Arsenal nie obroni tytułu. Porażka z Southamptonem

Arsenal nie obroni tytułu. Porażka z Southamptonem 24.01.2021, 06:34, Kamil Garczorz 157 komentarzy

Kanonierzy w ostatnich tygodniach trochę pobudzili kibiców swoimi wynikami i można było przypuszczać, że poradzą sobie z Southamptonem. Tak się jednak nie stało, Arsenal, który w poprzednim sezonie wygrał FA Cup, tym razem zatrzymał się na 4. rundzie tych rozgrywek, przegrywając 0-1 ze Świętymi.

Oto składy, w jakich zagrały obie drużyny:

Southampton: Forster - Walker-Peters, Bednarek, Stephens, Bertrand - Diallo, Ward-Prowse, Armstrong, Walcott - Ings (85' Long), Adams (78' N'Lundulu)

Arsenal: Leno - Soares, Gabriel, Holding, Bellerin (72' Lacazette) - Xhaka, Elneny (58' Thomas) - Martinelli (58' Saka), Willian, Pepe - Nketiah

Na początku meczu żadna ze stron nie potrafiła zdecydowanie zdominować rywala, ale w pomeczowych skrótach. Już po 5. minutach mogliśmy być świadkami dość kuriozalnej sytuacji, kiedy James Ward-Prowse był bliski zdobycia gola bezpośrednio z rzutu rożnego, ale na szczęście dla Arsenalu i Bernda Leno piłka uderzyła w poprzeczkę. Później Niemiec obronił uderzenie Che Adamsa, ale w 24. minucie musiał wyjmować piłkę z bramki. Gabriel, próbując przeciąć dośrodkowanie Walkera-Petersa zaskoczył bramkarza Arsenalu zmianą kierunku lotu piłki i ta wpadła do bramki. Piłkarze Mikela Artety w pierwszej połowie oddali 3 strzały na bramkę Forstera, ale tylko przy jednym bramkarz gospodarzy musiał interweniować.

W drugiej połowie gra Arsenalu wyglądała lepiej. Rob Holding stanął przed szansą na wyrównanie po rzucie rożnym, ale jego uderzenie okazało się niecelne. Swoją okazję mieli również podopieczni Ralpha Hasenhüttla, a Leno już drugi raz był ratowany przez obramowanie bramki, tym razem w słupek uderzył Ings. Po godzinie gry dobrej okazji na zdobycie gola nie wykorzystał Eddie Nketiah, jego uderzenie zatrzymał Fraser Forster. Wynik meczu już do końca nie uległ zmianie i to Souathampton zmierzy się z piłkarzami Wolverhampton w 5. rundzie FA Cup.

FA CupRaport pomeczowySouthampton autor: Kamil Garczorz źrodło:
poprzednia1234 następna
kamo99111 komentarzy: 690624.01.2021, 07:57

@NineBiteWolf napisał: "Według mnie ten mecz to chytry fortel naszego Baristy. Gość dobrze wiedział, że zostawiając ESRowca poza składem nie ma najmniejszych szans na awans do kolejnej rundy. Zamiast tego wystawił trio potępieńców Pepe - Nketiah - Willian, którzy - jak wiadomo - mają problemy z tym, by prosto kopnąć piłkę, o podawaniu nie wspominając. Celem przystojniaka z San Sebastian było skłonienie zarządu do wyłożenia pieniędzy na nowego rozgrywającego. Hiszpan w swej przenikliwości zdaje sobie sprawę, że dzięki serii wygranych nie grozi mu zwolnienie, a po zeszłorocznym triumfie w pucharze to rozgrywki ligowe są teraz priorytetem dla przełożonych. Idealnie przemyślany manewr, istny piłkarski gambit. Wypatrujcie Buendii i Odegaarda na horyzoncie."

Foliarz.... Antyszczepionkowiec... Płaskoziemiec!!! Żeby takie teorie spiskowe tu od rana wysnuwać!

lordpat komentarzy: 336524.01.2021, 07:55

Arteta faktycznie dal szanse Willianowi, Pepe i Nketiah.
Ewidentnie jej Nie wykorzystali. Skomentowal ten mecz, ze mieli 3 szanse z czego zadnej Nie wykorzystali “not good enough”.
Nie wiem czy obrona FA cup jest tak wazna, ale przekaz byl chyba jasny.
Zagraliscie slabo, dalem wam szanse, nie wykorzystaliscie jej, zostajecie dalej na lawce.
Nasze swietne trio zagralo cale 90 min.

Gdy Emil dostal szanse, to wszyscy byli nim zachwyceni. Zlapal szanse dwiema rekami.
Tamtym gwiazdeczkom po prostu sie nie chce, co sami udowodnili.
Gdyby im zalezalo, to zostawiliby cale serce na tym boisku, ale Maja to po prostu gdzies.
Hajs sie zgadza, to wystarczy.

Czeczenia komentarzy: 1248424.01.2021, 07:51

Jeszcze 2,5 roku zostało do końca kontraktu. Pole do śrubowania rekordów jest naprawdę duże.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.01.2021, 07:49

Willian ostatnią bramkę strzelił 204 dni temu. Notuje tym samym serię 25 meczów bez zdobytego gola.

tom8203 komentarzy: 150724.01.2021, 06:46

Zachodzie w głowę !! Co Arteta widzi w Edim???