Arsenal pogrąża się na Britannia Stadium i przegrywa 2-3

Arsenal pogrąża się na Britannia Stadium i przegrywa 2-3 06.12.2014, 16:56, Sebastian Czarnecki 1693 komentarzy

Dzisiejszy występ Arsenalu przeciwko Stoke City to prawdziwy śmiech na sali, a zwłaszcza prawdziwa niesubordynacja w defensywie. Aż trudno uwierzyć, że brak Monreala i Koscielnego jest w stanie wywołać tak kolosalne zmiany w grze obronnej i sprawia, że pozostali defensorzy zapominają, jak się gra w piłkę. Wszystkie stracone bramki były na własne życzenie, boki obrony w ogóle nie istniały, natomiast stoperzy pałętali się po boisku w poszukiwaniu mniej pożytecznych zajęć niż krycie swoich rywali.

Mimo że londyńczycy w drugiej części meczu rzucili się do zmasowanego ataku, to całkowicie nie zasłużyli na zwycięstwo, bo byli po prostu stroną gorszą i fatalnie zorganizowaną. Stoke pokazało kawał inteligentnego i dobrego futbolu, który całkowicie wyeliminował zagrożenie ze strony Arsenalu. Kanonierzy przez lwią część meczu bili głową w mur i nie pomagało im przy tym też fatalne sędziowanie Anthony'ego Taylora, ale to nie angielski arbiter popełniał błędy w defensywie, a kluczowe decyzje w postaci uznanych czy nieuznanych bramek podejmował trafnie. To wyłącznie wina Arsenalu i Arsene'a Wengera i niczyja inna - londyńczycy muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za tę porażkę, która jeszcze bardziej skomplikowała ich sytuację w tabeli.

Stoke: Begović - Bardsley, Shawcross, Muniesa (63. Whelan), Pieters - Cameron, N'Zonzi - Diouf (70. Adam), Bojan (87. Huth), Walters - Crouch

Arsenal: Martinez - Bellerin (46. Welbeck), Chambers, Mertesacker, Gibbs (90. Campbell) - Chamberlain, Flamini, Ramsey, Cazorla - Sanchez, Giroud (63. Podolski)

Piłkarze jeszcze nie zdążyli się dobrze rozgrzać, a w 20. sekundzie Damian Martinez już musiał wyciągać piłkę z siatki. Akcja prawym skrzydłem Dioufa zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne, z którym bezproblemowo powinien poradzić sobie Chambers. Anglik minął się jednak z piłką, Bellerin nie zdążył zatrzymać Croucha, a ten z najbliższej odległości zdobył bramkę.

Szybko stracona bramka spowodowała, że londyńczycy stali się jeszcze bardziej zdezorientowali niż w ostatnich meczach. Podopieczni Arsene'a Wengera musieli się otrząsnąć z tego ciosu i wrócić do gry na swoim poziomie. Najlepszą okazję do wyrównania stworzyli sobie w 10. minucie, kiedy to Olivier Giroud zmarnował dobre dośrodkowanie od Bellerina, przenoszą piłkę głową ponad bramką.

W 18. minucie refleks Damiana Martineza chciał przetestować Phil Bardsley, który oddał strzał z dużej odległości od bramki. Argentyński golkiper miał jednak wiele problemów z tych pozornie niegroźnym uderzeniem w sam środek i nie zdołał złapać futbolówki. Na całe szczęście defensorzy zdołali oddalić zagrożenie.

Londyńczycy swojej szansy również szukali z dalszych odległości. Na podobne uderzenie zdecydował się Santi Cazorla, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kanonierzy nie mieli żadnego pomysłu w grze kombinacyjnej i nie potrafili się przedrzeć przez dobrze zorganizowaną defensywę Stoke.

W 32. minucie Garncarze stworzyli sobie kolejną okazję, po której mogli strzelić bramkę. Bojan dośrodkował z rzutu wolnego, a Mame Biram Diouf oddał groźny strzał po przedłużeniu przez Croucha. Damian Martinez poradził sobie z uderzeniem Senegalczyka, a defensywa Arsenalu zdołała jeszcze wyjść z tej sytuacji obronną ręką. To i tak bez znaczenia, bo chorągiewka sędziego powędrowała w górę.

3 minuty później było już 2-0 i tym razem Stoke wykorzystało nadarzającą się okazję. Bojan Krkić fantastycznie urwał się obrońcom - w tym truchtającemu Mertesackerowi - i wybiegł na wolną pozycję, a następnie bezproblemowo wykorzystał dobre dogranie przez Waltersa.

W 38. minucie mieliśmy przyjemność obejrzenia pierwszego celnego strzału na bramkę Garncarzy. Autorem tej przełomowej chwili był Olivier Giroud, który głową chciał zaskoczyć Begovicia, ale Bośniak nie miał problemów z przeniesieniem futbolówki nad poprzeczką.

Tuż przed przerwą Stoke podwyższyło prowadzenie, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Trzech graczy Arsenalu nie poradziło sobie z Peterem Crouchem, który przeskoczył wszystkich i dograł piłkę do Watersa, a ten z najbliższej odległości huknął na bramkę Martineza. 3-0!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Stoke prowadzi z Arsenalem 3-0.

Na początku drugiej połowy na murawie Britannia Stadium zameldował się Danny Welbeck, który zastąpił Hectora Bellerina. Anglik już dwie minuty po swoim wejściu mógł pokonać Begovicia, ale jego strzał został zablokowany i wybity na korner.

Kanonierzy zdecydowanie za późno wzięli się za atakowanie na bramkę rywala, ale trzeba im oddać, że w drugiej części meczu byli stroną dominującą. Dziesięć minut po akcji Welbecka indywidualnym rajdem popisał się Alexis Sanchez, który minął dwóch obrońców, następnie powalił na ziemię Begovicia, po czym... strzelił w słupek pustej bramki.

Już wydawało się, że Stoke całkowicie pogrążyło Arsenal i ośmieszyło Martineza. Bojan Krkić wymanewrował całą linią obronną Arsenalu, po czym strzelił po rękach argentyńskiego bramkarza i skierował piłkę do bramki, ale asystent nie uznał tego trafienia.

Chwilę potem Kanonierzy przeprowadzili akcję, która zakończyła się faulem Mame Dioufa na Flaminim. Francuski pomocnik niewątpliwie dodał tutaj coś od siebie, ale arbiter wskazał na jedenasty metr.

Strzał z rzutu karnego bezproblemowo na gola zamienił Cazorla, który pewnie pokonać Begovicia. Wciąż 3-1 dla Stoke

Nie minęły dwie minuty, a Arsenal strzelił kolejnego gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi Ramseya, który huknął na bramkę bośniackiego bramkarza i umieścił piłkę w siatce.

Kiedy wydawało się, że londyńczycy będą jeszcze w stanie odrobić straty, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Calum Chambers za nieprzepisowe i bardzo głupie zagranie, którym tylko niepotrzebnie osłabił zespół.

Gra dziesięciu na jedenastu nie pomagała podopiecznym Arsene'a Wengera w gonieniu wyniku. Mało tego, grając dwoma obrońcami z tyłu jeszcze bardziej narazili się w ataki. I tak w 81. minucie rajd przeprowadził Bojan Krkić, który nie zdołał jednak uderzyć w światło bramki.

Kanonierzy zdecydowanie ożywili się w ostatnich dziesięciu minutach i mocno naciskali na defensywę Stoke, która stopniowo była zasilana kolejnymi defensorami, ale nie udało jej się sforsować. Londyńczycy szukali rozpaczliwych okazji na strzały z dystansu, a nawet starali się stwarzać zagrożenie ze stałych fragmentów gry. W tym spotkaniu nic im jednak nie wychodziło.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Stoke zasłużenie zdobyło 3 punkty. Britannia Stadium wciąż twierdzą niemożliwą do zdobycia przez Arsenal.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kaziu874 komentarzy: 674606.12.2014, 22:59

Kasi4rsenal --> przy 2 golach zyebal Per (mlody to on chyba nie jest). Mecz zepsul Wenger zle dobierajac sklad i nie dobierajac po raz kolejny taktyki pod przeciwnika. Do tego bledy zawodnikow (niektore az smieszne) no i jest co jest. Gdyby kazdy tak na spokojnie przyjmowal to, co sie dzieje w tym klubie teraz.. jednak kobieta to kobieta.

bartek9393 komentarzy: 57506.12.2014, 22:58

dobra bedzie Mańkowski, ale to będzie ostatnia walka, czy on bedzie walczył przed pudzianem?

Kasi4rsenal komentarzy: 17606.12.2014, 22:54

Swoją drogą niedoświadczona młodość zepsuła nam dzisiaj mecz. Prosze sie nie denerwować, ubezpieczam sie, bo często tu bywają ludzie niepanujący nad emocjami. Przykro mi, że jesteśmy niepocieszeni. Pozdrawiam serdecznie.

bartek9393 komentarzy: 57506.12.2014, 22:54

po tej walce bedzie pudzian? a potem khalidov?

bobocian komentarzy: 154006.12.2014, 22:53

Verminator
Nasi siedzieli cicho i ograniczyli się jedynie do "wankowania" i radości po dwóch bramkach. Przez resztę spotkania jakby ich nie było. A fani Stoke? Gdy Wenger stanął przy linii śpiewali, że "wstał z ławki i stanął przy linii aeoo":), było też kilka razy "Wenger is a twat"i tego typu teksty.

danielosik@
Dzieki, sopów nie używam. Ale miło za propozycje.

lays komentarzy: 3987106.12.2014, 22:48

Jak bronilem Wengera rok temu i we wczesniejszych latach, to w tym roku na papcia mocny hejt robie.

CO on wgl gada w wypowiedzi pomeczowej

'' przegralismy bo mielismy obrone zlozona z niedoswiadczonych graczy ''

Przeciez sam do tego doprowadzil. Nie kupil ŚO to ma teraz.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.12.2014, 22:47

Kasi4rsenal
Mogę dać ci sopa, jak chcesz.

Kasi4rsenal komentarzy: 17606.12.2014, 22:44

Łukasz, Prostyczłowiek

Dzięki, zawsze coś. Ale w miarę możliwości czekam na więcej i będę wdzięczna. Tym bardziej że do brata lepiej dziś nie podchodzić po dzisiejszym meczu...

kaziu874 komentarzy: 674606.12.2014, 22:44

lays, Treq --> moze sie myle, ale to nasz pilkarz faulowal i boczny to pokazywal, ale glowny puscil dalej, co moim zdaniem bylo dobre, bo zawsze to zyskanie kilku sekund. Zreszta czy to wazne? Sedzia nie strzelil nam 3 goli, a poza tym dal nam prezent jak nie uznal drugiego gola Bojana.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.12.2014, 22:43

Polak nie wygrał? ale jak to ? :P

mrsomebody komentarzy: 602106.12.2014, 22:43

kurnik.pl/tysiac/#2000

Jakby ktoś miał ochotę. W sumie jedna osoba mogłbaby.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29706.12.2014, 22:42

Polak nie wygrał :O

OFFO komentarzy: 354506.12.2014, 22:42

file2.npage.de/013979/33/html/upolsat.htm

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52406.12.2014, 22:42

Kasi4arsenal
Koledzy tu podają linki ale Polsat czuwa i blokuje.

lukasz845 komentarzy: 455406.12.2014, 22:41

Kasi4rsenal

mips.tv/embedplayer/asdawwrrrr/1/800/500

Łap ;)

Trequartista komentarzy: 536606.12.2014, 22:40

lays
Co lepsze, pokazał przywilej... dla Stołków!

Kasi4rsenal komentarzy: 17606.12.2014, 22:39

Cześć proszę panów. Zobaczę gdzieś Pudziana?
Miło by było zrobić brata w konia, który bezskutecznie szuka i myśli że kobieta zawsze musi być gorsza ;)

lays komentarzy: 3987106.12.2014, 22:39

Sędzia dzisiaj był genialny... łysy pedał.

Cały czas złe decyzje. Aut dla nas to nagle aut dla Stoke. ALbo te rozne, ktore Stoke mialo za nic...

Najbardziej mnie rozbilo to, że ktoś z naszych był faulowany przy polu karnym Stoke pod koniec meczu i sędzia boczny widział faul i gwizdnął, a stał na wprost, więc widział :D A łysy cep stał daleko od tej akcji i kazał grać dalej... co za as.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52406.12.2014, 22:38

Już Milik jest najlepszym strzelcem swojego zespołu.

lukasz845 komentarzy: 455406.12.2014, 22:38

Będzie ktoś oglądał Głażewskiego z Braehmerem?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.12.2014, 22:37

Ogladalem 10 minut i calkiem fajnie sie ogladalo. Widze ze juz zbanowali jednak. Takie wlasnie uroki ustream..

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52406.12.2014, 22:37

Qarol
Może lubi być blokowany tutaj.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11706.12.2014, 22:36

Verminator97--> Ja mam nadzieję, że nasi kibice zaczną jak najszybciej śpiewać, żeby Wenger odszedł.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.12.2014, 22:35

Qarol
To samo mialem napisac.

lukasz845 komentarzy: 455406.12.2014, 22:35

Kanonier204
Link już nieaktualny, polsat szybko działa ;)

OFFO komentarzy: 354506.12.2014, 22:35

ustream.tv/channel/filmowiak-net

dziala?

Qarol komentarzy: 1450206.12.2014, 22:35

Ze zmianą nicka to się kolega nie wysilił ; D

Verminator97 komentarzy: 1490006.12.2014, 22:32

bobocian > Obyś miał rację, że to fani Stoke byli. Co śpiewali o Wengerze?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.12.2014, 22:31

arsenal
Dzieki. Jakby co to nizej link z ustream.

bartekko14ss komentarzy: 3706.12.2014, 22:28

oczywiście Lewego

Ja nie zapomnę jego pudła z chyba z Marysylia

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29706.12.2014, 22:27

Kanonier: tak, walczy teraz Narkun

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.12.2014, 22:26

To jest chyba najlepszy ustream do KSW 29.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.12.2014, 22:19

Teraz walczy jakis Goran? i to jest trzecia walka? czy kto teraz walczy?

polishbrigadesx komentarzy: 1020906.12.2014, 22:19

Ale Lewy dzisiaj marnowal okazję z resztą nie pierwszy raz w tym sezonie.

bobocian komentarzy: 154006.12.2014, 22:12

Verminator
Jesteś pewny, że to kibice Arsenalu śpiewali? Byłem na meczu i Wengerowi dużo dostało się od fanów The Potters.

dissault komentarzy: 326806.12.2014, 22:12

glik strzela dla torino ;]

tabasco10a komentarzy: 96806.12.2014, 22:10

szczerze mówią szkoda mi troche Aguero :/
btw /fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1888712_1235681336472080_5333996105844484720_n.jpg?oh=6b1b5e3bfca1344071f03d9406978a18&oe=55129BEF&__gda__=1426428503_85f045fc1dca0e13a6537813e59ea7fb :v

OFFO komentarzy: 354506.12.2014, 22:06

milik asysta

Verminator97 komentarzy: 1490006.12.2014, 22:05

Wie ktoś co śpiewali nasi kibice o Wengerze przy stanie 0:2??? Na pewno nie było to miłe dla Wengera, ale jestem ciekaw co dokładnie to znaczyło.