Arsenal w Lidze Mistrzów po nerwowej końcówce

Arsenal w Lidze Mistrzów po nerwowej końcówce 27.08.2014, 21:38, Sebastian Czarnecki 2400 komentarzy

Wiadomo było, że będzie ciężko, że Turcy na pewno narzucą trudne warunki, a Arsenal do samego końca będzie walczył o przetrwanie. Nikt nie przypuszczał jednak, że londyńczycy zrobią to na własne życzenie. Mimo że podopieczni Wengera mogli rozstrzygnąć spotkanie znacznie wcześniej, to kończyli je w osłabieniu i sami sprowokowali Besiktas do agresywnej i ofensywnej gry.

Kanonierzy zdołali jednak dowieźć korzystny wynik do końca. Mimo że przyszedł on w ogromnym trudzie, to najważniejsze jest teraz to, że udało się awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po drużynie widać jeszcze brak zgrania, ale nie można odmówić jej zaangażowanie i woli walki. Należy liczyć, że z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej.

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Wilshere - Chamberlain, Cazorla, Özil (76. Chambers) - Sanchez

Besiktas: Zengin - Koybasi, Franco, Gulum, Motta - Hutchinson, Özyakup, Kavlak (77. Uysal) - Pektemek (87. Tosun), Demba Ba, Sahan (63. Töre)

Początek spotkania zdecydowanie należał do Kanonierów. Już w 9. minucie Alexis Sanchez przejął źle podaną piłkę przez jednego z Turków, po czym ruszył w kierunku bramki strzeżonej przez Zengina. Chilijczyk został sfaulowany przed polem karnym, ale do futbolówki w porę dopadł Jack Wilshere, który postanowił w pojedynkę zakończyć tę akcję. Zamysł bardzo dobry, ale wykończenie już nieco słabsze - Anglik uderzył minimalnie obok słupka.

Minutę później fatalny błąd popełnił Tolga Zengin, który pod naciskiem Alexisa Sancheza podał piłkę prosto pod nogi Santiego Cazorli. Hiszpan nie miał jednak czystej pozycji do oddania strzału, a jego próba z pierwszej piłki była daleka od ideału. Turecki bramkarz mógł odetchnąć z ulgą, bo po jego kiksie londyńczycy mogli prowadzić już 1-0.

Londyńczycy zdawali się kontrolować przebieg gry. Utrzymywali piłkę w środkowej części boiska i nie pozwalali stambułczykom przedrzeć się pod ich pole karne. Nawet jeżeli podopiecznym Bilicia udało się dotrzeć pod bramkę Szczęsnego, za każdym razem udawało się w porę oddalić zagrożenie.

W 25. minucie Pedro Proecna podyktował rzut wolny dla Arsenalu po faulu na Santiago Cazorli. Alexis Sanchez stanął przed szansą na zamienienie stałego fragmentu gry na bramkę, bo od bramki strzeżonej przez Zengina dzieliło go około 20 metrów. Strzał Chilijczyk leciał jednak w sam środek i turecki golkiper nie miał problemów z interwencją.

W 41. minucie Motta runął w polu karnym Arsenalu jak rażony piorunem, próbując wymusić na arbitrze wskazanie na wapno, jednak Portugalczyk nie dał się nabrać na tę amatorską zagrywkę i kontynuował grę. Jak pokazały powtórki, nie było żadnego kontaktu ze strony Jacka Wilshere'a.

Dwie minuty później karma mogła się zemścić na podopiecznych Slavena Bilicia. Jack Wilshere posłał prostopadłe podanie do wybiegającego Alexisa Sancheza, jednak Chilijczyk nie potrafił dobrze opanować futbolówki, a Tolga Zengin w porę wyszedł z bramki i zatrzymał szturmującego napastnika.

W 45. minucie Chilijczyk odkupił swoje winy sprzed dwóch minut i tym razem się nie pomylił. Świetna akcja Özila i Wilshere'a zakończyła się podaniem do Sancheza, który plasowanym strzałem pokonał Zengina i wyprowadził Arsenal na prowadzenia. 1-0!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył już ulec zmianie. Arsenal zszedł do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część meczu zaczęła się od natarcia ze strony gospodarzy. W 51. minucie dobrą akcją popisał się Chamberlain, który wyciągnął z bramki Tolgę Zengina, ale nie potrafił zrobić z tego użytku, a kilka chwil później przed szansą stanął Alexis Sanchez, który był o krok od podwyższenia prowadzenia. Chilijczyk otrzymał piękne podanie od wyróżniającego się w tym meczu Jacka Wilshere'a, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

W 56. minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Besiktasu po faulu Koscielnego na Kavlaku, a przed szansą na strzelenie gola stanął były Kanonier - Oguzhan Ozyakup. Pomocnik oddał jednak niecelny strzał.

W 64. minucie stambułczycy stanęli przed fantastyczną okazją do strzelenia bramki. Błąd Flaminiego wykorzystał Demba Ba, który przejął piłkę, wypatrzył pozostawioną lukę w obronie i oddał strzał w boczną siatkę. Senegalczykowi znowu zabrakło trochę szczęścia.

Na kolejne sytuacje musieliśmy czekać osiem minut, kiedy to londyńczycy zmarnowali dwie stuprocentówki w odstępie około sześćdziesięciu sekund. Świetną solową akcją popisał się Alexis Sanchez, który wypracował sobie dogodną pozycję do oddania strzału, po czym... podał do Santiego Cazorli, który został zablokowany. Chwilę później bramkę mógł zdobyć Oxlade-Chamberlain, który z najbliższej odległości został zatrzymany przez Tolgę Zengina.

Kilka chwil później Mathieu Debuchy został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za faul na jednym z tureckich zawodników. Powtarza się sytuacja ze Stambułu, kiedy to londyńczycy muszą bronić rezultatu w osłabieniu.

Arsene Wenger szybko zareagował na stratę bocznego obrońcy i posłał w bój Caluma Chambersa, który zastąpił Mesuta Özila. Anglik przy okazji zarobił idiotyczną żółtą kartkę za przedwczesne wbiegnięcie na murawę.

Mimo wszystko Calum Chambers dał dobrą zmianę, bo już w swojej pierwszej akcji mógł zaliczyć asystę. Alexis Sanchez zmarnował jednak podanie Anglika.

Mijały minuty, a Besiktas coraz groźniej nacierał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Mimo wszystko w Londynie wciąż utrzymywał się korzystny rezultat dla gospodarzy. W 86. minucie polski bramkarz został ukarany żółtym kartonikiem za grę na czas.

Na dwie minuty przed końcem meczu serca wszystkich kibiców Arsenalu stanęły na moment w miejscu, po tym jak perfekcyjne dośrodkowanie otrzymał Demba Ba. Na całe szczęście piłka leciała jednak za wysoko i Senegalczyk nie zdołał do niej doskoczyć. Milimetry uratowały londyńczyków przed utratą gola.

Mimo że Turcy do samego końca nacierali na bramkę strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego, to nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Kanonierzy dowieźli do końca jednobramkowe prowadzenie.

BesiktasChampions LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.08.2014, 16:29

chodza mocne plotki teraz ze Kagawa bliski powrotu do Bvb.

"Zagłębie Ruhry jest w Niemczech"

Dokladnie. Derby Zabłegia Ruhry - Schalke vs Borussia ^^

sebastix11 komentarzy: 599228.08.2014, 16:28

a kupywał już ktoś z was koszulki Arsenalu z pumy ? meczowe albo treningowe ?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 128.08.2014, 16:28

za kilkadziesiąt lat zostanie ledwie kilkaset tysięcy ludzi na świecie i tyle z tego będzie

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.08.2014, 16:27

Maciek
No to to donieckie:d

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.08.2014, 16:26

Rivaldo
Swoją drogą boje sie trochę jak będzie wygladal swiat za 40lat jeśli będzie w ogóle. IMO ten wiek jest przełomowy i niestety wybierając amerykanistyke i stosunki dyplomatyczne w najbliższej przyszłości, będę osaczony wszystkimi wydarzeniami na świecie

worldcup komentarzy: 116328.08.2014, 16:24

A właśnie jak z tym 3 strojem on jest na lige mistrzów/puchary??

worldcup komentarzy: 116328.08.2014, 16:23

lays ciekawe jak sie ta saga skończy(mam nadzieje że trafi do nas)

lays komentarzy: 3987128.08.2014, 16:20

angielskaliga.eu/news/show/napastnik-spakowany-transfer-kwestia-godzin

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.08.2014, 16:19

Rivaldo
Z tego co mnie uczono na geografii to tylko w Zaglebiu Ruhry(?) znajduja się jakies surowce, a czym dalej na zachod tym wieksza bida poza dobrymi glebami

lays komentarzy: 3987128.08.2014, 16:19

Marzy mi się mecz w LM

Arsenal - PSG
Arsenal - Real

Bo juz mam totalny przesyt do rywali z tzw TIKI TAKA... Barcelona czy Bayern a nawet BVB :)

Wolalbym jakis klasowy zespol z fajnymi szybki skrzydlami... Real, PSG. Ale chcialbym tez zagrac przeciwko jakims takim świeżym zespołom jak np Roma

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.08.2014, 16:19

JanikK

twoj dziadek dobrze prawi

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.08.2014, 16:19

Piłkarze Legii zagrał bardzo dobrze, a rozwalenie Celticu to naprawdę wielki wyczyn, ale najbardziej boli mnie to, ze tak blisko było, zeby polska drużyns wkońcu wkroczyła do LM

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.08.2014, 16:18

Rivaldo
Moj dziadek (lat 68), były eojskoey, mówil kiedys, że chodzi w duzym stopniu o donieck i fabrykę czolgow tam. Podobno za komuny, gdy on pracowal w łączności to ukraina sprzedawała broń rosjanom.

worldcup komentarzy: 116328.08.2014, 16:17

mlodyksg z tym komentarzem falcao to serio?? bo jakby do nas przyszedł to byłoby zaje....

sebastix11 komentarzy: 599228.08.2014, 16:16

mlodyksg

a gdzie przeczytałeś, że Falcao tak się wypowiedział w L'equipe ?

maciek987 komentarzy: 296628.08.2014, 16:15

Piłkarze Legii zagrali dobrze a umniejszanie ich umiejętności i zwycięstw bo są polską drużyną jest idiotyczne.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.08.2014, 16:14

JaniKK

surowce i aby nie stracic stref wplywow nad Ukraina

mlodyksg komentarzy: 48128.08.2014, 16:14

sebastix11 to byłoby MIAZGA !!! powiedz kto z kibicow ARSENALU by tego nie pragnął PAPCIO rozje...l by system .....pomarzyc mozna co nie :-)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.08.2014, 16:12

Co te ruskie odwalaja. Nie rozumiem po co im to wszystko

lays komentarzy: 3987128.08.2014, 16:11

Sporting nie zaakceptuje 24 mln w ratach od united. Przeicez skaldalsimy im taka oferte w ratach i odmowili bo Carvalho nie nalezy tylko do nich ale tez do innych firm

pawlo1k komentarzy: 99328.08.2014, 16:10

Witam , z tym Sokratisem to serio coś Di Marzio pisał czy coś ?

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370028.08.2014, 16:09

haxball.com/?roomid=~240b9d4eeaa80e9ddab6be1c9d3afeb7ac483078cb3e1dc9261d1bfbaa748b18e

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.08.2014, 16:09

Kanonier204
aha, dzięki ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.08.2014, 16:09

NBW

jest wspolczynnik i juz, mi tam nie przeszkadaza monaco, bvb itp w nizszych koszykach.

LM jest po to by toczyc fajne pojedynki, a nie jarac sie meczami AFC vs Malmo itp.

Ja tam chce zeby AFC mialo w grupie PSG,Rome lub Juventus

sebastix11 komentarzy: 599228.08.2014, 16:08

mlodyksg

teraz będzie grał dla najlepszej drużyny w Anglii Arsenalu :D

mlodyksg komentarzy: 48128.08.2014, 16:08

Falcao dla L'equipe: "Grałem już dla najlepszej drużyny w Hiszpanii. Moja historia w Hiszpanii dobiegła końca"

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.08.2014, 16:07

maciek987
wręcz znakomicie grali

Wayne Rooney kapitanem reprezentacji Anglii !

maciek987 komentarzy: 296628.08.2014, 16:06

danielosik
Celtic jest słaby ale twoje uzasadnianie "Nawet legia wygrała" jest conajmniej głupie. Legia bardzo dobrze grała w tych eliminacjach.

marco1105 komentarzy: 98 newsów: 128.08.2014, 16:04

Widzieliście wykres kołowy statystyk Gerrarda z zeszłego sezonu? ;)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.08.2014, 16:03

maciek987
to z tego, że Celtic jest słaby

mic_now komentarzy: 218928.08.2014, 16:02

buahaha jaki brecht z kibiców united. Najbardziej skakali do city i cfc ze niby tamci budują zespół za grube pieniądze a tu się okazało dziś w jakimś raporcie gazety że united ma zespół kupiony za największe pieniądze w całej anglii. My na 5 miejscu.

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103628.08.2014, 16:02

Myślę, że twoja metoda selekcji wprowadziła by gorsze rzeczy typu Chelsea Arsenal w np, 2 koszyku.