Arsenal przechodzi do 4. rundy COC po rzutach karnych

Arsenal przechodzi do 4. rundy COC po rzutach karnych 25.09.2013, 21:53, Sebastian Czarnecki 2068 komentarzy

Żadna drużyna nie zasłużyła dziś na zwycięstwo w tym nudnym, monotonnym i bardzo przewidywalnym meczu. Obie drużyny zagrało dzisiaj fatalnie, a swoich kibiców bardziej wprawiały w śpiączkę, niż wywoływały u nich olbrzymie zainteresowanie. Spotkanie rozstrzygnęło się w serii jedenastek, gdzie po prostu słabsi byli piłkarze gospodarzy, którzy aż dwukrotnie nie trafili w bramkę Fabiańskiego. Mimo że Arsenal przeszedł do kolejnej rundy, to spotkanie to pozostanie bez echa. W 4. rundzie Capital One Cup czekają na nas derby Londynu na Emirates Stadium, bowiem kolejnym przeciwnikiem Kanonierów będzie Chelsea.

West Brom: Daniels - Reid, Dawson, Lugano, Popow - Sinclair, Dorrans, Mulumbu (90. Morrison), Sessegnon - Berahino, Long (90. Rosenberg)

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Monreal - Hayden (84. Olsson), Arteta (95. Bellerin) - Gnabry, Eisfeld (82. Park), Miyaichi - Bendtner

Początek spotkania był bardzo niemrawy. Obie drużyny nie zamierzały przejść do zdecydowanego ataku i najwyraźniej czekały na potknięcie się przeciwnika. Pierwsze minuty to częstsze próby gospodarzy, jednak nie zagroziły one w większym stopniu bramce pilnowanej przez Fabiańskiego.

W 9. minucie nastąpiła pierwsza groźna akcja, po tym jak w słupek trafił... Nicklas Bendtner. I to dosłownie. Duński napastnik nie oddał żadnego strzału, a w część bramki wpadł własnym ciałem.

Kolejne minuty to kontynuacja gry w środku pola. Oprócz zmarnowanej akcji przez Gnabry'ego pod koniec pierwszego kwadransa, nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Obie drużyny grały bardzo niemrawo, jakby w ogóle nie zależało im na objęciu prowadzenia.

W okolicach trzydziestej minuty, trzy szanse ze stałych fragmentów gry mieli podopieczni Steve'a Clarke'a. Najpierw strzał Dorransa z rzutu wolnego został zablokowany, a następnie dośrodkowanie z narożnika boiska nie przyniosło zagrożenia. Co prawda jeden z graczy gospodarzy oddał strzał głową, ale Fabiański nie miał z nim żadnego problemu. Kolejny korner był całkowicie nieudany.

Pod koniec pierwszej połowy coś się zaczęło ruszać, ale w dalszym ciągu nikt nie miał dobrej okazji do strzelenia gola. W 37. minucie strzał z dystansu nad poprzeczką oddał Dorrans, a pięć minut później jeden z piłkarzy Arsenalu oddał uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Gnabry'ego - z tym akurat poradził sobie młody Daniels.

Najgroźniejszą akcję na strzelenie gola mieli jednak gospodarze w 45. minucie. Potężne uderzenie z rzutu wolnego oddał Steven Reid, ale Łukasz Fabiański przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa spotkania była równie nudna, co pierwsza. Dominowała przeciętna gra w środku pola i całkowity brak zaangażowania z obu stron. Nikt nie odważył się na jakikolwiek atak, który mógłby wyprowadzić jego drużynę na prowadzenie.

W 60. minucie w końcu coś ruszyło, a bardzo mocne uderzenie oddał Mulumbu. Na posterunku czyhał jednak dobrze ustawiony Fabiański, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Minutę później Kanonierzy zdołali jednak strzelić upragnioną bramkę. Dobre podanie do Eisfelda posłał Nicklas Bendtner, a Niemiec ruszył sam na sam z młodym Danielsem i pewnym strzałem go pokonał. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce dla Arsenalu, tempo ponownie się uspokoiło, jednak The Baggies nieco odważniej zaczęli konstruować swoje akcje. Niemniej, nie przyniosło to większego pożytku.

W 71. minucie było już 1-1! Stały fragment gry przyniósł gospodarzom wyrównanie. Berahino oddał strzał głową z najbliższej odległości, a Łukasz Fabiański nie miał przy tej sytuacji nic do powiedzenia.

Po tym tempo już całkowicie usiadło. Dominowała nudna, monotonna i bezwartościowa gra w środku boiska. Bez zaangażowania, bez woli walki, nawet bez jakichkolwiek prób ataku. Do końca regulaminowego czasu gry, nic się nie zmieniło, a obie drużyny na własne życzenie są zmuszone rozegrać dogrywkę.

Już na początku pierwszej połowy dogrywki, Mikelowi Artecie najprawdopodobniej odnowił się uraz, przez co musiał zejść z boiska. W jego miejsce wszedł Hector Bellerin.

W 97. minucie piłkę meczową na swojej nodze miał Nicklas Bendtner, który dostał fantastyczne prostopadłe podanie na wolne pole od Serge'a Gnabry'ego. Duńczyk miał przed sobą tylko bramkarza drużyny przeciwnej, jednak poruszał się jak mucha w smole, a Craig Dawson zdołał go dogonić i wybić piłkę na rzut rożny.

Końcówka dogrywki należała już tylko do piłkarzy West Bromwich. W 115. minucie bardzo mocny strzał z dystansu oddał Morgan Amalfitano, jednak trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później kolejny raz próbował piłkarz wypożyczony z Marsylii, jednak z linii bramkowej zagrożenie oddalił Mertesacker.

W 118. minucie Scott Sinclair mógł zakończyć ten mecz. Otrzymał świetną piłkę na wolne pole, jednak zachował się w tej sytuacji jak amator i zaprzepaścił trud drużyny. Do końca dogrywki nic się już nie zmieniło, przed obiema drużynami czekały rzuty karne.

1:0! Jako pierwszy do wykonania jedenastki podszedł Steven Reid i mocnym strzałem w okienko pokonał Fabiańskiego. Polak nie miał nic do powiedzenia.

1:1! W Arsenalu rundę rozpoczął Nicklas Bendtner i ze stoickim spokojem posłał leciutką piłkę, która zaskoczyła młodego Danielsa.

2:1! Do wykonania kolejnej jedenastki podszedł Markus Rosenberg, który nie pomylił się i pokonał Fabiańskiego mierzonym strzałem.

Serge Gnabry podszedł do wykonania rzutu karnego, jednak został zatrzymany przez młodego Danielsa. Dalej 2:1 dla WBA!

3:1! James Morrison oddał mocny strzał w okienko i nie dał Fabiańskiemu żadnych szans.

3:2! Kristoffer Olsson podtrzymał nadzieję Arsenalu i wykorzystał swoją jedenastkę, mimo że Daniels prawie obronił to uderzenie. Niewiele brakowało!

Craig Dawson nie potrafił wykorzystać swojej jedenastki i nie trafił nawet w światło bramki, mimo że Fabiański rzucił się w przeciwną stronę! Wciąż 3:2!

3:3! Kanonierzy doprowadzili do wyrównania w serii jedenastki za sprawą najmłodszego na boisku Chuby Akpoma. 17-latek nie zmarnował swojej szansy.

Piłkarze WBA zmarnowali drugą jedenastkę z rzędu i kolejny raz strzał nawet nie trafił w światło bramki. Tym razem pechowcem okazał się Morgan Amalfitano.

Decydujące uderzenie należało do Nacho Monreala, który oddał mocny strzał pod poprzeczkę i zapewnił Arsenalowi zwycięstwo w serii jedenastek!

Capital One CupRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

ArseneAl,

No ja ostatni raz w Gothica grałem w 6 sp, czyli ponad 6 lat temu. Zacząłem we wtorek po południu grać, dzisiaj o 15:30 skończyłem. Teraz pobieram Noc kruka :D

Tak jak już w jedynkę sobie sprawdziłem gre wojem, a wcześniej grałem magiem, to Mag jest lepszy, z tego względu, że magiem masz wszystko to samo co wojownikiem, a wszystkich punktów umiejętności wojownikiem i tak się nie traci. W sumie główna różnica między tymi klasami to taka, że wojem się nie nauczysz kregów i tylko na zwojach jedziesz jak chcesz, natomiast magiem masz wszystko to co woj.

ArseneAl komentarzy: 2341727.09.2013, 17:17

@Arsenalfcfan
A ja od wczoraj przechodzę jedynkę po kilku latach przerwy.
Właśnie rozwaliłem królową pełzaczy :P

arsenallord komentarzy: 29570 newsów: 11727.09.2013, 16:54

a i KSW

arsenallord komentarzy: 29570 newsów: 11727.09.2013, 16:52

Ale fajny dzień jutro :) 3 mecze Premier League

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.09.2013, 16:49

O to czas zabrać się za gothica noc kruka, bo właśnie skończyłem przechodzić jedynkę. A, że kiedyś przeszedłem tylko II bez dodatku to teraz przejdę sobie dodatek, skoro większość taka sama lecz kilka nowości :)

@ArseneAl
Nie przepadam za takimi filmami, ale z ciekawości jak Jessie wypadnie w takiej roli pewnie go obejrzę.

ArseneAl komentarzy: 2341727.09.2013, 16:35

@koczan_4
Uciekanie Bugatti Veyronem przed kilkunastoma radiowozami. Ja pierdziele.. Ręce opadają.
Ciekawe jak w filmie wymyślą skąd on w ogóle zdobył taki samochód.

Maciek_AFC komentarzy: 248627.09.2013, 16:34

koczan

niszczą mnie Twoje zainteresowania, you made my day :D

KondzioElite komentarzy: 618727.09.2013, 16:32

Arsenalfcfan: Gra kończy się tak samo, ale wraz z NK dostajesz drugi, niemal równie potężny główny wątek co z podstawy.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 127.09.2013, 16:31

Shinev
O co chodzi? Coś do niego pisałem dzisiaj? Dopóki moje przezwisko będzie obok- jak to napisał jakiś moderator- "kretyńskich komentarzy" nie będę do niego nic pisał. Rada o sprawdzenie w googlach była do gościa od cracka.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.09.2013, 16:30

do grajków Gothica, czy Noc kruka kończy się tak samo jak II, a po prostu jest kilka rzeczy dodatkowo czyli poboczne misje itp. Czy zakończenie jest inne?

Maciek_AFC komentarzy: 248627.09.2013, 16:29

koczan

Nie było to to samo co gra, ale film nie był tragedią :D mnie sie osobiście podobał :D są gorsze produkcje :D

Wina zawsze jest po obu stronach.
Ostatnio kiedy tylko się w jakiś sposób zetkniecie, wychodzi z tego jakiś konflikt, także ta chwila pokoju mnie zdziwiła.

@Shinev
On się cały czas spina ;] Nie rozumiem go. Po co to i na co... przecież to internet ;d

ArseneAl komentarzy: 2341727.09.2013, 16:23

Robią film o NFS'ie? lol
Oglądając ten trailer zapowiada się wielka szmira.

A Jesse jest spoko. Najbardziej go lubię z Breaking Bad :)
No i ma plusa, że wystąpił w teledysku Korna.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.09.2013, 16:23

Ale za to mogę Wam powiedzieć, że Wenger porównał Michu do Bergkampa.

dawid

Fajnie, że Wam organizują takie rzeczy :D ja bym sie chętnie wybrał na coś takiego :D

dawidsk komentarzy: 245127.09.2013, 16:20

a tak wgl to wybiera się ktoś jutro na turniej fify 14 w mediaexpert w Poznaniu? ;d

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 127.09.2013, 16:18

Sprawdź w googlach

arsenalfann komentarzy: 1024327.09.2013, 16:18

@Shinev
Ok dzięki.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.09.2013, 16:17

Przepraszam, jednak Santiego nie będzie. Zmęczony jestem i coś nie doczytałem. Najpierw mi ucięło, że wyglądało jakby już wracał (a w dalszej części było że po przerwie), a później zobaczyłem że "kluczowy piłkarz Arsenalu wraca", więc automatycznie skojarzyłem z Cazorlą, a tam Ramsey ;x
Ogólnie na 'newsnow' jest poucinane w kiepskich momentach.

@Shinev
Shelvey będzie grać w następnym meczu Słonzi?

arsenalfann komentarzy: 1024327.09.2013, 16:12

Dobra. Zmiany w FPL zrobione.

maciej598598 komentarzy: 184527.09.2013, 16:12

nawet jeśli Papci trollował to co najwyżej na ławce zasiądzie Santi bo raczej by nie ryzykował jego zdrowia

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.09.2013, 16:05

W wypowiedzi Wengera wyczytałem, że Santi wraca po przerwie reprezentacyjnej. Z kolei całe internety huczą, że wraca na Swansea.

Jak to jest?

niski93 komentarzy: 581627.09.2013, 16:04

Hej, ma ktoś działającego cracka do FIFY14?

Barney komentarzy: 2058827.09.2013, 15:51

CZe ,wiece moze skad pobrac gole z naszego meczu Capital One Cup bo na allgoalls nie ma./

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52427.09.2013, 15:50