Arsenal w półfinale Carling Cup, United za burtą!

Arsenal w półfinale Carling Cup, United za burtą! 30.11.2010, 21:37, Kamil Pniak 870 komentarzy

Arsenal pokonał na The Emirates Wigan 2:0 i awansował do półfinału Carling Cup.

Oto jak przebiegało spotkanie pomiędzy Arsenalem Londyn a Wigan Athletic w ćwierćfinale Pucharu Ligi.

Pierwsze minuty to walka obu drużyn w środku pola. Pierwsi dogodną sytuacje stworzyli sobie zawodnicy Wigan. Daleki przerzut z głębi pola do Moisesa, który łatwo poradził sobie z Eboue, lecz z ostrego kąta, trafił w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

Kolejny raz nie popisał się nasz prawy obrońca, który praktycznie wypuścił napastnika The Latics sam na sam z polskim golkiperem. Sytuację w porę uratował Koscielny.

W 18 minucie z rzutu wolnego dośrodkowuje kapitan Arsenalu w dzisiejszym meczu Robin Van Persie. Z ostrego kąta próbuje strzelać Bendtner, lecz bez rezultatów. Chwilę później Vela wywalczył rzut rożny dla The Gunners, który nie przyniósł oczekiwanych korzyści, bowiem strzał głową Koscielnego ląduje ponad bramką rywali.

25 minuta i mamy w końcu składną akcję Arsenalu. Wilshere w tempo zagrywa do Veli ten wpada w pole karne, lecz jego dośrodkowanie łapie Al Habsi. Minutę później Meksykanin marnuje 100%-ową okazje do zdobycia gola. Po pięknym odegraniu od Robina, Carlos lobuje bramkarza, lecz futbolówka ląduje obok słupka!

Nadeszła 41 minuta. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Theo Walcott, do piłki wyskakuje Bendtner, ta go mija i trafia w głowę Antolina Alcaraza, który pokonuje w ten sposób własnego bramkarza. 1:0 dla Arsenalu na The Emirates.

Kilka chwil później groźnie zrobiło się pod bramką Wojtka Szczęsnego. Po rzucie rożnym zrehabilitować się za swojaka próbował Alcaraz, lecz w jakiś sposób piłka przeleciała nad poprzeczką Polaka.

Końcowe minuty pierwszej połowy nie przyniosły zmiany rezultatu, mimo kilku okazji z obu stron.

Drugą połowę rozpoczynamy bez żadnych zmian w obu zespołach.

The Gunners rozpoczęli drugą część spotkania z niemałym impetem. Swoje szanse na podwyższenie rezultatu mieli Van Persie oraz Bendtner, w obu przypadkach dobrze dogrywał Walcott.

W 55 minucie Theo oddaje strzał z 25 metrów, lecz Al Habsi na posterunku. Kolejne minuty upływają pod znakiem walki w środku pola.

65 minuta i wspaniała akcja Arsenalu. Wilshere do Van Persiego, ten przebiegł z piłką kilka metrów i zagrał na skrzydło do Veli. Meksykanin dośrodkował na dalszy słupek do Bendtnera, a Duńczyk wślizgiem wpakował ją do bramki.

Chwilę później swoją szansę miał Carlos, lecz z 12 metrów nie trafił w światło bramki.

W 70 minucie Jack idealnie wypuszcza Theo. Anglik dogrywa w pole karne do wbiegającego Veli, lecz ten wślizgiem kieruje futbolówkę w ręce bramkarza Wigan. Dwie minuty później mamy pierwsze zmiany w ekipie Arsenalu. Z boiska schodzą Van Persie oraz Wilshere, a w ich miejsce Wenger wpuszcza Nasriego oraz Eastmonda.

77 minuta i świetne podanie Veli do Walcotta. Theo wbiega w szesnastkę i strzela po długim rogu. Piłka o centymetry mija słupek Al Habsiego.

Cztery minuty później Gibbs szarżuje lewą stroną, wrzuca futbolówkę z pole karne. Z piłką mija się Bendtner, ale całą akcję zamykał Walcott. Strzał Theo blokuje rękoma obrońca The Latics, lecz sędzia Atkinson nie reaguje.

W 83 minucie na boisku pojawia się Jay Emmanuel-Thomas w miejsce Nicklasa Bendtnera.

Kilka chwil później Nasri zagrywa w tempo do Walcotta, który strzela wprost w ręce golkipera Wigan. W 90 minucie Francuz sam mógł podwyższyć rezultat tego spotkania. Samir minął bramkarza, lecz jego strzał wybił z linii bramkowej obrońca Wigan.

92 minuta to popis... młodocianych kibiców, którzy wbiegli na murawę The Emirates. Niespełna trzy minuty później sędzia kończy spotkanie. The Gunners pokonują The Latics 2:0 i awansują do półfinałów Carling Cup.

W drugim dzisiejszym spotkaniu West Ham pokonał na własnym stadionie Manchester United 4:0 i to ekipa Młotów jest kolejnym półfinalistą Carling Cup.

Miejmy nadzieję, że tym zwycięstwem Arsenal zacznie passę zwycięstw na własnym obiekcie i podtrzyma dokonania na boiskach rywali.

Maris228 komentarzy: 217830.11.2010, 22:32

ej ja snie czy muly dostaja 4 0 w plecy ???

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 430.11.2010, 22:32

Niech JET sttrzela na 3-0 i ide spac

rvparsen komentarzy: 204130.11.2010, 22:32

Wenger!!! Nieprawdopodobne, gol!!!!!!!!!!

Nasrii komentarzy: 24130.11.2010, 22:29

No i JET'a za Bendtnera. Ciekawe jak się zaprezentuję, szkoda, że zagra tak krótko

concrete13 komentarzy: 869830.11.2010, 22:29

jest Jay :) !!!

Miszek komentarzy: 35430.11.2010, 22:29

West Ham 4 - 0 Manchester Utd :)

sauerson komentarzy: 47930.11.2010, 22:29

3cia ręka... to już jest TOmasz Przesada...

madjer komentarzy: 553430.11.2010, 22:29

Lol a Vela calaka zagra :P

Asiek69 komentarzy: 236630.11.2010, 22:29

ja pierdzielę, sędzia to chyba by chciał, żebyśmy za wszelką cenę nie wygrali tego

winiary17 komentarzy: 630.11.2010, 22:28

goooooooooooooooooooooooooooooooooool !!
wengeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer !!!!!!!!

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 430.11.2010, 22:28

JET!!!!!!!!!1

KingsofLondon komentarzy: 124030.11.2010, 22:28

Sędzia łobuzie, wsadzimy Ci ch*ja w buzie!!!

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 730.11.2010, 22:28

Nieźle grają w siatkówkę, który to raz dzisiaj?

jan1991to komentarzy: 2230.11.2010, 22:28

third handball!!

Asiek69 komentarzy: 236630.11.2010, 22:28

@kubala5 nie wejdzie w 89, tylko w ulubionej minucie Wengera, czyli 95 haha ;P chyba, że Wenger w ogóle wpuści Nordveita

concrete13 komentarzy: 869830.11.2010, 22:27

ciekawe czy muły dostaną jeszcze jedną i będą mogli z graczami realu pójść na piwo :P..za

kiepa komentarzy: 4030.11.2010, 22:27