Arsenal po rzutach karnych melduje się w ćwierćfinale EFL Cup!

Arsenal po rzutach karnych melduje się w ćwierćfinale EFL Cup! 01.10.2020, 21:44, Łukasz Wandzel 1061 komentarzy

Po poniedziałkowej porażce 1-3 z The Reds Arsenal jeszcze raz wybrał się na Anfield, by powalczyć z podopiecznymi Jurgena Kloppa w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. W zeszłym roku starcie obu tych drużyn w ramach tych rozgrywek zakończyło się wynikiem 5-5 i wygraną Liverpoolu w rzutach karnych. Tym razem przez nieco ponad 90 minut brakowało emocji, a na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Niemniej do wyłonienia zwycięzcy po raz kolejny potrzebna była seria jedenastek, w której lepiej spisali się piłkarze Mikela Artety, wygrywając 5-4.

Liverpool: Adrian - N. Williams, Rhys Williams, Van Dijk (61' Gomez), Milner - Grujic, Jones, Wilson - Minamino, Jota (76' Wijnaldum), Salah (61' Origi).

Arsenal: Leno - Cedric, Holding, Gabriel, Kolasinac - Ceballos (68' Elneny), Xhaka - Saka (86' Maitland-Niles), Willock, Pepe - Nketiah (82' Lacazette).

Z dwóch poddanych dużej rotacji składów na początku lepiej radził sobie Arsenal. Dani Ceballos dobrze wychodził spod pressingu rywali, utrzymując futbolówkę w środku pola, a już w 8. minucie Kanonierzy mogli otworzyć wynik spotkania. Podanie za plecy linii obrony otrzymał grający na lewej stronie Nicolas Pepe, którego dogranie w pole karne zepsuł przede wszystkim Joe Willock. Natomiast próbujący ratować akcję strzałem Cedric nie trafił w bramkę. Portugalczyk w pierwszych minutach był aktywny w ofensywie i już kilka minut późnie zaliczyłby asystę przy trafieniu Holdinga, gdyby nie fakt, że po rozegraniu rzutu wolnego przez Arsenal sędzia odgwizdał przewinienie na zawodniku Liverpoolu.

W pierwszej połowie niewiele się działo, a gra przypominała ślamazarne przeciąganie linii. Liverpool rozgrywał akcję powoli, jednak nie potrafił zagrozić bramce Leno, z kolei Arsenal szukał podań za plecy, które kończyły się dośrodkowaniami do nikogo. W szesnastce Adriana nie było zawodnika Arsenalu, który byłby w stanie wygrać pojedynek fizyczny z obrońcami The Reds. Dużo dryblował Pepe, którego starania nie przynosiły żadnych korzyści. Skrzydłowy The Gunners wywalczał jedynie rzuty wolne w środku pola, z dala od bramki rywali.

Trudno było wyłonić przeważającą ekipę, choć tuż przed przerwą Liverpool zaczął się rozkręcać. Doprowadziło to do najciekawszej, przed przerwą, sytuacji, kiedy to Bernd Leno fenomenalnie interweniował po strzale głową Diego Joty. Chyba jeszcze lepszą interwencję niemiecki golkiper zaliczył po przerwie. W 52. minucie, po dośrodkowaniu, Virgil Van Dijk z bliskiej odległości kopnął piłkę w kierunku bramki Leno, a ten błyskawicznie zareagował, parując ją do boku.

Bramkarz Arsenalu trzymał w ryzach swoich kolegów z zespołu. W drugiej połowie wyraźnie przeważał Liverpool. Londyńczycy nie potrafili wybić piłki bez oddania jej rywalowi, przez co praktycznie nie istnieli w ofensywie. Dopiero w 70. minucie miała miejsce jedna z najdogodniejszych okazji Kanonierów. Po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Pepe, a w polu karnym celny strzał głową oddał Rob Holding. W tej sytuacji świetnie zachował się Adrian.

Do gwizdka kończącego regulaminowy czas gry nie padł ani jeden gol. O awans oba zespoły musiały zmierzyć się w konkursie jedenastek. Dla Liverpoolu strzelali: Milner, Wijnaldum, Minamino, Origi, Jones, Wilson. Z kolei dla Arsenalu: Lacazette, Cedric, Elneny, Maitland-Niles, Pepe, Willock. Po 5 wykonanych rzutach karnych przez każdą z ekip było 4-4. Adrian wybronił uderzenie Elneny'ego, a tuż po tym to samo zrobił Leno z podobnym strzałem w wykonaniu Origiego. Leno jeszcze raz interweniował w 6. serii po strzale Wilsona, a awans do ćwierćfinału EFL Cup przypieczętował Willock.

Carabao CupLiverpoolRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Cartman_KG komentarzy: 364201.10.2020, 22:35

Tam byla reka jak...

johnnycage1909 komentarzy: 107901.10.2020, 22:35

@GenzoArs: w CC nie ma VARu

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 101.10.2020, 22:34

@Dziadyga napisał: "No dobrze,niech Leno będzie bohaterem podczas karnych."
A jak nic nie obroni to będzie że Martinez by coś wybronił bo w Aston Villi obronił

DexteR_000 komentarzy: 764301.10.2020, 22:33

@Traitor: tu Santi by zrobil robote jeszcze.

silvano95 komentarzy: 984501.10.2020, 22:33

Długie piłki nasz pomysł na grę .

Dziadyga komentarzy: 838501.10.2020, 22:33

No dobrze,niech Leno będzie bohaterem podczas karnych.

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2401.10.2020, 22:32

Fabregas wracaj do Arsenalu, 34 lata to jeszcze mlody chlop, a oczy bolą

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102001.10.2020, 22:32

Amn najpierw ręką teraz daje różnego lfc

Gofer999 komentarzy: 1473201.10.2020, 22:32

@Maxwolgd: No Pepe druga polowe sam ciagnie w ataku.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125101.10.2020, 22:32

@aaron_maj: nie. Arteta jest uparty. Guendouzi może tak.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 101.10.2020, 22:31

* jeśli nie odejdą to po zamknięciu okienka

Er4s komentarzy: 320601.10.2020, 22:31

@Dominik11:
Ja bym został przy Parteyu i Aouarze

@Dominik11 napisał: "Szczerze po tym meczu jestem za tym by dać szansę Ozilowi i Matteo."
Jeśli nie odejdą po zamknięciu okienka to myślę że w jakimś meczu LE w grupie Artera z nich skorzysta, chociaż po to żeby nie męczyć innych

zdyp komentarzy: 458001.10.2020, 22:31

@Gofer999: impre wspominal tez cos o strzalach zza 16ki tylko ze chyba za wengera to bylo, lol

havoc komentarzy: 1920 newsów: 401.10.2020, 22:30

@cwalin: Zadnego z nich nie sprowadzil Arteta.

aaron_maj komentarzy: 182201.10.2020, 22:29

Mówcie co chcecie ale nie wierze ze Ozil nie dodałby trochę jakości w tym meczu. Przecież Willock w defensywie jest tak samo człapiący jak Mesut a w ataku nie daje NIC

Maxwolgd komentarzy: 58801.10.2020, 22:29

W sumie Pepe dzisiaj nie taki zły, a patrząc, że obok siebie miał beznadziejnego Willocka czy Nketiah a za nim Kolasinaca to nie miał łatwo.

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 401.10.2020, 22:29

@Dziadyga: Jeśli przegramy 4:3 i napastnik strzeli 3 gole i zmarnuje 5 setek to będzie uznany, za najlepszego na boisku, ale jak przegramy 1:0 po błędzie bramkarza, który wcześniej wybronił 5 setek to bramkarz ręcznik. Tak to wygląda dla Ciebie z tego co widzę..
Tylko, że zawodnicy nie grają dla siebie, tylko dla drużyny. Jeśli bramkarz robi co może przez cały mecz i utrzymuje wynik dla swojej drużyny to może być z siebie zadowolony. Błąd to błąd, nikt go za niego nie pochwali, ale błędy się zdarzają i oceniać go tylko po tym to byłoby skrajnie niesprawiedliwe..

Zresztą widzę, że masz swoje myślenie i nic tego nie zmieni. Będę wiedział kogo wywołać jak będę mówił o ludziach, którzy gości grających 90' oceniają po jednym niedokładnym podaniu/stracie.
Patrz trochę szerzej, patrz trochę szerzej

Dominik11 komentarzy: 2023301.10.2020, 22:29

Szczerze po tym meczu jestem za tym by dać szansę Ozilowi i Matteo.

Er4s komentarzy: 320601.10.2020, 22:29

Leno co się zbuduje tym meczem po tym hejcie durnym po odejsciu Martineza.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 301.10.2020, 22:29

AMN powinien nieco to uspokoic.

ELAdzik komentarzy: 251601.10.2020, 22:29

@Dziadyga: Ważne że kiedyś udało mu się przejść VD złamał jego dobra pasę i to mu wystarczy xD

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333001.10.2020, 22:29

Ale wy jestescie placzki, nie da sie tego czytać :D gorzej niz baba podczas okresu.

Gunner72 komentarzy: 167801.10.2020, 22:29

@cwalin: wymieniłeś transfery, za które Arteta odpowiadać nie może. Poza tym, jeżeli uważasz ze 7mln za Guendo to niewypał to gratulacje

Gofer999 komentarzy: 1473201.10.2020, 22:28

@majormati: No jak CZapi ma najlepsze pily ze wszystkich DMow swiata, przy tym nie bedac nawet DMem. :D:D:D:D

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 301.10.2020, 22:28

@metjuAFC: Styczen to 3 miesiace.Nie tak dlugo.

FaxingBerlin komentarzy: 94101.10.2020, 22:28

@metjuAFC napisał: "Aouar, Partey i Zaha. Nadal podtrzymuję. I nie mówcie mi, że taki Zaha zablokuje Martinellego czy Nketiaha, bo ten pierwszy wróci pewnie w styczniu, adrugi to się nadaje na takie właśnie mecze i to wszystko co powinien grać."

Trzymam Cię za słowo zostały 4 dni.

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 901.10.2020, 22:27

Jak tam hejterzy Leno? Pochowali się?

Er4s komentarzy: 320601.10.2020, 22:27

I to przeżegnanie się piłkarzy jak schodza. Na początek to pogańskie klękniecie blm na koniec sie przeżegna po chrześcijańsku :D Te łepki w ogóle wiedzą co machają tymi łapami czy tak podpatrzyli w telewizji jak byli mali...? :D

vergil99111 komentarzy: 128901.10.2020, 22:26

Mało obiecujące Ci nasi zawodnicy.
Danny Nketiah, Gervais Pepe, Sebastian Kolasinac czy największy z nich po prostu Joe Willock.

Wisnia44 komentarzy: 75901.10.2020, 22:26

@Dziadyga napisał: "Dlatego nikt nie wspomina co było 10 lat temu,tylko to co było przez 3 miesiace.A 3 miesiace były kapitalne i normalni to doceniają."
Też doceniam co zrobił przez 3 miesiace.
Ale Leno odkąd jest w Arsenalu pokazuje, że jest materiałem na dobrego bramkarza, pomimo kilku wpadek.
Potrafię zrozumieć czemu zarząd wolał skorzystać na ostatniej formie Martineza i go sprzedać za dobrą cenę.

majormati komentarzy: 192301.10.2020, 22:26

Najgorsze jest to, ze poza Ceballosem, ktory jest w sumie 8 NIKT nie potrafi zagrac nawet pol prostopadlej pilki.

Dziadyga komentarzy: 838501.10.2020, 22:26

Pepe to nawet nie potrafi jakiegoś dzieciaka objechać.Katastrofa jednym słowem.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333001.10.2020, 22:25

@silvano95: i co strzelili?