Arsenal w półfinale Carling Cup, United za burtą!

Arsenal w półfinale Carling Cup, United za burtą! 30.11.2010, 21:37, Kamil Pniak 870 komentarzy

Arsenal pokonał na The Emirates Wigan 2:0 i awansował do półfinału Carling Cup.

Oto jak przebiegało spotkanie pomiędzy Arsenalem Londyn a Wigan Athletic w ćwierćfinale Pucharu Ligi.

Pierwsze minuty to walka obu drużyn w środku pola. Pierwsi dogodną sytuacje stworzyli sobie zawodnicy Wigan. Daleki przerzut z głębi pola do Moisesa, który łatwo poradził sobie z Eboue, lecz z ostrego kąta, trafił w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

Kolejny raz nie popisał się nasz prawy obrońca, który praktycznie wypuścił napastnika The Latics sam na sam z polskim golkiperem. Sytuację w porę uratował Koscielny.

W 18 minucie z rzutu wolnego dośrodkowuje kapitan Arsenalu w dzisiejszym meczu Robin Van Persie. Z ostrego kąta próbuje strzelać Bendtner, lecz bez rezultatów. Chwilę później Vela wywalczył rzut rożny dla The Gunners, który nie przyniósł oczekiwanych korzyści, bowiem strzał głową Koscielnego ląduje ponad bramką rywali.

25 minuta i mamy w końcu składną akcję Arsenalu. Wilshere w tempo zagrywa do Veli ten wpada w pole karne, lecz jego dośrodkowanie łapie Al Habsi. Minutę później Meksykanin marnuje 100%-ową okazje do zdobycia gola. Po pięknym odegraniu od Robina, Carlos lobuje bramkarza, lecz futbolówka ląduje obok słupka!

Nadeszła 41 minuta. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Theo Walcott, do piłki wyskakuje Bendtner, ta go mija i trafia w głowę Antolina Alcaraza, który pokonuje w ten sposób własnego bramkarza. 1:0 dla Arsenalu na The Emirates.

Kilka chwil później groźnie zrobiło się pod bramką Wojtka Szczęsnego. Po rzucie rożnym zrehabilitować się za swojaka próbował Alcaraz, lecz w jakiś sposób piłka przeleciała nad poprzeczką Polaka.

Końcowe minuty pierwszej połowy nie przyniosły zmiany rezultatu, mimo kilku okazji z obu stron.

Drugą połowę rozpoczynamy bez żadnych zmian w obu zespołach.

The Gunners rozpoczęli drugą część spotkania z niemałym impetem. Swoje szanse na podwyższenie rezultatu mieli Van Persie oraz Bendtner, w obu przypadkach dobrze dogrywał Walcott.

W 55 minucie Theo oddaje strzał z 25 metrów, lecz Al Habsi na posterunku. Kolejne minuty upływają pod znakiem walki w środku pola.

65 minuta i wspaniała akcja Arsenalu. Wilshere do Van Persiego, ten przebiegł z piłką kilka metrów i zagrał na skrzydło do Veli. Meksykanin dośrodkował na dalszy słupek do Bendtnera, a Duńczyk wślizgiem wpakował ją do bramki.

Chwilę później swoją szansę miał Carlos, lecz z 12 metrów nie trafił w światło bramki.

W 70 minucie Jack idealnie wypuszcza Theo. Anglik dogrywa w pole karne do wbiegającego Veli, lecz ten wślizgiem kieruje futbolówkę w ręce bramkarza Wigan. Dwie minuty później mamy pierwsze zmiany w ekipie Arsenalu. Z boiska schodzą Van Persie oraz Wilshere, a w ich miejsce Wenger wpuszcza Nasriego oraz Eastmonda.

77 minuta i świetne podanie Veli do Walcotta. Theo wbiega w szesnastkę i strzela po długim rogu. Piłka o centymetry mija słupek Al Habsiego.

Cztery minuty później Gibbs szarżuje lewą stroną, wrzuca futbolówkę z pole karne. Z piłką mija się Bendtner, ale całą akcję zamykał Walcott. Strzał Theo blokuje rękoma obrońca The Latics, lecz sędzia Atkinson nie reaguje.

W 83 minucie na boisku pojawia się Jay Emmanuel-Thomas w miejsce Nicklasa Bendtnera.

Kilka chwil później Nasri zagrywa w tempo do Walcotta, który strzela wprost w ręce golkipera Wigan. W 90 minucie Francuz sam mógł podwyższyć rezultat tego spotkania. Samir minął bramkarza, lecz jego strzał wybił z linii bramkowej obrońca Wigan.

92 minuta to popis... młodocianych kibiców, którzy wbiegli na murawę The Emirates. Niespełna trzy minuty później sędzia kończy spotkanie. The Gunners pokonują The Latics 2:0 i awansują do półfinałów Carling Cup.

W drugim dzisiejszym spotkaniu West Ham pokonał na własnym stadionie Manchester United 4:0 i to ekipa Młotów jest kolejnym półfinalistą Carling Cup.

Miejmy nadzieję, że tym zwycięstwem Arsenal zacznie passę zwycięstw na własnym obiekcie i podtrzyma dokonania na boiskach rywali.

Skrót spotkania:

Capital One CupWigan Athletic autor: Kamil Pniak źrodło: własne
Doktorek komentarzy: 27630.11.2010, 22:47

chyba west hamem ?

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 830.11.2010, 22:47

Wynik WHU z United tak się dał we znaki redaktorowi United,ze pomylylił Andyego Cola z Carltonem Colem;D

Miszek komentarzy: 35430.11.2010, 22:47

Nie takimi rezerwami Muły grały o to składy:

West Ham: 1. Robert Green - 15. Matthew Upson, 3. Tal Ben-Haim, 18. Jonathan Spector, 20. Julien Faubert - 5. James Tomkins (74, 2. Winston Reid), 13. Luís Boa Morte, 12. Pablo Barrera (77, 26. Zavon Hines), 14. Radoslav Kováč - 9. Carlton Cole (89, 25. Junior Stanislas), 33. Victor Obinna.

Manchester: 29. Tomasz Kuszczak - 22. John O'Shea, 23. Jonathan Evans (73, 6. Wes Brown), 12. Chris Smalling, 20. Fábio da Silva (65, 21. Rafael) - 11. Ryan Giggs, 24. Darren Fletcher, 8. Anderson, 33. Bebé (46, 27. Federico Macheda) - 26. Gabriel Obertan - 14. Javier Hernández.

Cesciara komentarzy: 622 newsów: 3030.11.2010, 22:47

Maris228> Robin mial niekiedy zapierajace dech w piersiach zagrania, w tym kilka zmarnowanych na Vele, bo Vela nie umie trafic do pustej bramki nawet jak dostanie najpiekniejsza pilke swiata:] ogolnie, jeszcze dwa-trzy mecze, oczywiscie bez kontuzji, i mamy Robina back on the track :D

Joker_224 komentarzy: 522330.11.2010, 22:46

Koscielny jest kozak i tyle w temacie! Czy chociaż raz ktoś go przeszedł? Djourou też dawał rade, przepychał się i walczył, ale Kosa to Kosa i Wenger znowu trafił ze stoperem. Tylko czekać na Vermaelena i para stoperów nie do przejścia

dziamdziol14 komentarzy: 2230.11.2010, 22:46

z kim gramy w półfinale?

HellSpawn komentarzy: 618530.11.2010, 22:46

Maris on powinien zaliczyć ze 3 asysty jakby vela nie zwalił 100% sytuacji.

Remek komentarzy: 103230.11.2010, 22:45

można sobie było odpalić dwa mecze na raz! Jeden przez Sopcasta, drugi w wyszukiwarce;] z tego co widziałem to West Ham nieźle ośmieszał Muły, szczególnie czwarta bramka - poezja. Brawo nasi, na początek wygrać CC, potem pójść za ciosem i chociaż PL zgarnąć.

szarolek komentarzy: 50830.11.2010, 22:45

Mimo tych niestrzelonych sutuacji które mieli Walcott i Vela zagrali pozytywne spotkania ;D

Cesciara komentarzy: 622 newsów: 3030.11.2010, 22:44

danielho6 ja Ciebie prosze, Nasri nie trafia do pustej bramki, don't be funny. Po 1 sam sobie wypracowal ta sytuacje, zrobil obroncow w swoim stylu, MINAL BRAMKARZA, mial pecha bo obronca dobiegl wybil z linii. Lepiej popatrz na Vele. Nasri jest naszym najlepszym zawodnikiem w tej chwili... to co on robi z obroncami i bramkarzami to jest czysta magia.

laskowski19051995 komentarzy: 494530.11.2010, 22:44

Wiedziałem że Kanonierzy nie zawiodą w tym spotkaniu, jesteśmy w półfinale :)) Brawo !!!

Theo_Fan komentarzy: 180730.11.2010, 22:44

jak tego nie wygramy to sie zalamie !

szarolek komentarzy: 50830.11.2010, 22:44

dziękujemy chłopaki !!!

Theo44 komentarzy: 428430.11.2010, 22:43

Kapitalni Gibbs, Robin i Jack...a po drugiej stronie Benek i Vela.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 230.11.2010, 22:43

Tak jak mówiłem Szansa na puchar jest ogromna i nie wygranie tego trofeum będzie naszą ogromną porażka !!!!! Dlatego trzeba to wygrać !!!
Kiedy losowanie półfinałów

Maris228 komentarzy: 217830.11.2010, 22:43

RVP nie strzelil dzis nic to martwi jak gral mial szanse strzelic?

bokojakar komentarzy: 17930.11.2010, 22:43

kto sie pokazal z najlepszej strony w tym meczu???? ja mysle ze gibbs

a niemoc veli i theo byla spora dzisiaj.

Joker_224 komentarzy: 522330.11.2010, 22:43

West Ham aż 4:0 ;o
co tam musiało się dziać? Ale mecz Arsenalu ważniejszy! Brawo!

Cesc1994 komentarzy: 447230.11.2010, 22:42

Brawo Panowie! Ten puchar musi być nasz!!!

Doktorek komentarzy: 27630.11.2010, 22:42

West Ham chyba

Ewenement komentarzy: 209130.11.2010, 22:41

DZiekujemy panom : D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.11.2010, 22:41

Jaki cep odgwizdał wolny i zakonczyl szkoda goscia....

SaGnA komentarzy: 98530.11.2010, 22:41

sadisticpleasure > MU gra rezerwami i przed oczami wciąż ma 7:1 z blackburn. WHU po prostu to wykorzystało

wielebnyigor komentarzy: 18830.11.2010, 22:41

z cala sympatia do Chamakha ale jak VPR jest na boisku jest różnica !

concrete13 komentarzy: 869830.11.2010, 22:41

czyli zostaliśmy "sami" w CC. ..w tym roku musimy to wygrać !!!

Matti komentarzy: 278730.11.2010, 22:41

Czy już wiadomo z kim będziemy grać w półfinale????

danielho6 komentarzy: 47730.11.2010, 22:41

hehe Nasri drugi mecz z rzędu do pustej bramki nie trafia

silverboy komentarzy: 1230.11.2010, 22:41

Kurcze ten sędzia to jakiś ślepy jest, koło niego faulują Nasriego a ten nic ;/

KingsofLondon komentarzy: 124030.11.2010, 22:40

Kurna ale wypizg, dobrze, że to końcówka meczu. Mecz nudnawy w sumie, ale wynik cieszy :D ciekawe na kogo trafimy

Nasrii komentarzy: 24130.11.2010, 22:40

Takie oblicze Arsenalu ogląda się z przyjemnością, jeszcze poprawmy skuteczność to będzie miodzio ; )

Yaiba komentarzy: 20230.11.2010, 22:39

Nie powiem kto już drugą piłkę podał i była 100% akcja, tak tak ten krytykowany vela... 3/4 osób widziało chyba jego tylko dwie akcje w tym meczu.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 730.11.2010, 22:39