Arsenal vs Wigan, pamiętne starcia ostatnich lat

Arsenal vs Wigan, pamiętne starcia ostatnich lat 29.11.2010, 16:58, IceMan 26 komentarzy

Już jutro o 20:45 Arsenal zmierzy się na The Emirates Stadium z Wigan Athletic w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej.

Jak przed każdym spotkaniem Arsenalu, oficjalna witryna Kanonierów - Arsenal.com - sporządziła listę najbardziej pamiętnych pojedynków stoczonych przez obie ekipy w ostatnich latach na stadionie The Gunners.

Arsenal 1-0 Wigan, 2008

Kanonierzy zdołali zachować kontakt z czołówką Premier League dzięki ciężko wywalczonemu, jednobramkowemu zwycięstwu z Wigan w grudniu w 2008 roku. Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu podopiecznych Arsene'a Wengera, ale bramka zdobyta przez Emmanuela Adebayora w 16. minucie zapewniła Londyńczykom cenne zwycięstwo.

Arsenal 2-0 Wigan, 2007

Wszystko wskazywało na to, że Kanonierzy nie zdołają się przedrzeć przez zwarte szyki obronne Wigan i zaliczą rozczarowujący remis na The Emirates. W 82. minucie do ekstazy zgromadzonych na Ashburton Grove kibiców doprowadził jednak William Gallas, który skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Bakary'ego Sagny. Zaledwie 120 sekund później wygraną The Gunners przypieczętował Tomas Rosicky. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Wengera zostali samotnym liderem Premier League z przewagą trzech oczek nad kolejną w tabeli drużyną.

Arsenal 2-1 Wigan, 2007

The Latics wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu dzięki wspaniałemu uderzeniu z dystansu Danny'ego Landzaata. Kanonierzy zdołali jednak odwrócić losy tego meczu i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw własnego bramkarza pokonał Fitz Hall, a pięć minut później Tomas Rosicky wpakował piłkę do siatki głową i uszczęśliwił fanów 13-krotnych mistrzów Anglii.

Wigan Athletic autor: IceMan źrodło: Arsenal.com
gargamel800 komentarzy: 53207.12.2010, 14:37

Cały czas wygrywaliśmy z Wigan i teraz też wygramy.

luq007 komentarzy: 289930.11.2010, 19:07

Obstawiam tak z 3-0.
I nasz awans.

kanonier11 komentarzy: 37030.11.2010, 17:29

musimy dzis zwyciezyc.. i to bez wiekszych problemow!! :)))

Kondzior12 komentarzy: 490030.11.2010, 15:39

Mam nadzieję , że nie bedzie problemu żeby pokonać ekipe The Lactics

laskowski19051995 komentarzy: 494530.11.2010, 14:27

Zawsze wygrywaliśmy, to i dzisiaj też tak będzie, myślę że bez problemu dostaniemy się do półfinału :]

fabregas1987 komentarzy: 2582229.11.2010, 20:25

czemu nic nie napisali o zeszlorocznym 4:0 ??

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11529.11.2010, 19:52

Nie widzę jutro innego wyjścia jak ogranie Wigan i zakwalifikowanie się do półfinału :) Carling Cup nie jest ani trochę prestiżowe, ale w czasach, gdy nie zdobywamy nic, nawet wygranie tych rozgrywek mnie ucieszy. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal liczę na końcowe zwycięstwa w PL, LM i FA Cup, ale na razie musimy pokonać Wigan, z którymi nie powinniśmy mieć żadnych problemów.

gunners14 komentarzy: 228429.11.2010, 18:58

liczę jutro na nich, że pokażą duuużo! Go, go Gunners!
;D

Filiparsenal komentarzy: 65729.11.2010, 18:40

wierzę ze wygramy ;)

Peter_HK44 komentarzy: 168729.11.2010, 18:35

No i myślę, że van Persie wystąpi, ale wejdzie na boisko gdzieś w drugiej połowie. A JET pewnie w ogóle nie zagra, chociaż bym chciał, żeby się pokazał.

kobza22 komentarzy: 422 newsów: 69529.11.2010, 18:19

Widzę, że Rosa ma niezłe statystyki z naszym najbliższym przeciwnikiem. Oby je poprawił.

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3529.11.2010, 18:19

Statystyki Arsenalu u siebie w Carling Cup [06/07 do teraz]: 7 spotkań, 6 zwycięstw, 1 remis. Bramki: 19-3. Pięc trafień Veli, cztery Bendtnera.

Z Wigan u siebie jeszcze nigdy nie przegraliśmy, co prawda graliśmy z nimi chyba tylko 13 razy, ale zawsze coś :P

Gunner48 >

Ja też stawiam na 2:0. Dla The Gunners oczywiście. ;-)

@Peter_HK44
Ja też mam taką nadzieję. Rosa strasznie dużo strzela ostatnio, ale liczę na jakąś ładną brameczkę z dystansu w Jego wykonaniu i przełamanie ;)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9829.11.2010, 17:21

SaGnA - Peter mówił o zawodnikach, którzy strzelali bramki tylko w wyżej wymienionych spotkaniach, a z nich w Arsenalu pozostał jedynie Rosicky ;]

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223729.11.2010, 17:14

Ja bardziej pamietam starcie kiedy Vermaelen wpakował 2 bramki , wtedy bylo chyba 4:0 ... Moze jutro tez sie uda taka sztuka:)

SaGnA komentarzy: 98529.11.2010, 17:13