Arsenal pogrąża się na Britannia Stadium i przegrywa 2-3

Arsenal pogrąża się na Britannia Stadium i przegrywa 2-3 06.12.2014, 16:56, Sebastian Czarnecki 1693 komentarzy

Dzisiejszy występ Arsenalu przeciwko Stoke City to prawdziwy śmiech na sali, a zwłaszcza prawdziwa niesubordynacja w defensywie. Aż trudno uwierzyć, że brak Monreala i Koscielnego jest w stanie wywołać tak kolosalne zmiany w grze obronnej i sprawia, że pozostali defensorzy zapominają, jak się gra w piłkę. Wszystkie stracone bramki były na własne życzenie, boki obrony w ogóle nie istniały, natomiast stoperzy pałętali się po boisku w poszukiwaniu mniej pożytecznych zajęć niż krycie swoich rywali.

Mimo że londyńczycy w drugiej części meczu rzucili się do zmasowanego ataku, to całkowicie nie zasłużyli na zwycięstwo, bo byli po prostu stroną gorszą i fatalnie zorganizowaną. Stoke pokazało kawał inteligentnego i dobrego futbolu, który całkowicie wyeliminował zagrożenie ze strony Arsenalu. Kanonierzy przez lwią część meczu bili głową w mur i nie pomagało im przy tym też fatalne sędziowanie Anthony'ego Taylora, ale to nie angielski arbiter popełniał błędy w defensywie, a kluczowe decyzje w postaci uznanych czy nieuznanych bramek podejmował trafnie. To wyłącznie wina Arsenalu i Arsene'a Wengera i niczyja inna - londyńczycy muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za tę porażkę, która jeszcze bardziej skomplikowała ich sytuację w tabeli.

Stoke: Begović - Bardsley, Shawcross, Muniesa (63. Whelan), Pieters - Cameron, N'Zonzi - Diouf (70. Adam), Bojan (87. Huth), Walters - Crouch

Arsenal: Martinez - Bellerin (46. Welbeck), Chambers, Mertesacker, Gibbs (90. Campbell) - Chamberlain, Flamini, Ramsey, Cazorla - Sanchez, Giroud (63. Podolski)

Piłkarze jeszcze nie zdążyli się dobrze rozgrzać, a w 20. sekundzie Damian Martinez już musiał wyciągać piłkę z siatki. Akcja prawym skrzydłem Dioufa zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne, z którym bezproblemowo powinien poradzić sobie Chambers. Anglik minął się jednak z piłką, Bellerin nie zdążył zatrzymać Croucha, a ten z najbliższej odległości zdobył bramkę.

Szybko stracona bramka spowodowała, że londyńczycy stali się jeszcze bardziej zdezorientowali niż w ostatnich meczach. Podopieczni Arsene'a Wengera musieli się otrząsnąć z tego ciosu i wrócić do gry na swoim poziomie. Najlepszą okazję do wyrównania stworzyli sobie w 10. minucie, kiedy to Olivier Giroud zmarnował dobre dośrodkowanie od Bellerina, przenoszą piłkę głową ponad bramką.

W 18. minucie refleks Damiana Martineza chciał przetestować Phil Bardsley, który oddał strzał z dużej odległości od bramki. Argentyński golkiper miał jednak wiele problemów z tych pozornie niegroźnym uderzeniem w sam środek i nie zdołał złapać futbolówki. Na całe szczęście defensorzy zdołali oddalić zagrożenie.

Londyńczycy swojej szansy również szukali z dalszych odległości. Na podobne uderzenie zdecydował się Santi Cazorla, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kanonierzy nie mieli żadnego pomysłu w grze kombinacyjnej i nie potrafili się przedrzeć przez dobrze zorganizowaną defensywę Stoke.

W 32. minucie Garncarze stworzyli sobie kolejną okazję, po której mogli strzelić bramkę. Bojan dośrodkował z rzutu wolnego, a Mame Biram Diouf oddał groźny strzał po przedłużeniu przez Croucha. Damian Martinez poradził sobie z uderzeniem Senegalczyka, a defensywa Arsenalu zdołała jeszcze wyjść z tej sytuacji obronną ręką. To i tak bez znaczenia, bo chorągiewka sędziego powędrowała w górę.

3 minuty później było już 2-0 i tym razem Stoke wykorzystało nadarzającą się okazję. Bojan Krkić fantastycznie urwał się obrońcom - w tym truchtającemu Mertesackerowi - i wybiegł na wolną pozycję, a następnie bezproblemowo wykorzystał dobre dogranie przez Waltersa.

W 38. minucie mieliśmy przyjemność obejrzenia pierwszego celnego strzału na bramkę Garncarzy. Autorem tej przełomowej chwili był Olivier Giroud, który głową chciał zaskoczyć Begovicia, ale Bośniak nie miał problemów z przeniesieniem futbolówki nad poprzeczką.

Tuż przed przerwą Stoke podwyższyło prowadzenie, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Trzech graczy Arsenalu nie poradziło sobie z Peterem Crouchem, który przeskoczył wszystkich i dograł piłkę do Watersa, a ten z najbliższej odległości huknął na bramkę Martineza. 3-0!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Stoke prowadzi z Arsenalem 3-0.

Na początku drugiej połowy na murawie Britannia Stadium zameldował się Danny Welbeck, który zastąpił Hectora Bellerina. Anglik już dwie minuty po swoim wejściu mógł pokonać Begovicia, ale jego strzał został zablokowany i wybity na korner.

Kanonierzy zdecydowanie za późno wzięli się za atakowanie na bramkę rywala, ale trzeba im oddać, że w drugiej części meczu byli stroną dominującą. Dziesięć minut po akcji Welbecka indywidualnym rajdem popisał się Alexis Sanchez, który minął dwóch obrońców, następnie powalił na ziemię Begovicia, po czym... strzelił w słupek pustej bramki.

Już wydawało się, że Stoke całkowicie pogrążyło Arsenal i ośmieszyło Martineza. Bojan Krkić wymanewrował całą linią obronną Arsenalu, po czym strzelił po rękach argentyńskiego bramkarza i skierował piłkę do bramki, ale asystent nie uznał tego trafienia.

Chwilę potem Kanonierzy przeprowadzili akcję, która zakończyła się faulem Mame Dioufa na Flaminim. Francuski pomocnik niewątpliwie dodał tutaj coś od siebie, ale arbiter wskazał na jedenasty metr.

Strzał z rzutu karnego bezproblemowo na gola zamienił Cazorla, który pewnie pokonać Begovicia. Wciąż 3-1 dla Stoke

Nie minęły dwie minuty, a Arsenal strzelił kolejnego gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi Ramseya, który huknął na bramkę bośniackiego bramkarza i umieścił piłkę w siatce.

Kiedy wydawało się, że londyńczycy będą jeszcze w stanie odrobić straty, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Calum Chambers za nieprzepisowe i bardzo głupie zagranie, którym tylko niepotrzebnie osłabił zespół.

Gra dziesięciu na jedenastu nie pomagała podopiecznym Arsene'a Wengera w gonieniu wyniku. Mało tego, grając dwoma obrońcami z tyłu jeszcze bardziej narazili się w ataki. I tak w 81. minucie rajd przeprowadził Bojan Krkić, który nie zdołał jednak uderzyć w światło bramki.

Kanonierzy zdecydowanie ożywili się w ostatnich dziesięciu minutach i mocno naciskali na defensywę Stoke, która stopniowo była zasilana kolejnymi defensorami, ale nie udało jej się sforsować. Londyńczycy szukali rozpaczliwych okazji na strzały z dystansu, a nawet starali się stwarzać zagrożenie ze stałych fragmentów gry. W tym spotkaniu nic im jednak nie wychodziło.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Stoke zasłużenie zdobyło 3 punkty. Britannia Stadium wciąż twierdzą niemożliwą do zdobycia przez Arsenal.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
dissault komentarzy: 326807.12.2014, 14:32

kto komentuje z nahornym?

Mihex komentarzy: 2360407.12.2014, 14:31

Stadion West Hamu zawsze tak fajnie wygląda z tymi bańkami :P taka rodzinna atmosfera :p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.12.2014, 14:25

kubus
Zobacz tutaj:

gamefront.com/files/FIFA+07+PLrar/;7869066;;/fileinfo.html

chomikuj.pl/wiktusaki12/FIFA+07/FIFA+07+Pe*c5*82ne+spolszczenie+(Teksty+*2b+Komentarz),4130324136.rar(archive)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.12.2014, 14:21

Ja postawilem 1X na West Ham i 1 na AV

kubus766 komentarzy: 35907.12.2014, 14:17

ma ktoś moze Spolszczenie do Fifa07 z komentatorem polskim i napisami poda ktoś link z góry dziekuje :)

tidzejjj komentarzy: 138507.12.2014, 14:14

nie wygrała? a z Manchesterem United w pierwszej kolejce? ;>

Qarol komentarzy: 1450207.12.2014, 14:03

Dysk można dokupić osobno. Są specjalne zestawy montażowe od Sony. Musiałbyś sobie policzyć jak to się kalkuluje.

Być może bardziej opłacalne jest kupienie konsoli 12 GB i do tego dysku osobno niż od razu konsoli z większym dyskiem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.12.2014, 14:01

mikel
Z tego co mi znajomy mowi teraz jest to pamiec wbudowana 12 gb. Dysk mozesz dokupic wie nie widze problemu.

KibicTheGunners komentarzy: 192107.12.2014, 14:00

@tidzejjj

no tak, ale Swansea na wyjezdzie jeszcze nic nie wygrala w tym sezonie, a WHU u siebie jest piekielnie mocne

tidzejjj komentarzy: 138507.12.2014, 13:59

co do AV to się zgodzę, są w coraz większym gazie, wrócił Benteke i wszystko idzie w dobrą stronę.
ale masówka na WHU nieco mnie niepokoi, dlaczego nikt nie daje szans Swansea? długo nie sprawili niespodzianki na wyjeździe i mogę się mylić, ale dla mnie dzisiaj Łabędzie wszystkich zaskoczą

dissault komentarzy: 326807.12.2014, 13:56

co do kuponów to mi siadł wczoraj, ale tylko dlatego że na arsenal nie postawiłem :]

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 407.12.2014, 13:56

@Kanonier

Czy ten dysk jest wymienny? Czy moge dokupic go pozniej?

KibicTheGunners komentarzy: 192107.12.2014, 13:55

Postawiłem dzisiaj na zwycięstwo WHU i AV, eksperci co sądzicie? :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.12.2014, 13:52

MikelArteta
Jesli juz chcesz kupic ps3 to lepiej z wiekszym dyskiem. Wiecej mozesz nagrac na niego rzeczy. Ja mam ps3 slim 120 gb i jestem bardzo zadowolony choc kupilem uzywana. Jedyna rzecz ktora mnie denerwuje w ps3 to przy nowych grach dlugie ladowanie. Nie wiem jak to wyglada w super slim moze jest lepiej ale w slim to wada. Ogolnie jestem fanem Nintendo jednak Sony wiadomo inna polka.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 407.12.2014, 13:44

@kozz

Raczej chce nowa konsole. Co daje mi ten wiekszy dysk? Moge nagrywac na niego gry i bez plyty wlaczać? Czy jak ktos mi pozyszy swoja gre a ja ja nagram na dysk to bedzie dzialac? Czy dysk mozna dokupic pozniej?

kozz10 komentarzy: 372407.12.2014, 13:36

mikelarteta

jak jesteś zainteresowany kupnem, to napisz na priv do mnie, jak tak to odpisze Tobie po 16 bo teraz wychodzę

kozz10 komentarzy: 372407.12.2014, 13:32

mikelarteta

lepiej mieć większy dysk, o wiele więcej korzyści

mikelarteta

mogę ci sprzedać ps3 500gb bo mam na sprzedaż

Michal123 komentarzy: 154107.12.2014, 13:25

facebook.com/prestigious.nakoulma/photos/p.751196581635936/751196581635936/?type=1

Może Wenga na macierzyńskie pójdzie po sezonie :p

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 407.12.2014, 13:24

Panowie mam pytanie. Czy opłaca się kupić ps3 12 GB? Duży dysk będzie mi bardzo potrzebny? Dodam, że to będzie moja pierwsza konsola i dlatego pytam

duzy

cda.pl/video/15885962/Mamed-Khalidov-vs-Brett-Cooper-KSW-29-Walka-wieczoru-cala-walka

duzy469 komentarzy: 76607.12.2014, 13:05

ma ktos link do walki nastuli ido walki khalidova?

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 707.12.2014, 13:04

Ja miałem kupon Chelsea Arsenal i Juve :D nic nie siadło haha

za to mam jeszcze kupon, w którym zostały 2 mecze z lm i siedzi ;d Ajax i Schalke

James komentarzy: 167407.12.2014, 12:55

a ja w grze jeszcze 2 kupony, ale ciezkie dzis mecze :) valencia pasuje zeby wygrala a czuje ze będzie ciezko.

kamilo_oo komentarzy: 2356707.12.2014, 12:54

To raczej nie jest fake napisali że opublikują numer kuponu jak zwycięzca odbierze nagrodę ;

polishbrigadesx komentarzy: 1020407.12.2014, 12:48

mi wczoraj ten beniaminek z Paderborn zwalił i 340 by wpadło

Qarol komentarzy: 1450207.12.2014, 12:47

Do tych kuponów podawanych przez nich (zwłaszcza tych elektronicznych) podchodziłbym z dystansem. Co za problem przed wydarzeniem zrobić 40 losowych zrzutów ekranu i potem pokazać ten jeden, który dał wielką wygraną ; D

kamilo_oo komentarzy: 2356707.12.2014, 12:45

wczoraj ktoś wygrał w sts 365 tysięcy ;o

Qarol komentarzy: 1450207.12.2014, 12:44

Mi wczoraj jeden kupon zawaliła Chelsea, na drugim siadło Schalke. Jakieś 50 zł na plusie z tego wyszło ; d

Kiepomen komentarzy: 432907.12.2014, 12:39

Traitor
Haha, mi z większych wygranych co nie siadło to tydzień temu Chelsea mi zwaliła na 450 :] Nie jesteś sam :D

Maciar komentarzy: 69307.12.2014, 12:37

GRałby ktoś w haxa? Jest sens zakładać?

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2407.12.2014, 12:37

@kiepomen
Gdyby AFC wygralo to 650zl :-{

Kiepomen komentarzy: 432907.12.2014, 12:36

Ja w pt zagrałem systemem za 25 zł myśle pewny hajs, 8 grup po 2 mecze, i mi chyba 2 tylko siadły :D

lordpat komentarzy: 336607.12.2014, 12:35

Cześć, mam do Was pytanie, ponieważ ostatnio spotkałem się z czymś takim jak rozwój osobisty. W internecie jest masa wiedzy o tym, jednak żeby dowiedzieć się czegoś najbardziej wartościowego trzeba zapłacić. I o tą płatność właśnie pytam, ponieważ jak byłem małym dzieckiem mama kupiła mi kurs języka angielskiego, jednorazowy, a potem przysyłano jej dodatkowe produkty, za co oczywiście musiała płacić dodatkowo. Czy w tym przypadku jest tak samo i czy warto używać technik przedstawionych na tych stronach internetowych np. o zarządzaniu czasem albo o szybkim czytaniu. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam ;)

pytri komentarzy: 38907.12.2014, 12:34

dziś ciekawe CF z trenerem Bergiem, dużo mówił o częstej rotacji przy dużej ilości spotkań, czyli coś co Arsenowi jest zupełnie obce ;/

tabasco10a komentarzy: 96407.12.2014, 12:34

mi siadł, 24 złote w lotto :D

kozz10 komentarzy: 372407.12.2014, 12:33

kurcze, pieprzona Roma, gdyby wczoraj wygrali to bym wygrał 9 dyszek. De Sanctis zrobił takiego babola, że szkoda gadać

Kiepomen komentarzy: 432907.12.2014, 12:33