Arsenal ponownie bez Emirates Cup, 0-1 z Monaco

Arsenal ponownie bez Emirates Cup, 0-1 z Monaco 03.08.2014, 18:16, Sebastian Czarnecki 5878 komentarzy

Po fantastycznym meczu przeciwko portugalskiej Benfice, Arsenal szybko ostudził zapały kibiców i rozegrał przeciętne zawody przeciwko Monaco. Podopieczni Arsene'a Wengera w niczym nie przypominali wczorajszej drużyny i przegrali z Monaco 0-1. Choć londyńczycy mieli kilka ciekawych sytuacji, nie potrafili znaleźć drogi do bramki Subasicia, a impotencję strzelecką napastników The Gunners skwitował Martin Atkinson, który nawet w meczu towarzyskim postanowił znaleźć się w centrum uwagi. Co prawda decyzja arbitra o niepodyktowaniu rzutu karnego dla Arsenalu w niczym nie usprawiedliwia fatalnej postawy gospodarzy, to jednak przykro się patrzy, kiedy sędzia popełnia tak rażące błędy.

Arsenal przegrywając z Monaco stracił szansę na sięgnięcie po swoje własne trofeum, co przeszło już chyba do historii. Puchar towarzyski pod szyldem Emirates trafił w ręce piłkarzy Valencii, którzy remisem (2-2) z Monaco i wygraną z Benficą (3-1) uzyskali dziewięć punktów, o jeden więcej od gospodarzy imprezy. Na ostatnim stopniu podium znaleźli się wicemistrzowie Francji z siedmioma punktami, zaś stawkę zamknęła Benfica z zaledwie dwoma oczkami i ośmioma straconymi bramkami na koncie.

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (90. Bellerin), Chambers (46. Miquel), Koscielny, Monreal - Arteta, Ramsey - Sanchez (74. Flamini) , Wilshere (74. Zelalem) , Cazorla (74. Akpom) - Giroud (46. Chamberlain)

AS Monaco: Subasic – Dirar, Carvalho (84. Abdennour), Raggi, Echiejile – Bakayoko, Kondogbia (84. Kurzawa) - Carrasco, Moutinho, Ocampos (71. Fabinho) – Falcao (58. Germain)

Spotkanie rozpoczęło się bardzo chaotycznie. Do zawodników obu drużyn najprawdopodobniej nie doszło jeszcze, że mecz już się rozpoczął, bowiem nikt nie próbował wziąć na siebie odpowiedzialności za kreowanie gry. Brakowało tego szybkiego tempa, które towarzyszyło nam podczas wczorajszego pojedynku z Benficą, a piłkarze przeważnie przebywali w środkowej części boiska, gdzie po prostu ospale wymieniali się podaniami.

Aż ciężko uwierzyć, że piętnaście minut ostatniego meczu Emirates Cup nie przyniosło nam ani jednej ciekawej sytuacji. Piłkarze w dalszym ciągu nie przebudzili się z letargu, a wolę walki zostawili w szatni. Nikt nie był na tyle zmotywowany, by choć odrobinę podkręcić tempo.

W 19. minucie pierwsza akcja ze strony Arsenalu. Aaron Ramsey odnalazł wybiegającego na wolne pole Oliviera Girouda, jednak wysoki Francuz nie tylko nie zrobił z podania żadnego użytku, ale i potknął się o własne nogi, po czym z impetem gruchnął o ziemię.

W 26. minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Monaco, którzy śmiało mogli wyjść na prowadzenie. Składna wymiana podań mogła zakończyć się bramką Dirara, ale bardzo dobrze ze swoich zadań wywiązali się defensorzy Arsenalu z Calumem Chambersem na czele.

Dwie minuty później przed szansą na umieszczenie piłki w bramce strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego stanął Yannick Ferreira Carasco, jednak futbolówka po jego strzale przeleciała ponad poprzeczką.

W 31. minucie młodzieżowy reprezentant Belgii oddał strzał po ziemi, ale polski golkiper nie miał z nim żadnych problemów i pewnie przechwycił piłkę.

W 36. minucie Jack Wilshere zdecydowanie spóźnił się z wejściem w Dirara i agresywnie zaatakował nogi Marokańczyka. Anglik został ukarany żółtą karta, a Monaco otrzymało rzut wolny.

Do wykonania stałego fragmentu podszedł Joao Moutinho, który zamiast bezpośrednio uderzać na bramkę Szczęsnego, poszukał dośrodkowania w pole karne. Decyzja Portugalczyka wyszła drużynie na dobre, bo do piłki świetnie wyszedł Radamel Falcao, który bez problemów pokonał Szczęsnego. Fatalne krycie i 1-0 dla Francuzów!

Kanonierzy potrzebowali chwili, by przebudzić się po utracie prowadzenia, ale już w 41. minucie przeprowadzili dobrą akcję prawą stroną boiska, która mogła zaowocować samobójczą bramką Raggiego. Dobry rajd przeprowadził Debuchy, który ostrym dośrodkowaniem w pole karne sprawił niemały kłopot włoskiemu stoperowi.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Monaco prowadzi z Arsenalem 1-0 po nudnych czterdziestu pięciu minutach i bramce ze stałego fragmentu gry.

Druga część spotkania zaczęła się o wiele lepiej od pierwszej, a po piłkarzach Arsenalu w końcu było widać, że chce im się grać w piłkę i zmienić oblicze meczu.

W 50. minucie Kanonierzy przeprowadzili świetną akcję, która mogła przynieść wyrównanie. Santiago Cazorla popisał się magicznym zagraniem piętą do wychodzącego Jacka Wilshere'a, ale strzał Anglika w dobrym stylu powstrzymał Danijel Subasić.

Dziesięć minut później Kanonierzy ponownie w natarciu. Kolejną dobrą akcją popisał się Santi Cazorla, jednak Hiszpan został wytrącony z równowagi przez obrońcę i stracił panowanie nad piłką. Do bezpańskiej futbolówki szybko podbiegł jednak Alexis Sanchez, który oddał mocny strzał w boczną siatkę.

Minutę później dobrą akcją prawą stroną boiska popisał się Alex Oxlade-Chamberlain, który sprawnie poradził sobie z interweniującym Echiejilem i dośrodkował w pole karne. Piłkę w porę przeciął jednak Andrea Raggi.

Przez kolejne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a zawodnicy nie wykazywali większej chęci zaatakowania rywala.

Martin Atkinson nie mógłby być Martinem Atkinsonem, gdyby nie zrobił czegoś głupiego na niekorzyść Arsenalu. Tym razem zdecydował się podyktować rzut wolny z szesnastego metra dla podopiecznych Arsene'a Wengera po oczywistym wejściu Subasicia w Akpoma w polu karnym. W tej sytuacji należał się rzut karny dla Kanonierów i czerwona kartka dla Subasicia, ale Chorwat został ukarany jedynie żółtym kartonikiem.

Do końca meczu nie działo się nic godnego uwagi. Monaco pokonało Arsenal w ostatnim spotkaniu Emirates Cup, a trofeum powędrowało do hiszpańskiej Valencii.

AS MonacoEmirates CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125108.08.2014, 11:14

Ja w FIFIE też raz oddałem mecz walkowerem i tylko mi zarząd wysłał jakąś wiadomość z pouczeniem. Więc pewnie go nie wywalą :D

Ars3n komentarzy: 1235408.08.2014, 11:14

Uefa sie zblaznila, czym? to warszawski klubik sie zblaznil.

Oggy komentarzy: 948908.08.2014, 11:14

Methess- przecież to jasne że tam nie ma dwumeczu. Pytam bo cała rozwiazanie w takim razie jest potwornie niesprawiedliwe. Bo w grupie to samo naruszenie ma totalnie mniejsze konsekwencje. Zły przepis bardzo zły.

Methess komentarzy: 36008.08.2014, 11:14

@erykgunner

też mnie to zawsze dobija, że jakby strzelił karne to byłoby 6:1. No niestety, ale grę wtedy zaczalby celtic i te sytuacje na boisku które wydarzył się później nie miałyby już miejsca. Ba, gdyby strzelił karnego pierwszego, to drugiego już by nie było :) Co prawda wtedy byłoby więcej czasu na strzelanie kolejnych bramek, ale czy by się udało?

aguero10 komentarzy: 859808.08.2014, 11:14

Man Utd end interest in Arsenal Thomas Vermaelen after refusing to consider swap deal #SSN

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.08.2014, 11:14

Temat Legii skonczmy. Celtic teraz sie modli o rywala najslabszego xd

schnor25 komentarzy: 1854608.08.2014, 11:14

już nie dramatyzujcie, równie dobrze Legia mogła zostać (cyt. Kowala) zgwałcona przez Celtic i nie byłoby marzeń o LM - mogą się odkuć w LE

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52408.08.2014, 11:13

Bolek
Chciałem to samo napisać. Dzięki.

punkus1994 komentarzy: 144808.08.2014, 11:13

Najlepsze jest to ze kilka lat temu podobna sytuacja była w meczu Barcelony z Wisłą. I Debreczen z kimś tam też miał. I Barca walkowera nie dostała za to ze zagrał Hleb. A Debreczen dostał tylko karę 15 tys Euro. A Legię wywalają od razu z Ligi Mistrzów za 4 minuty zagrane przez zawodnika po całkowitym rozstrzygnięciu spotkań! I moim zdaniem Legia powinna zaprotestować i nie grać w Lidze Europy

Z jakiegoś fanpage z fejsbuków

Bolek komentarzy: 423208.08.2014, 11:12

@kamilo_oo
"Ale on był niezgłoszony, a nie zawieszony. To są dwa różne podpunkty artykułu 14. Za wykroczenie Debreczyna możliwa jest zarówno kara finansowa jak i walkower, W przypadku Legii tylko walkower co równa się z eliminacją."

unique komentarzy: 10108.08.2014, 11:12

Co za amatorszczyzna, kompromitacja na całego

skyrim komentarzy: 807108.08.2014, 11:12

Prezes Legii właśnie stracił 35mln zł.
Jak dla mnie konsekwencje mogą być znacznie wyższe niż tylko zwolnienie dyscyplinarne.

Luki342 komentarzy: 275608.08.2014, 11:12

Mial byc gwalt na legi a wyszedl samogwalt

Niech jeszcze wpuszcza na el,le wawrzyniaka przeciez nikt sie nie polapie

Methess komentarzy: 36008.08.2014, 11:12

grupa LM nie jest systemem pucharowym, więc tylko jedno spotkanie się bierze pod uwagę, nie ma jako tako pojęcia dwumecz

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 308.08.2014, 11:12

kanonier - nie beda grac w lidze europy

pemas14 komentarzy: 326 newsów: 208.08.2014, 11:11

Nie mozna tego nazwać inaczej jak największym frajerstwem w historii polskiej piłki. Żadne odpadniecie z druzyna z San Marino nie przebije tego "osiągnięcia". Sami są sobie winni, lepszą organizacje to mamy nawet w A-klasowym klubie.

DexteR_000 komentarzy: 764308.08.2014, 11:11

Juz widze mine mojeg kumpla jak sie o tym dowiedział :o ( Fan Legii )
Troche szkoda ich , sam wole Wisłe , ale miło było by ogladac polski klub w LM.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161708.08.2014, 11:11

@mallen

Jakby wykorzystali karnego, to by się gra inaczej potoczyła i mogliby nie strzelić bramek z gry... nie ma co gdybać. Przykro tylko, bo serio w tym roku była ogromna szansa na LM.

Arsenalczyk100 komentarzy: 19808.08.2014, 11:11

śmieszna decyzja uefa mówie wam gdyby to był jakiś słabszy klubik to by byłą kara finansowa

schnor25 komentarzy: 1854608.08.2014, 11:11

Ciekawe przypadki wymieniacie a propo tych nieupoważnionych grajków, co się kończyło zwykle karą finansową, dobry art z tego można zrobić :D

Oggy komentarzy: 948908.08.2014, 11:10

Methess- hm możliwe a jak jest w grupie LM? Wszystkie mecze 0 -3?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.08.2014, 11:10

Uefalona potrafi sie zblaznic. Polala sie szkocka i pala bjs sukins...ny.

#hajssiezgadza

damianARSENAL komentarzy: 855108.08.2014, 11:10

Szkoda... W końcu nasza liga by coś znaczyła :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52408.08.2014, 11:09

Jestem ciekawy co teraz myśli sobie Vrdoljak.

Kanonier_14 komentarzy: 63708.08.2014, 11:09

Przynajmniej łatwych rywali do fazy grupowej LE mają... ale pewnie przybici będą ze świadomością, że LM była tak blisko.

Methess komentarzy: 36008.08.2014, 11:09

@wollusxix

nieprawda!!!
Drużyna ukarana walkowerem przekrywa dwumecz z automatu. Nie są ważne jakiekolwiek bramki. Poczytaj przepisy.

skyrim komentarzy: 807108.08.2014, 11:09

@MaciekGoooner
Dlatego uważam że było coś więcej na rzeczy niż Bereszyński.
Gdyby chodziło tylko o te 4 minuty przy wyniku dwumeczu 6:1 to byłaby tylko kara finansowa.
Z czasem pewnie wyjdzie że w papierach był taki syf że nikt się nie mógł połapać co jest grane.
Już wczoraj wychodziły jakieś cuda że lista do mediów była jedna do UEFA inna....

schnor25 komentarzy: 1854608.08.2014, 11:08

Pismaki już mają temat do końca przyszłego tygodnia :d może zniknie w superexpressie telenowela z Terleckimi w roli głównej :d

adrrwaaa komentarzy: 11008.08.2014, 11:08

Po 1 spotkaniu ktos tutaj na kanonierach napisal, ze te karne beda przyczyna wyjscia Celticu do nastepnej rundy. Mamy tutaj prorokow? :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52408.08.2014, 11:08

DexteR_000
sport.wp.pl/kat,1752,title,Dramat-Legii-Walkower-dla-Celtiku,wid,16804429,wiadomosc.html

Mihex komentarzy: 2360408.08.2014, 11:08

Masakra z tą Legią... Gdyby do czegoś takiego doszło ze strony celticu w analogicznej sytuacji (3-0 daje awans polakom) skończyłoby się na pouczeniu i karze finansowej... No cóż widać LE i LM nie dla naszej ligi (Lech też kompromitacja, ale to z ich winy).

kamilo_oo komentarzy: 2356708.08.2014, 11:08

Jednego nie rozumiem 4 lata temu w Debreczynie też wszedł nieuprawniony zawodnik i dostali tylko karę finansową, ponieważ UEFA stwierdziło że losy awansu były już przesądzone

axe komentarzy: 66508.08.2014, 11:08

czuje piekło na Legii w el LE, pójdą race i następne kary

mar12301 komentarzy: 2315308.08.2014, 11:07

DexteR

dostali karę i zostali wykluczeni z playoffów LM. Zagrają w play-offach LE.

aNormalny komentarzy: 348208.08.2014, 11:07

Mallen
Tak, bo wtexy 3;0 dla celticu by nie wystarczylo.

schnor25 komentarzy: 1854608.08.2014, 11:07

Przecież tak słaby Celtic nie może się ślizgać i doić kasy z LM :/

Ars3n komentarzy: 1235408.08.2014, 11:07

Dobra beka, niedolegi ograly celtic i z tego wszystkiego wpuscili na boisko pionka, ktory nie mogl grac i tym samym zadecydowal o losach legii. Haha

DexteR_000 komentarzy: 764308.08.2014, 11:06

Panowie , o co chodzi z tą Legia?

skyrim komentarzy: 807108.08.2014, 11:06

nie zdziwi mnie jeśli Leśnodorski oleje legię i pójdzie w inny biznes.
szkoda faceta na taki kał.

schnor25 komentarzy: 1854608.08.2014, 11:06

Co by nie powiedzieć, niech teraz Celtic trafi na trudnego przeciwnika i znowu dostanie w czapkę! :)

Arsenalczyk100 komentarzy: 19808.08.2014, 11:06

pewnue gdyby chodziło o jakiś mniejszy klubik od celticu to by nie było tego walkowera

schnor25 komentarzy: 1854608.08.2014, 11:05

mallen

tak

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11708.08.2014, 11:05

Ale szkoda, a najgorsze jest to, że LM była w tym roku bardzo blisko.

mallen komentarzy: 2123908.08.2014, 11:05

Czyli jakby wykorzystali chociaż 1 karnego to by przeszli?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125108.08.2014, 11:04

Żenująca jest ta sytuacja z Legią..

wolusxix komentarzy: 118908.08.2014, 11:04

Methess
Walkower jest w meczu rewanżowym. Jakby trafił te karne to Legia i tak by awansowała

schnor25 komentarzy: 1854608.08.2014, 11:04

Pisałem już, że kiero (panienika - Ostrowska) poleciała ze stołka

Oggy komentarzy: 948908.08.2014, 11:04

A jak UEFA ma rozróżnic sytuację że wchodzi sobie zawodnik nieuprawniony za cienki żeby miec wpływ na wynik itd i taki Alonso w finale LM?
Na oko? Na czuja? Sankcja jest taka - walkower. Zluzujcie widzę wszyscy maja w zadzie przepisy a jak City sobie je nagina to wielka burza. Moralność Kalego?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52408.08.2014, 11:04

Nie ma co zrzucać winy. Przepis to przepis. Trzeba się go trzymać.