Arsenal po rzutach karnych melduje się w ćwierćfinale EFL Cup!

Arsenal po rzutach karnych melduje się w ćwierćfinale EFL Cup! 01.10.2020, 21:44, Łukasz Wandzel 1061 komentarzy

Po poniedziałkowej porażce 1-3 z The Reds Arsenal jeszcze raz wybrał się na Anfield, by powalczyć z podopiecznymi Jurgena Kloppa w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. W zeszłym roku starcie obu tych drużyn w ramach tych rozgrywek zakończyło się wynikiem 5-5 i wygraną Liverpoolu w rzutach karnych. Tym razem przez nieco ponad 90 minut brakowało emocji, a na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Niemniej do wyłonienia zwycięzcy po raz kolejny potrzebna była seria jedenastek, w której lepiej spisali się piłkarze Mikela Artety, wygrywając 5-4.

Liverpool: Adrian - N. Williams, Rhys Williams, Van Dijk (61' Gomez), Milner - Grujic, Jones, Wilson - Minamino, Jota (76' Wijnaldum), Salah (61' Origi).

Arsenal: Leno - Cedric, Holding, Gabriel, Kolasinac - Ceballos (68' Elneny), Xhaka - Saka (86' Maitland-Niles), Willock, Pepe - Nketiah (82' Lacazette).

Z dwóch poddanych dużej rotacji składów na początku lepiej radził sobie Arsenal. Dani Ceballos dobrze wychodził spod pressingu rywali, utrzymując futbolówkę w środku pola, a już w 8. minucie Kanonierzy mogli otworzyć wynik spotkania. Podanie za plecy linii obrony otrzymał grający na lewej stronie Nicolas Pepe, którego dogranie w pole karne zepsuł przede wszystkim Joe Willock. Natomiast próbujący ratować akcję strzałem Cedric nie trafił w bramkę. Portugalczyk w pierwszych minutach był aktywny w ofensywie i już kilka minut późnie zaliczyłby asystę przy trafieniu Holdinga, gdyby nie fakt, że po rozegraniu rzutu wolnego przez Arsenal sędzia odgwizdał przewinienie na zawodniku Liverpoolu.

W pierwszej połowie niewiele się działo, a gra przypominała ślamazarne przeciąganie linii. Liverpool rozgrywał akcję powoli, jednak nie potrafił zagrozić bramce Leno, z kolei Arsenal szukał podań za plecy, które kończyły się dośrodkowaniami do nikogo. W szesnastce Adriana nie było zawodnika Arsenalu, który byłby w stanie wygrać pojedynek fizyczny z obrońcami The Reds. Dużo dryblował Pepe, którego starania nie przynosiły żadnych korzyści. Skrzydłowy The Gunners wywalczał jedynie rzuty wolne w środku pola, z dala od bramki rywali.

Trudno było wyłonić przeważającą ekipę, choć tuż przed przerwą Liverpool zaczął się rozkręcać. Doprowadziło to do najciekawszej, przed przerwą, sytuacji, kiedy to Bernd Leno fenomenalnie interweniował po strzale głową Diego Joty. Chyba jeszcze lepszą interwencję niemiecki golkiper zaliczył po przerwie. W 52. minucie, po dośrodkowaniu, Virgil Van Dijk z bliskiej odległości kopnął piłkę w kierunku bramki Leno, a ten błyskawicznie zareagował, parując ją do boku.

Bramkarz Arsenalu trzymał w ryzach swoich kolegów z zespołu. W drugiej połowie wyraźnie przeważał Liverpool. Londyńczycy nie potrafili wybić piłki bez oddania jej rywalowi, przez co praktycznie nie istnieli w ofensywie. Dopiero w 70. minucie miała miejsce jedna z najdogodniejszych okazji Kanonierów. Po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Pepe, a w polu karnym celny strzał głową oddał Rob Holding. W tej sytuacji świetnie zachował się Adrian.

Do gwizdka kończącego regulaminowy czas gry nie padł ani jeden gol. O awans oba zespoły musiały zmierzyć się w konkursie jedenastek. Dla Liverpoolu strzelali: Milner, Wijnaldum, Minamino, Origi, Jones, Wilson. Z kolei dla Arsenalu: Lacazette, Cedric, Elneny, Maitland-Niles, Pepe, Willock. Po 5 wykonanych rzutach karnych przez każdą z ekip było 4-4. Adrian wybronił uderzenie Elneny'ego, a tuż po tym to samo zrobił Leno z podobnym strzałem w wykonaniu Origiego. Leno jeszcze raz interweniował w 6. serii po strzale Wilsona, a awans do ćwierćfinału EFL Cup przypieczętował Willock.

Carabao CupLiverpoolRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gunner72 komentarzy: 167801.10.2020, 23:26

@illpadrino: tak, Greenwood jest większym talentem, prawdopodobnie największym od Rashforda...

Dziadyga komentarzy: 828001.10.2020, 23:23

Jeszcze 5 minut i Milan nie wejdzie nawet do fazy grupowej :D Beka mimo wszystko.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.10.2020, 23:23

@imprecis napisał: "ma dobre wykończenie. Reszta aspektów gry do poprawy, ale to co najważniejsze - instynkt snajpera już ma."

Dobre wykończenie to jest właśnie coś czego nie ma bo jakby miał to by nastukał drugie tyle bramek z tych jego okazji.

Dobry troll Jesteś. Hahahah.

Już Greenwood z united ma wiekszy talent od Naszego lisa pola karnego.

alexis1908 komentarzy: 360301.10.2020, 23:23

A Milan przegrywa i Rio Ave w dogrywce i szybo moze pożegnać się z pucharami

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1001.10.2020, 23:22

Co my mamy za drabinkę w ogóle xd Leicester, Liverpool, City. A Manchestery i Chelsea leją jakieś Lutony i Barnsleye.

Damianos_ komentarzy: 32701.10.2020, 23:21

No trudno, po prostu po raz kolejny Arteta będzie musiał przeszkolić swojego niedawnego asystenta.

majormati komentarzy: 191501.10.2020, 23:21

@jurasmolas44: ma sie zmienić. Jezeli nie będzie zmian to będzie ciężko jednak to biadolenie o brzydka gre na początku sezonu jest nudne.

damianARSENAL komentarzy: 851901.10.2020, 23:21

Kanonierzy.com
Jeśli trafimy na Lecha w grupie to co powiecie żeby się spotkać w Poznaniu i razem obejrzeć mecz, bo pewnie kibiców nadal nie będzie? Kto za daje lajka

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.10.2020, 23:20

Jedno jest pewne - Guardiola po upokorzeniu przez Artetę nie będzie mógł kupić nowego obrońcy.

damianARSENAL komentarzy: 851901.10.2020, 23:19

@Arsenal4Ever14: niżej była informacja ze przedłużony termin do soboty rano

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1001.10.2020, 23:19

Teraz po losowaniu wychodzi, że bez sensu był ten awans, jak mamy dokładać do terminarza jeszcze mecz z City. No ale Arteta pewnie chce zgarnąć wszystko, co jest do zdobycia i w sumie pochwalam takie podejście.

jurasmolas44 komentarzy: 184901.10.2020, 23:19

@majormati: a niby jak nasz skład się zmienil w porównaniu do końcówki zeszłego sezonu?

Damianos_ komentarzy: 32701.10.2020, 23:18

Z Brentford bym sobie mecz obejrzał w kolejnej rundzie, żeby zobaczyć Benrahme i co ten Rico jest wart, co go niby chcieliśmy za Emiego.

majormati komentarzy: 191501.10.2020, 23:18

@Dancer: najlepiej odpuścic lige bo trafia sie tam na zespoly z top 4...

ELAdzik komentarzy: 250801.10.2020, 23:18

@mikowhy: Ja bym sobie obejrzał taki Arsenal - Norwich i ta przepiękna akcja miód malina. Wenger wróć!

Ranczomen komentarzy: 1233001.10.2020, 23:17

@Dancer napisał: "Ehh, mówiłem wczoraj, że nie jest nam potrzebny awans jak mamy trafić potem na City"

Od kiedy City postawiło na asystenta Artety to znacznie obniżyli loty, nawet mimo tego, że mają napakowany skład. Spokojnie.

Garfield_pl komentarzy: 2805801.10.2020, 23:17

@fabregas1987 napisał: "To co jutro losowanie i Arsenal przyjeżdża do Poznania? :)

Nie pogardziłbym taką grupą:
1. Arsenal
2. Real Sociedad
3. Feyenoord
4. Lech

Konkretni przeciwnicy a nie jakieś wyjazdy do Ługańska, Karabachu czy Liberca"

Mogłaby być, jeszcze jakby kibice wrócili w Holandii na stadiony, ( teraz 3 tyg obostrzeń) , to może udałoby mi się do Rotterdamu wyskoczyć na meczyk ;)

majormati komentarzy: 191501.10.2020, 23:17

@mikowhy: porownanie Nketiaha do Martinellego to jak porownanie gunwa do czekolady.

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 701.10.2020, 23:17

Gramy z man city u siebie w ćwierćifnale

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40001.10.2020, 23:16

majormati komentarzy: 191501.10.2020, 23:16

@jurasmolas44: jaka gre Ty chcesz widziec przy takim srodku pola? Arteta musi ogarnąć porzadnego pomocnika zeby zbalansowac druzyne na gre czterema obroncami. W takiej zachowawczej taktyce jaka obecnie gra musimy o gramy lagi grane przez wahadlowych.

Gunner72 komentarzy: 167801.10.2020, 23:16

A jakby po prostu docenić obu bramkarzy i skończyć ten żałosny spór? Leno lepszy na linii Martinez w przedpolu, dziękuje, dobranoc

Garfield_pl komentarzy: 2805801.10.2020, 23:15

Arsenal v Man City in the quarter-final of the Carabao Cup

Ranczomen komentarzy: 1233001.10.2020, 23:15

@mikowhy: Z wiatrem zachodnim.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1001.10.2020, 23:15

@Ranczomen napisał: "Ale bym sobie obejrzał taki meczy Arsenal vs Stoke na Britannia Stadium."
W deszczowy listopadowy wieczór

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.10.2020, 23:15

Nie winię Elneny'ego za niewykorzystany rzut karny. Zanim go wykonał, to miałem obawy, że znów poda do tyłu.

Mihex komentarzy: 2360401.10.2020, 23:15

City u siebie XDDDD
Mikel każdego musi odprawić, nic nam na finał nie zostawią ciekawego

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333001.10.2020, 23:14

Jestem ciekawy jutra co do Aouara czy rzeczywiscie bedzie tak jak zapowiadal Aulas, że do piatku jest ostateczny termin.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1001.10.2020, 23:14

Chciałbym widzieć to samo u Nketiaha co ci wszyscy eksperci z Anglii i imprecis. On ma 21 lat i już moim zdaniem powinien pokazywać więcej niż tylko stanie czasami w dobrym miejscu w dobrym czasie.

bizooon komentarzy: 692901.10.2020, 23:14

@mallen: Gabriel zaimponował dzisiaj, oby tak dalej. Na razie jedyny problem ze wszystkie mecze gral z Holdingiem ( 3 mecze jeden gol stracony) Wydaje sie ze nie ma sensu ich rozdzielac poki co

Novciu komentarzy: 19501.10.2020, 23:14

@Maxwolgd: miało być na przedpolu a reszta się zgadza w 100% radzę otworzyć oczy a nie patrzeć w obrazek

Ranczomen komentarzy: 1233001.10.2020, 23:13

Ale bym sobie obejrzał taki meczy Arsenal vs Stoke na Britannia Stadium.

jurasmolas44 komentarzy: 184901.10.2020, 23:13

Novciu napisał: "Co wy z tym Leno ? Gość jest co najwyżej średni, jego niepewność na przedpołudnie głupie błędy oraz słaba gra nogami wyjdzie w kolejnych meczach , Martinez zjada go na śniadanie"

Pewnie dlatego Leno gra w Arsenalu a Martinez w Av

damianARSENAL komentarzy: 851901.10.2020, 23:12

Najgorsze ze sam Aouar nic nam nie pomoże...

fabregas1987 komentarzy: 2581501.10.2020, 23:11

To co jutro losowanie i Arsenal przyjeżdża do Poznania? :)

1. Arsenal
4. Lech

Konkretni przeciwnicy a nie jakieś wyjazdy do Ługańska, Karabachu czy Liberca

bizooon komentarzy: 692901.10.2020, 23:11

Nasi dotrwali bo nie hylo Mane i Fabinho a no i Luiza

jurasmolas44 komentarzy: 184901.10.2020, 23:11

@majormati: patrzysz na wynik czy na naszą grę??

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333001.10.2020, 23:10

Nie wiem jak oni dotrwali. Wiadome jest jedno - bez Aouara i ewentualnego transferu Parteya będzie bardzo slabo w tym sezonie. Arteta działaj.

Barney komentarzy: 2094001.10.2020, 23:10

Wiecie czy jest jakas strona gdzie idzie pobrac gole z Canal + lub chociaż eng komenatarz bo allgoalls padło

Maxwolgd komentarzy: 58801.10.2020, 23:10

@Novciu: "Co wy z tym Leno ? Gość jest co najwyżej średni, jego niepewność na przedpołudnie głupie błędy oraz słaba gra nogami wyjdzie w kolejnych meczach , Martinez zjada go na śniadanie"

Dobry troll, prawie uwierzyłem :)

MasterMO komentarzy: 33101.10.2020, 23:09

Ostatnia wizyta na Anfield w CC to 5 bramek w plecy, chyba pamiętacie kto bronił? GG :D

Naburator komentarzy: 278401.10.2020, 23:09

@illpadrino: eddie na samym początku często atakował przeciwników, biegał od jednego do drugiego. Teraz często odpuszcza lub jest spóźniony przez co w głupi sposób fauluje. Laca nie jest wybitnym napastnikiem, ale jest zdecydowanie lepszy od Eddiego

Ranczomen komentarzy: 1233001.10.2020, 23:09

No karny Nielsa był piękny. Adrian coś tam pajacuje, podskakuje, próbuje prowokować, a ten sobie specjalnie przedłuża bieg do piłki i go ośmiesza xD

jurasmolas44 komentarzy: 184901.10.2020, 23:09

@alexis1908: a ty widział jego piękne przerzuty i rozegranie??

Damianos_ komentarzy: 32701.10.2020, 23:09

Arteta po meczu:

majormati komentarzy: 191501.10.2020, 23:08

@jurasmolas44: co Ty bredzisz, jedna przegrana ze zwyciezca ligi do tego na stadionie gdzie nie przegrali od dwa i pol roku a ty wieszczysz spadek formy.

Remek komentarzy: 103201.10.2020, 23:08

@Remek: blendamed*

@mikowhy: i ten uśmiech a'la blen a med XD

kuade komentarzy: 73701.10.2020, 23:08

@illpadrino: Podobną sytuację miał AMN jeszcze niedawno, ale zrobił krok do przodu, nie powinniśmy ich tak szybko oddawać, tym bardziej, że często jednak pokazują talent.