Arsenal w Lidze Mistrzów po nerwowej końcówce

Arsenal w Lidze Mistrzów po nerwowej końcówce 27.08.2014, 21:38, Sebastian Czarnecki 2400 komentarzy

Wiadomo było, że będzie ciężko, że Turcy na pewno narzucą trudne warunki, a Arsenal do samego końca będzie walczył o przetrwanie. Nikt nie przypuszczał jednak, że londyńczycy zrobią to na własne życzenie. Mimo że podopieczni Wengera mogli rozstrzygnąć spotkanie znacznie wcześniej, to kończyli je w osłabieniu i sami sprowokowali Besiktas do agresywnej i ofensywnej gry.

Kanonierzy zdołali jednak dowieźć korzystny wynik do końca. Mimo że przyszedł on w ogromnym trudzie, to najważniejsze jest teraz to, że udało się awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po drużynie widać jeszcze brak zgrania, ale nie można odmówić jej zaangażowanie i woli walki. Należy liczyć, że z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej.

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Wilshere - Chamberlain, Cazorla, Özil (76. Chambers) - Sanchez

Besiktas: Zengin - Koybasi, Franco, Gulum, Motta - Hutchinson, Özyakup, Kavlak (77. Uysal) - Pektemek (87. Tosun), Demba Ba, Sahan (63. Töre)

Początek spotkania zdecydowanie należał do Kanonierów. Już w 9. minucie Alexis Sanchez przejął źle podaną piłkę przez jednego z Turków, po czym ruszył w kierunku bramki strzeżonej przez Zengina. Chilijczyk został sfaulowany przed polem karnym, ale do futbolówki w porę dopadł Jack Wilshere, który postanowił w pojedynkę zakończyć tę akcję. Zamysł bardzo dobry, ale wykończenie już nieco słabsze - Anglik uderzył minimalnie obok słupka.

Minutę później fatalny błąd popełnił Tolga Zengin, który pod naciskiem Alexisa Sancheza podał piłkę prosto pod nogi Santiego Cazorli. Hiszpan nie miał jednak czystej pozycji do oddania strzału, a jego próba z pierwszej piłki była daleka od ideału. Turecki bramkarz mógł odetchnąć z ulgą, bo po jego kiksie londyńczycy mogli prowadzić już 1-0.

Londyńczycy zdawali się kontrolować przebieg gry. Utrzymywali piłkę w środkowej części boiska i nie pozwalali stambułczykom przedrzeć się pod ich pole karne. Nawet jeżeli podopiecznym Bilicia udało się dotrzeć pod bramkę Szczęsnego, za każdym razem udawało się w porę oddalić zagrożenie.

W 25. minucie Pedro Proecna podyktował rzut wolny dla Arsenalu po faulu na Santiago Cazorli. Alexis Sanchez stanął przed szansą na zamienienie stałego fragmentu gry na bramkę, bo od bramki strzeżonej przez Zengina dzieliło go około 20 metrów. Strzał Chilijczyk leciał jednak w sam środek i turecki golkiper nie miał problemów z interwencją.

W 41. minucie Motta runął w polu karnym Arsenalu jak rażony piorunem, próbując wymusić na arbitrze wskazanie na wapno, jednak Portugalczyk nie dał się nabrać na tę amatorską zagrywkę i kontynuował grę. Jak pokazały powtórki, nie było żadnego kontaktu ze strony Jacka Wilshere'a.

Dwie minuty później karma mogła się zemścić na podopiecznych Slavena Bilicia. Jack Wilshere posłał prostopadłe podanie do wybiegającego Alexisa Sancheza, jednak Chilijczyk nie potrafił dobrze opanować futbolówki, a Tolga Zengin w porę wyszedł z bramki i zatrzymał szturmującego napastnika.

W 45. minucie Chilijczyk odkupił swoje winy sprzed dwóch minut i tym razem się nie pomylił. Świetna akcja Özila i Wilshere'a zakończyła się podaniem do Sancheza, który plasowanym strzałem pokonał Zengina i wyprowadził Arsenal na prowadzenia. 1-0!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył już ulec zmianie. Arsenal zszedł do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część meczu zaczęła się od natarcia ze strony gospodarzy. W 51. minucie dobrą akcją popisał się Chamberlain, który wyciągnął z bramki Tolgę Zengina, ale nie potrafił zrobić z tego użytku, a kilka chwil później przed szansą stanął Alexis Sanchez, który był o krok od podwyższenia prowadzenia. Chilijczyk otrzymał piękne podanie od wyróżniającego się w tym meczu Jacka Wilshere'a, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

W 56. minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Besiktasu po faulu Koscielnego na Kavlaku, a przed szansą na strzelenie gola stanął były Kanonier - Oguzhan Ozyakup. Pomocnik oddał jednak niecelny strzał.

W 64. minucie stambułczycy stanęli przed fantastyczną okazją do strzelenia bramki. Błąd Flaminiego wykorzystał Demba Ba, który przejął piłkę, wypatrzył pozostawioną lukę w obronie i oddał strzał w boczną siatkę. Senegalczykowi znowu zabrakło trochę szczęścia.

Na kolejne sytuacje musieliśmy czekać osiem minut, kiedy to londyńczycy zmarnowali dwie stuprocentówki w odstępie około sześćdziesięciu sekund. Świetną solową akcją popisał się Alexis Sanchez, który wypracował sobie dogodną pozycję do oddania strzału, po czym... podał do Santiego Cazorli, który został zablokowany. Chwilę później bramkę mógł zdobyć Oxlade-Chamberlain, który z najbliższej odległości został zatrzymany przez Tolgę Zengina.

Kilka chwil później Mathieu Debuchy został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za faul na jednym z tureckich zawodników. Powtarza się sytuacja ze Stambułu, kiedy to londyńczycy muszą bronić rezultatu w osłabieniu.

Arsene Wenger szybko zareagował na stratę bocznego obrońcy i posłał w bój Caluma Chambersa, który zastąpił Mesuta Özila. Anglik przy okazji zarobił idiotyczną żółtą kartkę za przedwczesne wbiegnięcie na murawę.

Mimo wszystko Calum Chambers dał dobrą zmianę, bo już w swojej pierwszej akcji mógł zaliczyć asystę. Alexis Sanchez zmarnował jednak podanie Anglika.

Mijały minuty, a Besiktas coraz groźniej nacierał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Mimo wszystko w Londynie wciąż utrzymywał się korzystny rezultat dla gospodarzy. W 86. minucie polski bramkarz został ukarany żółtym kartonikiem za grę na czas.

Na dwie minuty przed końcem meczu serca wszystkich kibiców Arsenalu stanęły na moment w miejscu, po tym jak perfekcyjne dośrodkowanie otrzymał Demba Ba. Na całe szczęście piłka leciała jednak za wysoko i Senegalczyk nie zdołał do niej doskoczyć. Milimetry uratowały londyńczyków przed utratą gola.

Mimo że Turcy do samego końca nacierali na bramkę strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego, to nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Kanonierzy dowieźli do końca jednobramkowe prowadzenie.

BesiktasChampions LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
tomekafc95 komentarzy: 413628.08.2014, 17:12

Arsenal,Schalke,Sporting,Maribor :D ciekawa by to grupa byla

sebastix11 komentarzy: 599228.08.2014, 17:12

carlosV

w pełni się zgadzam, wg mnie też powinniśmy w końcu trafić taką żeby bez spiny być na 1 miejscu w grupie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.08.2014, 17:10

cV

albo torres-milan

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 128.08.2014, 17:10

worldcup

no, zaebiśćie, a potem drżeć i liczyć bramki modląc się o to by starczyło do wyjścia z grupy.

faza grupowa powinna być jak najłatwiejsza, czas na największe pojedynki przyjdzie później

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2014, 17:01

Ostatnio szczescia w losowaniach UEFA nie mielismy, wiec moze karty/kulki sie odwroca i wylosujemy Basel, Olympiakos, Maribor :)

worldcup komentarzy: 116328.08.2014, 16:58

a jak tam z tym transferem munira(czy jak sie tam nazywa) z barcelony??

carlosV

rozumiem, ze zarazy i choroby celowo konkwistadorzy rozprzestrzeniali wsrod majow i innych ludow, zeby ich wybic. a hiszpanke rozniosla masoneria.

Mihex komentarzy: 2360428.08.2014, 16:56

elksiak
To nieźle, słyszałem, że są na cenzurowanym za wybryki z zeszłego roku i jeśli coś odwalą to grożą im albo zamknięcie stadionu na kilka meczy, walkower lub wywalenie z pucharów. "Kibice" znowu pomogą klubom :D

worldcup
Jest ruski kanal :D a tak na powaznie na TSG TV2 tez jest ale tutaj trzeba wykupic ten kanal (pakiet jesli dobrze pamietam jest ich 5 kanalow TSG) zeby zobaczyc ten mecz. Coz zrobie zostaje stream no ;p

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 128.08.2014, 16:55

rivaldo

podobno ludzie z AFC i Juve też tam są

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 128.08.2014, 16:54

maciek

tak brzmi, ale dużo o tym czytałem, widziałem też amatorskie video kolesia który jakimś cudem zbliżył się do tego obozu i to wszystko nagrał. pewnie już nie żyje :P

maciek

nie myślmy, że dowiemy się prawdy o takich rzeczach od dziennikarzy, bo właściciele największych gazet i stacji telewizyjnych również są w to wplątani (biorą udział w zjazdach grupy Bilderberg etc.)

nie dyskutuję już o tym, bo zaraz przyjadą po mnie czarne terenówki chevroleta

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.08.2014, 16:54

Florentino jest z Jorge Mendesem w hotelu Meridien w Monte Carlo, aby negocjować transfer Falcao. (DiMarzio)

worldcup komentarzy: 116328.08.2014, 16:51

kanonier nie wiem czy to naprawde problem pokazac ten ostatni mecz(w eliminacjach) ruchu. chyba ta transmisja az tak nieopłacalna nie jest :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.08.2014, 16:51

wiecie, ze na ta chwile z ofensywnych grajkow, w razie jak cos nie pojdzie Realowi w meczu, na lawce bedzie tylko...Isco

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.08.2014, 16:51

18

maciek987 komentarzy: 296628.08.2014, 16:51

carlosV
Kiedyś było głośno o strefie 51 która była tajnabazą wojskową gdzie testowano różne samoloty, jakieś tam tajne kostrukcje itd. Jak wysyłali swoje samoloty to ludzie mysleli, że tam jest baza kosmitów itd. bo Amerykańskie wojsko chciało żeby ludzie tak myśleli. Dlatego, żeby ich bazy nie zdemaskowali.

Ogólnie to nie ma co wierzyć Amerykanom a zwłaszcza amerykańskim dziennikarzom w takich sprawach.

elksiak komentarzy: 45928.08.2014, 16:50

Nie ma to jak k.com zawsze przypomną o meczu, zapomniałem o Ruchu :D
PS dziś kibice Legii mają jakąś niby specjalną oprawę i chodzą głosy, że walna tekst w UEFA

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.08.2014, 16:50

o 18 losowanie czy o 17 ?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.08.2014, 16:49

Jasina bedzie Legie komentowal nie no extra...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.08.2014, 16:45

worldcup
sportnaekranie.pl/sport-w-tv-czwartek-28-sierpnia-2014/

stream zostaje :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.08.2014, 16:44

Nie ma to jak godzine przed losowaniem rozmawiac o koncu swiata. Jak bedziemy mieli ciezka grupe to bedzie koniec swiata ale tutaj :D

worldcup komentarzy: 116328.08.2014, 16:44

wiecie czy bedzie transmisja z meczu ruchu?

maciek987 komentarzy: 296628.08.2014, 16:41

Gdyby się wszystko spełniało to co w biblii jest napisane...

mlodyksg komentarzy: 48128.08.2014, 16:40

nic dzisiaj najwyzej jutro gdzie trafi ,na losowaniu LM beda wszyscy zainteresowani ,a co do Sokratisa to bylby niezly deal

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.08.2014, 16:40

Rivaldo
Ale nie wszyscy by'ocaleli':(
Carlos
no trzyma sie iuoy to co napisales

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.08.2014, 16:38

Ale nawet na logike, w Biblii pisze o końcu świata i to się powoli spełnia ...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.08.2014, 16:37

JanikK

gdyby biblias byla zrodlem prawdziwym, no to na koniec ma przyjsc Jezus po wszystkich, wiec nie jest zle

hehe

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 128.08.2014, 16:36

rivaldo

wiadome jest, że im mniej ludzi tym łatwiej nimi rządzić, a ci najwyżsi, czyli cała masoneria etc., będzie do tego dążyć poprzez różne zabiegi. wojny, zamachy, epidemie, choroby, które dziesiąt lat temu nie miałyby miejsca..wystarczy spojrzeć na to czym faszerują nas producenci żywności, trucizna, trucizna i jeszcze raz trucizna. nie będzie to nagłe, ale w końcu zapewne nastąpi. koło 'tajemniczego lotniska w Denver' wybudowano już obóz, niektórzy mówią, że na wzór dawnych obozów koncentracyjnych w których są setki tysięcy trumien z których każda jedna może pomieścić kilka ciał, a do tego stoją tam krematoria, by nadążyć z 'usuwaniem'. można o tym pisać i pisać, oglądać i oglądać, sporo o tym czytałem, i nie mówię, że łykam to w całości, ale wszystko trzyma się jednej, zwartej kupy

worldcup komentarzy: 116328.08.2014, 16:36

mlodyksg czemu to robisz ?? :D a juz sie cieszylem że moze przyjśc

sebastix11 komentarzy: 599228.08.2014, 16:36