Arsenal vs Newcastle, starcia ostatnich lat

Arsenal vs Newcastle, starcia ostatnich lat 06.11.2010, 07:37, IceMan 22 komentarzy

W niedzielne popołudnie Arsenal zmierzy się z Newcastle United w meczu 11. kolejki angielskiej Premier League.

Jak przed każdym spotkaniem Arsenalu, oficjalna witryna Kanonierów - Arsenal.com - sporządziła listę najbardziej pamiętnych pojedynków stoczonych przez obie ekipy w ostatnich latach w północnym Londynie.

Arsenal 3-0 Newcastle, sierpień 2008

W 18. minucie meczu prowadzenie gospodarzom dał Robin van Persie, który pewnie wykorzystał rzut karny. Holender podwyższył wynik na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy, a po godzinie gry zwycięstwo Kanonierów przypieczętował Denilson.

Arsenal 3-0 Newcastle, styczeń 2008

Początek 2008 roku to przede wszystkim świetna forma Emmanuela Adebayora. Również The Magpies nie potrafili tamtego wieczoru poradzić sobie z rosłym togijskim napastnikiem. Pierwsza połowa zakończyła się co prawda bezbramkowym remisem, ale w drugich 45 minutach Adebayor dwukrotnie pokonał golkipera rywali. W ostatnich sekundach spotkania gości pogrążyła samobójcza bramka jednego z obrońców Newcastle.

Arsenal 3-0 Newcastle, styczeń 2008 FA Cup

Trzy dni po zwycięstwie nad Newcastle na podwórku ligowym Kanonierom przyszło po raz kolejny zmierzyć się na własnym stadionie ze Srokami, tym razem w rozgrywkach Pucharu Anglii. Mimo wysiłku włożonego w to spotkanie przez gości, ostatecznie padł identyczny rezultat jak przed 72 godzinami. Wynik otworzył Adebayor, a niedługo potem prowadzenie The Gunners pięknym strzałem z dystansu podwyższył Mathieu Flamini. Na trzy minuty przed końcem meczu na listę strzelców zapisał się Cesc Fabregas.

Arsenal 2-0 Newcastle, 2007

Eksperymentalny skład Arsenalu desygnowany wówczas do gry przez Arsene'a Wengera długo nie potrafił przedrzeć się przez zasieki defensywy Newcastle. Dopiero w 83. minucie na prowadzenie wyprowadził Kanonierów Nicklas Bendtner, który wspaniałym uderzeniem głową zamknął dośrodkowanie Armanda Traore. Chwilę później do siatki trafił Denilson, którego atomowy strzał z granicy pola karnego nie pozostawił bramkarzowi The Magpies cienia szansy na skuteczną interwencję.

FA CupNewcastle UnitedPremier League autor: IceMan źrodło: Arsenal.com
laskowski19051995 komentarzy: 494507.11.2010, 16:04

Jak na razie przegrywamy, ale mam nadzieję że damy radę wygrać.

amadeo komentarzy: 514906.11.2010, 23:29

hahaha 3-0 3-0 3-0...2-0 dobre !!! xD

sirtimon komentarzy: 21006.11.2010, 21:41

Będzie na canal + gol ^^

Cortez komentarzy: 579 newsów: 106.11.2010, 19:01

Liczę na zwycięstwo, bo nie możemy teraz gubić punktów, musimy gonić Chelsea!

Pamiętam po wygranym meczu Newcastle 6 - 0AV
to Sroki grały później z Blackpool i przegrali 2:0.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3006.11.2010, 12:08

@mkamil_malin
A pokazuje to Ich zwycięstwo z Sunderlandem 5-1. Co prawda grali w 10 (Sunderland), ale ja się spodziewam cholernie trudnego meczu. Jednak mimo wszystko mam nadzieję, na wygraną ;) Skromne 2-0 mnie zadowoli ;)

4cesc44 komentarzy: 136706.11.2010, 11:48

Najbardziej spotykany wynik to 3:0- ciekawe. Zobaczymy jak zagramy jutro, mam nadzieje, że wygramy.

kamil_malin komentarzy: 933206.11.2010, 11:02

W tym meczu może paść absolutnie każdy wynik. Newcastle to drużyna która potrafi sprawić niespodziankę i wygrać z teoretycznie lepszą drużyną, żeby w następnej kolejce przegrać ze słabszą.
Na pewno będzie to bardzo trudne spotkanie, zresztą każdy mecz w Premiership jest ciężki. Myślę, że powinniśmy wygrać 3-1. :)

Gunner48 komentarzy: 792906.11.2010, 10:59

Jak wiadomo sroki mają chimeryczną formę ;P
Wynik będzie nieprzewidywalny...

R4d3k99 komentarzy: 169006.11.2010, 10:42

Arsenal jest faworytem w meczu ze Srokami i powinniśmy wygrać. Stawiam 2-0 dla The Gunners.

mysterioAFC komentarzy: 12906.11.2010, 09:47

4-0
;d

Newcastle nie jest takie słabe... na nasz ostatni mecz wyszła ławką ( tak samo jak my), jak wygramy 2-1 będzie dobrze,, jednak liczę na czyste konto.

crisadus komentarzy: 850706.11.2010, 09:30

Mam nadzieję, że w niedzielę znów wygramy 3:0 :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1506.11.2010, 09:26

Nie tak prędko ... Newcastle wcale nie jest takie słabe ... jeśli wygramy 2-1 to będzie dobrze ... nie powinniśmy spisywać ich na straty ... widzieliśmy co zrobili z Aston Villą.

Spodek komentarzy: 63106.11.2010, 08:37

Liczę na skromne zwycięstwo 3:0

concrete13 komentarzy: 869806.11.2010, 08:23