Arsenal w Lidze Mistrzów po nerwowej końcówce

Arsenal w Lidze Mistrzów po nerwowej końcówce 27.08.2014, 21:38, Sebastian Czarnecki 2400 komentarzy

Wiadomo było, że będzie ciężko, że Turcy na pewno narzucą trudne warunki, a Arsenal do samego końca będzie walczył o przetrwanie. Nikt nie przypuszczał jednak, że londyńczycy zrobią to na własne życzenie. Mimo że podopieczni Wengera mogli rozstrzygnąć spotkanie znacznie wcześniej, to kończyli je w osłabieniu i sami sprowokowali Besiktas do agresywnej i ofensywnej gry.

Kanonierzy zdołali jednak dowieźć korzystny wynik do końca. Mimo że przyszedł on w ogromnym trudzie, to najważniejsze jest teraz to, że udało się awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po drużynie widać jeszcze brak zgrania, ale nie można odmówić jej zaangażowanie i woli walki. Należy liczyć, że z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej.

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Wilshere - Chamberlain, Cazorla, Özil (76. Chambers) - Sanchez

Besiktas: Zengin - Koybasi, Franco, Gulum, Motta - Hutchinson, Özyakup, Kavlak (77. Uysal) - Pektemek (87. Tosun), Demba Ba, Sahan (63. Töre)

Początek spotkania zdecydowanie należał do Kanonierów. Już w 9. minucie Alexis Sanchez przejął źle podaną piłkę przez jednego z Turków, po czym ruszył w kierunku bramki strzeżonej przez Zengina. Chilijczyk został sfaulowany przed polem karnym, ale do futbolówki w porę dopadł Jack Wilshere, który postanowił w pojedynkę zakończyć tę akcję. Zamysł bardzo dobry, ale wykończenie już nieco słabsze - Anglik uderzył minimalnie obok słupka.

Minutę później fatalny błąd popełnił Tolga Zengin, który pod naciskiem Alexisa Sancheza podał piłkę prosto pod nogi Santiego Cazorli. Hiszpan nie miał jednak czystej pozycji do oddania strzału, a jego próba z pierwszej piłki była daleka od ideału. Turecki bramkarz mógł odetchnąć z ulgą, bo po jego kiksie londyńczycy mogli prowadzić już 1-0.

Londyńczycy zdawali się kontrolować przebieg gry. Utrzymywali piłkę w środkowej części boiska i nie pozwalali stambułczykom przedrzeć się pod ich pole karne. Nawet jeżeli podopiecznym Bilicia udało się dotrzeć pod bramkę Szczęsnego, za każdym razem udawało się w porę oddalić zagrożenie.

W 25. minucie Pedro Proecna podyktował rzut wolny dla Arsenalu po faulu na Santiago Cazorli. Alexis Sanchez stanął przed szansą na zamienienie stałego fragmentu gry na bramkę, bo od bramki strzeżonej przez Zengina dzieliło go około 20 metrów. Strzał Chilijczyk leciał jednak w sam środek i turecki golkiper nie miał problemów z interwencją.

W 41. minucie Motta runął w polu karnym Arsenalu jak rażony piorunem, próbując wymusić na arbitrze wskazanie na wapno, jednak Portugalczyk nie dał się nabrać na tę amatorską zagrywkę i kontynuował grę. Jak pokazały powtórki, nie było żadnego kontaktu ze strony Jacka Wilshere'a.

Dwie minuty później karma mogła się zemścić na podopiecznych Slavena Bilicia. Jack Wilshere posłał prostopadłe podanie do wybiegającego Alexisa Sancheza, jednak Chilijczyk nie potrafił dobrze opanować futbolówki, a Tolga Zengin w porę wyszedł z bramki i zatrzymał szturmującego napastnika.

W 45. minucie Chilijczyk odkupił swoje winy sprzed dwóch minut i tym razem się nie pomylił. Świetna akcja Özila i Wilshere'a zakończyła się podaniem do Sancheza, który plasowanym strzałem pokonał Zengina i wyprowadził Arsenal na prowadzenia. 1-0!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył już ulec zmianie. Arsenal zszedł do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część meczu zaczęła się od natarcia ze strony gospodarzy. W 51. minucie dobrą akcją popisał się Chamberlain, który wyciągnął z bramki Tolgę Zengina, ale nie potrafił zrobić z tego użytku, a kilka chwil później przed szansą stanął Alexis Sanchez, który był o krok od podwyższenia prowadzenia. Chilijczyk otrzymał piękne podanie od wyróżniającego się w tym meczu Jacka Wilshere'a, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

W 56. minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Besiktasu po faulu Koscielnego na Kavlaku, a przed szansą na strzelenie gola stanął były Kanonier - Oguzhan Ozyakup. Pomocnik oddał jednak niecelny strzał.

W 64. minucie stambułczycy stanęli przed fantastyczną okazją do strzelenia bramki. Błąd Flaminiego wykorzystał Demba Ba, który przejął piłkę, wypatrzył pozostawioną lukę w obronie i oddał strzał w boczną siatkę. Senegalczykowi znowu zabrakło trochę szczęścia.

Na kolejne sytuacje musieliśmy czekać osiem minut, kiedy to londyńczycy zmarnowali dwie stuprocentówki w odstępie około sześćdziesięciu sekund. Świetną solową akcją popisał się Alexis Sanchez, który wypracował sobie dogodną pozycję do oddania strzału, po czym... podał do Santiego Cazorli, który został zablokowany. Chwilę później bramkę mógł zdobyć Oxlade-Chamberlain, który z najbliższej odległości został zatrzymany przez Tolgę Zengina.

Kilka chwil później Mathieu Debuchy został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za faul na jednym z tureckich zawodników. Powtarza się sytuacja ze Stambułu, kiedy to londyńczycy muszą bronić rezultatu w osłabieniu.

Arsene Wenger szybko zareagował na stratę bocznego obrońcy i posłał w bój Caluma Chambersa, który zastąpił Mesuta Özila. Anglik przy okazji zarobił idiotyczną żółtą kartkę za przedwczesne wbiegnięcie na murawę.

Mimo wszystko Calum Chambers dał dobrą zmianę, bo już w swojej pierwszej akcji mógł zaliczyć asystę. Alexis Sanchez zmarnował jednak podanie Anglika.

Mijały minuty, a Besiktas coraz groźniej nacierał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Mimo wszystko w Londynie wciąż utrzymywał się korzystny rezultat dla gospodarzy. W 86. minucie polski bramkarz został ukarany żółtym kartonikiem za grę na czas.

Na dwie minuty przed końcem meczu serca wszystkich kibiców Arsenalu stanęły na moment w miejscu, po tym jak perfekcyjne dośrodkowanie otrzymał Demba Ba. Na całe szczęście piłka leciała jednak za wysoko i Senegalczyk nie zdołał do niej doskoczyć. Milimetry uratowały londyńczyków przed utratą gola.

Mimo że Turcy do samego końca nacierali na bramkę strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego, to nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Kanonierzy dowieźli do końca jednobramkowe prowadzenie.

BesiktasChampions LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.08.2014, 15:57

Z celticiem legia nawet wygrała, więc ?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.08.2014, 15:56

Manchester United will bid for £24m-rated Sporting midfielder William Carvalho. He's also a target for Arsenal. (Source: Telegraph)

maciek987 komentarzy: 296628.08.2014, 15:56

Maribor wcale nie taki słaby ;p Z Celticiem zagrali dobrze, nie ma co umniejszać ich umiejętności

sebastix11 komentarzy: 599228.08.2014, 15:55

twitter.com/TransferSources/status/504486353728733185

Van Persie homoś ?

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103628.08.2014, 15:54

A co ma liga do ligi mistrzów. Jak kogoś nie ma od 5 lat w LM to co 1 koszyk?

TomHen1990 komentarzy: 67428.08.2014, 15:53

Wie ktos jaki bedzie komentarz w fifie 15? Szpaku czy smoku?

lays komentarzy: 3987128.08.2014, 15:52

Ja bym chcial w grupie PSG i Rome :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 128.08.2014, 15:52

Transfer Sources ‏@TransferSources 25 min.

Champions League draw day! Or as Manchester United fans like to call it, Thursday.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.08.2014, 15:44

A ja typuje: Arsenal, Borussia, Olympiacos, Monaco. I tak będzie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.08.2014, 15:44

Ciekawe jaka będzie grupa śmieci w tym roku :)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.08.2014, 15:43

Marzag
Kto by te bramki strzelał, jak my bez napastnika?

Marzag komentarzy: 41272 newsów: 128.08.2014, 15:39

Fajnie by było na Maribor trafić, byłaby szansa że ktoś od nas królem strzelców zostanie w LM.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 228.08.2014, 15:37

Dla mnie najlepsza grupa to: Basel-Olympiakos-Malmoe
Najgorsza: PSG-Bayer-Roma

A przewiduję taką: Juve-Bilbao-Apoel

Heolix komentarzy: 62628.08.2014, 15:36

Chambers wczoraj się pokazał z za*ebistej strony mimo iż wszedł z żółtą kartką pokazał zaangażowanie prawdziwego kanoniera tak samo jak Sanchez.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 128.08.2014, 15:36

Xabi Alonso ma za dużo klasy by nosić takie badziewie jak koszulka ze smokiem. Więc odchodzi.

haha

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.08.2014, 15:36

dissault
Tak

Marzag komentarzy: 41272 newsów: 128.08.2014, 15:35

kamil_malin, Theo na ataku fajnie wyglądał kiedy drużyna Tottenhamu dostała zakaz pressingu od trenera i były zbyt wielkie przerwy między piłkarzami Tottenhamu.

dissault komentarzy: 326828.08.2014, 15:34

17:45 losowanie tak?

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370028.08.2014, 15:33

haxball.com/?roomid=~240b9d4eeaa80e9ddab6be1c9d3afeb7ac483078cb3e1dc9261d1bfbaa748b18e

kamil_malin komentarzy: 933228.08.2014, 15:33

Theo na środku ataku fajnie wyglądał kiedy na boku zagrał Gnabry. Ładnie rozmontowali Tottenham.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.08.2014, 15:33

Sa juz foty, Xabiego w Monachium na tt

Deal done

Klama komentarzy: 3971 newsów: 228.08.2014, 15:30

Arsenal, PSG, Ajax, APOEL - łatwo nie będzie

mlody13 komentarzy: 337428.08.2014, 15:25

@Marzag pewnie trudno w to uwierzyć, ale nie każdy lubi telefony dotykowe ;D szukam opcji dla kierowcy i liczyłem, że jakieś radio może się zlitować ;)

Jasiek5821 komentarzy: 38328.08.2014, 15:25

mam pytanie bo chcialem sprobowac zainstalowac windowsa podlaczylem wszystko i nie dziala mam czarny ekran swiatelko od monitora miga czyli jest podlaczony ale nawet jak wloze plyte od windowsa to nadal czarny ekran na starym kompie monior dziala to moze byc przez stary monitor czy cos sie zrypalo w srodku

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.08.2014, 15:24

Jak Walcott gra to tak jakbysmy grali dwoma napastnikami. Problem ze zanim on wroci ,a co wazniejsze nabierze formy troche czasu minie niestety ;/

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12628.08.2014, 15:23

Ciekawe jak będzie grał Alexis na ataku mając koło siebie Theo. Powinno być dużo lepiej, bo na razie zejście na bok Chilijczyka oznacza wielką dziurę na środku (ani Ox ani Ozil nie potrafią wchodzić na tę pozycję). Walcott powinien zagwarantować lepszą wymianę.

Szogun komentarzy: 28678 newsów: 328.08.2014, 15:20

Michal Masakrowanie samurajskim mieczem największych i rozbijanie się po barach.

Marzag komentarzy: 41272 newsów: 128.08.2014, 15:18

mlody13, na uefa.com i na sport.pl pewnie będzie relacja na żywo, możesz sobie kupić pakiet internetowy na telefonie i sobie ogarniać.

Szogun komentarzy: 28678 newsów: 328.08.2014, 15:17

Fifa lord edition:
metro.co.uk/2014/08/28/this-nicklas-bendtner-lord-edition-of-fifa-15-is-the-one-we-all-want-4848832/

mlody13 komentarzy: 337428.08.2014, 15:14

Jest może w jakimś radiu losowanie grup? xD
Akurat muszę wyjechać jak się zacznie.

Michal123 komentarzy: 154128.08.2014, 15:14

Zrobił bym to samo na jego miejscu. Kluby walczą o ligę mistrzów, a ten sędziuje jakby to była jakaś liga dla 10 latków :p

sebastix11 komentarzy: 599228.08.2014, 15:14

czyli Alderwireld może dołączy do nas, zobaczy sie do poniedziałku czy będziemy mieli jakies transfery

sebastix11 komentarzy: 599228.08.2014, 15:11

Atletico Madrid's Toby Alderweireld has rejected a move to Sunderland. (Source: Times)

czusiek komentarzy: 78128.08.2014, 15:11

Ktoś mówił że druga żółta Debuchy'ego za protesty ale on podbiegł do sędziego kiedy ten już trzymał w ręku żółtą i czerwoną kartkę.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.08.2014, 15:09

Michal123
odepchał parę razy sędziego i te spojrzenie w oczy :D

Ars3n komentarzy: 1235428.08.2014, 15:09

Maciekgooner
arsenalist.com/f/2014-15/arsenal-vs-besiktas/arsenal-vs-besiktas-full-match.html

30min drugiej polowy.

Michal123 komentarzy: 154128.08.2014, 15:08

danielosik
Co Debuchy zrobił z sędziom ? Oprócz tego, że się tłumaczył to nie widziałem nic nadzwyczajnego.

lolkoznoob komentarzy: 96828.08.2014, 15:08

jest gdzieś może filmik z wczorajszego wystepu Debuchego ?

czusiek komentarzy: 78128.08.2014, 15:06

meczyki.pl/transmisja-na-zywo,34077,losowanie_fazy_grupowej_ligi_mistrzow,1.html

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.08.2014, 15:05