Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!

Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26! 19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk 2142 komentarzy

Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.

Triumf po latach starań

Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.

Obrona kluczem do sukcesu

Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.

Decydujące momenty

Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.

Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.

Premier League autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Sawoy komentarzy: 1223.05.2026, 20:47

@vitold: a inni ile maja.? przed sezonem opowiadal-,,mam druzyne ktora bedzie grac swobodnie na czterech frontach,, ogladales final ligi ? ja oczekuje po 5-latach od trenera-podsmiewaja sie ciagle drugi takiej gry jak za Wehgera. transfery tez uwazasz za trafione ?

kamo99111 komentarzy: 1010723.05.2026, 20:47

@Womanizer napisał: "Raczej chodzi o Nwaneriego, MLS jest bardziej ograny i bardziej przydatny. Rok temu suchą stopą przeszedł z nami Real i grał na TOP poziomie.

Nwaneri aż takiego doświadczenia w dużych meczach jeszcze nie ma. No i mamy Dowmana, który gra na podobnych pozycjach i też jest lewonożny."


No dlatego w pierwszej kolejności obstawilem Nwaneriego. Ale jeżeli mówimy o jakimś ważnym zawodniku tak jak to było w poście krzykusa to bardziej mi do MLS'a pasuje niz do Nwaneriego. Ten drugi odgrywał marginalną rolę. Miał oczywiście swój moment jak w zeszłym sezonie pół składu było kontuznowane ale w ogólnym rozrachunku wypada słabo.

losnumeros komentarzy: 1744423.05.2026, 20:46

@arsenallord: Najrówniejsza liga świata, doceń xd. Ogólnie racja kabaret, kilka kolejek temu Legia strefa spadkowa a za chwilę w pucharach europejskich mogli zagrać, to sa emocje

arsenallord komentarzy: 34496 newsów: 11723.05.2026, 20:44

*atakiem nie zespołem

krzykus1990 komentarzy: 773723.05.2026, 20:44

Tom Canton: Arsenal zagra jutro w swoich trzecich strojach. Po zakończeniu meczu Kanonierzy udadzą się do szatni, żeby przebrać się w domówki. W tym czasie Crystal Palace podziękuje kibicom i pożegna Olivera Glasnera. Od ostatniego gwizdka do podniesienia trofeum powinno minąć około trzydzieści minut. Podium raczej zostanie rozstawione bliżej trybuny kibiców Arsenalu.

arsenallord komentarzy: 34496 newsów: 11723.05.2026, 20:43

Z Ekstraklasy spada zespół z najlepszym zespołem w lidze. Ta liga to jest kabaret.

Matelko komentarzy: 477323.05.2026, 20:41

@Dziadyga: dokładnie! Długo wyczekiwana chwila.

Dziadyga komentarzy: 1312023.05.2026, 20:38

Czekam już na jutro,na podniesienie pucharu,wtedy dotrze to w 100%

Womanizer komentarzy: 1087923.05.2026, 20:23

@kamo99111: Raczej chodzi o Nwaneriego, MLS jest bardziej ograny i bardziej przydatny. Rok temu suchą stopą przeszedł z nami Real i grał na TOP poziomie.

Nwaneri aż takiego doświadczenia w dużych meczach jeszcze nie ma. No i mamy Dowmana, który gra na podobnych pozycjach i też jest lewonożny.

SunTzu komentarzy: 117023.05.2026, 20:22

@arsenallord napisał: "Nostradamus jeszcze nie wie? Rozczarowany jestem. Myślałem, że już powiesz jakie z nimi będziemy mieć wyniki."
Paaanie! Nostradamus to leszcz! Tylko Baba Wanga ;)

Pierwszy mecz u siebie 3:0 strzelają kolejno Gykoeres, Kroupi, Eze

Wyjazd 0:2 dla Arsenalu. Pierwszy strzela Saka a mecz zamyka Merino :D

FlameDood komentarzy: 286823.05.2026, 20:20

Tyle dobrze, że w przyszłym sezonie będzie coś nowego, jeśli chodzi o beniaminków. Coventry City powrót po 25 latach, Hull powrót po 9 a Ipswich co prawda po roku, ale jednak wcześniej ich nie było bodajże ponad 20 lat więc i tak lepszy powrót takiego zespołu niż jakiegoś Southampton.

kamo99111 komentarzy: 1010723.05.2026, 20:13

@arsenallord napisał: "Możliwe, że wróci i podejrzewam, że Arteta nauczony doświadczeniem z tego sezonu da więcej szans MLS i da odpocząć Zubiemu. Każdy na tym skorzysta.A kto wie czy nie dojdzie jeszcze pomocnik, który będzie grał a nie jak Norgaard."

Zobaczymy.... Ja tylko zrobiłem przypuszczenia o jakiego zawodnika może chodzić w poście Krzykusa :-p

kaziu874 komentarzy: 702523.05.2026, 20:07

Hull czy Middlesbrough, w sumie bez różnicy dla mnie. Tak czy inaczej, prawdopodobnie dzisiaj poznaliśmy pierwszego spadkowicza, ale co mają swój moment + hajs za awans to ich.

Kredens komentarzy: 446623.05.2026, 20:07

@arsenallord:

no może nie jakaś wielka ta kontrowersja, po prostu nie trawię gościa, ale według mnie i tak nie należy mu się

arsenallord komentarzy: 34496 newsów: 11723.05.2026, 20:02

@Kredens: Dla mnie nie ma kontrowersji. Z Arsenalu masz na dobrą sprawę 4 kandydatów. I głosy się rozejdą. A Bruno to szczur, ale sezon miał świetny. 20 asyst grając bez napastnika to dobry wynik

arsenallord komentarzy: 34496 newsów: 11723.05.2026, 20:01

@kamo99111: Możliwe, że wróci i podejrzewam, że Arteta nauczony doświadczeniem z tego sezonu da więcej szans MLS i da odpocząć Zubiemu. Każdy na tym skorzysta.A kto wie czy nie dojdzie jeszcze pomocnik, który będzie grał a nie jak Norgaard.

Kredens komentarzy: 446623.05.2026, 20:01

@arsenallord: spoko spoko, wszystko liczymy, ale bierzemy pod uwagę trudność wykonania przy wyborze gracza sezonu

kamo99111 komentarzy: 1010723.05.2026, 19:59

@arsenallord napisał: "A to on już nie przeskoczył?"

Myślę, że to była tylko chwilowa zamiana. Arteta nie posadzi Zubiego na dłuższą metę na ławce. Tym bardziej, że jeżeli sprawdzi sie to co mowil m.in. Garfield z Adkiem (że Zubimendi po prostu nie wytrzymał trudów sezonu) to Zubi wróci na początku przyszłego. Druga sprawa.tak jak pisałem - Arteta do MLS'a nie ma zaufania. Z Burnley usiadł kosztem Odegarda/Eze...

Kredens komentarzy: 446623.05.2026, 19:59

@vitold napisał: "@ksowa90: Sorry, ale ja jestem przekonany że w odwrotnej sytuacji np. Ode w miejsce Bruno to byście świętowali i ze dobra decyzja, naprawde jestem przekonany."

świętuje to się wygrany finał, a za takie coś to się można co najwyżej pod nosem uśmiechnąć ;)

arsenallord komentarzy: 34496 newsów: 11723.05.2026, 19:58

@Kredens napisał: "Dla mnie kontrowersyjne i to bardzo, żeby on te wszystkie asysty miał z gry a chyba z 6 ma z wrzutek z rożnego, a to trochę tak jak gol z karnego ;)"

Oho następny. Nie liczmy karnych, nie liczymy różnych, nie liczmy goli do pustej, nie liczmy goli lepszą nogą, nie liczmy goli z pola karnego.
Liczmy tylko przewrotki!

losnumeros komentarzy: 1744423.05.2026, 19:58

Idę dalej w Ogródek

vitold komentarzy: 858923.05.2026, 19:58

@Kredens napisał: "Dla mnie kontrowersyjne i to bardzo, żeby on te wszystkie asysty miał z gry a chyba z 6 ma z wrzutek z rożnego, a to trochę tak jak gol z karnego ;)"

Ale tu trzeba patrzeć na całokształt, a nie bierzecie tylko te asysty na celownik. Jakby miał 0 z rzutu rożnego asyst a wykonałby ich X ilość to by były tu smiechy ze nie potrafi dośrodkować z RR. Chłop miał wkład w 28 goli w 37 meczach w EPL i pociągnał UTD z bagna w TOP3. Nie popadajmy w skrajnosc

losnumeros komentarzy: 1744423.05.2026, 19:58

@vitold: Wiesz kiedy to oglądałem xd, dawno dawno temu i tego serialu sobie nie przypominałem żeby odtworzyć a czekało się na kolejne odcinki za dzieciaka

arsenallord komentarzy: 34496 newsów: 11723.05.2026, 19:57

@kamo99111 napisał: "a dwa chyba Zubiego nie przeskoczy w hierarchii..."

A to on już nie przeskoczył?

Kredens komentarzy: 446623.05.2026, 19:55

@vitold:

Dla mnie kontrowersyjne i to bardzo, żeby on te wszystkie asysty miał z gry a chyba z 6 ma z wrzutek z rożnego, a to trochę tak jak gol z karnego ;)

kamo99111 komentarzy: 1010723.05.2026, 19:55

@krzykus1990 napisał: "Arsenal rozważa również sprzedaż ważnego zawodnika wychowanego w klubie, co byłoby traktowane jako „czysty zysk” pod względem finansowym."

Obstawiam Ethana Nwaneriego.. Ewentualnie MLS'a... Co prawda MLS zagrał dobrze na koniec sezonu w środku ale mam wrażenie, że Arteta nie ma do niego zaufania, a dwa chyba Zubiego nie przeskoczy w hierarchii...

vitold komentarzy: 858923.05.2026, 19:55

@losnumeros napisał: "@Dawid04111: Czy to czasem nie są cyfry z Lost? Teraz skojarzyłem"

No brawo xD

vitold komentarzy: 858923.05.2026, 19:54

@ksowa90: Sorry, ale ja jestem przekonany że w odwrotnej sytuacji np. Ode w miejsce Bruno to byście świętowali i ze dobra decyzja, naprawde jestem przekonany.

arsenallord komentarzy: 34496 newsów: 11723.05.2026, 19:52

Sofanow (Rosja) i Zabarnyi (Ukraina) nie podają sobie ręki dziś w tym sparingu PSG. Czyli zapewne od początku sezonu tak jest. Dla mnie to cyrk. Czuję, że u Mikela by to nie przeszło

losnumeros komentarzy: 1744423.05.2026, 19:52

@Dawid04111: Czy to czasem nie są cyfry z Lost? Teraz skojarzyłem

vitold komentarzy: 858923.05.2026, 19:52

@Sawoy napisał: "nadchodzi final LM. jestem pelen obaw o kondycje.areta co roku popelnia ten sam blad.zespol od 70min. nie istnieje.mistrzostwo jest ale dzieki city.mistrzostwo to styl-ktorego nie bylo.tylko ,,meczenie buly,,"

Siema zbillu

Arteta co roku przy 3 ostatnich spotkaniach EPL ma przerwy kolejno 8 dni, 6 dni, a potem kolejne 6 przed finałem LM ?

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1423.05.2026, 19:51

@Dzulian napisał: "Raya jest numer 1 GK w lidze i nikt z tym nie handluje nawet."
W lidze, w Europie, na świecie tak. Ale w reprezentacji Hiszpanii jest potężny Unai Simon.

ksowa90 komentarzy: 228723.05.2026, 19:50

@vitold: bardzo kontrowersyjne. Bardzo

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1423.05.2026, 19:49

@losnumeros napisał: "@SunTzu: „ 4, 8, 15, 16, 23, 42

Nie pytaj skąd je mam ;)„

Byłyby jaja jakby któryś z nas wysłał kupon i faktycznie te liczby byłyby wylosowane xd."

Nie polecam, po zwycięstwie tymi liczbami robi się delikatnie mówiąc dziwnie. Niby kupisz sobie dom, ale zaraz Ci się spali. Moze nawet założysz jakiś biznes ale spadnie na niego meteoryt. Nie warto ogolnie ;)

losnumeros komentarzy: 1744423.05.2026, 19:48

@vitold: Może być czemu nie. Ogólnie zagram sobie od czasu do czasu i kilka miesięcy temu mówię znajomej a daj mi 3 kupony chybił trafił na szybkie 600 chyba, idę na następny dzień i zabrakło 1 cyfry, za 5 dostałem 250

Sawoy komentarzy: 1223.05.2026, 19:47

nadchodzi final LM. jestem pelen obaw o kondycje.areta co roku popelnia ten sam blad.zespol od 70min. nie istnieje.mistrzostwo jest ale dzieki city.mistrzostwo to styl-ktorego nie bylo.tylko ,,meczenie buly,,

vitold komentarzy: 858923.05.2026, 19:45

Ale ta dyskusja na DP mnie rozwalila:

- Bruno ma 31 lat jak długo jeszcze może pograć w United ? 2 lata ? W tym czasie należałoby wygrać Premier League. Ktoś taki jaki Bruno w swojej karierze powinien podnieść ten puchar.

- Myśle że będzie długowieczny jak Bernardo Silva, niska masa mieśniowa, brak przeciążeń i zerwań od explozywnych sprintów, profezjonalne prowadzenie myśle że jest w stanie utrzymać wysoki poziom do 34 spokojnie.

- ale wiesz, że Bernardo i Bruno są w tym samym wieku?

xD

vitold komentarzy: 858923.05.2026, 19:42

@Kredens napisał: "Właśnie przeczytałem, ze ten Szczur został piłkarzem sezonu, a Tfu na to całe towarzystwo"

Nic kontrowersyjnego

Kredens komentarzy: 446623.05.2026, 19:39

Właśnie przeczytałem, ze ten Szczur został piłkarzem sezonu, a Tfu na to całe towarzystwo

losnumeros komentarzy: 1744423.05.2026, 19:35

@krzykus1990: „ Arsenal rozważa również sprzedaż ważnego zawodnika wychowanego w klubie, co byłoby traktowane jako „czysty zysk” pod względem finansowym.
Po zdobyciu mistrzostwa wygląda na to, że Mikel Arteta i klub mogą przygotowywać kolejny agresywny przebudowę składu przed następnym sezonem.
Kibice Arsenalu… kto powinien zostać, a kto powinien odejść?„

Sprzedawać musimy i coś na tym zarobić, mam nadzieję że i tutaj pójdzie progres. Jak to było w książce Fergusona ( wiem że niektórzy mają beke z tego), skład jest planowy na min 3 lata, nie da się co sezon kupować 7/8 graczy i żeby to działało, musi być zachowany balans między młodzieżą, doświadczeniem i starszymi graczamami ( chociaż teraz to wydłuża się).

vitold komentarzy: 858923.05.2026, 19:34

@Arsenal2004:

05.12.2023 21:15

LUTON 3:4 ARSENAL

RICE W 97 MINUCIE NA 3:4 !

vitold komentarzy: 858923.05.2026, 19:33

https://www.dailymail.com/news/article-1344539/How-26-000-fans-Lost-actually-WON-copying-lottery-numbers-used-TV-series-cash-Mega-Millions-draw.html

Arsenal2004 komentarzy: 928023.05.2026, 19:33

@vitold: pamiętam ten nasz mecz z nimi co się skończył chyba wynikiem 4-3.

vitold komentarzy: 858923.05.2026, 19:33

@losnumeros: chyba gdziess padly te liczby kiedys

losnumeros komentarzy: 1744423.05.2026, 19:32

@SunTzu: „ 4, 8, 15, 16, 23, 42

Nie pytaj skąd je mam ;)„

Byłyby jaja jakby któryś z nas wysłał kupon i faktycznie te liczby byłyby wylosowane xd. Rozumiem 10% za podanie liczb?

vitold komentarzy: 858923.05.2026, 19:25

A najmilej wspominam Luton z 22/23 jak potrafili zaciekle walczyć

arsenallord komentarzy: 34496 newsów: 11723.05.2026, 19:24

@SunTzu napisał: "Nasze ostatnie potyczki to 2016/2017 oczywiście oba mecze wygrane. Ciekawe jak teraz bedzie"

Nostradamus jeszcze nie wie? Rozczarowany jestem. Myślałem, że już powiesz jakie z nimi będziemy mieć wyniki.

Numer10 komentarzy: 256423.05.2026, 19:24

@lordpat napisał: "a skąd donnaruma miał wiedzieć że Martinelli potrafi tak strzelać. Zazwyczaj w takich sytuacjach schodzi do środka i stara się wkręcić piłkę prawą nogą lub oddaje prosty, mocny strzał lewą.

Taki lob nie był w jego stylu.

Biorąc pod uwagę, że to była 94 minuta w meczu z City, w którym przegrywaliśmy 1:0 -to musi być gol sezonu Arsenalu w Premier League."

Niby tak, ale przy kozłującej piłce takie zagranie jako pierwsze nasuwa się do głowy. Na pewno był to piekielnie ważny gol, ale moim zdaniem dla Gabiego cięższa była presja momentu i wyjście na pozycję niż samo już wykończenie :D

SunTzu komentarzy: 117023.05.2026, 19:17

Nasze ostatnie potyczki to 2016/2017 oczywiście oba mecze wygrane. Ciekawe jak teraz bedzie

Dzulian komentarzy: 393323.05.2026, 19:16

Dla mnie chyba Raya największy progres. Bo rok temu też był bardzo dobry, ale jeszcze były głosy, że Alisson, że Donnarumma itd.

A dzisiaj? Jaki Alisson? Raya jest numer 1 GK w lidze i nikt z tym nie handluje nawet. Wielu dziennikarzy też go pchało na gracza sezonu.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady