Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1

Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1 22.12.2018, 15:34, Patryk Bielski 1134 komentarzy

Kanonierzy dobrze rozpoczęli gorący świąteczny okres, zwyciężając na własnym stadionie z Burnley 3-1. Podopieczni Unaia Emery'ego przez zdecydowaną większość spotkania kontrolowali mecz i zasłużenie zdobyli dziś trzy punkty. Szczególne słowa uznania należą się ofensywie, w której wiodącymi postaciami byli Aubameyang oraz Mesut Özil. Nie należy zapominać również o Seadu Kolasinacu. Bośniak dwoił się i troił na lewej flance i zakończył spotkanie z asystą na koncie, choć gdyby jego koledzy z zespołu wykazali się lepsza skutecznością, mógł mieć ich o wiele więcej.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Monreal (37' Lichtsteiner), Kolasinac - Elneny (59' Torreira), Guendouzi, Xhaka - Özil - Lacazette (78' Iwobi), Aubameyang.

Burnley: Hart - Bardsley (83' Lowton), Tarkowski, Mee, Long, Taylor - Cork, Westwood, Hendrick - Barnes (77' Vokes), Wood (77' Vydra).

Arsenal świetnie wszedł w ten mecz. Już w 14. minucie spotkania genialnym prostopadłym podaniem popisał się Özil. Do futbolówki dopadł Kolasinac, który wyłożył ją do Aubameyanga, a ten dopełnił formalności. 1-0!

Kolejne minuty meczu obfitowały w faulei i twardą walkę o środek pola. W 36. minucie na boisku zrobiło się gorąco, kiedy Sokratis wdał się w przepychankę z Ashley'em Barnesem. Ten drugi przytrzymywał Greka chwytem rodem z MMA, za co otrzymał żółty kartonik. Sokratis zrewanżował się Anglikowi kilka minut później, za co również został przez sędziego napomniany kartką.

W pierwszej połowie spotkanie przedwcześnie musiał zakończyć Nacho Monreal, którego zmienił Lichtsteiner. Hiszpan najprawdopodobniej nabawił się urazu, co w perspektywie najbliższym spotkań i krótkiej kadry w defensywie może nieco niepokoić kibiców The Gunners.

Do przerwy utrzymywał się wynik 1-0. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę Kanonierzy podwyższyli na 2-0 - ponownie za sprawą Aubameyanga. Tym razem to Lacazette asystował swojemu partnerowi w ataku, a ten silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Hartowi.

Gdy wydawało się, że Arsenal bez większych problemów zwycięży w tym spotkaniu, bramkę kontaktową zdobył Ashley Barnes. Anglik wykorzystał nieporadność obrony Kanonierów i po sporym zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości trafił do siatki. Warto odnotować, że strzelec bramki mógł wcześniej wylecieć z boiska, jednak sędzia oszczędził go po brutalnym wejściu kolanem w plecy Guendouziego.

Mimo zdobytej bramki przez gości, obraz gry nie uległ zmianie. Arsenal wymieniał wiele podań i starał się kontrować rywali, gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja. Udało się to już w doliczonym czasie gry. Po ładnej indywidualnej akcji Özila bramkę zdobył Alex Iwobi, który w 78. minucie zmienił na boisku Lacazette'a. Nigeryjczyk z bliskiej odległości dopełnił formalności i ustalił wynik meczu.

O ile gra ofensywna Kanonierów mogła się podobać, to nie można tego powiedzieć o defensywie, która ponownie nie zdołała zachować czystego konta. Z pewnością cieszy powrót do formy Özila, który miał spory udział przy dwóch bramkach Arsenalu i pokazał, że nie należy go przedwcześnie skreślać. Aubameyang dzięki dwóm zdobytym bramkom wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi Salaha. Już w środę Kanonierzy udadzą się na Falmer Stadium, by zmierzyć się z miejscowym Brighton.

Oceń piłkarzy po meczu z Burnley

Zobacz skrót spotkania:

BurnleyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: wlasne
Pablo19 komentarzy: 37323.12.2018, 13:06

michal192837465 komentarzy: 765423.12.2018, 13:03

Auba musi grać razem z Lacą. 9 z 12 bramek w Premier League strzelił, gdy na boisku był Francuz. Auba strzela więcej, jest skuteczniejszy, ale Laca lepiej wychodzi do rozegrania, gra na jeden kontakt, akcje są bardziej dynamiczne, a to jest korzyść dla Auby. Obaj dają zespołowi tak samo dużo i po prostu nie można ich rozłączać, bo zespół na tym traci.

losnumeros komentarzy: 1319023.12.2018, 13:01

@Simpllemann: O Laca nic nie pisałem, ale jego też szanuję, gdyby nie on to Auba by nie strzelił tylu goli. Francuz swoją grą dużo pomaga zespołowi, stara się przytrzymać piłkę, zagrać kombinacyjnie i strzelać bramki. Auba i Laca muszą grać razem, bo świetnie się uzupełniają, mamy 2 klasowych napastników, którzy mają inny styl gry.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 223.12.2018, 12:58

Nawet chłopaki się naśmiewają z hectora

ArsenalChampion komentarzy: 811323.12.2018, 12:58

o zaczęliście temat i już się zlecieli fanboye Auby , zaraz fanboye Lacazetta będą kontratakować. Ide po popcorn

Alonso komentarzy: 1282423.12.2018, 12:55

Lacazette ma problem by strzelić 15 goli w lidze angielskiej, w tym sezonie pewnie też tego nie zrobi

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2018, 12:55

@Simpllemann:
Oczywistość. Lakazet nie jest world classem.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.12.2018, 12:50

@losnumeros
Lacazette'a za takiego nie uważasz? Bo przypominam, że to właśnie on był podstawowym napastnikiem Arsenalu w poprzednim sezonie.

losnumeros komentarzy: 1319023.12.2018, 12:34

Nie umniejszając Żwirkowi, ale Auba ma to coś do strzelania goli, gość potrafi zmarnować sety, ale też strzeli gole z sytuacji w których nikt by się nie spodziewał. W końcu mamy napastnika world class.

Kysio2607 komentarzy: 1336023.12.2018, 12:28

Najlepsze w Aubie jest to, że ma piękne liczby a jeszcze tyle patelni zmarnował :D Chelsea dwie, Wilki i United to tak od razu się człowiekowi przypomni xd ma skubaniec to cos, ze pilka go szuka w polu karnym

praptak komentarzy: 883823.12.2018, 12:21

Auba byłby jeszcze skuteczniejszy, mając do pomocy dynamicznych skrzydłowych, za którymi podążaliby obrońcy robiąc miejsce Gabończykowi.
Iwobiemu zbyt łatwo odbierają piłkę, raczej nie trzeba go nawet podwajać i wątpię by sprawdzał sie jako czynnik stresujący dla defensywy.

losnumeros komentarzy: 1319023.12.2018, 12:21

@praptak: Dla mnie Kola to taki czołg, którego ciężko zatrzymać. On idealnie pasuje, do roli wahadłowego.

Dominik11 komentarzy: 2021423.12.2018, 12:17

Ale nam się obrona posypała , powiedzmy sobie prawdę nie mamy obrony i w styczniu min 1 obrońca musi zawitać u nas.

@losnumeros:
Kola zaczął grać nawet lepiej, niż na początku, kiedy do nas dołączył.
Jakby wpuścić dzika do sklepu z porcelaną

losnumeros komentarzy: 1319023.12.2018, 12:11

W końcu można było zobaczyć trio Auba,Laca i Ozil. Do kontuzji Monreala, nasza gra wyglądała fajnie, później zmieniliśmy ustawienie i tak dobrze nie szło, ale zagrali lepiej niż w poprzednich 2 meczach. Na największe pochwały zasługują Auba, Sokratis i Kola, fajnie zagrali też Ozil i Laca.

Co do Ozila, chcielibyśmy widzieć go tak grającego w większości meczów, a nie raz na 10 spotkań. Niemiec musi w końcu zacząć grać regularnie, i nie ma co go zachwalać po 1 meczu, zobaczymy jak zagra w następnym.

Rafson95 komentarzy: 1058523.12.2018, 12:08

Sprawdzanie wyników w telegazecie i newsy o klubie praktycznie tylko z gazet. Piękne czasy :)

Gunner18AFC komentarzy: 3439 newsów: 323.12.2018, 12:05

@enrique: Zaczęło się chyba podziwiania Henrego, sprawdzanie w telegazecie na stronie 236 czy strzelił gola dla Arsenalu, potem finał ligi mistrzów, nadeszła era internetu. Lepszy dostęp do informacji o klubie, Wenger, styl gry i tak zostałem.

ZielonyLisc komentarzy: 2029423.12.2018, 12:04

Zresztą jakie 500... pewno z około tysiąca.

Pablo19 komentarzy: 37323.12.2018, 12:03

ZielonyLisc komentarzy: 2029423.12.2018, 12:03

K.COM góruje przede wszystkim dlatego, że nawet gdy jest przerwa reprezentacyjna czy ogólnie przerwa pomiędzy kolejkami to tutaj ciągle toczy się dyskusja na wszelakie tematy, a gdy nadchodzi dzień meczowy to podejrzewam, że w ciągu 24 godzin nabija się ponad 500 komentarzy albo i więcej w przypadku gdy przychodzi mecz ze spursami czy np. Live/MU.

Rafson95 komentarzy: 1058523.12.2018, 12:02

@grzegorz1211:
A znasz jakąś Chelsea której byś szukał w google? Bo mi się to nigdy nie zdarzyło.
Już prędzej uwierzę że wyniki Arsenalu są zawyżone bo ludzie szukając hasła "Arsenał" pisza to bez polskiego znaku ;p

enrique komentarzy: 1932023.12.2018, 12:01

@Gunner18AFC: A dlaczego Ty kibicujesz Arsenalowi ?

grzegorz1211 komentarzy: 1031123.12.2018, 12:00

@Rafson95:
Może dlatego że Chelsea to również żeńskie imię

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2018, 12:00

Ja obserwuje tez stronę Milanu/mój ulubiony włoski klub/, cieniują już od bardzo dawna i tam jest spokojnie 400 komentarzy po meczu. To jest dopiero fanbase, wiec żadne fb i tt to nie problemy stron fanowskich.

Rafson95 komentarzy: 1058523.12.2018, 11:59

@RIVALDO700:
W dodatku oni na Chelsealive mają shoutboxa w którym z tego co widzę podczas ich wczorajszego meczu pojawiało się kilka komentarzy na minute.

praptak komentarzy: 883823.12.2018, 11:58

@MarcinQT:
Dzięki za wskazówkę, będę kombinował.
No i ryba po grecku... Ale pierożki? Jak mówi znane w świecie potraw i sportu powiedzenie:
"Pierożki są jak zwycięstwa Arsenalu, zajebiście smakują"

Gunner18AFC komentarzy: 3439 newsów: 323.12.2018, 11:58

Myślę, że na popularność Arsenalu i ManUTD w Polsce miały wpływ takie osoby jak Szczęsny czy Kuszczak w tych klubach. Piłkarze którzy znaczyli coś w wielkich klubach w lidze angielskiej. To rzadkość wśród polaków.

No i dwie legendy Arsene Wenger i Alex Ferguson. Posiadali coś co przyciągało kibiców na dłużej niż dwa sezony. Co przyciąga kibiców do Chelsea? Hazard? Nie sądze. Do City? Guardiola raczej też nie. Nawet do Live dużo kibiców przyciągnął Jerzy Dudek i tak już zostało. Coś ci kibice zobaczyli w tych klubach. W Arsenalu tradycje i konsekwencje, Thierry Henry, Bergkamp, United miało Sir Alexa, Ronaldo, Beckhama. Te dwa kluby miały coś przyciągającego w sobie. Przyciągnęło to kibiców i zostali kibicować.

Tylko Liverpool miał Dudka i w sumie nie wiadomo dlaczego ktoś im nadal kibicuje.

enrique komentarzy: 1932023.12.2018, 11:56

@wojt3q: To jest hańba, zgadzam się.

Zresztą zobacz co się dzieje teraz w United: znowu twitterki i instagramki w akcji (zapewne do czasu aż któraś z tych mamei znowu się o coś nie obrazi).

Jeszcze bardziej szokujące jest nie wyciągnięcie konsekwencji z tego co działo się w ostatnich tygodniach. Obecny zarząd United to jakaś kpina i tyle w temacie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2018, 11:52

@Rafson95: a skad ty niby taka ciekawostkę masz?

Rafson95 komentarzy: 1058523.12.2018, 11:51

Wg Google hasło "Chelsea" jest wyszukiwane w Polsce częściej niż "Arsenal", więc nie wysuwałbym zbyt daleko idących wniosków po ilości komentarzy pod newsami.

MarcinQT komentarzy: 260423.12.2018, 11:49

@praptak

Zakwaś żołądek czymś przed zjedzeniem i nie popijaj niczym (chyba że herbatką pobudzającą wydzielanie typu mięta) to się lepiej strawią.

ZielonyLisc komentarzy: 2029423.12.2018, 11:48

devilpage je banany w skórce!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2018, 11:48

@Taki: To zalezy, taki devilpage z cardiff wyciagnal juz 400 komentarzy. Po prostu w Polsce rzadzi AFC i United i długo,długo nic.

Taki komentarzy: 204623.12.2018, 11:47

@RIVALDO700: Dziś ludzie piszą przede wszystkim w grupach na Facebooku i na Twitterze.

ZielonyLisc komentarzy: 2029423.12.2018, 11:46

TYLKO KANONIERZY.COM

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2018, 11:46

@wojt3q: Maja forum ale jest martwe od dawna , wiem bo sprawdzałem. Chelsea naprawdę jest dla mnie mega zaskoczeniem w Polsce pod katem popularności.

praptak komentarzy: 883823.12.2018, 11:45

Chyba już dzisiaj nic nie zjem żeby jutro rozwalić żołądeczek pierożkami

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2018, 11:41

Wchodzę z ciekawości na największy serwis w Polsce chelsea po porazce z lester, a tam pod głównym tematem meczu..9 komentarzy, szczerze dziwi mnie ze w Polsce tak słabo w liczbach jest ze stronami smerfów, City tez ma bardzo malutko komentarzy w Polsce, ale oni sa ,,big top'' od niedawna, ale Chelsea co by nie mówić to już długie czasy Drogba,Robbeny i tak dalej. Dziwna sprawa. Przyzwoite liczby z angielskich drużyn ma tylko k.com i devilpage.

ZielonyLisc komentarzy: 2029423.12.2018, 11:38

Na obronę po kosztach brał bym Tarkowskiego z Burnley. Gość wyróżnia się z drużyny i myślę, że posiada jakość pozwalającą wkomponować się w zespół Arsenalu. Myślę, że na nową kampanię był by gotowy na 100% w grze o najwyższe cele.

enrique komentarzy: 1932023.12.2018, 11:34

United 1:5 ?

Popatrzcie jak można grać gdy się nie gra na zwalnianie managera...

Wszystkim ich graczom powinni zabrać pensje za ostatni miesiąc.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2018, 11:20

@aguero10 napisał: "Ależ Ramsi rozchwytywany . Widać że chłopakowi zależy na kasie . Oby poszedł już w zime ."

No, dla mnie szok myślałem ze zależy mu na pluszowych misiach jak Aubie.

praptak komentarzy: 883823.12.2018, 11:13

Auba to bez kitu maszyna do zdobywania bramek. Ale stało się to, czego domagałem się tu od dawna (trochę niepotrzebnie, bo pisanie tutaj o tym i tak nie miało wpływu na przebieg wydarzeń) czyli Auba + Laca w pierwszym składzie. Francuz zaliczył fajną asystę przy bramce Gabończyka, nie razi zbytnio fakt, że sam nie trafił do siatki.

Gratulacje dla Iwobiego za bramkę, ale już nie mogę patrzeć na jego drybling. Żeby chociaż udawał mu się co drugi.

Obrońcy popadali nam jak muchy, nie zazdroszczę sytuacji Emeryemu.

Taki komentarzy: 204623.12.2018, 11:13

Liverpool grał w piątek z Wilkami.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.12.2018, 11:10

Jak totki zgubiła punkty to piękna kolejka. Jak by jeszcze wpadła w porażka lfc to bym się z radości poplakal :P

Rotendie komentarzy: 33423.12.2018, 11:07

@Dominik11: Henry miał dobry start, chyba trafił do nas jako najmłodszy z wszystkich wymienionych.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2018, 11:02

Dziwny ten terminarz PL, ze dziś tylko jeden mecz Everton-Tottenham o 17.

lays komentarzy: 3987123.12.2018, 11:02

Obejrzyjcie koncowke, jaki karny Aduriza :OOOOOOOOOO

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190923.12.2018, 10:43