Arsenal pokonuje Newcastle 2-0 i wyprzedza Spurs w tabeli!

Arsenal pokonuje Newcastle 2-0 i wyprzedza Spurs w tabeli! 01.04.2019, 22:01, Łukasz Wandzel 1482 komentarzy

Przerwa reprezentacyjna z pewnością dłużyła się fanom Premier League. Na rozegranie 32. kolejki angielskiej ekstraklasy najwięcej musieli czekać kibice Arsenalu, których ulubieńcy podejmowali tego wieczora ekipę Newcastle United. Występy w drużynach narodowych ograbiły nieco Kanonierów, choćby z możliwości postawienia w dzisiejszym meczu na Granita Xhakę. Można się było również obawiać, że podopieczni Unaia Emery'ego stracą rytm i formę, do jakiej ostatnio przyzwyczaili. Jednak pomimo dwóch odmiennych połów w wykonaniu londyńczyków, w obu z nich strzelili po bramce. Tym samym pokonali Sroki 2-0, potwierdzając swoją dyspozycję w meczach u siebie oraz meldując się na 3. miejscu w tabeli.

Arsenal: Leno - Mustafi, Sokratis, Monreal - Maitland-Niles, Guendouzi, Ramsey (67' Elneny), Kolasinac - Iwobi (61' Aubameyang), Lacazette, Özil (84' Mchitarian).

Newcastle: Dubravka - Yedlin, Lascelles, Lejeune, Dummett - Ritchie (75' Kenedy), Hayden (67' Ki), Diame, Almiron - Perez (77' Muto) - Rondon.

Już w 12. minucie otworzyć wynik spotkania mógł Arsenal. Podanie z rzutu rożnego przedłużył na długi słupek Sead Kolasinac, a będący na wolnej pozycji Aaron Ramsey bez kłopotu trafił do siatki. Sędzia jednak odgwizdał faul Sokratisa. Przewinienie defensora Kanonierów nie było decydujące o tym, czy padnie gol, czy nie, więc brakowało tylko, by Grek krzyknął do swoich kolegów: prima aprilis!

Martwiący mógłby być fakt, że w środku pola brakuje Granita Xhaki i Lucasa Torreiry, gdyby nie ofensywne umiejętności Aarona Ramseya. Walijczyk zainicjował akcję bramkową londyńczyków w 30. minucie, fantazyjnie zagrywając do Alexandre'a Lacazette'a. Francuzowi odebrano futbolówkę, ale błyskawicznie dopadł do niej Ramsey. Zawodnik Arsenalu oddał strzał, a piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki.

Drużyna Newcastle, po objęciu prowadzenia przez Arsenal, tylko na chwilę zbliżyła się pod pole karne Bernda Leno, żeby później to znowu gospodarze przejęli inicjatywę i kontrolowali grę. W końcówce pierwszej połowy aktywny był Mesut Özil. Najpierw popisał się charakterystycznym dla siebie przeglądem pola i podaniem do Seada Kolasinaca, który powinien wpisać się na listę strzelców po uderzeniu głową, ale piłkę wyłapał Dubravka. Niedługo po tej akcji Bośniak mógł odwdzięczyć się Özilowi mocnym podaniem po ziemi w głąb pola karnego, ale Niemiec nie był w stanie dopaść do piłki.

Jedna z lepszych okazji przytrafiła się Kanonierom tuż przed przerwą, gdy udanym podaniem odznaczył się Alex Iwobi. Akcję pociągnął Ramsey, a piłkę przy nodze miał jeszcze Özil i Kolasinac, który odnalazł w szesnastce Lacazette'a. Francuz mógł być pewny zdobycia bramki, gdyby nie Matt Ritchie i jego fantastyczne wybicie z linii bramkowej.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że groźnego urazu nabawił się Ainsley Maitland-Niles. Młody Anglik siedział na murawie, a jego gesty wskazywały, że naderwał sobie mięsień, ale po chwili kontynuował grę.

Arsenal przez cały czas dominował posiadanie piłki, ale nie przekładało się to sytuacje bramkowe. Piłkarze The Gunners więcej czasu marnowali na dyskutowanie z sędzią niż na składne akcje, po których można by oddać strzał. Z kolei Rafa Benitez przeprowadził trzy ofensywne zmiany, dążąc do tego, by jego podopieczni pokusili się o urwanie punktów gospodarzom.

Pierre-Emerick Aubameyang od czasu wejścia na boisku zazwyczaj wrzucał piłkę ze skrzydła, ale gdy w końcu, w 82. minucie, znalazł się bliżej środka, zaliczył asystę. Gabończyk zagrał piłkę głową w taki sposób, że zdołał do niej dobiec Alexandre Lacazette, wyprzedzając obrońcę gości. Francuski napastnik poza szybkością popisał się jeszcze techniką, ponieważ podciął futbolówkę nad bramkarzem.

Podwyższenie prowadzenia znacznie ożywiło Kanonierów w ofensywie. Tuż po chwili Aubameyang mógł się pokusić o coś więcej niż asystę, jednak nie zdążył do dośrodkowania, jakie zaserwował mu Maitland-Niles. O mały włos lepszego prezentu nie sprawił londyńczykom Martin Dubravka. Golkiper Srok źle wyszedł do piłki przy rzucie rożnym i skierował ją do własnej bramki z niewielką pomocą Lacazette'a. Na jego szczęście sędzia odgwizdał faul ze strony napastnika Arsenalu i do ostatniego gwizdka sędziego nie padło już więcej goli.

Oceń piłkarzy po meczu!

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
iluzbg komentarzy: 34702.04.2019, 22:39

Efekt nowej miotły przestał działać.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11702.04.2019, 22:39

Dobrze, że Ole jest już oficjalnie trenerem United. Stawiam worek ziemniaków, że nie dotrwa do końca następnego sezonu.

schnor25 komentarzy: 1854702.04.2019, 22:39

@Gunner012: nie mówię, że po jednej porażce, litości. Ten sezon dokończy, bez względu na wyniki, ale jeśli start przyszłego sezonu będzie miał słaby, to dostanie kopa. Nie będą się z nim cackać, bo nie jest żadnym trenerskim topem.

Kysio2607 komentarzy: 1336002.04.2019, 22:37

Wuefista smutny, rzucenie piłki chłopakom do grania przestało działać.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.04.2019, 22:37

My jesteśmy młode wilki!

DontCry komentarzy: 760802.04.2019, 22:37

Chambers jest bardzo przeciętny, ale grał regularnie, więc może przyzwoite pieniądze za niego wpadną.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 502.04.2019, 22:37

Nie zdziwiłoby mnie, gdyby w tym meczu piłkarze United oddali więcej groźniejszych strzałów na własną bramkę niż zawodnicy Wolves.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 202.04.2019, 22:36

@schnor25:
Nom, wyciągnął ich z bagna i po jednej porażce go zwolnią, heh.
Przed przyjściem Ole nawet największy optymista nie przypuszczał, że będą do końca sezonu walczyć o Top 4.

Garfield_pl komentarzy: 2835602.04.2019, 22:36

Dlatego ucieszyła mnie wiadomość że ole dostał stały kontrakt, poch mógłby coś nawywijać z utd, a tu chyba jednak tak jak myślałem nie będzie szału :)

lays komentarzy: 3987102.04.2019, 22:35

@Skotii:

Kavalejro ci ratuje wynik haha

schnor25 komentarzy: 1854702.04.2019, 22:35

Dobrze jakby Palace jutro urwało punkty Kurom, byłoby cudnie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.04.2019, 22:34

Akurat dzisiaj Wilki nic wielkiego nie pokazały ale MU grało w piłkę tylko przez 15 minut.Średni mecz ale jaki wynik!

schnor25 komentarzy: 1854702.04.2019, 22:34

@kamilo_oo: Z PSG stał się cud i głównie chyba dzięki tej wygranej zaproponowano Norwegowi dłuższą umowę. Jeśli wynik będą przeciętne, to podejrzewam, że nie dostanie czasu na budowanie zespołu, tylko rozwiążą z nim umowę.

Skotii komentarzy: 1715 newsów: 802.04.2019, 22:34

Smalling dzisiaj ciąg na bramkę.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.04.2019, 22:33

@Alonso
Tam to z ławki nie wstanie. Będzie zwiedzał trybuny nowego stadionu.

anolis komentarzy: 107302.04.2019, 22:33

No to jutro 3mamy kciuki za Brighton i za Crystal.

tyson880 komentarzy: 1049802.04.2019, 22:32

Ależ piękny wynik. Cudownie kończy się po mału ten sezon.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18402.04.2019, 22:32

Reddevils,mam nadzieję, że już sobie zarezerwowałes wolne czwartki na najbliższe miesiące.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 202.04.2019, 22:31

Wolves chyba chce uprzedzić Everton, WHU, Leicester i samemu wejść do Topki.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.04.2019, 22:28

Wilki maja bardziej technicznie ukierunkowany zespół niż Manu. Strasznie wysokich piłkarzy i grubiutkich maja diabły

Skotii komentarzy: 1715 newsów: 802.04.2019, 22:27

@lays: Może mi to dowiozą. xd

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.04.2019, 22:25

Projekt Wolves, że w ciągu 7 lat zdobędą majstra, robi się coraz ciekawszy.

Ambicje wysokie, mierzą wysoko, mi się najbardziej podobają koszulki, oj taka Dendonckera :)

Furgunn komentarzy: 928502.04.2019, 22:24

@lays: Do niedawna było to nie do pomyślenia ;)

Garfield_pl komentarzy: 2835602.04.2019, 22:23

@JanikK: wygramy z nimi, po prostu utd skończył się fart :) nam rośnie forma i damy radę, więcej optymizmu panowie, jutro też reszta straci pkt :)

anolis komentarzy: 107302.04.2019, 22:23

Nie wiem czemu ale Solskjaer przypomina mi Roberta Biedronia, zwłaszcza gdy się uśmiecha. Chociaż dzisiaj mu nie do śmiechu.

Alonso komentarzy: 1282402.04.2019, 22:23

ale oni szybko się cofają, Martial wpada w pole karne a tu już 6 albo 7 wilków w polu karnym xD

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52402.04.2019, 22:22