Arsenal wygrywa, gdy rywale tracą punkty! 1-0 z Bournemouth

Arsenal wygrywa, gdy rywale tracą punkty! 1-0 z Bournemouth 06.10.2019, 15:51, Łukasz Wandzel 5314 komentarzy

Po bardzo udanym czwartku w Lidze Europy przyszedł czas na kolejne weekendowe starcie w Premier League. Tym razem zamiast pięknego futbolu, oglądaliśmy Arsenal, który próbował być wyrachowany i w sumie mu się to udało. W rywalizacji z Bournemouth po wcześnie zdobytym prowadzeniu dowiózł korzystny rezultat. Tym samym Arsenal wykorzystał sytuację bezpośrednich ligowych rywali i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. W 8. kolejce punkty straciły takie drużyny jak Leicester, Tottenham czy nawet Manchester City. Okazuje się, że podopieczni Unaia Emery'ego nie są w tragicznej sytuacji, tracą bowiem zaledwie punkt do ekipy prowadzonej przez Pepa Guardiolę.

Składy, w jakich obie ekipy rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Chambers, Sokratis, David Luiz, Kolasinac - Ceballos (75' Willock), Xhaka, Guendouzi - Pépé (63' Martinelli), Aubameyang, Saka (83' Torreira).

Bournemouth: Ramsdale - Stacey (79' Francis), Cook, Aké, Rico - H. Wilson (79' Danjuma), Lerma, Billing, King - Wilson, Solanke.

Kanonierzy zaczęli z wysokiego C. Bardzo szybko zamknęli Wisienki w ich własnym polu karnym, pokazując przewagę od pierwszego gwizdka sędziego. Przełożyło się to na rezultat już w 9. minucie meczu. Arsenal wykorzystał wtedy rzut rożny. W szesnastkę wrzucał Pépé, a wynik celną główką otworzył David Luiz. Brazylijczyk w tempo ruszył do futbolówki, urywając się się przy tym kryjącemu go rywalowi. Piłka po koźle wpadła do bramki.

Od tego momentu Arsenal bez presji kontrolował przebieg całej pierwszej połowy. Do tego swobodnie rozgrywał piłkę w środku pola, co nie zawsze jest atutem londyńczyków. Piłkarze Emery'ego parli przodu przez około 20 minut, ale w większości akcji wywalczali tylko rzuty rożne. Kiedy tempo meczu spadło, gospodarze utrzymywali pełną kontrolę, podczas gdy podopieczni Eddiego Howe'a rzadko zbliżali się pod bramkę Bernda Leno.

Dopiero po przerwie okazało się, że jednobramkowe prowadzenie może narobić strachu. W 51. minucie akcja, jaką stworzyli Dominic Solanke i Calum Wilson potwierdziła, że nawet kiedy mecz toczy się pod twoje dyktando, pojedyncza sytuacja może zniweczyć cały wysiłek. Wilson zagrał klepkę z Solanke, po czym minął obrońcę i bramkarza Arsenalu. Na szczęście zamiast strzelać z ostrego kąta zagrał w okolice trzeciego metra, gdzie znajdował się Calum Chambers, który oddalił niebezpieczeństwo.

Po chwilowym zrywie ekipy Wisienek Arsenal wrócił do gry, lecz nie zdominował już meczu. Z przodu wyraźnie nie wychodziło. Pépé w pierwszej połowie zapowiadał się dobrze, ale niczym się nie wyróżniał i Unai Emery wprowadził w jego miejsce Martinellego. Saka dużo dryblował, przy czym nie popychał akcji do przodu. Z kolei o Aubameyangu można powiedzieć delikatnie, że nie otrzymywał podań do wykończenia których jest stworzony albo wprost trzeba stwierdzić, iż był niewidoczny.

Pod koniec meczu Unai Emery myślał już tylko o dowiezieniu do końca korzystnego rezultatu. Pokazał to, zdejmując Bukayo Sakę i wprowadzając Lucasa Torreirę. Arsenal nie uniknął lekko nerwowej końcówki, choć w doliczonym czasie gry miał okazję podwyższyć prowadzenie. Niestety Pierre-Emerick Aubameyang, po podaniu od Chambersa, trafił w słupek. Po ostatnim gwizdku jedynym strzelcem gola był David Luiz, a dzięki jego trafieniu Arsenal zdobył trzy punkty i wykorzystał słabszy weekend w wykonaniu innych angielskich zespołów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ZielonyLisc komentarzy: 2029415.10.2019, 12:43

Kolejna porcja informacji od Davida Ornsteina - jak informuje dziennikarz The Athletic, Freddie Ljungberg jest bardzo poważany w sztabie trenerskim oraz ma autorytet u zawodników, i jeśli Unai Emery zostałby zwolniony, to właśnie Szwed - najpierw tymczasowo - przejąłby stery pierwszej drużyny. Freddie ma ambicje na zostanie pierwszym trenerem, i nie będzie zbyt długo trzymał się pozycji asystenta jeśli nie będzie miał pewności co do pojawienia się szansy na zostanie pierwszym trenerem Arsenalu.

MarkOvermars komentarzy: 914815.10.2019, 11:03

niby w strefie spadkowej ale na tym etapie rozgrywek ma to małe znaczenie, ile oni do nas tracą 5-6 pkt? dwa mecze i wszystko może się zmienić :P

ZielonyLisc komentarzy: 2029415.10.2019, 10:51

@ares765: Szerokości :p

Mihex komentarzy: 2360415.10.2019, 10:51

@Diam51: W sumie patrząc na to, że grają z Live to przy bardzo niewygodnym dla nich ustawieniu wyników spotkań w tej kolejce to już teraz mogą się znaleźć w strefie spadkowej xD

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.10.2019, 10:51

@ZielonyLisc: Tak się składa, że trzeba będzie xD

ZielonyLisc komentarzy: 2029415.10.2019, 10:49

@ares765: ,,Nie zesraj się" :D

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18415.10.2019, 10:48

Kiedy @rreddevilss tu wpadł przed sezonem ze swoją typową postawą i napisał, że w TOP4 będą: City, Liverpool, Tottenham i amatorzy United, to mu napisałem, że United skończy w TOP4, jeśli 16 drużyn wycofa się z rozgrywek. Takie żarty z MU, no wiecie.

Jeszcze ze dwie kolejki i to nie będą żarty. XDDDD

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.10.2019, 10:44

@Redzik napisał: ": #EmeryOut
Nie dla kilkugodzinnych analiz. :P"

Amen :D

@ZielonyLisc napisał: "było wczoraj, Ares skopiował i wkleił :X"

Robisz już się monotematyczny.

TlicTlac komentarzy: 602515.10.2019, 10:39

@Simao12:

w sensie, że seks po ślubie czy jak, bo nie rozumiem?

Matelko komentarzy: 321315.10.2019, 10:39

@Redzik: Dzięki tym kilkugodzinnym analizom mniej treningów na boisku a co za tym idzie mnie kontuzji:D Nie przypominam sobie żeby nasza kadra w połowie października wyglądała tak rześko.

Matelko komentarzy: 321315.10.2019, 10:30

@Catalonczyk napisał: "widać administracja nie lubi pizzy amerykańskiej xD"

Administracja lubi wolną amerykankę:)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.10.2019, 10:27

Allegri powiedział ciekawe zdanie na temat jego pracy z piłkarzami. Zaznaczył, że oprawy nie mogą być zbyt długie i:

- Taktyka to jedno. Musisz mieć dobrych i mądrych piłkarzy. Dlatego jeden kosztuje milion, drugi 200 mln. Nie możesz wymagać od gościa 6/10 by grał 10/10
- Więcej słucham niż mówię.
- Analiza wideo? Max 5 minut. Mowa 3 min.

[Od Tomasz Włodarczyk z TT]

Simao12 komentarzy: 775215.10.2019, 10:27

Tak, to wszystko, 20 procent ludzi do 25 roku życia popiera SLD

ŻEBY KOBIETY MOGŁY SAME O SOBIE DECYDOWAĆ (bo nie mogą podobno)

A ja np chcę decydować o narodzinach mojego dziecka i jebie mnie to, że ona nie chce sobie rozepchać cipy

ZielonyLisc komentarzy: 2029415.10.2019, 10:18

Tak czytam, słucham te postulaty partii lewicowych tzn KO/Lewica i tak się zastanawiam o co im chodzi z tymi prawami kobiet? Przecież w Polsce równouprawnienie jest od dawien dawna, kobiety mają pełen zakres praw, tysiące jeśli nie setki kobiet zarabia więcej niż mężczyźni, a te pajace mówią o jakimś wyrównaniu zarobków w stosunku do mężczyzn. Czy te ,,prawa kobiet" to chodzi tylko o prawo do aborcji?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.10.2019, 10:13

@filo94 napisał: "Faktycznie te komentarze, które piszą teraz administratorzy i redaktorzy są tak rozwijające i tak dobrze świadczą o wysokim poziomie strony, że hoho."

Hipokryzja w redakcji? Nowe, nie znałem.

Catalonczyk komentarzy: 519815.10.2019, 10:08

@filo94:

Hahah no tak coś kojarzyłem xD widać administracja nie lubi pizzy amerykańskiej xD

Alonso komentarzy: 1282415.10.2019, 10:01

2013 - a z kim Ozil ma grać? w Realu miał Ronaldo i Benzeme a tutaj Giroud, Walcott i Podolski xD

2015 - a z kim Ozil ma grać? sam z Sanchezem tego nie uciągnie

2018 do teraz - w składzie Auba i Lacazette, Ozil przestaje asystować aż w końcu przegrywa walke o skład z juniorami

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 215.10.2019, 10:01

Pamiętam jak dostałem ostrzeżenie za "sranko w nocy po kebabie" uargumentowane tym, że takie komentarze obniżają poziom strony.

Nie żeby mi to przeszkadzało, bo lubię żarty i luźną atmosferę tylko, że kilka osób dostało za takie rzeczy bana, ostrzeżenie, a szefostwo bawi się w najlepsze bez żadnych konsekwencji. Trochę sprawiedliwości...

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 215.10.2019, 09:56

Ozila najlepszy sezon to był 15/16. Najwięcej asyst w lidze, rekord za rekordem , świetna gra, wicemistrzostwo Arsenalu... To był ten Ozil...

Slaviola komentarzy: 1237715.10.2019, 09:51

Pamiętam jak Ozil do Nas przychodził!

Wielka gwiazda, kilka razy się świetnie pokazał.
Początek miał świetny, potem kilka rewelacyjnych występów...

Niestety, następnie coś się zepsuło :/.

Nagonka, brak formy, zaangażowania!

Co ten fortnite zrobił z Ozila ja się pytam? Piłkarz mem!

Ech0z komentarzy: 1043015.10.2019, 09:44

Co przerwa reprezentacyjna robi z ludźmi, a przed nami jeszcze jedna w listopadzie z mega nudnym meczami o pietruszke

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.10.2019, 09:42

@Simpllemann: Szkoda, że w panelu się tak nie udzielasz.

ZielonyLisc komentarzy: 2029415.10.2019, 09:41

@Simpllemann: powiedzieli, że do niego oddzwonią ale on nie ma telefonu.

ZielonyLisc komentarzy: 2029415.10.2019, 09:40

KanonierzyHub.com Category: Defloration

1 film to ares

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.10.2019, 09:39

@ZielonyLisc napisał: "Ciekawe jak wyglądał casting na przyjęcie aresa do ekipy k.com ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

@ares765 musiał zagrać postać gangstera twardziela, który chce się zemścić na kilku wyjątkowo niesympatycznych facetach, którzy go wydymali.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.10.2019, 09:38

@erykgunner napisał: "Mamy taką czarną kanapę, a rozmowy są nagrywane ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

Potwierdzam.

PS. Rahu ma małego.

ZielonyLisc komentarzy: 2029415.10.2019, 09:36

@erykgunner: kolega pyta i link

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161715.10.2019, 09:33

Mamy taką czarną kanapę, a rozmowy są nagrywane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

macc komentarzy: 472815.10.2019, 09:30

Wybory, wybory i po wyborach.
Ciężka medialna harówa i wynik wyborczy daje konkretne profity w postaci corocznych subwencji dla partii z budżetu państwa. Co ciekawe, im wyższa frekwencja tym więcej płacimy darmozjadom, i tak: