Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1

Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1 22.12.2018, 15:34, Patryk Bielski 1134 komentarzy

Kanonierzy dobrze rozpoczęli gorący świąteczny okres, zwyciężając na własnym stadionie z Burnley 3-1. Podopieczni Unaia Emery'ego przez zdecydowaną większość spotkania kontrolowali mecz i zasłużenie zdobyli dziś trzy punkty. Szczególne słowa uznania należą się ofensywie, w której wiodącymi postaciami byli Aubameyang oraz Mesut Özil. Nie należy zapominać również o Seadu Kolasinacu. Bośniak dwoił się i troił na lewej flance i zakończył spotkanie z asystą na koncie, choć gdyby jego koledzy z zespołu wykazali się lepsza skutecznością, mógł mieć ich o wiele więcej.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Monreal (37' Lichtsteiner), Kolasinac - Elneny (59' Torreira), Guendouzi, Xhaka - Özil - Lacazette (78' Iwobi), Aubameyang.

Burnley: Hart - Bardsley (83' Lowton), Tarkowski, Mee, Long, Taylor - Cork, Westwood, Hendrick - Barnes (77' Vokes), Wood (77' Vydra).

Arsenal świetnie wszedł w ten mecz. Już w 14. minucie spotkania genialnym prostopadłym podaniem popisał się Özil. Do futbolówki dopadł Kolasinac, który wyłożył ją do Aubameyanga, a ten dopełnił formalności. 1-0!

Kolejne minuty meczu obfitowały w faulei i twardą walkę o środek pola. W 36. minucie na boisku zrobiło się gorąco, kiedy Sokratis wdał się w przepychankę z Ashley'em Barnesem. Ten drugi przytrzymywał Greka chwytem rodem z MMA, za co otrzymał żółty kartonik. Sokratis zrewanżował się Anglikowi kilka minut później, za co również został przez sędziego napomniany kartką.

W pierwszej połowie spotkanie przedwcześnie musiał zakończyć Nacho Monreal, którego zmienił Lichtsteiner. Hiszpan najprawdopodobniej nabawił się urazu, co w perspektywie najbliższym spotkań i krótkiej kadry w defensywie może nieco niepokoić kibiców The Gunners.

Do przerwy utrzymywał się wynik 1-0. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę Kanonierzy podwyższyli na 2-0 - ponownie za sprawą Aubameyanga. Tym razem to Lacazette asystował swojemu partnerowi w ataku, a ten silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Hartowi.

Gdy wydawało się, że Arsenal bez większych problemów zwycięży w tym spotkaniu, bramkę kontaktową zdobył Ashley Barnes. Anglik wykorzystał nieporadność obrony Kanonierów i po sporym zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości trafił do siatki. Warto odnotować, że strzelec bramki mógł wcześniej wylecieć z boiska, jednak sędzia oszczędził go po brutalnym wejściu kolanem w plecy Guendouziego.

Mimo zdobytej bramki przez gości, obraz gry nie uległ zmianie. Arsenal wymieniał wiele podań i starał się kontrować rywali, gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja. Udało się to już w doliczonym czasie gry. Po ładnej indywidualnej akcji Özila bramkę zdobył Alex Iwobi, który w 78. minucie zmienił na boisku Lacazette'a. Nigeryjczyk z bliskiej odległości dopełnił formalności i ustalił wynik meczu.

O ile gra ofensywna Kanonierów mogła się podobać, to nie można tego powiedzieć o defensywie, która ponownie nie zdołała zachować czystego konta. Z pewnością cieszy powrót do formy Özila, który miał spory udział przy dwóch bramkach Arsenalu i pokazał, że nie należy go przedwcześnie skreślać. Aubameyang dzięki dwóm zdobytym bramkom wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi Salaha. Już w środę Kanonierzy udadzą się na Falmer Stadium, by zmierzyć się z miejscowym Brighton.

Oceń piłkarzy po meczu z Burnley

Zobacz skrót spotkania:

BurnleyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: wlasne
ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202322.12.2018, 19:38

z czego tu się cieszyć że city dostało...
city nic nie znaczy, kogo obchodzi city i u kogo wzbudza szacunek..., niech sobie wygrywa tytuł,
młode pokolenia tego jakoś już nie kumają i zapominają, ale prawdziwy kanonier z krwi i kości nienawidzi liverpoolu, m.united, spurs i milwall,... niechęć do nich to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek

lays komentarzy: 3987122.12.2018, 19:37

Lubie takich napastnikow. Wiedzą co mają robić, dostają piłkę i pakują.

schnor25 komentarzy: 1854622.12.2018, 19:37

Jak Wenger swego czasu do Remziego, albo Jacka po długiej kontuzji i żmudnym powrocie do formy (już nie pamiętam): graj prostą piłkę, bez szukania kwadratowych jaj, fajerwerki przyjdą z czasem same.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.12.2018, 19:36

@lays: też go tu wcześniej porównywałem do Kane'a. Oni się nie czują. Otrzymują piłkę i jebut.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2018, 19:34

@lays:
Dlatego jest taki efektywny. Lakazet bawi sie w rabony, a potem sie denerwuje, ze Emeryt go z boiska zdejmuje hehe

schnor25 komentarzy: 1854622.12.2018, 19:34

@pierre_afc: O kurcze, dopiero teraz zauważyłem, że nie ma Niemca w ankiecie :D

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57322.12.2018, 19:34

@pierre_afc napisał: "Kuźwa. Piątek na chwilę obecną ma realne szanse na 30 goli w lidze."

no jasne, napisałem już, że nie neguję tego, jest możliwe, by tyle zdobył

@pierre_afc napisał: "'Fajnie, fajnie. Ale zaraz się zatnie i następną bramkę strzeli najwcześniej za parę tygodni'."

no i przecież tak było, nie strzelał przez parę kolejek, więc ten argument nie ma sensu

@pierre_afc napisał: "więc można sobie w cztery litery wsadzić 'Nie wiadomo czy Polak zdoła utrzymać formę po nowym roku'"

to się okaże, Polak dopiero pierwszy sezon jest na topie, jeśli patrzymy na top lig piłkarskich

żeby nie było, sam jestem ciekawy, czy Krzysztofowi się uda ta sztuka, bo wkomponował się do Serie A świetnie, ale należy pamiętać, że to nadal napastnik, który nadal jest niewiadomą

Rafson95 komentarzy: 1058722.12.2018, 19:34

@arsenallord:
Ty za to ostatnio potrafisz tutaj wypisywać takie rzeczy, że można mieć wątpliwości czy ty w ogóle kiedykolwiek oglądałeś mecz piłki nożnej.

@MVTI: Jak sieknie dobije do 20, to będzie mega udany sezon dla Polaka (o ile Genoa nie spadnie).

lays komentarzy: 3987122.12.2018, 19:33

Piątek to troche styl Harrego Kane. Czyli dryblingu za grosz, ale taki napastnik z dawnych lat. Wziac piłkę i strzelic. Brak kombinowania, tylko najłatwiejsze opcje by skierować futbolówkę do siatki

The088 komentarzy: 62222.12.2018, 19:33

To co, dwie porażki były, więc zaczynamy nową serię. :)

Niedługo z Liverpoolem na Anfield, ale w końcu ktoś musi z nimi wygrać, czemu nie my? Pamiętam jeszcze jak za czasów Podolskiego i Cazorli udało się tam wyjąć wygraną (bum! 2-0 przed końcem pierwszej połowy chyba, ale mogło być wyżej).

Trzymam kciuki i jedziemy dalej.

Glajskor komentarzy: 106122.12.2018, 19:33

@kwiatinho:

Wszystko pod kontrololo. :P

The last time Crystal Palace beat Manchester City away from home was in 1990...

The winners of the league that year: Liverpool!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2018, 19:33

@pierre_afc:
Uspokoj sie, chlopaku. MTVI apeluje o spokoj, wiec nalezy go zachowac. To jest nasz guru, alfa i omega.

pierre_afc komentarzy: 1207122.12.2018, 19:31

Oceny (Ozila) przystosowały się do jej właściciela :)

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57322.12.2018, 19:30

@schnor25: 13, bo nie uznali mu jednej

kwiatinho komentarzy: 1313222.12.2018, 19:30

Do kibiców Liverpoolu
8 na 10 ostatnich liderów na święta zostawało mistrzem Anglii... pozostałych dwóch to był Liverpool :D

schnor25 komentarzy: 1854622.12.2018, 19:30

Daj Boże, aby z Piątka był taki jednosezonowiec jak z Salaha :)

pierre_afc komentarzy: 1207122.12.2018, 19:30

@MVTI: Kuźwa. Piątek na chwilę obecną ma realne szanse na 30 goli w lidze. Już po jego genialnym początku ludzie mówili 'Fajnie, fajnie. Ale zaraz się zatnie i następną bramkę strzeli najwcześniej za parę tygodni'. A Piątek jak strzelał tak dalej strzela, więc można sobie w cztery litery wsadzić 'Nie wiadomo czy Polak zdoła utrzymać formę po nowym roku'

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.12.2018, 19:29

Piątek zaskoczył wszystkich (siebie pewnie też) i niekoniecznie musi być to zawodnik jednego sezonu. Z tego piłkarza naprawdę coś może być. Bramki z dystansu? Żaden problem. Karny? Łatwizna. Główka? Bez problemu. Strzał do pustej bramki? Proszę bardzo.

schnor25 komentarzy: 1854622.12.2018, 19:29

@MVTI: Ile Polak na liczniku ma? 12-13 goli?

oczywiście, że Piątek ma szansę na 30 goli w lidze, nikt tego nie neguje

apeluję jednakże o spokój, bo nadal nie jest wiadome, czy Polak zdoła utrzymać swoją formę po nowym roku

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 522.12.2018, 19:24

Taaaa, jeden mecz i odmiana United. Nie wierzę w to.

mar12301 komentarzy: 2315522.12.2018, 19:24

Nie wiem czemu takie zaskoczenie co do Piątka i jego szansy na 30 goli w lidze. Przecież chłopak ma taką formę, że już w kwietniu może dojść do 30 :)

Nie samym Lewandowskim Polak żyje, cieszmy się że mamy być może wschodzącą gwiazdę w polskiej piłce, bo co by nie mówić, Lewandowski ma już 30-tkę na karku, młodszy nie będzie, więc i regres piłkarski niedługo go czeka.

Dominik11 komentarzy: 2022722.12.2018, 19:24

Real Madrid C.F. po raz trzeci z rzędu został Klubowym Mistrzem Świata!

praptak komentarzy: 883822.12.2018, 19:24

@Atos123:
Ozil często jest niewidoczny.

Atos123 komentarzy: 41522.12.2018, 19:23

Brak Ozila w ocenacb pomeczowych.

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11722.12.2018, 19:22

@Rafson95: Chyba dawno nie oglądałeś Chelsea, że tak piszesz o Alonso. Kola w tym sezonie półka wyżej.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2018, 19:20

MTVI to taki edgy wannabe, ale wszyscy maja go za klauna:D

Mihex komentarzy: 2360422.12.2018, 19:19

Lewy dzisiaj jak mikołaj rozdaje decydujace podania xd powinien miec juz 2 asysty ale Muller w poprzeczke trafil xd

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57322.12.2018, 19:19

@FabsFAN napisał: "Spk, MTVI ostatnio porownywal Salaha do Girouda. Nie przejmuj sie."

nie zrozumiałeś wydźwięku tamtej wypowiedzi, ale kompletnie mnie to nie dziwi

caliero913 komentarzy: 125422.12.2018, 19:18

@WilSHARE: tylko, że jeszcze chwilę temu męczyli się z Young Boys Basel i Newcastle

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2018, 19:18

@RIVALDO700:
Spk, MTVI ostatnio porownywal Salaha do Girouda. Nie przejmuj sie.

TlicTlac komentarzy: 602522.12.2018, 19:17

@Bednar:

nikt nie powiedział, po prostu odpowiedziałem na ustawienie @arsenallord - takie, jak sam podał,
ehh no nie czepiaj się już, ciężko dobrać ustawienie, gdzie zmieści się i Kante, i Torreirę z Aubą, Lacazette, Hazardem - tej dwójce nie potrzeba kolejnego "środkowego" :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.12.2018, 19:17

@MVTI: Serio 30 goli w lidze Piatka to taki szok, ze pisząc to szukam kontrowersji, nie no to chyba jakiś żart ten post.

Halo, radze zobaczyc co robi Piatek w rakingu zlotego buta i samej ligi włoskiej...

SMTX komentarzy: 204922.12.2018, 19:16

@WilSHARE: Raczej, że to tylko efekt nowej miotły.

Zabieg zmiany trenera działa prawie zawsze, często z dosyć spektakularnym skutkiem w krótkiej perspektywie czasu. Potem dopiero wychodzi tak na prawdę wpływ trenera.

GallAnonim komentarzy: 44322.12.2018, 19:16

@FabsFAN: Bardzo dobrze. Najlepszy ich mecz w tym sezonie.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57322.12.2018, 19:14

a ty chodzisz z głową w chmurach*

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.12.2018, 19:14

@Dewry: na zywo ogladalem:D beka ostra

@RIVALDO700 napisał: "a co jest przesada w 30 golach piątka w lidze?"

słuchaj

mam wrażenie, że Twoje posty są czasami kompletne oderwane od rzeczywistości, a Ty chodzisz z chmurami w głowie, próbując zasłynąć z bezsensownych kontrowersji, której tutaj powielasz

albo naprawdę nie znasz się na piłce, albo głosisz swe tezy na tyle nieświadomie, że po prostu wychodzisz tutaj na osobę nieznającej się na futbolu

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.12.2018, 19:14

@caliero913: że to tylko Cardiff City?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.12.2018, 19:13

Dobrze graja Maniury?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.12.2018, 19:13

@RIVALDO700: Szczerze mu tego życzę, ale nie wierzę.

caliero913 komentarzy: 125422.12.2018, 19:12

Ciekawe co Mourinho myśli oglądając tak grające United

mar12301 komentarzy: 2315522.12.2018, 19:11

No już nie wraca. :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.12.2018, 19:10

@WilSHARE: a co jest przesada w 30 golach piątka w lidze?

GROMALL komentarzy: 509022.12.2018, 19:09

oho cardiff wraca XD

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.12.2018, 19:09

Wiem ile ma. I wiem, że to dopiero początek jego strzelania w Europie, ale bez przesady.

pierre_afc komentarzy: 1207122.12.2018, 19:09

Faworyt meczu złapał kontakt, więc już z górki. Walijczycy dzisiaj kolejne W w tym sezonie :D

SMTX komentarzy: 204922.12.2018, 19:07

@TlicTlac: A kto powiedział, że te luźne zestawienie musi mieć taki format, a nie np 4-4-2 lub 4-3-3? Albo czy koniecznie tam musi grać ofensywny pomocnik, a nie chociażby cofnięty napastnik np. Lacazette? Ja bym właśnie tak zrobił i dorzucił zamiast Ozila Pedro na skrzydło.