Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1

Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1 22.12.2018, 15:34, Patryk Bielski 1134 komentarzy

Kanonierzy dobrze rozpoczęli gorący świąteczny okres, zwyciężając na własnym stadionie z Burnley 3-1. Podopieczni Unaia Emery'ego przez zdecydowaną większość spotkania kontrolowali mecz i zasłużenie zdobyli dziś trzy punkty. Szczególne słowa uznania należą się ofensywie, w której wiodącymi postaciami byli Aubameyang oraz Mesut Özil. Nie należy zapominać również o Seadu Kolasinacu. Bośniak dwoił się i troił na lewej flance i zakończył spotkanie z asystą na koncie, choć gdyby jego koledzy z zespołu wykazali się lepsza skutecznością, mógł mieć ich o wiele więcej.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Monreal (37' Lichtsteiner), Kolasinac - Elneny (59' Torreira), Guendouzi, Xhaka - Özil - Lacazette (78' Iwobi), Aubameyang.

Burnley: Hart - Bardsley (83' Lowton), Tarkowski, Mee, Long, Taylor - Cork, Westwood, Hendrick - Barnes (77' Vokes), Wood (77' Vydra).

Arsenal świetnie wszedł w ten mecz. Już w 14. minucie spotkania genialnym prostopadłym podaniem popisał się Özil. Do futbolówki dopadł Kolasinac, który wyłożył ją do Aubameyanga, a ten dopełnił formalności. 1-0!

Kolejne minuty meczu obfitowały w faulei i twardą walkę o środek pola. W 36. minucie na boisku zrobiło się gorąco, kiedy Sokratis wdał się w przepychankę z Ashley'em Barnesem. Ten drugi przytrzymywał Greka chwytem rodem z MMA, za co otrzymał żółty kartonik. Sokratis zrewanżował się Anglikowi kilka minut później, za co również został przez sędziego napomniany kartką.

W pierwszej połowie spotkanie przedwcześnie musiał zakończyć Nacho Monreal, którego zmienił Lichtsteiner. Hiszpan najprawdopodobniej nabawił się urazu, co w perspektywie najbliższym spotkań i krótkiej kadry w defensywie może nieco niepokoić kibiców The Gunners.

Do przerwy utrzymywał się wynik 1-0. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę Kanonierzy podwyższyli na 2-0 - ponownie za sprawą Aubameyanga. Tym razem to Lacazette asystował swojemu partnerowi w ataku, a ten silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Hartowi.

Gdy wydawało się, że Arsenal bez większych problemów zwycięży w tym spotkaniu, bramkę kontaktową zdobył Ashley Barnes. Anglik wykorzystał nieporadność obrony Kanonierów i po sporym zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości trafił do siatki. Warto odnotować, że strzelec bramki mógł wcześniej wylecieć z boiska, jednak sędzia oszczędził go po brutalnym wejściu kolanem w plecy Guendouziego.

Mimo zdobytej bramki przez gości, obraz gry nie uległ zmianie. Arsenal wymieniał wiele podań i starał się kontrować rywali, gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja. Udało się to już w doliczonym czasie gry. Po ładnej indywidualnej akcji Özila bramkę zdobył Alex Iwobi, który w 78. minucie zmienił na boisku Lacazette'a. Nigeryjczyk z bliskiej odległości dopełnił formalności i ustalił wynik meczu.

O ile gra ofensywna Kanonierów mogła się podobać, to nie można tego powiedzieć o defensywie, która ponownie nie zdołała zachować czystego konta. Z pewnością cieszy powrót do formy Özila, który miał spory udział przy dwóch bramkach Arsenalu i pokazał, że nie należy go przedwcześnie skreślać. Aubameyang dzięki dwóm zdobytym bramkom wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi Salaha. Już w środę Kanonierzy udadzą się na Falmer Stadium, by zmierzyć się z miejscowym Brighton.

Oceń piłkarzy po meczu z Burnley

Zobacz skrót spotkania:

BurnleyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: wlasne
Matelko komentarzy: 320523.12.2018, 16:38

Kanonierzy jak myślicie kto "upoluje" Fekira? Jego kontrakt obowiązuje do 2020. Byłby do wyjęcia za jakieś 50 mln:)

Taki komentarzy: 204623.12.2018, 16:12

Dzisiejsze szanse Evertonu zależą od ilości rotacji, na które zdecyduje się Pochettino.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.12.2018, 16:12

@ZielonyLisc: lord > reszta świata

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.12.2018, 16:11

@sWinny: o nie nie nie. RVP był jednym z naszych najlepszych napastników. Z niczego potrafił strzelić. Pod kątem technicznym stał dużo wyżej niż Auba

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2423.12.2018, 16:02

@sWinny

xD Dobry bait

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.12.2018, 16:01

RVP zdecydowanie lepszy piłkarz, Auba lepszy napastnik.Jak ustrzeli te mityczne 30 bramek to dopiero zaczniemy wchodzić w jego prime ;> Jakby się tak na momencie zastanowić to od Gabona nawet Lacazette jest lepszy piłkarsko ale jakie to ma znaczenie skoro Aubameyang w polu karnym rywala czuje się jak ryba w wodzie.

sWinny komentarzy: 782723.12.2018, 16:00

Rvp? Nigdy za nim nie przepadałem. Potrzebował miliona sytuacji żeby strzelić bramkę. Pea i Laca to dwie klasy wyżej od Holendra

michal192837465 komentarzy: 765423.12.2018, 15:58

Brakuje trochę takich goli

ZielonyLisc komentarzy: 2028323.12.2018, 15:54

Chamakh > RvP > PEA > Lord

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2423.12.2018, 15:52

@Slaviola

Dla mnie van Persie zdecydowanie. Najlepszy strzelec w reprezentacji Holandii(nie trzeba chyba wspominać, jacy zawodnicy tam grali), dwukrotny krol strzelcow Premier League i ogólnie jeden z przyjemniejszych zawodników jakich miałem okazje oglądać. Gracja z jaką sie poruszał i to, że z piłką potrafił zrobić wszystko.

Slaviola komentarzy: 1237723.12.2018, 15:50

Wiecie co? Do dzisiaj się dziwię jak to wszystko się ułożyło, że jeden z najlepszych napastników którzy aktualnie grają, wylądował w Arsenalu i to w zimowym oknie transferowym...

Slaviola komentarzy: 1237723.12.2018, 15:48