Arsenal wygrywa na 125. rocznicę swojego istnienia!

Arsenal wygrywa na 125. rocznicę swojego istnienia! 10.12.2011, 16:53, Sebastian Czarnecki 1998 komentarzy

125-lecie istnienia Arsenalu zostało należycie uhonorowane przez zawodników The Gunners, którzy jedną bramką pokonali o wiele słabiej dysponowany Everton. Jedyne trafienie w tym meczu zaliczył Robin van Persie, co uczynił w sposób przepiękny i wręcz arcymistrzowski.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Ogólnie rzecz biorąc mieliśmy przyjemność obejrzeć całkowicie jednostronne widowisko, w którym dominowali tylko i wyłącznie Kanonierzy. Przed meczem większość stawiała na całkiem wyrównany pojedynek dwóch dobrych zespołów, jednak gdyby nie diabelska nieskuteczność gospodarzy, to The Toffees zmuszeni by byli do opuszczenia Emirates Stadium z o wiele większym bagażem straconych goli.

Oto wyjściowe jedenastki obu klubów:

Arsenal: Szczesny, Djourou, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Song, Arteta, Ramsey, Gervinho, Walcott, Van Persie.

Everton: Howard, Hibbert, Baines, Jagielka, Heitinga, Neville, Fellaini, Coleman, Bilyaletdinov, Cahill, Saha.

Mecz rozpoczął się od malutkiej ceremonii na cześć 125-lecia istnienia Arsenalu. Na stadionie obejrzeliśmy wiele osób związanych w przeszłości z Arsenalem - w tym Thierry'ego Henry'ego. Następnie Howard Webb wylosował strony, używając do tego historycznych sześciu pensów, które mają swój udział w przeszłości londyńskiego klubu.

Spotkanie zaczęło się bardzo niemrawo, w bardzo spokojnym tempie. Oba zespoły próbowały się wzajemnie rozpracować, jednak nikomu nie udało się stworzyć realnego zagrożenia.

W 15. minucie nastąpiła szybka kontra Arsenalu. Mikel Arteta świetnie uruchomił wybiegającego Walcotta, który natychmiast wyłożył piłkę Gervinho, Obywatel WKS strasznie się pogubił i nie udało mu się oddać strzału. Afrykanin jeszcze próbował dośrodkować w pole karne, ale jego zagranie zostało zablokowane przez interweniującego obrońcę.

Niespełna piętnaście minut później Alex Song świetnie uruchomił Aarona Ramsey, który najpierw zakręcił defensorami The Toffees, by chwilę później zachować się jak amator i ze stuprocentowej sytuacji posłać piłkę ponad bramką. Kilkadziesiąt sekund później kontra Arsenalu zakończyła się strzałem Gervinho, jednak Tim Howard nie pozwolił mu na umieszczenie futbolówki w swojej bramce.

Ataki Kanonierów wciąż trwały. W 41. minucie Theo Walcott wymienił podania z Aaronem Ramseyem, po czym wyszedł w sytuacji sam na sam z Howardem. Niestety i jemu nie udało się pokonać amerykańskiego golkipera.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy byli stroną wyraźnie dominującą, jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi w postaci zdobytej bramki. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Drugie 45 minut również rozpoczęło się w powolnym tempie. Pierwsza groźna akcja miała miejsce dopiero w 57. minucie, a atakowali ponownie Kanonierzy. Theo Walcott mógł zdobyć bramkę z dosyć trudnej pozycji, ale Howard kolejny raz stanął na wysokości zadania. Festiwal niewykorzystanych sytuacji ciągle trwał...

David Moyes postanowił zadziałać, widząc nieudolne poczynania swoich podopiecznych w ofensywie. Murawę The Emirates opuścił Louis Saha, którego zmienił Sylvain Distin. Widać było, że menedżer Evertonu całkowicie stracił nadzieję na wygranie tego pojedynku.

W 68. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Fellaini, a futbolówka poleciała wysoko ponad bramką. Ale to było dobre!

Kto inny, jak nie on? Kto inny, jak nie kapitan? Tak, to właśnie Robin van Persie fantastycznym strzałem z woleja otworzył wynik na Emirates Stadium i wyprowadził Arsenal na prowadzenie. Czapki z głów, kapitanie! Alanie Shearerze, strzeż się!

W 83. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Za Thomasa Vermaelena i Gervinho pojawili się odpowiednio: Ignasi Miquel oraz Tomas Rosicky.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy pewnie uporali się ze słabo dysponowanym rywalem i dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty. 125-lecie istnienia Arsenalu zostało w należyty sposób uhonorowane!

Uroczystości na Emirates Stadium przed pierwszym gwizdkiem

EvertonPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.12.2011, 16:59

Bloodzeed rasowy kibic KFC jak zwykle ich transmituje :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223711.12.2011, 16:59

Olek - Taką koszulkę, która zazwyczaj kosztuje ok. 120zł. Mimo wszystko to jednak oryginał nie jest, no nie? :)

Dobra, nie lubię ^^

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223711.12.2011, 16:58

Arsenal - C'mon Stoke brzmi fatalnie, nienawidzę ich, ale mają wygrać :D

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 211.12.2011, 16:57

Xercez
Polecam: 9footballshirt.com/

Na 100% Ci nie powiem czy są orginalne, ale po pierwsze tanie, a po drugie zajebiste. Wiem, bo sama tam kupowałam koszulkę i to nie jedną. Naprawdę są porządne i ja jestem nimi osobiście zachwycona:)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223711.12.2011, 16:56

Olek - w tym roku nawet podróbki nie schodzą niżej niż 240zł.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.12.2011, 16:55

adthe.us/streams/CreepyTV8.html

Transmisja z Sky Sports 1 HD

C'MON STOKE !!!

KanonierChris komentarzy: 292411.12.2011, 16:52

arsenaldirect.arsenal.com/adult-short-sleeved-home-shirt/adults-125-home-ss-shirt-/invt/h23980a/

Tutaj masz ile oryginalne kosztują;)

KanonierChris komentarzy: 292411.12.2011, 16:51

To jeszcze nie znaczy, że my punkty uzbieramy a oni stracą, trzeba niestety cierpliwie czekać do końca sezonu bo czuję że sytuacja jeszcze długo w czołówce się nie wyklaruje.

Xercez komentarzy: 35011.12.2011, 16:50

gdzie kupić koszulkę afc>? do 150zł oryginalną

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.12.2011, 16:47

Cieszę się ,że w drugiej części sezonu zagramy u siebie z United , Tottenhamem , City i Chelsea ,a Tottenham będzie musiał zagrać na wyjazdach z Chelsea , City , LFC i z nami :D

KanonierChris komentarzy: 292411.12.2011, 16:45

Arsenal_1886@

Ja również nikomu kontuzji nie życzę ale paradoksalnie z osłabienia Kogutów bardzo bym się cieszył...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.12.2011, 16:44

arsenallord > Obyś miał rację .

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11711.12.2011, 16:42

Jestem niemal pewien, że koguty nie wygrają ze Stoke

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.12.2011, 16:42

KanonierChris > Przeważnie w zwyczaju ma to Woodgate ,ale jeżeli Bale dozna kontuzji to trudno się mówi :D Dla nich strata , dla nas plus .
Choć nie życzę nikomu kontuzji ;p

kamil_malin komentarzy: 933211.12.2011, 16:41

Tak a'propos grafiki przedstawiającej skład, przydałby się jakiś symbol asysty. :P

Chciałbym aby Tottenham stracił jakieś punkty, ale szczerze mówiąc myślę, że kolejny raz fartem to wygrają.

Stoke vs Tottenham 17.00

STOKE CITY (4-4-2): Sorensen; Woodgate, Shawcross (c), Huth, Wilson; Shotton, Whelan, Whitehead, Etherington; Walters, Crocuh.

SPURS (4-4-2): Friedel; Walker, Gallas, Kaboul, Assou-Ekotto; Lennon, Modric, Parker (c), Bale; Van Der Vaart, Adebayor.

Nie ma w 1 składzie Stoke Delapa ,ale jest Shotton ,który uczył się u Irlandczyka , dalekich wyrzutów z autu :D

Xercez komentarzy: 35011.12.2011, 16:27

mam do was prośbe da mi ktoś stronke na której można kupić koszulke arsenalu oryginalną z tego sezonu do 150 zł bo na allegro są tylko po 200zł albo za 105zł podróbki prosze fastem!

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11711.12.2011, 16:25

Arsenal23---> Tak. To wciąż obok Barcelony główny faworyt

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.12.2011, 16:23

Spodziewałem się więcej po Realu. Przegrana u siebie i to 1-3 mnie zdziwiła. Wysoki pressing JM wykończył piłkarzy w pierwszej połowie, i w drugiej FCB przeważała. Nadal uważam ich za silny zespół ale nie są mi tacy straszni już w LM.

GunnerForLife komentarzy: 335511.12.2011, 16:22

Arsenal23

Po jednym meczu i to nie z byle kim , tylko z Barcelona mówisz że mamy się nie bać Realu ? dobrze zrozumiałem ?

kamil_malin komentarzy: 933211.12.2011, 16:21

@ Arsenal23
Oczywiście, a czy ta porażka coś zmieniła?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.12.2011, 16:14

Pytanie do was, po wczorajszym meczu nadal boicie się Realu w LM ?

Ramsi komentarzy: 312911.12.2011, 15:38

sportwizja.pl/film/10938/arsenal-vs.-everton-10---premership/ ---> obszerny skrót 13 min

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.12.2011, 15:36

Shearer zapewne już obgryza paznokcie i nie może spać spokojnie ,że niedługo Robin może pobić jego rekord ;p

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 411.12.2011, 15:34

z City strzeli jedną, z Aston nic, z Wolves 2 i z QPR 1 :D

Arsenal1994 komentarzy: 749711.12.2011, 15:24

3 bramki żeby się zrównać. 4 żeby go pobić.

rev komentarzy: 161511.12.2011, 15:23

RvP ma jeczsze 4 mecze w tym sezonie zeby pobic rekord Shearer'a, potrzebuje strzelic chyba 3 bramki. Da rade.

dziku_6 komentarzy: 4311.12.2011, 15:15

mskafc --> Zobacz tutaj - mysoccerplace.net/forum/topics/arsenal-vs-everton-full-match-download-10-12-2011

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 911.12.2011, 15:14

i najbliższy mecz z Man Utd gramy u siebie ;)

mskafc komentarzy: 579611.12.2011, 15:10

macie moze jakis link z ktorego mozna sciagnac wczorajszy mecz?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 911.12.2011, 15:08