Arsenal po rzutach karnych melduje się w ćwierćfinale EFL Cup!

Arsenal po rzutach karnych melduje się w ćwierćfinale EFL Cup! 01.10.2020, 21:44, Łukasz Wandzel 1061 komentarzy

Po poniedziałkowej porażce 1-3 z The Reds Arsenal jeszcze raz wybrał się na Anfield, by powalczyć z podopiecznymi Jurgena Kloppa w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. W zeszłym roku starcie obu tych drużyn w ramach tych rozgrywek zakończyło się wynikiem 5-5 i wygraną Liverpoolu w rzutach karnych. Tym razem przez nieco ponad 90 minut brakowało emocji, a na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Niemniej do wyłonienia zwycięzcy po raz kolejny potrzebna była seria jedenastek, w której lepiej spisali się piłkarze Mikela Artety, wygrywając 5-4.

Liverpool: Adrian - N. Williams, Rhys Williams, Van Dijk (61' Gomez), Milner - Grujic, Jones, Wilson - Minamino, Jota (76' Wijnaldum), Salah (61' Origi).

Arsenal: Leno - Cedric, Holding, Gabriel, Kolasinac - Ceballos (68' Elneny), Xhaka - Saka (86' Maitland-Niles), Willock, Pepe - Nketiah (82' Lacazette).

Z dwóch poddanych dużej rotacji składów na początku lepiej radził sobie Arsenal. Dani Ceballos dobrze wychodził spod pressingu rywali, utrzymując futbolówkę w środku pola, a już w 8. minucie Kanonierzy mogli otworzyć wynik spotkania. Podanie za plecy linii obrony otrzymał grający na lewej stronie Nicolas Pepe, którego dogranie w pole karne zepsuł przede wszystkim Joe Willock. Natomiast próbujący ratować akcję strzałem Cedric nie trafił w bramkę. Portugalczyk w pierwszych minutach był aktywny w ofensywie i już kilka minut późnie zaliczyłby asystę przy trafieniu Holdinga, gdyby nie fakt, że po rozegraniu rzutu wolnego przez Arsenal sędzia odgwizdał przewinienie na zawodniku Liverpoolu.

W pierwszej połowie niewiele się działo, a gra przypominała ślamazarne przeciąganie linii. Liverpool rozgrywał akcję powoli, jednak nie potrafił zagrozić bramce Leno, z kolei Arsenal szukał podań za plecy, które kończyły się dośrodkowaniami do nikogo. W szesnastce Adriana nie było zawodnika Arsenalu, który byłby w stanie wygrać pojedynek fizyczny z obrońcami The Reds. Dużo dryblował Pepe, którego starania nie przynosiły żadnych korzyści. Skrzydłowy The Gunners wywalczał jedynie rzuty wolne w środku pola, z dala od bramki rywali.

Trudno było wyłonić przeważającą ekipę, choć tuż przed przerwą Liverpool zaczął się rozkręcać. Doprowadziło to do najciekawszej, przed przerwą, sytuacji, kiedy to Bernd Leno fenomenalnie interweniował po strzale głową Diego Joty. Chyba jeszcze lepszą interwencję niemiecki golkiper zaliczył po przerwie. W 52. minucie, po dośrodkowaniu, Virgil Van Dijk z bliskiej odległości kopnął piłkę w kierunku bramki Leno, a ten błyskawicznie zareagował, parując ją do boku.

Bramkarz Arsenalu trzymał w ryzach swoich kolegów z zespołu. W drugiej połowie wyraźnie przeważał Liverpool. Londyńczycy nie potrafili wybić piłki bez oddania jej rywalowi, przez co praktycznie nie istnieli w ofensywie. Dopiero w 70. minucie miała miejsce jedna z najdogodniejszych okazji Kanonierów. Po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Pepe, a w polu karnym celny strzał głową oddał Rob Holding. W tej sytuacji świetnie zachował się Adrian.

Do gwizdka kończącego regulaminowy czas gry nie padł ani jeden gol. O awans oba zespoły musiały zmierzyć się w konkursie jedenastek. Dla Liverpoolu strzelali: Milner, Wijnaldum, Minamino, Origi, Jones, Wilson. Z kolei dla Arsenalu: Lacazette, Cedric, Elneny, Maitland-Niles, Pepe, Willock. Po 5 wykonanych rzutach karnych przez każdą z ekip było 4-4. Adrian wybronił uderzenie Elneny'ego, a tuż po tym to samo zrobił Leno z podobnym strzałem w wykonaniu Origiego. Leno jeszcze raz interweniował w 6. serii po strzale Wilsona, a awans do ćwierćfinału EFL Cup przypieczętował Willock.

Carabao CupLiverpoolRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
jurasmolas44 komentarzy: 184902.10.2020, 00:14

@Damianos_: może inaczej, ile nasi grali w zeszłym sezonie reprezentujav Arsenal a ile noni reprezentując Liverpool. Nie wliczamy zawodników z lawki6

majormati komentarzy: 191502.10.2020, 00:13

Choćby sie waliło i nawet z akademii zabrakłoby zawodników to Arteta nie postawi juz na Ozila tym bardziej Guendoziego. Gdyby to zrobil zlamalby swoje postanowienie i podkopal swoj autorytet.

jurasmolas44 komentarzy: 184902.10.2020, 00:12

@imprecis: czyli mieliśmy środek Cebula i Xhaką a nie mogliśmy zdominować środka pola to chce ci między innymi pokazać. Cieszy wygrana ale takich meczy w naszym wykonaniu oby jak naj mniej.

To był kolejny ciężki mecz do oglądania i tyle. Narazie

Damianos_ komentarzy: 32702.10.2020, 00:12

@jurasmolas44: Człowieku jakie dzieci, Ty nie znasz chyba w ogóle tych piłkarzy. Neco Williams- wielki talent, zmiennik TAA, kilka meczów w Premier League w ubiegłym sezonie, kibice Liverpoolu byli uradowani jak podpisał z nimi niedawno nowy kontrakt. Harry Wilson 23 lata- cały ubiegły sezon rozegrany w Premier League w Bournemouth- 7 bramek w lidze. Marko Grujic- 24 lata- ostatnie 2 sezony w Bundeslidze w Herthcie- łącznie 9 bramek. Do tego Milner, Van Dijk, Jota, Minamino, Salah a potem Gomez, Wijnaldum i Origi. No rzeczywiście k...a dzieci.

EroLDN (redaktor) komentarzy: 521 newsów: 1702.10.2020, 00:09

Leno MOTM.

majormati komentarzy: 191502.10.2020, 00:07

@jurasmolas44: dla niektórych szklanka zawsze jest do połowy pusta...

jurasmolas44 komentarzy: 184902.10.2020, 00:05

Mi nie chodzi o to żeby jechać po naszych tylko oceniam mecz a był fatalny jak dla mnie.

jurasmolas44 komentarzy: 184902.10.2020, 00:03

@Damianos_ ok rezerwowych ale ile nasi rezerwowi zagrali już min w BPL a ile te dzieci z lfc

jurasmolas44 komentarzy: 184902.10.2020, 00:02

@imprecis: mówisz?? To ile grają te biedne dzieci z Lfc od pierwszej minuty a ile nasze??

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40002.10.2020, 00:01

Jak to jest z klubowymi mistrzostwami świata w tym roku?

Damianos_ komentarzy: 32702.10.2020, 00:00

Hahahaha, nie mogę Juras. Wymieniasz piłkarzy Live po czym dajesz "u nas zaś..." i wyliczasz w większości naszych rezerwowych xD

jurasmolas44 komentarzy: 184901.10.2020, 23:59

@Hans_Zimmer: wymieniasz dwóch przy naszych sześciu. Chodzono cały zespół a nie dwóch graczy

D14 komentarzy: 436601.10.2020, 23:58

@imprecis:
+1,+1,+1 hat trick xd

Absolutnie się z tym zgadzam i uważam, że ściągnięcie defa jest tu priorytetem, a nie kolejnego wirtuoza. Mamy już Daniego i Mesuta.
@bizooon:
Uważam to samo co napisał Imprecis.

@Er4s:
E tam, bez przesady. Wystarczy przeziębienie Willocka i Ozil wskakuje do składu.. chyba, że Kroenke syna wyślę na ławę, wtedy to będzie dowód na moją teze, że zarząd blokuje granie Ozilem, zeby go zniechęcić i zwolnil budżet.

jurasmolas44 komentarzy: 184901.10.2020, 23:58

@bizooon: Dudek:)

Er4s komentarzy: 311901.10.2020, 23:56

Jestescie mistrzami umniejszania. Zwyciestwo to zwyciestwo! Hej! Hej! Hej! Polozylismy dzis wielki Liverpool Kloppa! Biegaly po boisku ich najwieksze gwiazdy od 1 minuty (Salah, Van Dijk). U Nas nie widzialem Aunameyanga, Luiza, Tierneya czyli najwiekszych od Nas. Hep hep hep!!!

jurasmolas44 komentarzy: 184901.10.2020, 23:56

@kaziu874: Ok liczmy: VVD, milner, ledwo kupiony jota., salah i minamino.U nas zaś kolasinac Holding cedric wilock Pepe Xhaka Saka Cebula Nketiah (Gabriela nie liczę z racji nowego nabytku) więc dlaczego nie mogę narzekać na jakość naszych zawodników i ich gry naprzeciwko dzieciakom z Lfc?? Start mamy słaby t jeżeli chodzi o samą grę i tyle.

maniekuw komentarzy: 263801.10.2020, 23:56

Trochę to się już robi śmieszne z tym Martinezem. Koleś był w Arsenalu z 9 lat i nie licząc ostatniego pół roku nawet się zbliżył do tego, żeby być numerem jeden, a tu powstaje jakiś ruch jakby odeszła jakaś legenda.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1001.10.2020, 23:54

@Damianos_ napisał: "@Nicsienieda: Haha, dobre, Pepe spowalniał akcję. Jak on je spowalniał to ciekaw jestem kto wcześniej przyspieszał."
Xhaka

Bart1313 komentarzy: 27701.10.2020, 23:53

Milan awansował po karnych (9-8) do LE !!!!!!!!

Frossi komentarzy: 17701.10.2020, 23:52

12 seria karnych w Rio Ave - Milan ;o

Nicsienieda komentarzy: 644 newsów: 101.10.2020, 23:51

@Damianos_ napisał: "Haha, dobre, Pepe spowalniał akcję. Jak on je spowalniał to ciekaw jestem kto wcześniej przyspieszał."

HAHAHA xD

Damianos_ komentarzy: 32701.10.2020, 23:50

jurasmolas44 komentarzy: 184901.10.2020, 23:50

@imprecis: jedna akcja Pepe po której pomyslales że to jest ten sam zawodnik co do nas zawitał i grał z polotem?? Zagrał lepiej jak reszta ale odpowiedź sobie na pytanie kogo miał za przeciwnika na lewej obronie??

Er4s komentarzy: 311901.10.2020, 23:50

@D14:
Nie wiem dlaczego Ci nie szkoda czasu na te rozwazania o skladzie z Ozilem. To juz przeszlosc. Rownie dobrze mozesz ulozyc drzewko lini pomocy z Nasrim,Fabregasem czy Songiem

Perconte komentarzy: 62801.10.2020, 23:48

@mizio: United w ogóle nie bierz pod uwagę.
Dostaną baty od Evertonu.

Nicsienieda komentarzy: 644 newsów: 101.10.2020, 23:48

Podobał wam się Pepe? Był więcej przy piłce niż zazwyczaj, ale nic z tego nie wynikało i często spowalniał akcje.

bizooon komentarzy: 692301.10.2020, 23:48

Granie Ozilem w tym sezonie będzie konieczne jesli nikt z trójki Partey, Aouar, Buendia nie trafibdo nas

Er4s komentarzy: 311901.10.2020, 23:47

Szkoda że dzisiaj wygralismy, mozna by było wyrzygac wiecej zolci a tak lipa.... (kanonierzy.com)

bizooon komentarzy: 692301.10.2020, 23:47

@D14: Ale po co jak i tak szans nie ma na przedluzenie Ozila po sezonie. Trzeba grac kims kto ma perspektywe na zostanie liderem na lata. Nie - nie chodzi mi o potężnego gracza zapewniającego nam dzisiaj wygraną - willcocka

Perconte komentarzy: 62801.10.2020, 23:46

Milan za burtą haha

bizooon komentarzy: 692301.10.2020, 23:44

Emi pozostanie najlepszym zmiennikiem naszym w historii chyba. Był taki drugi w naszej grze w PL?

Damianos_ komentarzy: 32701.10.2020, 23:44

Dzisiaj naprawdę plus dla Pepe. Pierwsza połowa przeciętna, ale i tak zrobił najlepszą akcję. W drugiej połowie najlepszy gracz z pola. Powinien mieć 2 asysty w tym meczu. Sam jeden pressował z przodu, co kończyło się tym, że Adrian walił piłki po autach. Ale minus dla Artety, że nie wystawił go na prawej stronie. Miał raz dobrą sytuację, ale z racji ustawienia musiał walić prawą nogą. U Pepe jedna noga jest wyraźnie lepsza i on musi schodzić z prawej strony do środka na strzał lewą nogą. To jest jego firmowa akcja, tak jak kiedyś Robbena. Bez Pepe prawa flanka dzisiaj kompletnie nie istniała, tam jedynie Cedric od czasu do czasu ratował sytuację.

D14 komentarzy: 436601.10.2020, 23:43

Moim zdaniem w Arsenalu brakuje już tylko kozaka w defie i ta maszyna ruszy. Środek pola widział bym tak:

Ozil
Xhaka, kozak def

I jestem przekonany, że wyglądałoby to bardzo dobrze. Ozil nie raz gral kapitalne zawody, gdy miał dobrego defa za plecami, ale po 1 trzeba sprowadzić takiego defa i po 2 zarząd musi w końcu pozwolić Artecie wpuścić Ozila...

mizio komentarzy: 65701.10.2020, 23:42

@Barney: półfinał i finał tylko strzelam hipotetycznie

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.10.2020, 23:41

@imprecis napisał: "Pepe dobrze zagrał."

Napisałbym, że przyzwoicie. Wyróżniał się na tle marnej ofensywy Arsenalu, ale tym meczem nie dał specjalnych podstaw, by postawić na niego od początku w kolejnym ligowym spotkaniu.

kaziu874 komentarzy: 673301.10.2020, 23:39

@jurasmolas44 napisał: "Prawda jest taka, że Liverpool grał piłkarzami, którzy mogą tylko pomarzyć o grze w BPL a u nas grali zawodnicy aspirujący do pierwszego składu.Willock Nketiah.."
Po tym przestałem czytać.

pedro61 komentarzy: 219901.10.2020, 23:39

Zamiast " cośc" miało być "coś". To dla miejscowych purystów językowo -ortograficzno - interpunkcyjnych.

Ech0z komentarzy: 1041601.10.2020, 23:36

Japierdziele jaka drabinka w tym Curacao cup, wykończą naszych gównianym pucharem. W następnej rundzie kogo trafimy Bayern??

pedro61 komentarzy: 219901.10.2020, 23:36

Wychodzi na to,że na Liverpoolu cośc jednak ugraliśmy. Wolałbym pewnie 3 , a nawet jeden punkt w pojedynku ligowym,ale tam nie wyszło. A tak idziemy wyżej w EPL Cup i rewanżyjemy się Liverpoolowi( na ich terenie ) za porażkę rok temu w tych samych rozgrywkach. Ad Majorem Dei Gloriam.tak trzymać.

Barney komentarzy: 2093801.10.2020, 23:35

@mizio:

Już losowanie było?

aikon90 komentarzy: 60201.10.2020, 23:34

Jedno jest pewne, nie zagramy ani z City ani z Liv w finale.

mizio komentarzy: 65701.10.2020, 23:34

No śmieszna może być dla nas drabinka
(hipotetycznie)
Leicester -> Liverpool -> City -> United -> Tottenham :D
Wszystkie zespoły walczące o TOP4 lub o majstra.

alexis1908 komentarzy: 360301.10.2020, 23:34

@jurasmolas44: no fakt salah milner jota van dijk wajnaldum w ogole nie graja w PL

Hans_Zimmer komentarzy: 594501.10.2020, 23:33

@jurasmolas44: tak, bo van dijk i Salah to głęboka rezerwa...

jurasmolas44 komentarzy: 184901.10.2020, 23:32

@majormati: biadolnie od początku sezonu akurat mnie się nie tyczy panie a mam prawo napisać co czuje po kolejnym słabym meczu dla oka kibica

jurasmolas44 komentarzy: 184901.10.2020, 23:30

Prawda jest taka, że Liverpool grał piłkarzami, którzy mogą tylko pomarzyć o grze w BPL a u nas grali zawodnicy aspirujący do pierwszego składu.Willock Nketiah Kolasinac grali fatalnie. W sumie to nie było ani jednego zawodnika z przodu, który mógłby być poklepany po ramieniu za dobry mecz. Mimo wszystko wygraliśmy z Lfc i to się finalnie liczy

Bart1313 komentarzy: 27701.10.2020, 23:30

Milan z karnego wyrównał na 2-2

Gunner72 komentarzy: 167801.10.2020, 23:30

@FabsFAN: Rashford ma 23 lata i nastukane 45 goli w PL. Niesamowity wynik, Greenwood może i ma większy potencjał, ale czy będzie lepszy to czas pokaże;)

Dubhead (redaktor) komentarzy: 608 newsów: 9701.10.2020, 23:29

@damianARSENAL: nieprawda

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 301.10.2020, 23:27