Arsenal przechodzi do 4. rundy COC po rzutach karnych

Arsenal przechodzi do 4. rundy COC po rzutach karnych 25.09.2013, 21:53, Sebastian Czarnecki 2068 komentarzy

Żadna drużyna nie zasłużyła dziś na zwycięstwo w tym nudnym, monotonnym i bardzo przewidywalnym meczu. Obie drużyny zagrało dzisiaj fatalnie, a swoich kibiców bardziej wprawiały w śpiączkę, niż wywoływały u nich olbrzymie zainteresowanie. Spotkanie rozstrzygnęło się w serii jedenastek, gdzie po prostu słabsi byli piłkarze gospodarzy, którzy aż dwukrotnie nie trafili w bramkę Fabiańskiego. Mimo że Arsenal przeszedł do kolejnej rundy, to spotkanie to pozostanie bez echa. W 4. rundzie Capital One Cup czekają na nas derby Londynu na Emirates Stadium, bowiem kolejnym przeciwnikiem Kanonierów będzie Chelsea.

West Brom: Daniels - Reid, Dawson, Lugano, Popow - Sinclair, Dorrans, Mulumbu (90. Morrison), Sessegnon - Berahino, Long (90. Rosenberg)

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Monreal - Hayden (84. Olsson), Arteta (95. Bellerin) - Gnabry, Eisfeld (82. Park), Miyaichi - Bendtner

Początek spotkania był bardzo niemrawy. Obie drużyny nie zamierzały przejść do zdecydowanego ataku i najwyraźniej czekały na potknięcie się przeciwnika. Pierwsze minuty to częstsze próby gospodarzy, jednak nie zagroziły one w większym stopniu bramce pilnowanej przez Fabiańskiego.

W 9. minucie nastąpiła pierwsza groźna akcja, po tym jak w słupek trafił... Nicklas Bendtner. I to dosłownie. Duński napastnik nie oddał żadnego strzału, a w część bramki wpadł własnym ciałem.

Kolejne minuty to kontynuacja gry w środku pola. Oprócz zmarnowanej akcji przez Gnabry'ego pod koniec pierwszego kwadransa, nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Obie drużyny grały bardzo niemrawo, jakby w ogóle nie zależało im na objęciu prowadzenia.

W okolicach trzydziestej minuty, trzy szanse ze stałych fragmentów gry mieli podopieczni Steve'a Clarke'a. Najpierw strzał Dorransa z rzutu wolnego został zablokowany, a następnie dośrodkowanie z narożnika boiska nie przyniosło zagrożenia. Co prawda jeden z graczy gospodarzy oddał strzał głową, ale Fabiański nie miał z nim żadnego problemu. Kolejny korner był całkowicie nieudany.

Pod koniec pierwszej połowy coś się zaczęło ruszać, ale w dalszym ciągu nikt nie miał dobrej okazji do strzelenia gola. W 37. minucie strzał z dystansu nad poprzeczką oddał Dorrans, a pięć minut później jeden z piłkarzy Arsenalu oddał uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Gnabry'ego - z tym akurat poradził sobie młody Daniels.

Najgroźniejszą akcję na strzelenie gola mieli jednak gospodarze w 45. minucie. Potężne uderzenie z rzutu wolnego oddał Steven Reid, ale Łukasz Fabiański przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa spotkania była równie nudna, co pierwsza. Dominowała przeciętna gra w środku pola i całkowity brak zaangażowania z obu stron. Nikt nie odważył się na jakikolwiek atak, który mógłby wyprowadzić jego drużynę na prowadzenie.

W 60. minucie w końcu coś ruszyło, a bardzo mocne uderzenie oddał Mulumbu. Na posterunku czyhał jednak dobrze ustawiony Fabiański, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Minutę później Kanonierzy zdołali jednak strzelić upragnioną bramkę. Dobre podanie do Eisfelda posłał Nicklas Bendtner, a Niemiec ruszył sam na sam z młodym Danielsem i pewnym strzałem go pokonał. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce dla Arsenalu, tempo ponownie się uspokoiło, jednak The Baggies nieco odważniej zaczęli konstruować swoje akcje. Niemniej, nie przyniosło to większego pożytku.

W 71. minucie było już 1-1! Stały fragment gry przyniósł gospodarzom wyrównanie. Berahino oddał strzał głową z najbliższej odległości, a Łukasz Fabiański nie miał przy tej sytuacji nic do powiedzenia.

Po tym tempo już całkowicie usiadło. Dominowała nudna, monotonna i bezwartościowa gra w środku boiska. Bez zaangażowania, bez woli walki, nawet bez jakichkolwiek prób ataku. Do końca regulaminowego czasu gry, nic się nie zmieniło, a obie drużyny na własne życzenie są zmuszone rozegrać dogrywkę.

Już na początku pierwszej połowy dogrywki, Mikelowi Artecie najprawdopodobniej odnowił się uraz, przez co musiał zejść z boiska. W jego miejsce wszedł Hector Bellerin.

W 97. minucie piłkę meczową na swojej nodze miał Nicklas Bendtner, który dostał fantastyczne prostopadłe podanie na wolne pole od Serge'a Gnabry'ego. Duńczyk miał przed sobą tylko bramkarza drużyny przeciwnej, jednak poruszał się jak mucha w smole, a Craig Dawson zdołał go dogonić i wybić piłkę na rzut rożny.

Końcówka dogrywki należała już tylko do piłkarzy West Bromwich. W 115. minucie bardzo mocny strzał z dystansu oddał Morgan Amalfitano, jednak trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później kolejny raz próbował piłkarz wypożyczony z Marsylii, jednak z linii bramkowej zagrożenie oddalił Mertesacker.

W 118. minucie Scott Sinclair mógł zakończyć ten mecz. Otrzymał świetną piłkę na wolne pole, jednak zachował się w tej sytuacji jak amator i zaprzepaścił trud drużyny. Do końca dogrywki nic się już nie zmieniło, przed obiema drużynami czekały rzuty karne.

1:0! Jako pierwszy do wykonania jedenastki podszedł Steven Reid i mocnym strzałem w okienko pokonał Fabiańskiego. Polak nie miał nic do powiedzenia.

1:1! W Arsenalu rundę rozpoczął Nicklas Bendtner i ze stoickim spokojem posłał leciutką piłkę, która zaskoczyła młodego Danielsa.

2:1! Do wykonania kolejnej jedenastki podszedł Markus Rosenberg, który nie pomylił się i pokonał Fabiańskiego mierzonym strzałem.

Serge Gnabry podszedł do wykonania rzutu karnego, jednak został zatrzymany przez młodego Danielsa. Dalej 2:1 dla WBA!

3:1! James Morrison oddał mocny strzał w okienko i nie dał Fabiańskiemu żadnych szans.

3:2! Kristoffer Olsson podtrzymał nadzieję Arsenalu i wykorzystał swoją jedenastkę, mimo że Daniels prawie obronił to uderzenie. Niewiele brakowało!

Craig Dawson nie potrafił wykorzystać swojej jedenastki i nie trafił nawet w światło bramki, mimo że Fabiański rzucił się w przeciwną stronę! Wciąż 3:2!

3:3! Kanonierzy doprowadzili do wyrównania w serii jedenastki za sprawą najmłodszego na boisku Chuby Akpoma. 17-latek nie zmarnował swojej szansy.

Piłkarze WBA zmarnowali drugą jedenastkę z rzędu i kolejny raz strzał nawet nie trafił w światło bramki. Tym razem pechowcem okazał się Morgan Amalfitano.

Decydujące uderzenie należało do Nacho Monreala, który oddał mocny strzał pod poprzeczkę i zapewnił Arsenalowi zwycięstwo w serii jedenastek!

Capital One CupRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
12MARCIN05 komentarzy: 68127.09.2013, 15:38

Kto komentuje jutro nasz mecz na nc+?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.09.2013, 15:38

Rafson

Facepalm. Takie jest moje zdanie a nie tak ma być. Faszysta nawet wypowiedzieć się nie da !

mallen komentarzy: 2123927.09.2013, 15:35

Pomoże ktoś?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.09.2013, 15:33

Jeśli Wenger wygra FA Cup, będzie walczył o mistrza do ostatniej kolejki, a w LM zajdzie dalej niż 1/8, to może zostać, w przeciwnym razie paszoł won.

ElSar komentarzy: 416827.09.2013, 15:33

jestesmy bez skrzydłowych na miesiac , super ...

mallen komentarzy: 2123927.09.2013, 15:30

Ma ktoś może link do moda Fify 14 co przedłuża czas meczu?

arsenalfann komentarzy: 1024327.09.2013, 15:29

18:30 ;/
Cholera dziwna godzina meczu. Trzeba będzie wrócić.

Maciek_AFC

Wiesz ile jest stron z torrentami? :) Podaj swoją ;)

Maciek_AFC komentarzy: 248627.09.2013, 15:05

piti16

Na torrentach nie ma takich rzeczy?

piti16 komentarzy: 209927.09.2013, 15:04

Znacie może jakieś strony gdzie moge pobrać fife 14 na ps2?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 127.09.2013, 14:59

Juz sobie wyobrażam podniecenie Szpaka jak będzie mógł częściej wypowiadać to nazwisko

Pinguite komentarzy: 1502027.09.2013, 14:52

Ale byłby szok jakby XI Polski składała się z samych Lewandowskich! To dopiero byłaby zmyła!

12MARCIN05 komentarzy: 68127.09.2013, 14:52

gettyimages.com/detail/news-photo/theo-walcott-watches-training-with-arsenal-manager-arsene-news-photo/181994129

Hahahha nasza gangsta:P

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.09.2013, 14:52

Klama
w młodzieżówce juz gra, będzie lepszy niż Wawrzyniak i Boenisch razem wzieci

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7227.09.2013, 14:51

Lewandowski? I znowu wzrośnie średnia szczałów w trybuny na mecz.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 227.09.2013, 14:51

A ten Lewandowski z Pogoni to może być w przyszłości dobry LO, ale teraz nie dostanie powołania.
Nie gra w Lechu, Legii czy w Śląsku :[

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.09.2013, 14:49

Ciprian MARICA, podpisal wlasnie kontrakt z Getafe !!!
całe szczęście

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 127.09.2013, 14:49

Czekam na newsa: Marica nie dla Arsenalu. Podpisał kontrakt z Getafe

czyli może być jeszcze 3 Lewandowski, wtedy to wygramy wszystko wysoko i bez baraży na mundial pojedziemy

Flisu komentarzy: 160227.09.2013, 14:47

cache1.asset-cache.net/gc/181994076-aaron-ramsey-of-arsenal-during-a-training-gettyimages.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=GkZZ8bf5zL1ZiijUmxa7QTxxVAG2vt5X0JyHxgJhlfcScS2t1KsYw85ApeqM0%2f4ipy0Vp7W52CPXsRi8tms27A%3d%3d

Ściskaj wora :D

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 127.09.2013, 14:47

ArseneAl
Jesteś outem dla zasady!

Pinguite komentarzy: 1502027.09.2013, 14:47

Fornalik ma świetny plan! Wystawi dwóch Lewandowskich. Jak wszyscy wiemy, przeciwnicy dobrze pokrywają Roberta. Ale na mecz wyjdzie dwóch Lewandowskich i to ma być celowe zagranie w celu zmyłki! Trener przeciwników: "Kryjcie Lewandowskiego!", a obrońcy SZOK, bo ich jest dwóch.

Chytry plan, no nie powiem.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 127.09.2013, 14:46

Powołanie Lewandowskiego jest dosyć dziwne. Może wreszcie Fornalik zrozumiał, ze w kadrze maja grać piłkarze najlepsi w danej chwili a nie piłkarze, którzy prawdopodobnie kiedyś bedą najlepsi.

fcescf komentarzy: 255427.09.2013, 14:45

Wilshere znowu ojcem ?

Klama komentarzy: 3971 newsów: 227.09.2013, 14:44

Fornalik wysłał dopiero powołania zagraniczne.
Dla piłkarzy, którzy grają w Ekstraklasie powołania po weekendzie.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.09.2013, 14:42

myślałem, że to jakieś jaja i Fornalik powołał tego młodego Lewandowskiego z Pogoni na LO

pioafc
Nie powoływano go pewnie, bo cały czas się pieprzy o tym, że trzeba odmłodzić polską reprezentację.
A w jakiej jest formie? Nie wiem, nie oglądam 2. ligi ukraińskiej. :P

pioafc komentarzy: 4384 newsów: 227.09.2013, 14:34

Klama

Mój komentarz to był sarkazm.

Mariusz to był(jest?) dobry grajek. Zawsze dawał z siebie wszystko dla repry. Pytanie tylko, czemu przez 4 lata nikt go nie powoływał i w jakiej jest formie?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.09.2013, 14:33

Aguero czy Suarez, jedyny dylemat w FPL

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 427.09.2013, 14:32

Dodam, że tylko jako widz, żeby wam nie robić nadziei:)

Klama komentarzy: 3971 newsów: 227.09.2013, 14:31

pioafc
Mariusz Lewandowski poprawi atmosferę w szatni, zna BARDZO dobrze ligę ukraińską i.... może zagrać na stoperze, imo dobre powołanie

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 427.09.2013, 14:31

@A1886

Ubiegłeś mnie:) No i Theo na treningu:)

arsenalfann komentarzy: 1024327.09.2013, 14:28

No i łikendzik ;]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.09.2013, 14:27

gettyimages.com/Search/Search.aspx?contractUrl=2&language=en-US&family=editorial&p=Arsenal&assetType=image&ep=2

Pires dziś trenował z zespołem :)

pioafc komentarzy: 4384 newsów: 227.09.2013, 14:26

Klama

Trzeba Fornalikowi przyznać, że ładnie sobie poradził. Mówiło się, że jeden Lewandowski meczu nam nie wygra, no to mamy teraz dwóch ;_;

Klama komentarzy: 3971 newsów: 227.09.2013, 14:22