roku do Premiership.

super!!!
tylko zeby fabregasowi kontuzja sie nie odnowiła.

Lee komentarzy: 1471 newsów: 8319.09.2009, 18:35

Typowy mecz do jednej bramki, taki Arsenal chcemy oglądać. W pierwszej połowie nasza "skuteczność" porażała, ale już w drugiej nie było zmiłuj się. Vermaelen kozak.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1419.09.2009, 18:33

Świetnie
nie oglądałem meczu bo grałem spotkanie ligowe z Liderem Włocławek

lukaszksso komentarzy: 61819.09.2009, 18:31

Thomasa Vermaelena Show.
I gdzie są eksperci z telewizji chociazby sky sports którzy zaraz po transferze Thomasa mówili ze wcale nie jest to wzmocnienie.Wenger ma oko prawie tak samo było z Arshavinem którego tez nazywano "gwiazdą jednego turnieju" a tu prosze.
Zaczynamy marsz w góre tabeli martwi mnie tylko żeby uraz Cesca nie okazał sie czyms poważnym.

Jagielak komentarzy: 38819.09.2009, 18:15

Brawo Thomas i spółka dla mnie on bedzie doskonalym kapitanem jezeli Cesc odejdzie lub kontuzje zlapie.

kubas40 komentarzy: 73119.09.2009, 18:14

Dobrze ze Mannone ma czyste konto, jednak nie wiem czy mial duzo pracy czy nie bo niemoglem ogladac :(

Slawek299 komentarzy: 18519.09.2009, 18:14

Vermaelen!!!!! Szacun mistrzu!!!!!!

Kipling komentarzy: 46019.09.2009, 18:12

o Fabregasa sie martwie, niestety;( fajny mecz, miły dla oka:)

KanonierArmata komentarzy: 2219.09.2009, 18:09

wynik dobry, mecz rowniez.

diaby,song,denilson ci gracze niepotrafia podac szybko pilki.......

boki obrony ciagle nie zachwcaja

van persie nie gral zle, dziwi mnie tylko dlaczego eduardo nie gra na szpicy a rvp na lewoszklydlowym

niski93 komentarzy: 581619.09.2009, 17:49

Mecz był super, no normalnie nasi ich rozgromili nie tylko wynikiem, ale i grą. Tyle sytuacji powinno być z 8-0. Robi się coraz ciekawiej. Go! Go! The Gunners!

DawidAFC komentarzy: 155819.09.2009, 17:48

van Persie dalej bez formy :/ Nic mu nie wychodzi na razie w tym sezonie...

fabri04 komentarzy: 338519.09.2009, 17:43

4-0!!! Piękny wynik, mamy 17 goli w 5 meczach, gonimy czołówkę, Stoke straciło punkty Sunderland też, jutro miejmy nadzieję, same remisy i sytuacja robi się coraz ciekawsza, chwała Wengerowi z kupno Vermaelena!!! On ma nosa co do transferów, oby Fabregas nam nie wypadł bo trochę utykał:/ Robinowi dzisiaj nie szło kompletnie, a Dudu pracuje u nas na króla strzelców, bo co mecz to gol!!!

pkArs komentarzy: 46019.09.2009, 17:39

może i czasem Wenger się myli, może nie zawsze zgadzam się z jego poglądami ale jedno powiem-jak Boss zrobi transfer to nie ma ch*** we wsi za przeproszeniem. Vermaelen to genialny traf naszego genialnego trenera;]

qnik_dg komentarzy: 21119.09.2009, 17:38

ee, to jeśli jest to drobna ta kontuzja :)

waldek_89 komentarzy: 573519.09.2009, 17:38

cały mecz do przodu, 4:0, ja obstawiałem 3:0;D 3 pkt, super!! oby tak dalej, dobry mecz!

Mateu5h komentarzy: 19119.09.2009, 17:38

4-0 Fabregas trafił

blazejek1989 komentarzy: 44719.09.2009, 17:37