Arsenal pokonuje Stoke 1-0, udany debiut Monreala

Arsenal pokonuje Stoke 1-0, udany debiut Monreala 02.02.2013, 16:49, Sebastian Czarnecki 4418 komentarzy

Starcie Arsenalu ze Stoke było dokładnie takie, jak się spodziewano. Twarda i nieustępliwa walka w środku pola, dużo pojedynków w powietrzu i wyraźna dominacja Arsenalu nad broniącym się całe spotkanie przeciwnikiem - dokładnie tak wyglądał ten mecz, który zakończył się minimalnym zwycięstwem Arsenalu.

Nikt nie przewidywał łatwych trzech punktów dla londyńczyków; każdy o zdrowych zmysłach wiedział, że podopieczni Arsene'a Wengera będą musieli włożyć w ten pojedynek cały zapas swoich sił. I tak też się stało - Kanonierzy nie starali się na siłę wepchnąć piłkę do bramki Stoke, nie szturmowali jak szaleni na autobus ustawiony przez rywala, tylko spokojnie wyczekali i zaatakowali w najmniej oczekiwanym momencie - w tym wypadku był to rzut wolny.

Kanonierzy zrobili jednak swoje i w pełni zasłużenie zgarnęli trzy punkty, które na pewno pomogą im w walce o Wielką Czwórkę, podczas gdy Chelsea przegrała z Newcastle, a Everton zremisował z Aston Villą.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Diaby (68. Cazorla), Arteta, Wilshere - Walcott (90. Ramsey), Giroud, Chamberlain (68. Podolski)

Stoke: Begović - Shotton, Huth, Schawcross, Wilkinson - Walters (83. Jerome), Whelan, N'Zonzi, Etherington - Cameron (83. Owen), Crouch (83. Jones)

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 5. minuty meczu. Mikel Arteta potwierdził swój znakomity przegląd pola i posłał wspaniałą piłkę na uwolnienie do wybiegającego Theo Walcotta. Anglik zszedł do środka i podał do wybiegających kolegów, ale akcja zatrzymała się na obronie Garncarzy.

Kolejne minuty nie były zbyt interesujące; gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji i nawet w najmniejszym stopniu nie zagroziła bramce rywala.

Minęło pół godziny gry, a na Emirates Stadium w dalszym ciągu wiało nudą. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, za to dominowała gra w środku pola, powietrzne pojedynki i agresywne wejścia w piłkę, bądź - w przypadku graczy Stoke - kończyny rywala.

W 31. minucie w końcu coś się ruszyło, ale sytuacja była wypracowana ze stałego fragmentu gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na czwarty metr pod nogi Chamberlaina, który oddał strzał w środek bramki. Z interwencją zdążył jednak Begović, który potwierdził swą wysoką formę w obecnym sezonie Premier League.

Trzy minuty później Kanonierzy stworzyli sobie kolejną świetną okazję do zdobycia gola. Tym razem po dośrodkowaniu Monreala główkował Koscielny, ale fantastycznie interweniował Begović. Bośniak sprawiał wrażenie niepokonanego i dał podopiecznym Arsene'a Wengera do zrozumienia, że łatwo im nie będzie go pokonać.

W 40. minucie znowu do głosu doszli gospodarze, ale kolejny raz swój kunszt bramkarski potwierdził Begović. Wilshere świetnie podał na lewą stronę do Chamberlaina, który oddał potężny strzał na bramkę Bośniaka, ale ten wspaniałą robinsonadą sparował piłkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie na lewym skrzydle coraz częściej wykorzystywany był Monreal, który śmiało sobie poczynał w pierwszym meczu w nowych barwach. W 53. minucie popisał się bardzo dobrą wrzutką na Girouda, który mógł zdobyć gola, ale Huth wyskoczył wyżej od Francuza i w porę go powstrzymał.

W 56. minucie Kanonierzy wyszli z kolejnym atakiem. Akcję długim podaniem zapoczątkował Monreal, Giroud wspaniale dograł do Wilshere'a, a ten oddał piłkę do środka, gdzie nabiegał francuski napastnik. Jego strzał był jednak za mocny i zbyt nieprecyzyjny, aby mógł wpaść do bramki strzeżonej przez Begovicia.

W 68. minucie Wenger zdecydował się na zmiany. Lukas Podolski zmienił Chamberlaina, zaś Cazorla wszedł kosztem Diaby'ego.

W 79. minucie Kanonierzy w końcu strzelają gola, a jego autorem Lukas Podolski, który oddał dobry strzał z rzutu wolnego. Sędzia liniowy nie chciał jednak uznać tej bramki, gdyż wypatrzył sobie spalonego, jednak Theo Walcott nie uczestniczył w akcji. Na szczęście Foy nie zgodził się z decyzją i 1-0 dla Arsenalu!

Minutę później mogło być już 2-0. Cazorla popisał się samotnym rajdem, wpadł w trzech graczy Stoke, stracił, a następnie znów odzyskał piłkę i strzelił ponad bramką.

W 83. minucie Tony Pullis zrobił manewr niczym z piłkarskich gier komputerowych, przeprowadzając wszystkie trzy zmiany w jednym momencie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy odnieśli piekielnie ważne zwycięstwo nad Garncarzami ze Stoke.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ThisIsOurSeason komentarzy: 234705.02.2013, 21:25

youtube.com/watch?v=FNSSIighLXI

rozumie ktoś tą sztuczke z telefonem ? 2:25. Podziwiam tego gościa.

Yakub97 komentarzy: 574605.02.2013, 21:24

,,Hajs się zgadza'''

skyrim komentarzy: 807105.02.2013, 21:24

@Ars3n
Ten limit jednego meczu o 16-tej obowiązuje TYLKO W ANGLII. Ma to zachęcić ludzi do chodzenia na stadiony zamiast siedzenia przed telewizorem.

Jak ten limit miałby się odnosić do typowego polskiego fana PL, który do najbliższego stadionu PL ma ok. 1500 km ?

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2013, 21:24

tak sobie myślę, co Polska może ukrwać, jakie tajemnice. Prócz Smoleńsku ;P

Yakub97 komentarzy: 574605.02.2013, 21:23

O hajs się nie bój.
Jakby co do ciebie z pożyczką bym poszedł :P

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2013, 21:23

ArseneAl > A ile taki mecz w PPV mógłby kosztować ?

arsenalfann komentarzy: 1024305.02.2013, 21:22

@songoku95
Oni wszystko ukrywają. UFO to tam pikuś np przy 9/11 gdzie sami sobie wyburzyli Twin Towers.

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2013, 21:21

no właśnie to ukradli amerykanie, tylko też oglądałem zaledwie o tym kilka dokumetów, nie wnikam akurat w to :P Ale nie zmienia to faktu iż rząd USA coś ukrywa, coś wielkiego ;p

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2013, 21:21

@Yakub97
Rodzice by ci pozwolili taki hajs wywalić?

arsenalfann komentarzy: 1024305.02.2013, 21:20

Na miejscu Lewego starałbym się o przenosiny do BPL najlepiej Arsenal :)

arsenalfann komentarzy: 1024305.02.2013, 21:19

@songoku95
Dziwniejsze były nazistowskie projekty spodków ala UFO z czasów IIWŚ.

Yakub97 komentarzy: 574605.02.2013, 21:19

Szkoda że nie moge przez PPV wykupic meczu Arsenalu lub całego sezonu z Arsenalem nie majac umowy z C+

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41205.02.2013, 21:19

mitmichael

Mi się jakoś nie chciało w te doniesienia wierzyć - bo niby po co Bayernowi Lewy? No i gość by sobie nagrabił u kibiców Borussii więc myślałem, że transfer gdzieś do Anglii byłby logicznym wyborem.

Pierwsze info w tej sprawie podało chyba "Tuttomercatoweb" - więc raczej nie było się co przejmować. Teraz jednak informacje te potwierdza "Sky Italia" - które jako pierwsze poinformowało o zatrudnieniu Guardioli przez Bayern - oraz "Spiegel". Nie wiem więc co o tym myśleć. Jakoś trudno mi w to uwierzyć.

piti16 komentarzy: 209905.02.2013, 21:18

A byliście na statku gdzie jest Hydra :) ? Tam też od razu 5 gwiazdek :)

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2013, 21:17

to też nie jest pewne ale słyszłałem, że USA właśnie podczas II wojny światowej wykradły jakieś projekty różnych samolotów...

arsenalfann komentarzy: 1024305.02.2013, 21:16

@songoku95
Testują pewno jakieś samoloty szpiegowskie. Plotki o ufo to bzdura ;)

mitmichael komentarzy: 4924305.02.2013, 21:16

PPV to by było samobojstwo ze strony NC+.

Ars3n komentarzy: 1235405.02.2013, 21:15

Skyrim
aha, zastanawialo mnie to wlasnie, ale jest jeszcze jedno pytanie. Przeciez FA dalo ograniczenie na pokazywanie meczy PL na zywo w weekendy, wiec jak teraz udalo sie canal+ uzyskac transmisje na 10meczy?

LoveTheGunners komentarzy: 914005.02.2013, 21:15

o pelna pula czyli kazde spotkanie oO.

nie mam C+ , ale zawsze na necie latwiej o transmisje :)

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2013, 21:15

wstajesz rano i idsziesz rano robić eksperymenty na UFO :D? Chociaż i tak nie wiadomo co oni tam robią ;p

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2013, 21:15

Oby te PPV nie weszło , no ale jeśli wtedy mógłbym oglądać wszystkie mecze Arsenalu w tv to czemu nie.

Skyrim > A wiesz jak ma się sprawa z LM i LE ?

arsenalfann komentarzy: 1024305.02.2013, 21:14

@songoku95
Nie chodziło mi o to ;) Ale np. Strefa 51.

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2013, 21:13

,,GTA SA ma też pełno zagadek/ciekawostek z życia codziennego"
nie ma to jak rano wstać i zrobić sobie Zombie ^^
Qarlo
inaczej się nie dało, ja próbowalem w okularkach, ale on je zdejmował ;x

mitmichael komentarzy: 4924305.02.2013, 21:13

@Midgardsorm;
Sagi z transferem Roberta Lewandowskiego ciąg dalszy. Na antenie włoskiej telewizji Sky Italia dobrze poinformowany dziennikarz Gianluca Di Marzio podał informację, że Polak podpisał kontrakt z Bayernem Monachium. Jednak niemieckie, a konkretnie dortmundzkie "Ruhr Nachrichten" zdementowało takie doniesienia.

Podobno to jakis kibic puscił fame :D

piti16 komentarzy: 209905.02.2013, 21:12

W Gta SA było też 1 drzewo na które dało się wejść a na ps2 np. jest gra multiplayer :)

skyrim komentarzy: 807105.02.2013, 21:12

@Ars3n
380 to wszystkie mecze wszystkich drużyn w PL w całym sezonie.
Daje to 10 spotkań w każdy weekend.
Do tej pory Canal+ transmitował 4, maksymalnie 5 spotkań.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41205.02.2013, 21:12

A Lewandowski ponoć latem przenosi się do Bayernu.

arsenalfann komentarzy: 1024305.02.2013, 21:11

GTA SA ma też pełno zagadek/ciekawostek z życia codziennego. W pewnych miejscach pojawiały się duchy ;)

skyrim komentarzy: 807105.02.2013, 21:10

Kilku użytkowników przysłało mi na PM pytania w sprawie NC+ więc wyjaśnię raz wszystkim:

Każdy obecny abonent C+ zachowa swój pakiet do końca obowiązującej go umowy. W marcu działalność rozpocznie NC+. Każdy abonent C+, niezależnie od tego ile pozostało mu do końca umowy, będzie mu migrować do NC+ w dowolnym momencie, albo pozostać w C+ do końca umowy. To kwestia wyboru. Abonenci, którym kończy się kontrakt z C+ w najbliższym czasie, do końca lutego mogą przedłużyć umowę jeszcze z C+, od marca TYLKO z NC+. Po starcie NC+ abonenci N-ki i C+ nie będą już mogli podpisać nowych umów z N-ką czy C+ - bo te firmy już nie będą istnieć - będzie tylko NC+.

NC+ wykupiło prawa do pełnych 380 meczy PL. Na jakiej zasadzie będą wyświetlane ? Nie wiadomo. Prawdopodobnie w grę wejdzie PPV, ale nie jest to potwierdzone. Pamiętajcie jednak, że na PL Canal+ wydał MNÓSTWO kasy, i z pewnością w NC+ będzie drogo.

Ars3n komentarzy: 1235405.02.2013, 21:09

Skyrim
Te 380 to ilosc meczy taka sama jak w tym roku czy wiecej tych meczy bedzie ?

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2013, 21:09

O jest skyrim , zaraz się wszystkiego dowiemy :)

JakubBurak13 komentarzy: 24805.02.2013, 21:09

ja umiałem trick z myjnią :D

piti16 komentarzy: 209905.02.2013, 21:09

ArseneAl

I to nie wszystko tam tyle ciekawostek np. jest jedno miejsce na morzu gdzie możesz wjechać samochodem i normalnie oddychać albo jest takie miejsce na plaży że gościu robi zdjęcie a potem wchodzi do wody :)

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2013, 21:08

oj co wy gadacie :P mi się nie podobało również to, że w garniaku nie można było chodzić, tylko na typwego dresa ;x

kanonier99555 komentarzy: 18005.02.2013, 21:08

yakub ale jak jak będziesz chciał dołaćzyć do nc+ to musisz dopłacać do tego pakietu co masz obecnie ;) a ja tak nie chce i się pytam czy będą mecze na tym i na tym

piti16 komentarzy: 209905.02.2013, 21:07

A umieliście zrobić zombie w GTA SA? :)

LoveTheGunners komentarzy: 914005.02.2013, 21:07

o pamietam ze jeszcze jak sie grywalo w SAMP'a to sie bawilem w robienie baz czy innych obiektow , potem na serwer i jazda , ehh :D

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2013, 21:07

@piti16
Pierdzielisz?! Samobójcy? Lol

Klama komentarzy: 3971 newsów: 205.02.2013, 21:07

Kanonierzy!
Jutro wujek klama ma kartkówkę z matmy, powodzenia życzyć, zmówić zdrowaśkę czy coś za mnie :P

kanonier
Po połączeniu n i canal+ mają transmitować wszystkie mecze PL.
Czyli jeszcze wiecej emocji związanych z Arsenalem :d

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2013, 21:05

Najlepsza była misja jak trzeb było zajumać kombajn :D

kanonier99555 komentarzy: 18005.02.2013, 21:05

skyrim ale te mecze bedą na Canale plus czy tym czymś nowym nc+ ? bo to ważne ;d bo ja nie mam zamiaru przechodzić na nc+ i płacić więcej ;p

skyrim komentarzy: 807105.02.2013, 21:04

C+ wygrał przetarg !
Pełna pula 380 meczy haha

piti16 komentarzy: 209905.02.2013, 21:04

Wiecie ile różnych ciekawostek było ukrytych w GTA SA? Np. w 1 mieście z największego wieżowca skakali samobójcy ale po uderzeniu o ziemie wstawali i szli dalej :)

songoku95 komentarzy: 2348605.02.2013, 21:04

LTG
ja próbowałem w III ale jakoś na 2 światłach mi się znudziło ^^. W IV tylko gwizdałem na taxi i tak można było sobie jeździć pomiędzy miastami :P