Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United

Arsenal wygrywa 2-1 z Sheffield United 04.10.2020, 15:58, Łukasz Wandzel 2020 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety podtrzymali zwycięską passę w meczach u siebie, wygrywając 2-1 z drużyną Chrisa Wildera. Oba zespoły nie zachwyciły jakością, przez większość czasu grały powoli i nie tworzyły groźnych sytuacji. Komplet punktów londyńczycy zawdzięczają chwilowemu zrywowi, po którym w drugiej połowie otworzyli wynik spotkania i szybko podwyższyli prowadzenie. Ekipa Sheffield United w końcówce zdołała strzelić gola kontaktowego, ale niespodziewane uderzenie McGoldricka sprzed szesnastki to wszystko na co było stać przyjezdnych. Ostatecznie Kanonierzy wykonali swoje zadanie, ale styl, w jakim to zrobili pozostawiał wiele do życzenia.

Arsenal: Leno - Luiz, Gabriel, Tierney - Saka (87' Maitland-Niles), Ceballos (81' Xhaka), Elneny, Bellerin - Aubameyang, Nketiah (57' Pepe), Willian.

Sheffield United: Ramsdale - Baldock, Basham (76' Sharp), Egan, Robinson, Stevens - Lundstram, Berge, Osborn (63' Fleck) - McGoldrick, Burke (56' McBurnie).

Od samego początku Kanonierzy dłużej utrzymywali się przy piłce i powoli konstruowali akcje. Spokój w drużynie zakłócał tylko David Luiz, którego asekurować musiał Bernd Leno. Piłkarze Sheffield United polegali na wrzutkach i starali się wykorzystać zamieszanie w szesnastce Arsenalu. Żadna z drużyn przez dłuższy czas nie stworzyła groźnej okazji. Największym błędem londyńczyków było pozwalanie rywalom na grę w piłkę. Podopieczni Artety nie narzucali przeciwnikowi swojego tempa, a momentami to przyjezdni grali żwawiej.

Aż trudno uwierzyć, że strzał z dystansu Aubameyanga w 37. minucie meczu był prawdopodobnie najlepszą sytuacją Arsenalu przed przerwą. Przy uderzeniu Gabończyka udanie interweniował Ramsdale. Gorsza od gry obu zespołów w pierwszej połowie mogła być tylko kontuzja kapitana Arsenalu. Auba leżał na murawie po faulu Berge'a, ale na szczęście zmiana nie była potrzebna.

Po przerwie trudno było dostrzec jakąś zmianę w nastawieniu obu drużyn. Nieco ponad godzinę gry zajęło Kanonierom znalezienie drogi do bramki Sheffield po raz pierwszy. Piłkarze Arsenalu stworzyli przewagę liczebną w obrębie szesnastki gości. Pepe podał do Elneny'ego, który chciał zagrać klepkę z Aubameyangiem, ale podanie Gabończyka znalazło innego adresata. Hector Bellerin, znajdujący się po prawej stronie pola karnego, podciął piłkę, dogrywając ją do Bukayo Saki, a ten celną główką dał Arsenalowi prowadzenie. Kilka minut później było już 2-0. Nicolas Pepe urządził sobie rajd w kierunku bramki Ramsdale'a, po czym strzelił po ziemi. Futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Na ostatni kwadrans przyjezdni postanowili się odsłonić. Sharp zastąpił na murawie Bashama. Decyzja Chrisa Wildera, żeby jego podopieczni przeszli do ofensywy okazała się słuszna, ale to nie wystarczyło by wywieźć z The Emirates choćby jeden punkt. Gospodarze całym zespołem bronili korzystnego rezultatu, ale w 83. minucie McGoldrick zakoczył defensywę Arsenalu. Irlandczyk znalazł miejsce na strzał z dystansu, którym nie dał szans Berndowi Leno. Strzelec bramki postraszył piłkarzy Artety jeszcze w 94. minucie, ale uderzył niecelnie. The Gunners zaliczyli kolejne zwycięstwo na własnym stadionie.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Reamoner komentarzy: 467409.01.2021, 19:27

granit do środka pola i jedziemy z murarzami :P

Rowerinho komentarzy: 225205.10.2020, 22:18

Deadline Day: Prawy skrzydłowy Jack Sàsin przechodzi do Pocztowca za 70 mln. *BREAKING*

varatas komentarzy: 256505.10.2020, 11:35

@kaman17: szedł w dół, ale czy graliśmy gorzej niż obecnie? Nie wydaje mi się.

kaman17 komentarzy: 498605.10.2020, 11:25

@varatas: przecież za końcówki Wengera poziom gry szedł cały czas w dół. Teraz Arteta coś z tego ulepu wyciąga, ale jedynie wyniki, bo styl gry jest słaby.
Niestety, klub jest tak zapuszczony i zaśmiecony, że najpierw trzeba pozbyć się szrotu, bo nie stać nas na rzucanie funtami tak jak City.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282105.10.2020, 11:25

Jorginho will not join Arsenal.
@FabrizioRomano, @David_Ornstein

Womanizer komentarzy: 991205.10.2020, 11:16

@aguero10:

Bo sie nie nadaje, tak samo jak Solsza na trenera MU.

aguero10 komentarzy: 856005.10.2020, 11:14

Teraz będzie lament po co pozbyli się Raula i Edu się nie nadaje .

Wielu widziało tu Parteya i Ałrora w jednym okienku a skończy się na wypożyczeniu jakiejś zapchajdziury .

varatas komentarzy: 256505.10.2020, 11:13

Był Wenger, potem jeden trener, drugi a u nas to samo. Wydaje mi się, że gdyby nawet został Wenger to nie gralibyśmy gorzej niż teraz, bo ciągłym problem leży gdzieś indziej.

mihaal komentarzy: 24305.10.2020, 11:11

Widzę wielkie czystki w Arsenalu w DD. Pozbyli się już dwóch maskotek, pozostał tylko Ozil.

varatas komentarzy: 256505.10.2020, 11:10

@alexis1908: W głowie sieczka. Same szybkie nogi to za mało.

Danilo Perreira w PSG. To był potencjalny substytut Parteya.

thegunner4life komentarzy: 899005.10.2020, 11:09

@Simpllemann:
Po prostu to jest część negocjacji planujemy nikogo nie kupić, żeby Atletico miało mniej kasy za rok i tak będziemy ich szantażować, aż Partey będzie miał 35 lat i oddadzą nam go za darmo. I 50 mln zostanie na inne wzmocnienia.

alexis1908 komentarzy: 360305.10.2020, 11:07

@Chrapek596: Poklocony z Mou i go odstawil od 1 skladu

Damianos_ komentarzy: 32705.10.2020, 11:06

Tygodniówka dla Aouara miała wynosić ok 100 tys, natomiast Partey oczekuje tygodniówki >200 tys. To duża różnica.

Elastico07 komentarzy: 1252505.10.2020, 11:06

Godzina 11:05 I 0 informacji o jakich kolwiek transferach.Dobrze idzie ;)

Chrapek596 komentarzy: 61805.10.2020, 11:05

Ktoś wie czemu Dele Alli nie gra w podstawowym składzie , aż taki zjazd formy ?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.10.2020, 11:04

Podobno Partey wciąż nie jest piłkarzem Arsenalu. Prawda to?

clash123 komentarzy: 188005.10.2020, 11:04

Klub zwolnił gościa , który od 1993 roku przebierał się za gunnerasaurusa. Dzięki tym oszczędnościom pewnie kupią co najmniej trzech porządnych piłkarzy...

Bart1313 komentarzy: 27605.10.2020, 11:03

Liverpool sonduje możliwość ściągnięcia bramkarza Tottenhamu, Paulo Gazzanigii - informuje "The Independent". W niedzielnym meczu z Aston Villą (2:7) kontuzji doznał pierwszy bramkarz The Reds, Alisson

Dziadyga komentarzy: 826805.10.2020, 11:03

@mallen napisał: "A miał być Partey + Coutinho ;)"

Na maskotke klubową ich nie stac a co dopiero na konkretnych graczy ha ha.

alexis1908 komentarzy: 360305.10.2020, 11:00

@cvp: Moderem bym nie pogardzil chlopak fajnie czyta gre ma w porzadku przeglad pola jeden z wiekszych talentow w polskiej pilce .

Dziadyga komentarzy: 826805.10.2020, 10:59

@darek250s napisał: "Jak podało The Athletic, Jerry Quy, który przez ponad 27 lat ubierał kostium Gunnersaurusa na spotkaniach Arsenalu, został ostatnio zwolniony z klubu."

Jesli to prawda to naprawde popieprzony klub i to w delikatnych słowach..Dlatego tak patrze,czemu ostatnio nie ma sympatycznego Dinozaura przed meczami ;-) Ile taki gosc mógł zarabiac? Ze 2 k funtów miesiecznie to góra.Aż taka bida w tym klubie?
Coraz bardziej dziadowski ten klub,nie w takim sie zakochałem niestety..teraz typowe korpo masakra.

BarcArsenal komentarzy: 135305.10.2020, 10:59

@imprecis: biorąc pod uwagę płace w Atletico, Thomas byłby bardzo chętny wziąć tygodniowke Sokratisa

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 105.10.2020, 10:59

Gunnersauras też zwolnili, tą maskotkę klubową

XandeR komentarzy: 967505.10.2020, 10:58

Daaajta Parteya i mamy nowego Vieire!!

BarcArsenal komentarzy: 135305.10.2020, 10:58

@alexis1908: nikt go tu pewnie w akcji nie widział ale to się nazywa w psychologii, słodkie cytryny, nie przyjdzie Madness to z każdego jednego "starego Słowaka" robimy talent na miarę naszych oczekiwań

Kowal96 komentarzy: 1758905.10.2020, 10:57

Jest już ten Partey w London Colney, czy gramy Elnenym?

cvp komentarzy: 110505.10.2020, 10:57

Trzeba było brać Modera xD

thegunner4life komentarzy: 899005.10.2020, 10:56

W tym roku nikogo nie kupujemy, bo Edu wie, że kontrakt się Messiemu kończy w czerwcu i będziemy o niego walczyć przez całe następne okienko.

cvp komentarzy: 110505.10.2020, 10:55

Po co wam ten news z deadline day skoro i tak nikogo nie kupimy xd

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 105.10.2020, 10:55

Arsenal nie ma alternatyw dla Aoura i Parteya,nie ma co liczyć, że kogoś kupią.

alexis1908 komentarzy: 360305.10.2020, 10:54

@imprecis: Ten Soumare to taki talenciak ? Bo szczerze to nigdz go w akcji nie widzialem.

BarcArsenal komentarzy: 135305.10.2020, 10:53

@imprecis: za Aouara Lyon żądał 50+10 w bonusach, wydaje mi się że to jednak więcej niż za Parteya

BarcArsenal komentarzy: 135305.10.2020, 10:52

@maniek56: Thomas wedle zgodnych relacji akceptował już warunki z Arsenalem, dogadanie się z klubem jest jedyną przeszkodą

damianARSENAL komentarzy: 851705.10.2020, 10:51

Ja przestałem czytać plotki transferowe i żyje mi się o wiele lepiej. Po co robić sobie nadzieje, lepiej miło się zaskoczyć.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 505.10.2020, 10:50

krzykus1990 komentarzy: 516705.10.2020, 10:49

Niecałe 3 miesiące i zimowe okienko transferowe. Także spokojnie jeśli nie kupimy pomocnika w zimę znów będzie szansa.

youngd komentarzy: 73705.10.2020, 10:48

@Arsenalsupporters: o to mi chodzi :) te wspólne rozmowy, nadzieje i rozczarowania. XD a czasem niespodzianki ;)

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 105.10.2020, 10:48

Ależ przepych w transferach in. Co za emocje hehe

maniek56 komentarzy: 300705.10.2020, 10:47

@BarcArsenal: Kwota odstępnego dla Atletico to jedno, opłaty dla agenta i dla piłkarza za podpis (pewnie dodatkowe kilka mln), a i sama tygodniówka (podejrzewam że Thomas zażyczyłby sobie 150-200tys) to drugie, czy na wszystko razem nas stać? Wątpię.

Craz komentarzy: 356505.10.2020, 10:47