Arsenal pokonuje Stoke 1-0, udany debiut Monreala

Arsenal pokonuje Stoke 1-0, udany debiut Monreala 02.02.2013, 16:49, Sebastian Czarnecki 4418 komentarzy

Starcie Arsenalu ze Stoke było dokładnie takie, jak się spodziewano. Twarda i nieustępliwa walka w środku pola, dużo pojedynków w powietrzu i wyraźna dominacja Arsenalu nad broniącym się całe spotkanie przeciwnikiem - dokładnie tak wyglądał ten mecz, który zakończył się minimalnym zwycięstwem Arsenalu.

Nikt nie przewidywał łatwych trzech punktów dla londyńczyków; każdy o zdrowych zmysłach wiedział, że podopieczni Arsene'a Wengera będą musieli włożyć w ten pojedynek cały zapas swoich sił. I tak też się stało - Kanonierzy nie starali się na siłę wepchnąć piłkę do bramki Stoke, nie szturmowali jak szaleni na autobus ustawiony przez rywala, tylko spokojnie wyczekali i zaatakowali w najmniej oczekiwanym momencie - w tym wypadku był to rzut wolny.

Kanonierzy zrobili jednak swoje i w pełni zasłużenie zgarnęli trzy punkty, które na pewno pomogą im w walce o Wielką Czwórkę, podczas gdy Chelsea przegrała z Newcastle, a Everton zremisował z Aston Villą.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Diaby (68. Cazorla), Arteta, Wilshere - Walcott (90. Ramsey), Giroud, Chamberlain (68. Podolski)

Stoke: Begović - Shotton, Huth, Schawcross, Wilkinson - Walters (83. Jerome), Whelan, N'Zonzi, Etherington - Cameron (83. Owen), Crouch (83. Jones)

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 5. minuty meczu. Mikel Arteta potwierdził swój znakomity przegląd pola i posłał wspaniałą piłkę na uwolnienie do wybiegającego Theo Walcotta. Anglik zszedł do środka i podał do wybiegających kolegów, ale akcja zatrzymała się na obronie Garncarzy.

Kolejne minuty nie były zbyt interesujące; gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji i nawet w najmniejszym stopniu nie zagroziła bramce rywala.

Minęło pół godziny gry, a na Emirates Stadium w dalszym ciągu wiało nudą. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, za to dominowała gra w środku pola, powietrzne pojedynki i agresywne wejścia w piłkę, bądź - w przypadku graczy Stoke - kończyny rywala.

W 31. minucie w końcu coś się ruszyło, ale sytuacja była wypracowana ze stałego fragmentu gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na czwarty metr pod nogi Chamberlaina, który oddał strzał w środek bramki. Z interwencją zdążył jednak Begović, który potwierdził swą wysoką formę w obecnym sezonie Premier League.

Trzy minuty później Kanonierzy stworzyli sobie kolejną świetną okazję do zdobycia gola. Tym razem po dośrodkowaniu Monreala główkował Koscielny, ale fantastycznie interweniował Begović. Bośniak sprawiał wrażenie niepokonanego i dał podopiecznym Arsene'a Wengera do zrozumienia, że łatwo im nie będzie go pokonać.

W 40. minucie znowu do głosu doszli gospodarze, ale kolejny raz swój kunszt bramkarski potwierdził Begović. Wilshere świetnie podał na lewą stronę do Chamberlaina, który oddał potężny strzał na bramkę Bośniaka, ale ten wspaniałą robinsonadą sparował piłkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie na lewym skrzydle coraz częściej wykorzystywany był Monreal, który śmiało sobie poczynał w pierwszym meczu w nowych barwach. W 53. minucie popisał się bardzo dobrą wrzutką na Girouda, który mógł zdobyć gola, ale Huth wyskoczył wyżej od Francuza i w porę go powstrzymał.

W 56. minucie Kanonierzy wyszli z kolejnym atakiem. Akcję długim podaniem zapoczątkował Monreal, Giroud wspaniale dograł do Wilshere'a, a ten oddał piłkę do środka, gdzie nabiegał francuski napastnik. Jego strzał był jednak za mocny i zbyt nieprecyzyjny, aby mógł wpaść do bramki strzeżonej przez Begovicia.

W 68. minucie Wenger zdecydował się na zmiany. Lukas Podolski zmienił Chamberlaina, zaś Cazorla wszedł kosztem Diaby'ego.

W 79. minucie Kanonierzy w końcu strzelają gola, a jego autorem Lukas Podolski, który oddał dobry strzał z rzutu wolnego. Sędzia liniowy nie chciał jednak uznać tej bramki, gdyż wypatrzył sobie spalonego, jednak Theo Walcott nie uczestniczył w akcji. Na szczęście Foy nie zgodził się z decyzją i 1-0 dla Arsenalu!

Minutę później mogło być już 2-0. Cazorla popisał się samotnym rajdem, wpadł w trzech graczy Stoke, stracił, a następnie znów odzyskał piłkę i strzelił ponad bramką.

W 83. minucie Tony Pullis zrobił manewr niczym z piłkarskich gier komputerowych, przeprowadzając wszystkie trzy zmiany w jednym momencie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy odnieśli piekielnie ważne zwycięstwo nad Garncarzami ze Stoke.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2013, 20:43

Ja już się nie mogę doczekać GTA V , ale na PC i tak najpóźniej wyjdzie :(

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.02.2013, 20:41

Ja mówię o tym:

gameinformer.com/b/news/archive/2013/02/04/march-cover-reveal-witcher-3-wild-hunt.aspx

Belzebub666 komentarzy: 280105.02.2013, 20:41

Jak myślicie, Messi bierze doping ? Dla mnie trochę to dziwne , kiedyś się co chwile rozwalał na pare miesięcy a teraz gra jak robot w dodatku odnoszę wrażenie ze jest lekko autystyczny, jego zachowanie, pod czas rozmów , wywiadów itp....

Ja tam klasycznie czisburger.
Ehh... Pamiętacie te piękne czasy gdy za dychę można było kupić 5 czisów i się nawpieprzać na maksa?

Vermaelen5 komentarzy: 265905.02.2013, 20:36

Od 30 minut czekalem na mecz Francja - Portugalia z nadzieja, ze poogladam sobie niezly mecz. Okazalo sie, ze to mlodziezowe reprezentacje -,-

piti16 komentarzy: 209905.02.2013, 20:36

mitmichael;

Hiszpania ble :) Robizg bym ci coś napisał ale nie napisze :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41205.02.2013, 20:36

A czy będzie transmitowany mecz Anglii z Brazylią?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.02.2013, 20:35

Nikt dzisiaj tego nie mówił, więc ja rozpocznę temat.

Oficjalnie robią Wieśmaka 3, fapuje...

kb8konrad komentarzy: 143205.02.2013, 20:34

http:// media2.p l/media/100222-Liga-angielska-pozostaje-w-Canalplus-i-na-nowej-platformie-ncplus.html#utm_source=news&utm_medium=link&utm_campaign=popularne

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2013, 20:34

@kanonier
Ale przetarg na te mecze wygrała C+, a nie nC+
Kontaktuj się z użytkownikiem skyrim.
On jesy obcykany w tym temacie.

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2013, 20:33

kanonier > Najwięcej wie o tym SKYRIM , wie co i jak z tą fuzją , jak będzie to go podpytaj :)

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2013, 20:32

mitmichael > Hiszpania - Urugwaj na Eurosporcie !? Chyba się skuszę :)

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2013, 20:32

Ja tam tyle płacę za tą C+, że w sumie jestem jedym wielkim abonamentem ;)

kanonier99555 komentarzy: 18005.02.2013, 20:31

czy ktoś wie coś więcej o tej fuzji n z cyfrą i powstaniu nc+ ? bo nie wiem podobno na nc+ ma być 100 % PL a jak ktoś zostanie przy samej cyfrze to też będzie mieć PL tak jak do tej pory 4 , 5 meczów /?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 105.02.2013, 20:28

Hahaha abonamentem cyfry + xDDDD. Walne sobie Screena. Jak już to abonentem ;)

kanonier99555 komentarzy: 18005.02.2013, 20:27

sorry pomyliło mi się ;d odiorcą ;) bo chodzi o tą nc+

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 105.02.2013, 20:26

@kanonier
abonamentem?

kanonier99555 komentarzy: 18005.02.2013, 20:25

witam mam pytanie kto jest abonamentem Cyfry + ?

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2013, 20:23

,,Głupie pytanie, kurtkę na sznurowadła bo zamek się zacina."

Borekenema

Głupie pytanie, kurtkę na sznurowadła bo zamek się zacina.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 105.02.2013, 20:19

ArseneAl
A on siedzi na konkurencji? Czy spasował?

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2013, 20:18

Czasem trochę mi głupio w stosunku do RvPersiego.
Stwierdził, że już tu nie będzie wracał ja mu powiedziałem, że raczej też szybko tu nie wrócę i go zdradziłem :( no ale co ja bym wtedy robił z życiem? Przecież jestem noł lajfem.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 105.02.2013, 20:17

Przeglądałem komentarze colombo i ten jest najlepszy :
Songoku ale z Ciebie songoku :/

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 105.02.2013, 20:17

@Arsenal23
nie wiem co dla Wengera na walentynki kupić :P tyle lat już razem. dzień z Wengerem jak trofeum

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.02.2013, 20:10

ArseneAl też tak skończył ale ma wtyki i się reaktywował.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 105.02.2013, 20:09

podobnie jak bez przerwy rzucający mięsiem kwiatinho

Ramsi komentarzy: 312905.02.2013, 20:09

creatiVe4 ---> to był bodajże ... fcsebastianfc ... coś w tym stylu... ale nie pamiętam ... :D

Rzeczywiście takie kropki strasznie denerwują :D

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35505.02.2013, 20:07

@creatiVe4- skończył z banem:)

koczan_4 komentarzy: 330205.02.2013, 20:07

@creatiVe4
sebastianf? czy jak mu tam ;p ostatnio zauważyłem, że przebywa na g.com.pl i dalej kropkuje

creatiVe4 komentarzy: 376405.02.2013, 20:04

no nie było bo i czasu nie było, ale newsy śledziłem na bierząco :P co do tych spamerów.. Pamięta ktoś gościa co robił w swoich komentarzach z milion kropek? zero interpunkcji? ten był dobry :D

maciekbe komentarzy: 1245805.02.2013, 20:03

e oglądacie jakiś mecz dzisiaj ? bo widzę ciekawe U21 lecą. Co polecacie ?