Arsenal wygrywa na 125. rocznicę swojego istnienia!

Arsenal wygrywa na 125. rocznicę swojego istnienia! 10.12.2011, 16:53, Sebastian Czarnecki 1998 komentarzy

125-lecie istnienia Arsenalu zostało należycie uhonorowane przez zawodników The Gunners, którzy jedną bramką pokonali o wiele słabiej dysponowany Everton. Jedyne trafienie w tym meczu zaliczył Robin van Persie, co uczynił w sposób przepiękny i wręcz arcymistrzowski.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Ogólnie rzecz biorąc mieliśmy przyjemność obejrzeć całkowicie jednostronne widowisko, w którym dominowali tylko i wyłącznie Kanonierzy. Przed meczem większość stawiała na całkiem wyrównany pojedynek dwóch dobrych zespołów, jednak gdyby nie diabelska nieskuteczność gospodarzy, to The Toffees zmuszeni by byli do opuszczenia Emirates Stadium z o wiele większym bagażem straconych goli.

Oto wyjściowe jedenastki obu klubów:

Arsenal: Szczesny, Djourou, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Song, Arteta, Ramsey, Gervinho, Walcott, Van Persie.

Everton: Howard, Hibbert, Baines, Jagielka, Heitinga, Neville, Fellaini, Coleman, Bilyaletdinov, Cahill, Saha.

Mecz rozpoczął się od malutkiej ceremonii na cześć 125-lecia istnienia Arsenalu. Na stadionie obejrzeliśmy wiele osób związanych w przeszłości z Arsenalem - w tym Thierry'ego Henry'ego. Następnie Howard Webb wylosował strony, używając do tego historycznych sześciu pensów, które mają swój udział w przeszłości londyńskiego klubu.

Spotkanie zaczęło się bardzo niemrawo, w bardzo spokojnym tempie. Oba zespoły próbowały się wzajemnie rozpracować, jednak nikomu nie udało się stworzyć realnego zagrożenia.

W 15. minucie nastąpiła szybka kontra Arsenalu. Mikel Arteta świetnie uruchomił wybiegającego Walcotta, który natychmiast wyłożył piłkę Gervinho, Obywatel WKS strasznie się pogubił i nie udało mu się oddać strzału. Afrykanin jeszcze próbował dośrodkować w pole karne, ale jego zagranie zostało zablokowane przez interweniującego obrońcę.

Niespełna piętnaście minut później Alex Song świetnie uruchomił Aarona Ramsey, który najpierw zakręcił defensorami The Toffees, by chwilę później zachować się jak amator i ze stuprocentowej sytuacji posłać piłkę ponad bramką. Kilkadziesiąt sekund później kontra Arsenalu zakończyła się strzałem Gervinho, jednak Tim Howard nie pozwolił mu na umieszczenie futbolówki w swojej bramce.

Ataki Kanonierów wciąż trwały. W 41. minucie Theo Walcott wymienił podania z Aaronem Ramseyem, po czym wyszedł w sytuacji sam na sam z Howardem. Niestety i jemu nie udało się pokonać amerykańskiego golkipera.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy byli stroną wyraźnie dominującą, jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi w postaci zdobytej bramki. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Drugie 45 minut również rozpoczęło się w powolnym tempie. Pierwsza groźna akcja miała miejsce dopiero w 57. minucie, a atakowali ponownie Kanonierzy. Theo Walcott mógł zdobyć bramkę z dosyć trudnej pozycji, ale Howard kolejny raz stanął na wysokości zadania. Festiwal niewykorzystanych sytuacji ciągle trwał...

David Moyes postanowił zadziałać, widząc nieudolne poczynania swoich podopiecznych w ofensywie. Murawę The Emirates opuścił Louis Saha, którego zmienił Sylvain Distin. Widać było, że menedżer Evertonu całkowicie stracił nadzieję na wygranie tego pojedynku.

W 68. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Fellaini, a futbolówka poleciała wysoko ponad bramką. Ale to było dobre!

Kto inny, jak nie on? Kto inny, jak nie kapitan? Tak, to właśnie Robin van Persie fantastycznym strzałem z woleja otworzył wynik na Emirates Stadium i wyprowadził Arsenal na prowadzenie. Czapki z głów, kapitanie! Alanie Shearerze, strzeż się!

W 83. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Za Thomasa Vermaelena i Gervinho pojawili się odpowiednio: Ignasi Miquel oraz Tomas Rosicky.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy pewnie uporali się ze słabo dysponowanym rywalem i dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty. 125-lecie istnienia Arsenalu zostało w należyty sposób uhonorowane!

Uroczystości na Emirates Stadium przed pierwszym gwizdkiem

EvertonPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
triumphst955 komentarzy: 107311.12.2011, 17:23

moze rzeźnicy wygrają i bedze to fajna rzecz^

szymoniq97 komentarzy: 166811.12.2011, 17:23

Mam pytanie. Kupował ktoś może kiedyś coś na gry-online? Jak tak to , czy jak przy rejestracji podałem zły numer telefonu i zamówiłem gierkę (do południa nikogo nie było w chacie) i się po tygodniu skapnąłem , że dałem zły numer , to czy dostanę przesyłkę ?(wybrałem kuriera).

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223711.12.2011, 17:23

pauleta - postawiłeś na Stoke, jesteś prawdziwym Kanonierem. Postawią Ci pomnik przed ES :)

HellSpawn komentarzy: 618511.12.2011, 17:22

Haha KFC przegrywa. Tak jak przewidywałem :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223711.12.2011, 17:21

Na 4fanatic jest pełno takich "bzdur", na pewno coś znajdziesz. Możesz to rozdzielić na kilka mniejszych rzeczy np. Szalik+Flaga+ jakieś perfumy/kosmetyki i ja np. byłbym zadowolony ^^

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.12.2011, 17:20

Stoke-Tottenham 1-0, a ja obstawiłem jak prawdziwy Kanonier 1X ^o^ Dawać drewniaki!

creatiVe4 komentarzy: 376411.12.2011, 17:20

a jakies rzeczy przydatne do zycia codziennego moze?:P tak patrzylem to znalzałem nawet fajny porfel nike, dłuopis ściąga ... cos jeszcze znacie/macie?

amadeo komentarzy: 514911.12.2011, 17:18

Dzięki koledzy

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223711.12.2011, 17:18

JamesGOONER88 Thierry Bergkamp
Who the f**k wears a purple kit? Oh yeah, scummy little clubs with only 2 league titles in 131 years. #COYS #FOYS #UTA #COYG

^^

ArsenalKibic komentarzy: 41511.12.2011, 17:18

@amadeo

Z Evertonem. Chyba będą grali 11 stycznia.

kamil_malin komentarzy: 933211.12.2011, 17:18

Dobrze działa wam Bloodzeed HQ? Bo u mnie coś głos nie zgrywa się z dźwiękiem.

jacob83 komentarzy: 59311.12.2011, 17:17

Co jak co ale Stoke to ma chyba najzajebistszych kibicow w lidze ;-)

amadeo komentarzy: 514911.12.2011, 17:16

Z kim ma Tottenham ten zaległy mecz do rozegrania ?

gunners14 komentarzy: 228411.12.2011, 17:16

Kurczaki jak na razie przegrywają - dobrze dobrze!

mitmichael komentarzy: 4924311.12.2011, 17:16

Brawo Stoke, do boju Stoke

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223711.12.2011, 17:16

Chris - teraz utrzymać do 90. i pokazać wreszcie Spudsom gdzie jest ich miejsce w szeregu.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223711.12.2011, 17:14

creatiVe - to trudno znaleźć coś do 130zł, na pewno nie bluzę. Poszukaj koszulek na ISS, ew. allegro, na pewno coś znajdziesz, co Ci przypadnie do gustu.

songoku95 komentarzy: 2348611.12.2011, 17:12

ale Suprs blisko byli gola (po kontrze) ale dobrze defensywa, ale narazie lepiej gra Stoke

KanonierChris komentarzy: 292411.12.2011, 17:11

stefcio15

Oby oby!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223711.12.2011, 17:11

creatiVe - allegro.pl/bluza-nike-arsenal-fc-n98-jacket-roz-l-i1962682111.html

creatiVe4 komentarzy: 376411.12.2011, 17:09

Gry komputerowe, to ja mogę sobie ściągnąć. Interesuję się głównie piłką nożną. Nie wiem, może jakaś fajna bluza/koszulka na necie? Macie coś?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223711.12.2011, 17:09

Chris - to niech jeszcze zamienią tę dobrą grę na bramkę ;)

KanonierChris komentarzy: 292411.12.2011, 17:08

Dobrze sobie grają Stołki.

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11711.12.2011, 17:05

creatiVe4---> Dużo tego...Bilet na mecz Arsenalu, rękawice MMA itp. Ale to głównie zależy od ciebie,twoich zainteresowań itp.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223711.12.2011, 17:05

Olek - te meczówki to mnie do grobu wpędzą...